Universitatea Craiova - sezonul 2018/2019

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Închis
White&Blue
senior
senior

Re: Universitatea Craiova - sezonul 2018/2019

Mesaj de White&Blue » 11 Apr 2019, 22:45

Bobby scrie:
11 Apr 2019, 20:40
Oameni buni, GP a declarat ca regreta transferul la Dinamo. Camataru si Balaci nu au declarat niciodata asa ceva !

Viata merge inainte. E decent gestul clubului cu GP; ce s-a intimplat pe stadion a fost foarte urit.

Ce vrea PN de la GP ? Sa se intilneasca cu el in privat si sa resolve problema. Porcaiala in public e o chestie booveana.
Cred ca uitam in ce circumstante a ajuns Balaci la Dinamo si atitudinea lui fata de U Craiova dupa ce si-a incheiat cariera de fotbalist...daca vrei sa compari fara sa fie antiteza compara doar cu Camataru. In plus, cred ca oamenii au iertat in mare parte la Gica Popescu faptul ca a jucat la Dinamo, ei sunt mai mult dezgustati de faptul ca el nu s-a mai apropiat de club in perioada de dupa, de faptul ca jucatorii din academia lui sunt indreptati spre alte orase si nu in ultimul rand de neutralitatea declarata chiar de el. Nu cred ca Hagi se supara daca zicea ca el tine cu Craiova chiar si in meciul cu Viitorul.

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 11 Apr 2019, 23:15

SergyuR scrie:
11 Apr 2019, 22:23
Comparatia asta cu noi care la randul nostru i-am renegat pe mititelu si staicu mi se pare fabuloasa si de o penibilitate iesita din comun. Macar sa ne fi anuntat si pe noi apocalipsa ce avea sa se abata asupra noastra. Putea alege orice, ok nu voia sa vina la noi. Dar nu te du la dinamo.
Peluza Nord nu e altceva pentru ca nu se injura. Peluza Nord e altceva pentru ca nivelul de inteligenta e mai ridicat.
Apocalipsa era anuntata pentru cine avea urechi sa auda inca inainte de plecarea lui GP la Dinamo din 2002...Prima incercare de clonare a Stiintei facuta de Mititelu a fost in 2001 - atunci a incercat sa obtina de la OSIM o clona a stemei cu leul. Mai multe s-au intimplat inainte de 2002 - n-are rost sa intru acum in detalii. In 2002, doi banditi analfabeti - Staicu si Mititelu - au facut in SRL de la zero care cica era Stiinta veche. Plus ca tot prin 2002 Staicu si Netoiu sa batusera la propriu prin birouri la discutiile de plecare a spincenatului din Banie. Avea nebunia aia jegoasa ceva in comun cu spiritul academic al Stiintei de la care please GP in Olanda ? Nu avea nimic - dar s-a mai rabdat inca aproape 10 ani pina sa explodeze mamaliga.

Cum s-ar fi simtit GP plecind de la Craiova lui Corneliu Stroe in 1990, si negociind cu banditii analfabeti Staicu si Mititelu in 2002 ? Tu iti aduci aminte de fata lui Mititelu in 2002 ? Care om cu respect de sine vine de la Barcelona sa lucreze pentru Mititelu ? Sau pentru militianul Staicu ?

GP a incercat sa preia clubul dupa ce a plecat in strainatate dar a fost porcait prin presa craioveana - nu dam clubul lui GP, il dam la banditii agreati de puterea politica de atunci.

