Victor Pițurcă

Ai vreo intrebare/informatie legata de istoria Universitatii Craiova? Aici e locul potrivit!

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
JustME

Re: Victor Pițurcă

Mesaj de JustME » 26 Aug 2019, 20:03

BiancoAzzurro_AS. scrie:
26 Aug 2019, 11:27
da frate , si eu am fost cu "sa ii dam incredere", era omu de 30 de ani in club [...]
e a 2-a oara cand postezi idiotenia asta. care [cenzurat] mea de 30 de ani manca-ti-as? Papura are 45 de ani in momentul asta, sa inteleg ca de la 15 ani pana in prezent a fost non-stop la club? [smile10] omul a jucat si prin strainatate, pe la FC National.. termina cu idiotenia asta crasa "era de 30 de ani in club".

te tot scremi sa-l transformi intr-un jucator relevant doar ca nu prea e asa. sa fim seriosi, omul nu e relevant nici macar la nivelul unui Emil Sandoi, Eugen Neagoe, Mogosanu, Cristescu sau Pavel Badea. nu mai vorbesc de generatiile vechi cu care nici macar in gluma nu poti sa-l compari.

da, e oltean, da, e de-al nostru si ar fi meritat o sansa ca antrenor IN MOMENTUL IN CARE ERA PREGATIT SA FACA ASTA! nu poti sa vii de la liga a 3-a si sa ai pretentia sa aiba lumea incredere in tine ca esti Papura. nu, fratioare, mai ales ca nici pe la liga a 3-a n-ai facut mare branza. dupa care te ambitionezi sa ramai antrenor cand vezi bine ca esti contestat si depopulezi stadionul de spectatori. evident ca lumea incepe sa te deteste atunci cand te percepe ca un moft al patronului la care tu plusezi cu o crasa lipsa de bun-simt si carisma unei borduri.
Last edited by JustME on 26 Aug 2019, 22:48, edited 1 time in total.

s9k3k3-
membru
membru
Mesaje: 138
Membru din: 22 Aug 2019, 15:37

Re: Victor Pițurcă

Mesaj de s9k3k3- » 26 Aug 2019, 21:12

Sa nu m-ai zic ca in Balaci n-a avut lumea incredere si in [cenzurat] mea era Balaci, era Dumnezeul Olteniei.

Ideea e ca n-are sens sa discutam ineptiile acestui individ, nu de alta da tot Papura ajunge de cacao in aceste discutii.
Personal, nu am fost de acord cu numirea lui Papura in principal pt ca a fost pus de Rotaru doar ca sa-i execute ordinele, si l-am contestat peste tot pe unde am fost.
L-am contestat ca antrenor si situatie in schimb omul chiar merita respectat. Cum zice just mai sus, n-a fost o legenda ca altii, dar ca jucator isi merita respectul spectatorilor!

Thunder

Re: Victor Pițurcă

Mesaj de Thunder » 26 Aug 2019, 21:18

BiancoAzzurro_AS. scrie:
26 Aug 2019, 17:28
Thunder scrie:
26 Aug 2019, 16:23
Da bai boovene, ne-ai prins, unu` din noi e chiar Piti, iar alalalt e sigur Giovanni. Ghici care e care... fmm de inept :))
va creati dusmani imaginiari mv de retarzi :-x poti sa o iei in gura cat vrei de la s9k3k3 sau probabil faceti cu schimbul ,sunteti sot si sotie de va aparati unu pe alta ?!!? :-x
E fratele meu de cont, cum zicea si Deuxex la un moment dat... ''ba tu esti mutley? recunoaste'' eu nimic, batman batman :-D Da` hai, ia-ti-o la ozga si da-o pe viteza la voluntari ca e nevoie si de cetateni ca tine, fmm de excursionist fara fapte pe stadioane.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Victor Pițurcă

Mesaj de Bobby » 26 Aug 2019, 21:29

Nu e OK daca cei care sint rezervati in ceea ce priveste aducerea lui Piti sint catalogati drept booveni. Poate doar in Coreea de Nord sa te astepti sa vezi aceeasi opinie. Dar nici acolo…

Boovenii veritabili au ceva cu Piti dupa ceea ce s-a intimplat in 2011. Dar minunile de atunci au un singur autor - chelul. Exista destule semne de intrebare in ceea ce priveste caracterul si cariera lui Piti - fara legatura cu perioada 2010-2011 - care sa justifice rezervarile unora.

Piti nu a manageriat niciodata un club de fotbal. Incepe sa o faca la 63 de ani. Pina la virsta asta eu nu l-am vazut sa aduca plusvaloare la o societate sportiva incit sa vad ca se pricepe la asa ceva. E una sa fii selectioner - salariu baban, meciuri putine, iti poti alege jucatorii la fiecare meci - si alta e sa fii manager de club : ce venituri ai, cu ce platesti salariile, care e planul B daca esuezi sportiv (ca se mai intimpla la fotbal), cum antrenezi cam aceeasi jucatori zi de zi pentru peste 40 de meciuri pe an etc.

