Cristi Chivu - Craiova

Ai vreo intrebare/informatie legata de istoria Universitatii Craiova? Aici e locul potrivit!

Moderator: grup_moderatori

Avatar utilizator
Utopia
junior
junior
Mesaje: 28
Membru din: 03 Aug 2009, 21:14

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de Utopia » 25 Mai 2011, 23:43

[youtube][/youtube]

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de praetorianus » 26 Mai 2011, 06:47

la craiova nu va reveni nimeni cat va fi condusa de paranoicul ochelarist!
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

Avatar utilizator
Cipri
membru
membru
Mesaje: 130
Membru din: 11 Noi 2010, 14:45

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de Cipri » 26 Mai 2011, 10:03

El cred ca s-ar intoarce in ultimul an al carierei . Conditia e sa plece Mititelu si sa vina un patron serios si cu bani .

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de AdrianR » 26 Mai 2011, 10:18

Cipri scrie:El cred ca s-ar intoarce in ultimul an al carierei . Conditia e sa plece Mititelu si sa vina un patron serios si cu bani .
cred ca banii il intereseaza mai mult decat seriozitatea patronului :-)
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

iuli

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de iuli » 26 Mai 2011, 11:59

AdrianR scrie:
Cipri scrie:El cred ca s-ar intoarce in ultimul an al carierei . Conditia e sa plece Mititelu si sa vina un patron serios si cu bani .
cred ca banii il intereseaza mai mult decat seriozitatea patronului :-)
nu e asa Adrian,Chivu e diferit de tot ceea ce inseamna fotbal romanesc.
si da isi doreste sa-si incheie cariera la Craiova.daca va ramane ochelaristul si-o va incheia la Resita sau anul viitor la Inter.

conStiinta

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de conStiinta » 26 Mai 2011, 12:45

iuli scrie:
AdrianR scrie:
Cipri scrie:El cred ca s-ar intoarce in ultimul an al carierei . Conditia e sa plece Mititelu si sa vina un patron serios si cu bani .
cred ca banii il intereseaza mai mult decat seriozitatea patronului :-)
nu e asa Adrian,Chivu e diferit de tot ceea ce inseamna fotbal romanesc.
si da isi doreste sa-si incheie cariera la Craiova.daca va ramane ochelaristul si-o va incheia la Resita sau anul viitor la Inter.
asta e tot din sursa aia din frf? :)(

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de muttley » 26 Mai 2011, 12:59

LOL ... Chivu mai joaca minim 3 ani ... cel putin asa cred. La Craiova nu stiu daca va reveni ... echipa este in liga a2-a(momentan sanse de judet) nu vad cum putem sa promovam in urmatorii 3 ani.
Daca craiova revenim in Liga 1 si participam intr-o cupa europeana sunt sanse insa cu Marin la conducere niciodata!
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

iuli

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de iuli » 26 Mai 2011, 13:03

@constiinta:ala a nimerit tot mai putin salvarea Craiovei,nu-l cunoaste pe ochelarist. :)(
la Chivu ma bazez pe faptul ca a mai ales odata Craiova si a fost alegerea potrivita.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 26 Mai 2011, 13:12

vise
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de DarkComy » 14 Noi 2013, 01:16

Articol in Gazeta Sporturilor (editie tiparita). Postez prima pagina a ziarului
Echipa Primariei din Craiova, incearca sa-l convinga pe Cristi Chivu sa se intoarca din iarna in Banie! Pentru a reusi fantastica lovitura, CS U Craiova (lider B2) ii pregateste un salariu de 700.000 de euro pe an.


Eu sincer nu cred varianta asta. Chiar daca mi-ar placea sa-l avem pe Chivu ca jucator, nu cred ca se baga investitorii la asa ceva...iar daca ar fi adevarat, cred ca e prea mult 700.000Euro (se pot face altceva cu acesti bani)
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de DeuxEx » 14 Noi 2013, 01:49

Din punctul meu de vedere, ar fi o fenomenala lovitura de marketing, in primul rand. Banii investiti (700k euro) s-ar intoarce la echipa pe alte cai ( tricouri personalizate, noi investitori, noi sponsori, etc). In plus, Chivu are experienta cat ambele ligi B din Romania la un loc.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de Bobby » 14 Noi 2013, 02:38

In acest moment nu conteaza daca e adevarat sau nu.

Ce conteaza e ca CS sa "produca" stiri despre aceste negocieri in urmatoarele saptamini sa-i dea palpitatii lui Ajica.

Ajica si Staicu n-au reusit sa-l aduca pe Gica Popescu la Craiova. Incercarea asta cu Chivu poate sa fie un slap in the face :-)

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de Aditza » 14 Noi 2013, 02:45

Bobby scrie: poate sa fie un slap in the face :-)
S-au cum zicea cineva "Sinucidere în faţă la Niu Iorc pe ritmuri de manele" :lol:

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de DeuxEx » 14 Noi 2013, 02:54

Acest transfer, daca s-ar realiza, ar fi o bomba pe piata transfeurilor din Romania. Toate transferurile lui Ajica, din 2005 pana in prezent, nu ar conta nici macar cat 10% din acest posibil transfer. Stiam de interesul CS-ului pentru Chivu, dar nu credeam ca este luat in considerare ca optiune pentru aceasta iarna.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de JustME » 14 Noi 2013, 03:30

Comy 700 de mii e un salariu mare chiar si pt liga 1 dar venirea lui Cristi ar aduce avantaje enorme si pe plan fotbalistic si pe planul marketingului. ca sa nu mai zicem ca ajica si sectantii sai si-ar baga gheara-n gat iar asta e de nepretuit :)(

eu zic ca si un milion daca e sa dea (gen prima de instalare + un salariu mai mig la modul 3, 4,5 sute de mii) sa il aduca pe Cristi la Craiova renteaza. banii aia, din punctul meu de vedere, se vor recupera in timp (din marketing, in liga 1 drepturi tv, publicitate, posibili noi sponsori etc). asta ca sa nu mai spun ca pe plan fotbalistic am defila prin liga a 2-a cu Cristi Chivu coordonand apararea. nici nu tre sa joace doar sa le spuna celorlalti ce sa faca si unde sa stea :)(

in plus gandeste-te cat de usor ar fi sa convingi alti jucatori valorosi sa vina avandu-l pe Cristi aici. eu zic ca in afacerea asta avantajele sunt mult mai mari decat dezavantajele.

p.s. tin sa remarc si jegosenia agaricilor alora de la gsp care cred ca daca o ard cu rahaturi d-astea boovene gen "Craiolguta" impresioneaza sau/si deranjaza pe cineva. pe o parte ii inteleg ca nah mai mult nu ii duce capul iar de cand gigica nu mai e prezent la datorie sa faca show au nevoie de un alt clovn si l-au gasit in persoana booveanului. deci trebuie sa il apere si sa-i faca pe plac.

Scrie răspuns