Caut informatii despre Craiova Maxima

Ai vreo intrebare/informatie legata de istoria Universitatii Craiova? Aici e locul potrivit!

Moderator: grup_moderatori

Avatar utilizator
ionutz3d
junior
junior
Mesaje: 15
Membru din: 24 Iun 2013, 13:38

Re: Caut informatii despre Craiova Maxima

Mesaj de ionutz3d » 25 Iun 2013, 00:15

Despre loturi am mai gasit si pe aici: http://www.worldfootball.net/teams/univ ... va/1983/2/
Dar inaltimi am doar la vreo 2-3... :-(
Partea buna e ca am rezolvat cu echipamentele. Deja sunt gata de bagat in joc. Home va fi cel din poster cu short bleu si away cel total albastu. Greul va fi la ce statusuri voi pune la jucatori. Trebuie sa le gandesc pe alea.

Avatar utilizator
ionutz3d
junior
junior
Mesaje: 15
Membru din: 24 Iun 2013, 13:38

Re: Caut informatii despre Craiova Maxima

Mesaj de ionutz3d » 25 Iun 2013, 13:01

Uitati un mic preview cu echipamentele:

Imagine
Imagine
Imagine

DoRyN

Re: Caut informatii despre Craiova Maxima

Mesaj de DoRyN » 25 Iun 2013, 14:01

Echipamentul e ok, ghetele par putin mai evoluate decat cele din perioada respectiva.

Echipamentul cu tricou rotunjit la gat, a fost folosit in sezonul 1981-1982:

Imagine
Imagine

Un alt tip de echipament (triccou cu guler) a fost folosit in sezonul urmator:

Imagine
Imagine

Avatar utilizator
ionutz3d
junior
junior
Mesaje: 15
Membru din: 24 Iun 2013, 13:38

Re: Caut informatii despre Craiova Maxima

Mesaj de ionutz3d » 25 Iun 2013, 15:10

Echipa si jucatorii nu le-am facut inca, doar am testat echipamentul in joc peste cel al lui Turnu Severin :lol: . Ghete o sa le pun simple.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Caut informatii despre Craiova Maxima

Mesaj de SLH » 25 Iun 2013, 15:12

ionutz3d scrie:Echipa si jucatorii nu le-am facut inca, doar am testat echipamentul in joc peste cel al lui Turnu Severin :lol: . Ghete o sa le pun simple.
si reclamele ar fi interesant sa fie din epoca

Avatar utilizator
ionutz3d
junior
junior
Mesaje: 15
Membru din: 24 Iun 2013, 13:38

Re: Caut informatii despre Craiova Maxima

Mesaj de ionutz3d » 25 Iun 2013, 15:23

SLH scrie:
ionutz3d scrie:Echipa si jucatorii nu le-am facut inca, doar am testat echipamentul in joc peste cel al lui Turnu Severin :lol: . Ghete o sa le pun simple.
si reclamele ar fi interesant sa fie din epoca
Ar fi ceva daca ar fi un patch numai cu echipe clasice. Dar nu are rost pt ca voi face doar 3-4 echipe clasice si asa dereglam reclamele electronice pt ca vor aparea si la echipele actuale.

Avatar utilizator
ionutz3d
junior
junior
Mesaje: 15
Membru din: 24 Iun 2013, 13:38

Re: Caut informatii despre Craiova Maxima

Mesaj de ionutz3d » 26 Iun 2013, 01:28

Hai ca prinde contur Craiova Maxima. Aproape am termintat-o:

Imagine Imagine Imagine
Imagine Imagine Imagine
Imagine Imagine Imagine
Imagine Imagine Imagine

Mai am nevoie de o poza de atunci (oricat de mica) cu Marian Bicu ca stiu ce freza sa ii pun.

JustME

Re: Caut informatii despre Craiova Maxima

Mesaj de JustME » 26 Iun 2013, 01:38

foarte greu de gasit o poza cu el de atunci din perioada respectiva. am vazut ca sunt pe net poze cu Marian Bicu dar recente cu parul alb (eu fiind nitel mai tanar asa mi-l aduc amine cu parul grizonat. nu il stiu altfel :) ). daca nu gasesti poate reusesti sa iti faci o idee din pozele recente. oricum felicitari pentru munca depusa o:

imi place la nebunie cum arata echipamentele. ti-au iesit perfect apld

Avatar utilizator
ionutz3d
junior
junior
Mesaje: 15
Membru din: 24 Iun 2013, 13:38

Re: Caut informatii despre Craiova Maxima

Mesaj de ionutz3d » 26 Iun 2013, 01:52

JustME scrie:foarte greu de gasit o poza cu el de atunci din perioada respectiva. am vazut ca sunt pe net poze cu Marian Bicu dar recente cu parul alb (eu fiind nitel mai tanar asa mi-l aduc amine cu parul grizonat. nu il stiu altfel :) ). daca nu gasesti cred ca poti sa iti faci o idee din pozele recente. oricum felicitari pentru munca depusa o:

imi place la nebunie cum arata echipamentele. ti-au iesit perfect apld
Mersi. Pai ar trebui sa arate bine ca am pus pe cineva care se pricepe sa le faca. :lol:
Bine ca mi=am amintit acum sa le pun si ghete vechi la toti ca uitasem.
M-am uitat pe posterele din anii 80 sa vad daca il recunosc pe Bicu de acolo dar nu il recunosc.

Aaa gata! L-am gasit in posterul asta din 87 si pe Bica: :))
Ooo Fuck! am uitat ca cautam cu Bîcu nu Bică. :laughing: M-am indus singur in eroare. :lol:
Last edited by ionutz3d on 26 Iun 2013, 02:09, edited 1 time in total.

JustME

Re: Caut informatii despre Craiova Maxima

Mesaj de JustME » 26 Iun 2013, 02:04

pentru ca nu am trait perioada respectiva sau eram mult prea mic si mie imi este uneori foarte greu sa recunosc fostii jucatori in pozele vechi. de exemplu pe nea Petre Deselnicu (Dumnezeu sa-l odihneasca) eu toata viata o sa il tin minte asa cum arata la sfarsitul anilor 90 inceputul anilor 2000. cand am vazut o poza cu el de cand era jucator activ aproape ca nu l-am recunoscut. exact efectul invers apare atunci cand vine vorba despre Tunar (Dumnezeu sa-l odihneasca) pe care il stiu in mintea mea doar asa cum arata in perioada in care juca datorita pozelor vechi. poza aia in care e imbracat in echipamentul ala alb imaculat al Stiintei cu un "U" imens pe piept si o floare in mana mi-a ramas pe veci intiparita pe retina.

p.s. ghetele trebuie schimbate clar, nu se potrivesc de nicio culoare cu echipamentele alea superbe.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Caut informatii despre Craiova Maxima

Mesaj de DarkComy » 26 Iun 2013, 10:40

Vezi ca ati mancat un R la UniveRsitatea :-D
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
ionutz3d
junior
junior
Mesaje: 15
Membru din: 24 Iun 2013, 13:38

Re: Caut informatii despre Craiova Maxima

Mesaj de ionutz3d » 26 Iun 2013, 12:40

DarkComy scrie:Vezi ca ati mancat un R la UniveRsitatea :-D
Mda, mi-a sters jocul un caracter ca nu incapea tot numele. Cred ca o denumesc U Craiova 82-83 ca sa incapa.

Scrie răspuns