De la Descartes citire "Ma indoiesc, deci cuget. Cuget, deci exist". O doza de specticism e omeneasca si eficienta, zic eu.

Rabdare si tutun. Eu sper sa iasa totul bine - in ciuda unor semne alarmante.

sorin107

Re: Victor Pițurcă

Mesaj de sorin107 » 26 Aug 2019, 21:39

alarmant esti tu, bobita. dai cu mucii-n fasole si incepi si cu piti ca si cu orice fotbalist pe care-l aducem si ti se pare tie ca e trompeta inainte sa-l vezi. or tu te uiti la fotbal si intelegi exact cat intelege bunica-mea. las-o asa si vezi-ti drq de gogoseria ta.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Victor Pițurcă

Mesaj de Bobby » 26 Aug 2019, 22:40

Unul vine cu Descartes, altul vine cu "mucii-n fasole". Comentariile sint de prisos.

Eu nu prea am comentat la aducerile lui Bancu, Mateiu, Vatajelu, Ivan, Martic, de exemplu.

Iar la Kelic si Fajic chiar aveam sperante rezonabile dar ponderate, communicate public : https://craiova-maxima.ro/fajic-si-kelic/

Evident ca m-am inselat la astia doi - dar asta e viata, nu-ti iese tot timpul.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Victor Pițurcă

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 26 Aug 2019, 23:49

Thunder scrie:
26 Aug 2019, 21:18
BiancoAzzurro_AS. scrie:
26 Aug 2019, 17:28
Thunder scrie:
26 Aug 2019, 16:23
Da bai boovene, ne-ai prins, unu` din noi e chiar Piti, iar alalalt e sigur Giovanni. Ghici care e care... fmm de inept :))
va creati dusmani imaginiari mv de retarzi :-x poti sa o iei in gura cat vrei de la s9k3k3 sau probabil faceti cu schimbul ,sunteti sot si sotie de va aparati unu pe alta ?!!? :-x
E fratele meu de cont, cum zicea si Deuxex la un moment dat... ''ba tu esti mutley? recunoaste'' eu nimic, batman batman :-D Da` hai, ia-ti-o la ozga si da-o pe viteza la voluntari ca e nevoie si de cetateni ca tine, fmm de excursionist fara fapte pe stadioane.
Frumoaselor, thunder și s3kkt3 va ardeți în g_o_z ca frații, vad ca postați în tandem pe toate topicurile, nici nu vreau sa fiu cu tine pe stadioane, ești genul care freacă gardu sa simtă senzația, tari în gura și dați primii cu fuga sau cu bricheta....am fumat destui ca voi fetelor, în capul vostru aveți impresia ca sunteți importanți dar singuri nu va regăsiți FMm :-x, mereu va lăudați pe cine cunoașteți, profil de frustrat fără realizări personale :)(

Și apropo retarzilor, frați de joint sau de pont, :smoke: am susținut rezervat pe piti odată ce a fost numit, tocmai ce ziceam ca nu îmi înjur antrenoru și jucătorii... Si am comentat acum 3 luni același lucru înainte sa fie piti numit și tot asa făceai zici ca m-am luat de sorata... , nu îmi schimb părerea ca veniti voi 2 labari sa ma înjurați și va lăudați ca aveți pile la moderator.. măcar sa știe lumea ce jeguri sunteți și tot am realizat ceva sa vf mg

Vb de Piti și de 10 milioane zici ca ești pe manager și habar nu ai sa citești un bilanț, sau o bilanța pe limba ta

Sa nu mi-o luați în nume de rău, luațimi-o'n gura mai bine :-x

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Victor Pițurcă

Mesaj de DeuxEx » 27 Aug 2019, 00:00

Si uite asa, cei 3 crai de la rasarit au luat 24 de ore de pauza (Thunder, BiancoAzzurro_AS. si s9k3k3- ). La urmatoarea abatere vor fi 7 zile.
End of story!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Victor Pițurcă

Mesaj de Bobby » 27 Aug 2019, 04:24

Primele trei victime ale venirii lui Piti :laughing:

iuli

Re: Victor Pițurcă

Mesaj de iuli » 27 Aug 2019, 08:55

Leonard Albert scrie:
26 Aug 2019, 18:09
iuli scrie:
26 Aug 2019, 13:42
Leonard Albert scrie:
26 Aug 2019, 00:06
Bobby, mi-am schimbat total parerea despre tine, 100% in favoarea ta. o:
si eu tot asa,da' invers!
...urma alege.
vezi ca tu ai ales prost,mai mereu....la inceput te caracteriza adevaratia pe aici,apoi te urmarea gagica.tot pe aici...

iuli

Re: Victor Pițurcă

Mesaj de iuli » 27 Aug 2019, 09:00

Bobby scrie:
26 Aug 2019, 21:29
Nu e OK daca cei care sint rezervati in ceea ce priveste aducerea lui Piti sint catalogati drept booveni. Poate doar in Coreea de Nord sa te astepti sa vezi aceeasi opinie. Dar nici acolo…

Boovenii veritabili au ceva cu Piti dupa ceea ce s-a intimplat in 2011. Dar minunile de atunci au un singur autor - chelul. Exista destule semne de intrebare in ceea ce priveste caracterul si cariera lui Piti - fara legatura cu perioada 2010-2011 - care sa justifice rezervarile unora.

