Alexandru Mitrita

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
JustME
fanatic
fanatic

Alexandru Mitrita

Mesaj de JustME » 21 Iul 2017, 14:03

nume: Alexandru Ionut Mitrita
data nasterii: 8 feb. 1995
locul nasterii: CRAIOVA
inaltime: 1.67
pozitie: mijlocas ofensiv

Întoarcerea fiului dribbleur: Alexandru Mitriță a revenit acasă!

Argintul-viu Mitriță a lăsat Italia pentru Craiova cea atât de iubită și va juca în tricoul Științei, într-un an crucial pentru echipa noastră.
În sezonul în care Liga I sărbătorește centenarul, iar Universitatea Craiova împlinește 70 de ani, revenirea lui Mitriță este a doua repatriere a unui craiovean get-beget din această vară, după cea a lui Mihai Roman. Clubul nostru continuă astfel pe același drum dificil pe care ni l-am propus: ținta noastră nu este doar să aducem jucători de valoare la Craiova, care să facă performanță, ci și să creăm o atmosferă pasională, specific oltenească, în jurul echipei, sperând că astfel vom putea reînvia acea comuniune fabuloasă care exista pe vremuri între jucătorii din Craiova Maxima și spectatorii care, după victorii, treceau să sărbătorească pe la casa fiecăruia dintre idolii lor.

Vă mărturisim că Știința nu este la prima încercare de a semna cu Mitriță, dar în primă fază ne-am lovit de o ofertă senzațională pe care Viitorul a primit-o de la Pescara: 800.000 de euro. Mitriță nu a dezamăgit la noua sa echipă, pentru care a jucat 37 de partide, a marcat de două ori și a reușit șase pase de gol. Suntem convinși că la Craiova, locul în care a declarat mereu că se simte atât de bine, numărul reușitelor va fi mult mai mare. Voi nu trebuie decât să fiți pe stadion pentru a vă bucura de ele.

”Sunt fericit că am revenit acasă. Nu consider că este un pas înapoi, chiar dacă anul trecut am jucat în Serie A. Asta pentru că, sezonul acesta, voi juca într-o competiție și mai prestigioasă, Europa League, în tricoul echipei pe care o iubesc nu doar eu, ci și toți ai mei. Îi aștept pe toți craiovenii și pe toți oltenii alături de noi, pentru că am convingerea că, dacă ei ne vor împinge de la spate, putem să reușim un sezon care să rămână în cartea de istorie a Științei și în amintirea suporterilor”, a declarat Alex.

Imagine

sursa: csuc.ro
http://www.csuc.ro/ro/Intoarcerea-fiulu ... nit-acasa/

JustME
fanatic
fanatic

Re: Alexandru Mitrita

Mesaj de JustME » 05 Oct 2017, 19:34

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 24 Noi 2017, 12:08

Pagina oficiala de facebook il citeaza pe MP: "Prima investiție pe care o vom face, e să achităm clauza lui Mitriță, în iarnă"...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Paul
fanatic
fanatic

Mesaj de Paul » 24 Noi 2017, 13:23

DeuxEx scrie:
24 Noi 2017, 12:08
Pagina oficiala de facebook il citeaza pe MP: "Prima investiție pe care o vom face, e să achităm clauza lui Mitriță, în iarnă"...
E o stire foarte buna, eu unul nici nu concepeam altceva.

