Cristi Chivu - Craiova

Ai vreo intrebare/informatie legata de istoria Universitatii Craiova? Aici e locul potrivit!

Moderator: grup_moderatori

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de anakin » 14 Noi 2013, 04:10

Nu mai visati, Chivu nu are ce sa caute la Craiolguta, a jucat la FC Universitatea Craiova, echipa pe care a spus ca o poarta mereu in suflet. In plus, nu o sa vina niciodata sa-si rupa picioarele prin mocirla din liga a II-a. Eu in locul lui nu m-as intoarce nici macar in liga I, pur si simplu nu are de ce, din punct de vedere fotbalistic. Poate doar motive familiale l-ar impinge spre o astfel de varianta, dar nu cred.. Mai are un an, doi de jucat. Poate foarte bine sa mai joace pe afara.
Last edited by anakin on 14 Noi 2013, 04:13, edited 1 time in total.
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

JustME

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de JustME » 14 Noi 2013, 04:12

exact de genul asta de sectanti booveni vorbeam, sa ii vezi pe astia zvarcolindu-se pe jos de ciuda (evident provocata de o posibila venire a lui Cristi la Craiova) e de nepretuit. face toti banii :hai

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de anakin » 14 Noi 2013, 04:14

Mai bine sectant boovean cum zici tu, decat aplaudac uselist fara simtul realitatii.
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

JustME

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de JustME » 14 Noi 2013, 04:17

pai eu nu sunt nici sectant boovean si nici aplaudac uselist insa ma bucur sa vad ca tu iti recunosti conditia asta de sectant boovean :)

daca o sa vina sau nu o sa vina Cristi la Craiova ramane de vazut dar si daca e posibil sa vina (sa presupunem) sigur, sigur nu o sa se vina la srl-ul (semi)falimentar al familiei [miti] acolo e greu tare si cu salarii de cateva mii de euro, 700 de mii ma tem ca e bugetul lu' fc booveni (apropo de craiolguta :) ) pe tot anul.

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de anakin » 14 Noi 2013, 04:28

Nu stiu ce esti, dar suporter al Universitatii Craiova clar nu esti. Asa cum am spus, Chivu a jucat la Universitatea Craiova (recte FC), asa ca nu are ce sa caute la SRL-ul infiintat in 2013 de primarie, pentru ca nu ar avea niciun motiv, nici macar financiar. Trezeste-te la realitate.
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

JustME

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de JustME » 14 Noi 2013, 04:29

da, da stiu.. toata lumea a jucat la fc-ul boovean doar ca de ex. fostele glorii momentan sunt in alta parte. trezeste-te la realitate :-D

p.s. cum spuneam sa ii vezi p-astia tavalindu-se pe jos in chinuri e de nepretuit :up: si daca la un zvon se agita atat ("Chivu a jucat la adevarata bla bla bla nu o sa vina niciodata bla bla bla srl bla bla craiolguta bla bla") oare cum ar fi chiar sa vina. hai ma Comy ca zau ca nu e mult 700.000 de euro pe an :)(

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de anakin » 14 Noi 2013, 04:33

Nu ma agit absolut deloc, ma amuz de prostia unora care sunt in stare sa creada orice stire la misto dintr-un ziar tabloid.
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

JustME

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de JustME » 14 Noi 2013, 04:36

hahaha deci gsp-ul e ziar tabloid, hai ca bubui de inteligenta :lol: si da nu te agiti deloc .. doar simtisi nevoia sa te bagi singur in seama comentand "Chivu nu nu are ce sa caute la Craiolguta bla bla bla". hai plimba ursu, canta la alta masa etc :-)

p.s. daca prostia te amuza iti recomand sa nu te uiti niciodata in oglinda o sa te prapadesti de ras :-D

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de anakin » 14 Noi 2013, 04:38

Da, GSP e un ziar tabloid. Nu ma mai obosesc sa-ti dau exemple si sa-ti explic de ce, daca aveai ceva minte, realizai si tu pana acum..

Oricum, e destul de haios cum astia va iau la misto chiar si in titlu, si tu esti dispus sa pui botul. Dar hai ca te las, nu vreau sa-ti mai perturb momentul de euforie naiva.
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

JustME

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de JustME » 14 Noi 2013, 04:43

noi discutam o stire aparuta in unul din ziarele de sport, din nefericire, importante. tu impins de frustrare te bagasi ca musca-n lapte. ca eu cred sau nu cred stirea respectiva e treaba mea pisi mic. dar daca vine (sa presupunem) Cristi la Craiova spune sincer iti bagi gheara-n gat? :hai

p.s.
anakin scrie:Nu ma mai obosesc
nu e nevoie, Doamne fereste. nu de alta dar esti deja destul de obosit :-D

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de muttley » 14 Noi 2013, 05:26

anakin scrie:Da, GSP e un ziar tabloid. Nu ma mai obosesc sa-ti dau exemple si sa-ti explic de ce, daca aveai ceva minte, realizai si tu pana acum..

Oricum, e destul de haios cum astia va iau la misto chiar si in titlu, si tu esti dispus sa pui botul. Dar hai ca te las, nu vreau sa-ti mai perturb momentul de euforie naiva.
prima data cand am aceeasi parere cu tine. Sa zici sau si mai grav !! sa pui pe prima pagina o astfel de stire e o rusine nationala pt toata redactia aia de cretini.