adi_g
membru
membru

Mesaj de adi_g » 11 Apr 2019, 23:45

Bobby scrie:
11 Apr 2019, 23:15
SergyuR scrie:
11 Apr 2019, 22:23
Comparatia asta cu noi care la randul nostru i-am renegat pe mititelu si staicu mi se pare fabuloasa si de o penibilitate iesita din comun. Macar sa ne fi anuntat si pe noi apocalipsa ce avea sa se abata asupra noastra. Putea alege orice, ok nu voia sa vina la noi. Dar nu te du la dinamo.
Peluza Nord nu e altceva pentru ca nu se injura. Peluza Nord e altceva pentru ca nivelul de inteligenta e mai ridicat.
Apocalipsa era anuntata pentru cine avea urechi sa auda inca inainte de plecarea lui GP la Dinamo din 2002...Prima incercare de clonare a Stiintei facuta de Mititelu a fost in 2001 - atunci a incercat sa obtina de la OSIM o clona a stemei cu leul. Mai multe s-au intimplat inainte de 2002 - n-are rost sa intru acum in detalii. In 2002, doi banditi analfabeti - Staicu si Mititelu - au facut in SRL de la zero care cica era Stiinta veche. Plus ca tot prin 2002 Staicu si Netoiu sa batusera la propriu prin birouri la discutiile de plecare a spincenatului din Banie. Avea nebunia aia jegoasa ceva in comun cu spiritul academic al Stiintei de la care please GP in Olanda ? Nu avea nimic - dar s-a mai rabdat inca aproape 10 ani pina sa explodeze mamaliga.

Cum s-ar fi simtit GP plecind de la Craiova lui Corneliu Stroe in 1990, si negociind cu banditii analfabeti Staicu si Mititelu in 2002 ? Tu iti aduci aminte de fata lui Mititelu in 2002 ? Care om cu respect de sine vine de la Barcelona sa lucreze pentru Mititelu ? Sau pentru militianul Staicu ?

GP a incercat sa preia clubul dupa ce a plecat in strainatate dar a fost porcait prin presa craioveana - nu dam clubul lui GP, il dam la banditii agreati de puterea politica de atunci.
Bobby, foarte interesant! Chiar nu ar fi rau sa detaliezi putin ceea ce s-a petrecut inainte de 2002....

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 12 Apr 2019, 00:05

Ai aici niste detalii :

https://grosereanu.wordpress.com/2012/0 ... i-craiova/

Si alte detalii aici - Mititelu a lucrat mult in subteran ca sa-l alunge pe Netoiu de la Craiova in 2002. Clonarea stemei - vezi mai sus - si alungarea lui Netoiu in 2002 erau parte din planul booveanului de a pune mina pe Stiinta.

https://grosereanu.wordpress.com/2013/0 ... ititelu-i/

conStiinta
fanatic
fanatic

Mesaj de conStiinta » 12 Apr 2019, 07:02

Ba, tu nu intelegi ca nu-i este reprosat ca nu s-a intors la Craiova?! Ce [****] o tot dai cu staicu si alti cretini cand problema este ca a ales cainii cand putea sa aleaga dintre alte milioane de variante?! Tu da-i inainte cu comparatiile de cacao ...
prostia e nevindecabila ... asa o sa mori, prost de dai in gropi, tarane!

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 12 Apr 2019, 07:35

Fiecare are dreptul la opinie. Omul a gresit, a recunoscut, au trecut 17 ani ! Viata merge inainte. Eu spun ca acest club, galeria, publicul si orasul au de cistigat mult daca se face pace cu GP. Bine - doar o parte din cei care vin la stadion mai au ceva cu el...

Romania a dat doi jucatori capitani la echipe celebre : Chivu si Popescu, ambii plecati din Banie. In loc sa ne mindrim cu ei, unii il injura pe GP. Greseala si iertarea fac parte din viata. Citi de pe aici nu ati mintit, nu ati inselat, nu ati facut ceva de care acum va e rusine ? Asta e viata.

In 2013, unii jucatori ai Craiovei Maxima au fost pe fata cu SRL-ul lui mititelu. Le taiem gitul si la ei ? Sint si ei Iude ? Unul dintre cei care au facut asta in 2013 a jucat si la Dinamo ! Bai mai mult, a declarat ca ar fi dorit sa joace la Rapid ! Da - Balaci a declarat ca marele lui regret e ca n-a jucat la Rapid, sa fie idol pentru galeria de acolo. Care in acei ani nu ne scotea din clonati.

iuli
fanatic
fanatic

Mesaj de iuli » 12 Apr 2019, 07:47

@bobby,vad ca uiti repede.Fii atent:in vara lui 2002,dinamo isi lua autocar de la Craiova si nu-l lua corect si nici gol.Il lua plin cu jucatorii Craiovei.Era prima rastignire a Craiovei,e taman atunci popescu a hotarat sa bata si el un piroi in inima Stiintei.Coincidenta,a mers tot la potai.In plina batjocorire a Craiovei,a facut pasul asta.E greu de uitat,pt multi dintre noi.Eu nu l-am injurat,dar ii inteleg pe cei care o fac.
STIINTA E UNICA! mititelu e inutil.