JustME
fanatic
fanatic

Mesaj de JustME » 24 Noi 2017, 15:17

ar fi fost culmea sa nu plateasca clauza lu' Mitrita cat mai repede. tot in pauza de iarna ar face bine sa semneze un nou contract cu Alex Baluta, si sa mareasca clauza de reziliere care in momentul de fata e una rizibila. la fel si in cazul lui Mitrita, sa puna naiba o clauza de rezilire serioasa. ar fi culmea sa ne pierdem cei mai buni fotbalisti in dauna fcscacat becali pt cateva milioane de euro. 3 milioane cat are Baluta clauza acum le plateste oierul ala jegos fluierand.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic

Mesaj de cortinadampezzo » 24 Noi 2017, 19:57

Mitrita este cel mai bun transfer de la aducerea lui Gustavo pana azi.
Plecarea lui Baluta implica acoperirea postului cu Burlacu sau Mitrita

JustME
fanatic
fanatic

Mesaj de JustME » 01 Dec 2017, 01:38

"Pe Mitriţă eu l-am lăsat să aleagă Craiova, altfel îl luam eu. De când era la mine voia să meargă acolo. Adoră Oltenia, nu aveam cum să mă pun în drumul lui niciodată. E casa lui acolo, un mediu extraordinar. Am tot respectul pentru acea zonă", a mai spus antrenorul fostei campioane.

sursa: prosport.ro
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/li ... i-16838900

DarkComy
fanatic
fanatic

[Etapa 21] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 12 Dec 2017, 21:19

When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Bobby
fanatic
fanatic

Re: [Etapa 21] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 12 Dec 2017, 21:34

Parerea mea e ca Mitrita nu face 700 k. E un baiat talentat - dar mai mult de 300-400 k nu face. Prestatiile lui cu echipele bune la campionatului au fost mediocre.

Articolul din presa italiana mentioneaza ca Mitrita a fost cumparat cu 500 k de la Viitorul - diferenta mare fata de sumele vehiculate atunci in presa.

E un caz unic sa cumperi un jucator care nu a facut fata in Italia, cu un pret care e aproape cu 50 % mai mare. De obicei un jucator care nu face fata intr-un campionat e vindut la un pret mai mic, nu mai mare :-) Eu zic ca e o afacere proasta facuta de Craiova - dar sper din tot sufletul sa ma insel. Ii doresc succes lui Mitrita !

DarkComy
fanatic
fanatic

Mesaj de DarkComy » 12 Dec 2017, 21:37

Eu zic ca face. E mai tehnic si are sut mai bun decat baluta, are 22 de ani. Se vede ca e fotbalist din momentul in care face preluarile. Daca asta e jucator de 3-400k, inseamna ca restul jucatorilor din lotul nostru valoreaza maxim 50-100k de om
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

alex.p
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de alex.p » 12 Dec 2017, 21:56

Si din restul Ligii 1 sunt cativa pe minus. :))

sorialis
fanatic
fanatic

Mesaj de sorialis » 12 Dec 2017, 22:05

Bobby, optimistul nostru din ultimul timp!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 12 Dec 2017, 22:25

Pai noi vorbim de sute de mii de Euro, cind anul trecut n-am reusit sa luam un Euro pe Rocha sau Madson :-)

Craiova a platit 200 k pe Baluta. Sa dai de doua ori mai mult pe Mitrita mi se pare OK.

E un transfer bun pentru campionatul romanesc - dar pretul mi se pare prea mare.

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 12 Dec 2017, 22:32

Singurul lucru pe care trebuie sa il faca este sa alerge mai mult, sa puna si el osul la pressing. Una din marile probleme pe care le-am avut la medias a fost lipsa pressingului. Nu am recuperat nicio minge din jumatatea lor. Si asta a fost si pt faptul ca Mtrita nu a alergat f mult. Dar este fotbalist. Aduceti-va aminte ce stop a pus in margine. Merita mai mult de atat
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

SergyuR
fanatic
fanatic

[Etapa 21] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de SergyuR » 12 Dec 2017, 23:07

Daca dadea ciobanul 700k si ni-l lua faceam spume toti, spuneam ce super afacere a facut el. cand am dat noi e prea scump.

Daca nu baga bani rotaru de ce nu baga, cand platim atatia bani facem mutre.

eu unul nu mai inteleg.
Alaturi de gloriile noastre! Alaturi de Stiinta!

Scrie răspuns