Gica Craioveanu

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Andryx_666

Mesaj de Andryx_666 » 15 Feb 2005, 19:18

Craivoveanu` a zis ca daca va revenii in romania o va face doar la CRAIOVA . s`ar putea sa revina , mai ales ca s`a aratat destul de afectat de actuala situatzie de la craiova ... o:

Codul lui DaVinci

Gica

Mesaj de Codul lui DaVinci » 23 Feb 2005, 21:00

"Îi voi cere lui Craioveanu să nu se retragă"

Enrique Sanchez Flores, tehnicianul echipei Getafe a declarat, într-un interviu acordat cotidianului Marca, că, în cazul în care va rămîne la Getafe, îi va cere lui Gheorghe Craioveanu să nu se retragă din activitatea competiţională. "Îi voi cere lui Craioveanu să nu se retragă şi să continue atît timp cît are forţă şi se simte motivat", a spus Flores.

sursa: prosport.ro de azi

Leo_79

Mesaj de Leo_79 » 23 Feb 2005, 21:03

Se pare ca spaniolii insista ca Gica sa mai continue inca un an ca jucator...conditie fizica ar mai avea, dar sa vedem daca este dispus sa mai joace...poate va juca pana la 40 de ani...sa fie un Roger Milla II :D

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 23 Feb 2005, 23:00

In campionatul Spaniei sa reziste? Este greu... chiar si pentru Gica.
Este exemplul Mauro Silva dar el juca intr-o echipa care nu se baza pe el asa cum se bazeaza Getafe pe Craioveanu si in plus juca ceva mai in spate...

Codul lui DaVinci

Craioveanu

Mesaj de Codul lui DaVinci » 27 Feb 2005, 10:18

In Prosportul de azi, Craioveanu a declarat ca se va retrage 100%. Nu mai putem pretinde nimic de la el. Il avem pe Stevanovic care il va inlocui cu succes. Multa bafta, Gica! Craiova este alaturi de tine oriunde vei merge. Daca ai sa vrei sa ajuti Stiinta o vei putea face oricand dintr-o functie de conducere sau poate ca antrenor.

Minunea Blonda
senior
senior

Mesaj de Minunea Blonda » 25 Iun 2005, 02:20

Craioveanu printre „alb-albaştrii”

Imagine

Din tribuna terenului „Oblemenco II” am zărit împreună cu suporterii prezenţi la antrenament maşina lui Costel Ilinca, că se îndrepta spre noi. Cum oltenii la interpretări şi suspiciuni sunt primii, un fan de lângă mine a şi găsit explicaţia: „Vine Ilinca să vadă jucătorii, pe care i-a avut la Caracal”. Numai că din maşină nu a coborât Costel (fratele lui George Ilinca) ci chiar Gică Craioveanu. Fostul fotbalist al Universităţii, Gică Craioveanu s-a antrenat vineri alături de jucătorii „Ştiinţei”. Când a ajuns pe terenul „Oblemenco II” Gică i s-a adresat lui Ovidiu Stîngă: „Primeşti la antrenament o puşcărie de fotbalist?!”, managerul general a zâmbit şi i-a răspuns : „poftiţi vă rog, e o onoare pentru noi să ne antrenăm cu cel mai bun fotbalist din Primera”. După ce şi-a făcut încălzirea Gică s-a alăturat programului impus de Stîngă, exersând cot la cot cu tinerii fotbalişti ai Universităţii jocul dintr-o bucată. În timpul şedinţei de pregătire fostul căpitan al Universităţii a fost aclamat de cei 50 de suporteri prezenţi la teren, aceştia implorându-l să rămână acasă: „Gică rămâi aici avem nevoie de tine. Retrage-te de la Craiova”. De remarcat că Gică Craioveanu a efectuat antrenamentul în şortul şi tricoul Universităţii mergând la cantonamentul pentru a se echipa. După ce şi-a încheiat antrenamentul Gică a avut amabilitatea să acorde un interviu pentru www.craiova-maxima.ro