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 12 Apr 2019, 07:57

Au trecut 17 ani ! Viata merge inainte. Omul si-a recunoscut greseala. Si pe mine m-a durut, parca nu-mi venea sa cred. Dar viata merge inainte. Dinamo n-a furat nimic atunci. Nimeni n-a rastignit pe nimeni. Pur si simplu proprietarul de club a plecat de acasa cu mobila cu tot. Netoiu a devalizat clubul - problema a fost cu cei care i-au pasat clubul securistului. Ala a fost pacatul originar.

Ca sa nu amintesc de faptul ca orasul Craiova nu a dorit sa-i dea clubul lui GP in anii 90, dar nimeni nu a obiectat cind clubul a intrat pe mina lui Netoiu.

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 12 Apr 2019, 08:46

Nici eu nu sunt de acord cu injuraturile aduse acum. Una din principalele puncte tari ale Peluzei Nord a fost, pana acum, comportamentul civilizat, aspect care a adus f multi oameni la stadion, inclusiv femei sau copii. Si prin chestia asta si-a castigat respectul in randul suporterilor. Dupa 20 de ani in care am vazut galerii sau lideri ale acestora care transformasera iubirea fata de echipa in afacere, acum era altceva. Si ati vazut cu cata caldura sunteti intampinati cand intrati in peluza pe stadionul national.
Punctual, cu Gica Popescu, da, a gresit, si inca f rau. Dar cred ca ignorarea l-ar fi durut mai tare.
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

fabius_2014
suporter
suporter

Mesaj de fabius_2014 » 12 Apr 2019, 09:05

Eu zic sa lasam subiectul Gica Popescu pentru vacanta de vara si acum sa ne concentram pe meciul de la Ovidiu. Baietii din Peluza Nord, care fac deplasarea, au pregatit ceva pentru sustinerea lui Mangia ? Cred ca este extrem de important sa aratam sustinere fata de antrenor acum cand presa din Bucuresti incearca sa ne dezbine. Este extrem de trist sa vad cum suporteri ai Craiovei se lasa manipulati de ceata gigista si incep si ei sa loveasca in Mangia. Lotul este subtire si pe langa asta au intervenit si accidentari iar, noi in loc sa ajutam, strangand randurile, incepem sa contestam si sa injuram . Nimeni nu cere sa tacem sau sa acceptam orice dar, mi se pare nedrept ca dupa ce s-au vandut cei mai buni jucatori sa dam vina pe antrenor. O demonstratie de sustinere, fata de Mangia, ar arata maturitate si conducerea clubului ar intelege ca galeria cunoaste exact situatia si nu accepta "mazilirea" unui nevinovat. De asemenea, daca in club s-au format mai multe tabere, o pozitie corecta si inteligenta a galeriei ar putea convinge patronul sa ia decizia corecta. ucv

iuli
fanatic
fanatic

Mesaj de iuli » 12 Apr 2019, 09:45

Bobby scrie:
12 Apr 2019, 07:57
Au trecut 17 ani ! Viata merge inainte. Omul si-a recunoscut greseala. Si pe mine m-a durut, parca nu-mi venea sa cred. Dar viata merge inainte. Dinamo n-a furat nimic atunci. Nimeni n-a rastignit pe nimeni. Pur si simplu proprietarul de club a plecat de acasa cu mobila cu tot. Netoiu a devalizat clubul - problema a fost cu cei care i-au pasat clubul securistului. Ala a fost pacatul originar.

