Victor Pițurcă

Ai vreo intrebare/informatie legata de istoria Universitatii Craiova? Aici e locul potrivit!

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Victor Pițurcă

Mesaj de fanUCV » 10 Sep 2019, 22:07

păi, tocmai .. să-i lăsăm să "sară" prin ligile inferioare ..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Victor Pițurcă

Mesaj de Jimmy Darmody » 13 Sep 2019, 15:24

SLH scrie:
07 Sep 2019, 18:58
Aiurea... am fost la amandoua. Sigur am fost mai multi acum.
Uite ca Satana te contrazise :lol: "data trecuta au fost mai multi,mult mai multi"

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Victor Pițurcă

Mesaj de SLH » 13 Sep 2019, 20:40

E batran, nu mai tine minte.

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: Victor Pițurcă

Mesaj de calugaru' vaxile » 14 Sep 2019, 00:13

deci ... de asta a venit pitzurca, sa ia mititelu echipa? ca vad ca intr-acolo se merge

iuli

Re: Victor Pițurcă

Mesaj de iuli » 14 Sep 2019, 13:16

calugaru' vaxile scrie:
14 Sep 2019, 00:13
deci ... de asta a venit pitzurca, sa ia mititelu echipa? ca vad ca intr-acolo se merge
unde vezi?ai vreu glob de cristal?

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Victor Pițurcă

Mesaj de malus dacus » 14 Sep 2019, 13:28

...calugaru mi-aduce aminte de jumara, un vioi al forumului care s-a topit dintr-odata...

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: Victor Pițurcă

Mesaj de calugaru' vaxile » 14 Sep 2019, 17:01

pentru ca de cind a venit piturca s-a schimbat tonu' fata de booveni, de aia.

malus, ia o tzuica si linisteste-te, n-am mai fost p-aici cu alte nume. intru aici pen' in alta parte nu prea mai incredere (revist/saituri de sport gigiste, pagina clubului e propaganda ...). si ieri vazui carutza de booveni de aici (cum putetz bah sa ziceti ca e bine ce se intimpla cu fececalu'???? voi nu vedetz in ce conditii e ala primit si se pisha pe noi?) asa ma apuca o depresie ...

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Victor Pițurcă

Mesaj de malus dacus » 14 Sep 2019, 18:13

...neah, ca 1. baui bere; 2. sunt perfect relaxat; 3. n-as avea incredere ca tuica linisteste, chit ca asta bagi tu pt. depresie si functioneaza. Imi amintesti ziceam, n-am dat verdict ca esti ala. La procent tampenii per text, adica...

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: Victor Pițurcă

Mesaj de calugaru' vaxile » 14 Sep 2019, 22:14

malus dacus scrie:
14 Sep 2019, 18:13
...neah, ca 1. baui bere; 2. sunt perfect relaxat; 3. n-as avea incredere ca tuica linisteste, chit ca asta bagi tu pt. depresie si functioneaza. Imi amintesti ziceam, n-am dat verdict ca esti ala. La procent tampenii per text, adica...
eh, lasa ca esti tu destept pentru amindoi, si compensezi.

takanonanu
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 15 Mar 2021, 17:54

Re: Victor Pițurcă

Mesaj de takanonanu » 25 Mar 2021, 17:33

Piturca mi-a placut ca personaj, eu l-am primit "cu bratele deschise" si acum aproape doi ani dar cred ca nu are stofa de antrenor de valoare, are niste fixatii cu benzile,nu e versatil, echipele lui (inclusiv nationala) joaca scurt mingea in margine schimba in marginea cealalta si asa mult timp pana centreaza cineva din banda.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: ..::Istoria Universitatii Craiova::..

Mesaj de Bobby » 10 Aug 2022, 23:06

Fabuloasa poveste despre cum Piti si Ioan Becali ar fi devalizat un cazinou :

https://www.prosport.ro/sport-life/dezv ... a-19501392

Cica Becali venea la cazinou si cerea jetoane pe datorie, la "caiet". Apoi Piti si Becali jucau poker, Piti cistiga si apoi cerea cash la cazinou pentru acele jetoane. Practic cei doi veneau la cazinou cu buzunarele goale si plecau cu cash. La un moment dat caietul cu datorii ar fi fost furat din cazinou - practic datoria lui Becali ar fi disparut.

Exista si acele filmari cu Piti trisind la cazinou. A meritat acest om sa fie dorit antrenor cu ardoare la Craiova stiind moralitatea lui ? Sintem mindri de asta ?

Cine sint cu adevarat oamenii astia din fotbal ? Cu Piti treaba e publica - roty a fost incredibil de naiv aducindu-l la echipa si discutind despre Octavian Popescu cu el. Reghe s-a luptat cu suspiciuni legate de mafia pariurilor :

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/reghec ... 65385.html

https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... uiri-37884

Habar n-am daca e adevarat - dar iese fum fara nici o urma de foc ?

In general - stiu fanii cine sint cu adevarat oamenii din fotbal inainte de a-i cere la echipa ? Bergodi si Multescu par a nu avea prea multe bube la dosar. Mangia a avut ceva - dar exista doar zvonuri.

Scrie răspuns