M.B: Gică cum ce-ai simţit când suporterii ţi-au cerut să te retragi de la Universitatea?
G.C: Greu de răspuns. Îi datorez totul Universităţii. Când am venit de la Severin la Craiova mă gândeam ce bine ar fi să prind primul unsprezece, atunci Universitatea avea trupă bună. De la această echipă am plecat în străinătate. Nu vreau ca suporterii să fie supăraţi pe mine, dar chiar nu mai pot juca acum la Universitatea. Am vrut să mă retrag din acest an, dar oficialii de la Getafe au insistat să mai joc un an. Nu am făcut-o pentru bani. Dacă era să mă gândesc la latura financiară alegem oferta de la arabi, care era de 5-6 ori mai avantajoasă.
M. B: Cum a fost întâlnirea cu foştii tăi colegi?
G. C. Mă bucur că foştii mei coechipieri Ovi (Ovidiu Stîngă), Moghi (Daniel Mogoşanu), Cristi (Silvian Cristescu) au ajuns să se ocupe de destinele grupării fanion a Olteniei. Ei sunt ultimii campioni ai Craiovei din anul 1991, iar o echipă mare se poate crea numai cu ajutorul campionilor.
M. B. Nu crezi că ai uitat să nominalizezi pe cineva cu care te-ai înţeles foarte bine la echipă?
G. C. (Stă puţin să se gândească. Lângă noi se afla chiar Aurică Tufan, la el băteam eu apropo) Aaaa, scuze burtosule că nu te-am nominalizat la colegi. Glumind puţin, văd că pe la echipă s-au schimbat antrenori, conducători şi jucători, iar Aurică a rămas de neclintit. Eu un adevărat profesionist şi băiat de caracter. Îmi lipsesc masajele lui în Spania.
M.B. Îţi mai aduci aminte momentele în care intrai pe teren cu o păpuşă îmbrăcată în „alb-albastru” şi o aruncai la galerie? Se crease atunci o legătură strânsă între jucători şi suporteri?
G.C: Nu era păpuşă, era păpuşoi! Era drăcos!
M.B. (Râd). Scuze. Eu din tribună nu aveam cum să-mi dau seama că era păpuşoi cu toate că l-am văzut şi chiar îmi aduc aminte ce avea scris pe obraz. Spune tu ce scria?
G.C. M-ai prins. Nu mai ştiu spune-mi tu?
M.B: „Pedepseşte-i Gică”.
G.C: (Rîde în stilul său inconfundabil). Noi i-am pedepsit la vremea noastră pe adversari. Sper din tot sufletul şi cei de acum să-şi pedepsească adversarii şi să-i facă fericiţi pe fani.
M.B. A ascultat fotbalistul Gică Craioveanu sarcinile primite de la antrenorul Ovidiu Stîngă?
G. C: (Rîde). Sper că nu l-am dezamăgit pe antrenor, nu de alta dar vreau să mă mai primească şi luni la pregătire. Sâmbătă voi merge împreună cu soţia mea la părinţi, care locuiesc la 50 de km de Slatina,iar marţi o să plec în Spania. Singurul meu regret este că nu m-am întâlnit cu ei în prima divizie.
M.B: Crezi că Ovidiu va mai juca?
G.C: Aşa cum îl cunosc eu cred că va mai intra şi pe teren. Cred că experienţa lui va da încredere puştilor de la Craiova.
M. B: Cum comentezi situaţia actuală de la Universitatea?
G. C: Prefer să mă abţin. Îmi pare rău că a căzut în a doua divizie după 41 de ani petrecuţi pe prima scenă a fotbalului românesc. Am mai spus şi o repet, pe Craiova o compar cu Barcelona din Spania, a fost singura echipă din România care a fost capabilă să se bată cu echipele din Bucureşti. Sper ca Adi să bage bani în echipă, să aducă trei-patru jucători de valoare. Lumea o să înceapă să vină în tribunele Centralului şi implicit o să promoveze anul viitor, acolo unde-i este locul.
Cînd mai ajungi la Craiova?
La anul şi vreau să vă găsesc în PRIMERA
Special pentru voi:Minunea Blonda

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 25 Iun 2005, 08:25

M.B. nu dormi nici noaptea ? o:

zolo
fanatic
fanatic

Mesaj de zolo » 25 Iun 2005, 12:09

bravo catalin, mi-a placut interviul
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 25 Iun 2005, 12:19

Interviul acesta mi-a mers la suflet. Faptul ca Gica Craioveanu s-a antrenat cu Craiova este o noua lovitura de imagine. De genul asta de surprize avem nevoie la Craiova. Ca de lucruri urate ne-am saturat...

1948
fanatic
fanatic

Mesaj de 1948 » 25 Iun 2005, 12:32

pacat ca nu poate sa ramana... :mad:

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 25 Iun 2005, 13:16

Che Guevara scrie: Faptul ca Gica Craioveanu s-a antrenat cu Craiova este o noua lovitura de imagine.
i-am spart pe toti :)( daca ne luam si tricouri Gucci, sorturi Armani si jambiere D&G cred ca ne baga astia direct in A :up:

felicitari Minune pt interviu o:

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 25 Iun 2005, 13:19

In afara de caterinca mai esti bun de ceva? :?:

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 25 Iun 2005, 13:21

la cognac-canoe si halbere... tu in afara sa delirezi pe forum mai esti bun la ceva? :o

sau asta iti rapeste tot timpul? :)(

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 25 Iun 2005, 16:27

Eu scriu adevaruri pe forum, nu aberez. Si intre timp mai si muncesc vreo 16 ore pe zi.

loaded

Mesaj de loaded » 25 Iun 2005, 18:35

eu pot sa am tricou cavalli?

Scrie răspuns