Sa fie clar !!! Chivu nu o sa mai joace niciodata un meci oficial pentru Universitatea Craiova !!! Iar aici puteti sa va bateti pe nume CS / FC / ACS / ETC. El in primul rand nu stie daca mai poate juca fotbal ! dupa ce isi revine cred ca mai vrea sa mai semneze un contract pe un 1an sau 2 cu o echipa de prin Turcia sau sa se retraga.

Nu isi muta el familia de la Milano/Bucuresti doar pentru simpatia fata de o echipa ! Sigur la vara daca promoveaza CS ! ar putea face un meci demonstrativ inaintea partidei in care sa joace jucatori din diferite generatii ale Craiovei si Chivu sa fie pe teren. Dar daca credem asa ceva inseamna ca suntem naivi :up:

Ma surprinde faptul ca tu JUST ! ai cazut in capcana asta ! chiar nu iti dai seama de ce a fost facut acest articol? Chivu e rupt total de fotbalul romanesc si priveste totul cu o mare indiferenta ! cand apare un interviu cu el raspunde mai mult din bun simt. Nu vrea sa supere pe cineva.
Ce rezultat are acest articol? maine sau zilele urmatoare o sa se bata astia din presa pe el ! toti asteptand sa dea un raspuns cu ce echipa tine (pt ca nimeni nu crede ca vine in romania pe bune). Eu zic ca e o manevra facuta de Marin prin care vrea sa castige putin capital de imagine. Sper ca ala o sa spuna ca el tine cu UNIVERSITATEA (lui).

Daca era o stire serioasa ... cum puteau sa treaca craiOLGUTA?
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

JustME

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de JustME » 14 Noi 2013, 05:54

ma vere asta cu Cristi la Craiova e un zvon pe care din intamplare l-am auzit si eu cu ceva timp in urma. probabil zvonul asta a ajuns si la urechile gesepistilor si nah l-au dat in ziar ca e un subiect bun care poate sa vanda niste ziare. acum sa legi treaba asta de o eventuala conspiratie pe axa booveni-gsp mi se pare nitel exagerat. chiar tu spui despre Cristi ca e un baiat cu bun simt si nu cred ca s-ar baga in scandalul asta FC vs CS deci sansele sa spuna ca tine cu x sau y sunt minuscule. ar evita elegant discutia si gata. si mai e si varianta catastrofala pt ajica.. aceea in care Chivu sa spuna ca tine cu CS :)

parerea mea e ca momentan ajica are mai mult nevoie de niste creitari decat de capital de imagine. in plus stirea respectiva il cam pune pe el si clubul sau intr-o lumina tare nasoala pt ca lumea poate sa spuna "ete ba ajica n-are bani nici de salarii in timp ce ailalti vor sa il aduca pe Chivu. pai ala e proiect serios bla bla". mie mi se pare nitel exagerata teoria ta, poate ma insel si ai dreptate. n-am pretentia sa fiu detinatorul adevarului absolut.

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de AdrianR » 14 Noi 2013, 08:58

craiova nu a facut nimic pentru Chivu, in schimb altii au facut un gest de mare caracter pe care Cristi sigur il apreciaza; deci, daca va mai juca vreodata fotbal in Romania nu cred ca o va face la Craiova!
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de muttley » 14 Noi 2013, 09:14

AdrianR scrie:craiova nu a facut nimic pentru Chivu, in schimb altii au facut un gest de mare caracter pe care Cristi sigur il apreciaza; deci, daca va mai juca vreodata fotbal in Romania nu cred ca o va face la Craiova!
pai si nu e normal ? am stiut noi sa ne purtam frumos cu valorile? mai ales in era Mititelu ! pt el valoare era Rosca :-)

Alt motiv pt care ma bucur ca am ales CSUC ! nu e perfect dar macar apreciaza trecutul !!! indiferent de cum e el. Nu am vazut pe nimeni de la CSUC sa-l injure pe Ticleanu sau Balaci ! dar din partea cealalta .....
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de romaad » 14 Noi 2013, 10:01

JustME scrie:pai eu nu sunt nici sectant boovean si nici aplaudac uselist insa ma bucur sa vad ca tu iti recunosti conditia asta de sectant boovean :)

daca o sa vina sau nu o sa vina Cristi la Craiova ramane de vazut dar si daca e posibil sa vina (sa presupunem) sigur, sigur nu o sa se vina la srl-ul (semi)falimentar al familiei [miti] acolo e greu tare si cu salarii de cateva mii de euro, 700 de mii ma tem ca e bugetul lu' fc booveni (apropo de craiolguta :) ) pe tot anul.
:laughing: :laughing: Ar vrea el buveanul sa aiba 700K buget. poate 700 000 lei vechi

Vedeti ca aia de la GSP nu fac altceva decat sa citeze un articol din micapi adaugand obisnuitele lor aberatii despre craiolguta. Sigur ar fi o lovitura de marketing aducerea lui Chivu, dar personal ma indoiesc ca mai poate juca fotbal.
Om trai si om vedea

Scrie răspuns