Piti nu a manageriat niciodata un club de fotbal. Incepe sa o faca la 63 de ani. Pina la virsta asta eu nu l-am vazut sa aduca plusvaloare la o societate sportiva incit sa vad ca se pricepe la asa ceva. E una sa fii selectioner - salariu baban, meciuri putine, iti poti alege jucatorii la fiecare meci - si alta e sa fii manager de club : ce venituri ai, cu ce platesti salariile, care e planul B daca esuezi sportiv (ca se mai intimpla la fotbal), cum antrenezi cam aceeasi jucatori zi de zi pentru peste 40 de meciuri pe an etc.

De la Descartes citire "Ma indoiesc, deci cuget. Cuget, deci exist". O doza de specticism e omeneasca si eficienta, zic eu.

Rabdare si tutun. Eu sper sa iasa totul bine - in ciuda unor semne alarmante.
@Bobby,a manageriat steaua.e drept,a luat decat un titlu.Are pe constiinta singurele calificari ale nationalei mari din mileniul 3.Ce va face la noi?vom vedea,dar argumente sa fie numit sint.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Victor Pițurcă

Mesaj de marius_vl » 27 Aug 2019, 09:56

Piturca la 63 de ani va fi dedicat 1000% să facă performanta la noi! Visul lui este să câștige titlul cu Știința! La vârsta asta cred că este ultima lui șansă să își încheie activitatea din fotbal în glorie! Dacă există un om pe lumea asta care să ia titlul cu Știința acela este numai și numai Piturca

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Victor Pițurcă

Mesaj de robertc » 27 Aug 2019, 11:55

"decat Piturca" = doar Piturca ? :))

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: Victor Pițurcă

Mesaj de calugaru' vaxile » 27 Aug 2019, 14:51

Bobby scrie:
27 Aug 2019, 04:24
Primele trei victime ale venirii lui Piti :laughing:
creca prima a fost mititelu. am auzit ca a facut apoplexie

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Victor Pițurcă

Mesaj de Bobby » 27 Aug 2019, 17:40

iuli scrie:
27 Aug 2019, 09:00
Bobby scrie:
26 Aug 2019, 21:29
Nu e OK daca cei care sint rezervati in ceea ce priveste aducerea lui Piti sint catalogati drept booveni. Poate doar in Coreea de Nord sa te astepti sa vezi aceeasi opinie. Dar nici acolo…

Boovenii veritabili au ceva cu Piti dupa ceea ce s-a intimplat in 2011. Dar minunile de atunci au un singur autor - chelul. Exista destule semne de intrebare in ceea ce priveste caracterul si cariera lui Piti - fara legatura cu perioada 2010-2011 - care sa justifice rezervarile unora.

Piti nu a manageriat niciodata un club de fotbal. Incepe sa o faca la 63 de ani. Pina la virsta asta eu nu l-am vazut sa aduca plusvaloare la o societate sportiva incit sa vad ca se pricepe la asa ceva. E una sa fii selectioner - salariu baban, meciuri putine, iti poti alege jucatorii la fiecare meci - si alta e sa fii manager de club : ce venituri ai, cu ce platesti salariile, care e planul B daca esuezi sportiv (ca se mai intimpla la fotbal), cum antrenezi cam aceeasi jucatori zi de zi pentru peste 40 de meciuri pe an etc.

De la Descartes citire "Ma indoiesc, deci cuget. Cuget, deci exist". O doza de specticism e omeneasca si eficienta, zic eu.

Rabdare si tutun. Eu sper sa iasa totul bine - in ciuda unor semne alarmante.
@Bobby,a manageriat steaua.e drept,a luat decat un titlu.Are pe constiinta singurele calificari ale nationalei mari din mileniul 3.Ce va face la noi?vom vedea,dar argumente sa fie numit sint.
Nu stiu ce e facut la Steaua in acei ani : a antrenat echipa or a manageriat clubul. Astea doua roluri sint foarte diferite. Nu stiu daca in afara lui Hagi fotbalul romanesc a mai dat antrenori/manageri. Adica sa antreneze dar si sa tina clubul pe linia de plutire din punct de vedere economic.

Stii bine ca fiind la Steaua a avut un sistem in spate - relatii, presa, arbitri, impresari, acces la jucatori etc. - pe care nu-l va avea la Craiova. Am mai scris - e cel mai important selectioner al Romaniei din ultimii 20 de ani. Eu sper ca va face treaba buna - dar am rezervari in aceasta privinta.

Scrie răspuns