Ca sa nu amintesc de faptul ca orasul Craiova nu a dorit sa-i dea clubul lui GP in anii 90, dar nimeni nu a obiectat cind clubul a intrat pe mina lui Netoiu.
care proprietar si-a insusit mobila fara sa achite vreun leu pe ea si pe care apoi a revandut-o.e,fix cu omul asta a aparut gicuta al tau tinand de tricoul javrelor!omul care devalizase "casa lui",cum ne minte el acum.vezi falsitatea?
STIINTA E UNICA! mititelu e inutil.

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 12 Apr 2019, 10:37

si nu se poate spune ca dinamo nu are nicio vina. niciun club nu are voie sa faca asa ceva. dinamo a avut venituri bune de pe spinarea Universitatii.
eu nu am mai vazut nicaieri in lume asa ceva
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

alextudi
fanatic
fanatic

Mesaj de alextudi » 12 Apr 2019, 11:17

Malus si bobby sa ii transmiteti lui rotaru, ca stiu sigur ca aveti legatura, ca a comis-o cu comunicatul asta si sa nu mai foloseasca "Asa e la Craiova" cand are de gand sa scrie cacaturi. Si ca deja se transforma intr-o combinatie oribila intre Becali si Mititelu, obsedat de control, scrie inclusiv comunicatele. La vara e ultima lui sansa, daca nici la vara nu demonstreaza ca vrea sa ia campionatul poate sa plece. Manevrele cu transferuri in ultima zi ca e zgarcit, comisiile lui cu papura si altii ca el ajunsi "sfatuitori" peste noapte prin prietenii, cautatul singur de jucatori, spalarea asta pe creier zilnica nu sunt pentru Stiinta. Sa se trezeasca si sa se comporte ca in primii ani sau sa plece.

THE LION
senior
senior

Mesaj de THE LION » 12 Apr 2019, 11:42

alextudi scrie:Malus si bobby sa ii transmiteti lui rotaru, ca stiu sigur ca aveti legatura, ca a comis-o cu comunicatul asta si sa nu mai foloseasca "Asa e la Craiova" cand are de gand sa scrie cacaturi. Si ca deja se transforma intr-o combinatie oribila intre Becali si Mititelu, obsedat de control, scrie inclusiv comunicatele. La vara e ultima lui sansa, daca nici la vara nu demonstreaza ca vrea sa ia campionatul poate sa plece. Manevrele cu transferuri in ultima zi ca e zgarcit, comisiile lui cu papura si altii ca el ajunsi "sfatuitori" peste noapte prin prietenii, cautatul singur de jucatori, spalarea asta pe creier zilnica nu sunt pentru Stiinta. Sa se trezeasca si sa se comporte ca in primii ani sau sa plece.
Avem cel mai profi club din Romania. Nu a mai fost Craiova la nivelul asta pana acum. Se mai fac greseli dar suntem pe drumul bun. Vor veni si performantele, cupa de anul trecut este doar inceputul.
Nu poti sa fii credibil cand il pui pe Rotaru langa miti sau becali.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 12 Apr 2019, 11:50

...sunt cel mai simplu suporter posibil, pe Rotaru nu cred ca-l recunosc daca-l vad pe strada si n-am legaturi de nicio culoare cu nimeni din anturajul clubului. Intru pe-aici sau pe fb si-mi spun parerea, atata tot. Cu riscul de a deveni redundant, o spun din nou - din toata povestea asta cu PN vs GP, imi pare mai rau de PN pt. ca a iesit cu imaginea patata. In rest, habar n-am daca Rotaru face comunicate, daca si cat se implica sau la ce mod se implica la echipa. Dar, nu pot sa nu observ ca ceea ce spui am citit aproape cuvant cu cuvant mai acum cateva zile pe celebrul sait jegsp. Daca vrei, pun si link. In concluzie, nu stiu cat incepe sa semene Rotaru cu Becali sau cu Ajîcă, dar e clar ca prin anumite locuri incepe sa puta gretos a boovenism...

Închis