Universitatea Craiova - sezonul 2018/2019

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Închis
LiviuB
fanatic
fanatic

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de LiviuB » 19 Mai 2019, 09:36

S-au mai pierdut si aproape 300.000 de euro aferenti locului 3. Din punctul meu de vedere sunt 2 cauze majore:
- un management foarte prost - transferuri proaste, care nu au ajutat deloc echipa - fortes, rocha, acka, daghici, cristea coroborate cu vanzarea lui Mitrita chiar cu o saptamana inainte de a incepe campionatul. Schimbarea lui Mangia si inlocuirea acestuia cu un antrenor fara experienta, fiindu-i imposibila acestuia redresarea echipei intr-un moment foarte greu. Nici macar nu a fost un om care sa aduca entuziasm sau revigorare. Si problema este ca e al treilea an consecutiv in care se fac astfel de greseli in iarna.
- lipsa de concentrare de la nivelul echipei, lipsa de responsabilitate. Iar aici sunt de vina si antrenorii. Poate cel mai mult. Nu se poate sa ratezi 7 penaltiuri, sa iti dai 3 autogoluri, sa ratezi atat de mult, sa faci atatea cadouri adversarilor, sa faci penalty aiurea, sa nu iti urmaresti adversarul, sa nu rupi atacul adversarului in zona de mijloc. Nu cred ca e echipa in Europa mai delasatoare, mai visatoare decat a noastra.
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

blixa
fanatic
fanatic

Re: Universitatea Craiova - sezonul 2018/2019

Mesaj de blixa » 19 Mai 2019, 09:43

Am primit un avertisment pentru un mesaj care a fost sters. Nu vad de ce e sters si nu doar cenzurat.
Lucrurile insa nu se schimba. Nu vad de ce nu se primeste avertisment pentru perversitate pe acest forum. Pentru meschinarie, pentru atitudine superioara...
Pentru ca nu se poate numi altfel decat perversitate sa ii spui unuia sa aduca el finantaori si abia apoi sa ceara plecarea lui Rotaru, (motivand ca atata timp cat nu ai numit pe nimeni nu poti da afara), pentru ca, la cateva zile distanta sa ceri plecarea lui Papura, fara sa aduci pe nimeni in locul lui.
Sa faci tu ceea ce ii reprosai altuia se cheama ca tu esti nemernic.
Sa traiti, succes in activitate!
Cum se dezactiveaza contul pe acest forum?
S-a rupt Brazda.

marty
junior
junior

Mesaj de marty » 19 Mai 2019, 09:50

Daca vrei performanta nu iei atacanti liberi de contract.sau platind clauze de reziliere de zeci de mii de euro.
pe koljic s-au dat bani-corespunde,dar sub rezerva referintelor medicale.de aceea a ajuns la noi.unii l-au refuzat pe acest considerent.de aceea se agita rotaru ca l-a luat! isi scoate sau nu banii investiti in el?!

framantari mari acum la noi.il luam pe ivan sau nu? daca ajunge la fecesebee ( totusi mici sanse) suporterii aia nebuni ( adica noi! ) or sa ne creeze mari probleme!

G.Ovidiu-Catalin
membru
membru

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 19 Mai 2019, 09:53

@blixa. Poti fi mai explicit? Ce s-a intamplat de fapt, cred ca ar trebui sa stim si noi, membri de rand. Cred ca un dialog sincer cu cei ce conduc (modereaza) site-ul poate rezolva problemele. Ce mesaj ti s-a sters si de ce?
Last edited by G.Ovidiu-Catalin on 19 Mai 2019, 10:01, edited 2 times in total.
ucv ucv ucv

Leonard Albert
suporter
suporter

Mesaj de Leonard Albert » 19 Mai 2019, 09:54

Suntem o gramada de oameni aici, in mare parte baieti destepti, eu asa zic.
Sa-mi argumenteze si mie cineva, sa ma lumineze, care e plusul pe care l-a adus Sorin Cartu acestei echipe!
Ce a facut el bun, care e lucrul pozitiv adus de el si cu ce ne-a impins inainte?
Cine e Cartu stiu, ce cauta acolo, nu stiu. Observ doar ca de cand a intrat in club lucrurile au mers nu prost, ci extraordinar de prost. Opinii?

blixa
fanatic
fanatic

Mesaj de blixa » 19 Mai 2019, 10:08

@Ovidiu - I-am zis Lui Fabbius ca e nemernic, cand cere plecarea lui Papura fara sa aduca altul in loc.
Acest forum se defineste ca fiind comunitatea suporterilor Universitatii Craiova. Suporterii sunt cei care au grija ca lucrurile sa mearga bine la echipa prin atitudinea critica. Ei sunt cei care taxeaza derapajele care se iau la nivel decizional. Suporterii au dreptul sa critice si sa conteste. Chiar au datoria asta daca considera ca interesele conducerii nu mai coincid cu cele ale lor.
Peste tot in lume suporterii sunt cei care echilibreaza balanta puterii investitorilor. Vezi cel mai recent caz al suporterilor Romei.
Aici sunt cativa care au atitudine slugarnica fata de actionari si ii ataca frecvent pe cei care contesta. Atitudinea superioara "adu tu altul mai bun", ca sa ti se inchida gura, mie imi repugna. Slugarnicie, ipocrizie, stat in genunchi. Poti ignora pe cei care nu au pareri care converg cu ale tale, dar nu sa le inchizi gura cu remarci nemernice, prin care se incearca punerea celorlalti la punct.
Apoi ni se spune constant ca Boo sta la cotitura, ca Boo drege si face Si atunci ce iti ramane sa faci faci? taci ca sa nu vina BooBoo! ca daca nu era "Iliescu, luau ungurii Ardealul...".
Avertizari, sariti, nu cracniti, pericole!
Chiar caut acel buton de dezactivare. Nu accept ca mesajul sa fie sters. Daca era ceva jignitor, trebuia moderata acea parte. sau sa fie lasat ca dovada a avertismentului.
Last edited by blixa on 19 Mai 2019, 10:23, edited 1 time in total.
S-a rupt Brazda.

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 19 Mai 2019, 10:08

Ivan trebuie adus neaparat. Nu au nicio scuza daca nu o fac.

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 19 Mai 2019, 10:09

marty scrie:
19 Mai 2019, 09:50
Daca vrei performanta nu iei atacanti liberi de contract.sau platind clauze de reziliere de zeci de mii de euro.
pe koljic s-au dat bani-corespunde,dar sub rezerva referintelor medicale.de aceea a ajuns la noi.unii l-au refuzat pe acest considerent.de aceea se agita rotaru ca l-a luat! isi scoate sau nu banii investiti in el?!

framantari mari acum la noi.il luam pe ivan sau nu? daca ajunge la fecesebee ( totusi mici sanse) suporterii aia nebuni or sa ne creeze mari probleme!
Daca ai ochi, iei atacanti buni si mai ieftin. Dar iti trebuie multa, multa pricepere...Dinamo a adus 3 atacanti gratis in ultimii ani : Nemec, Gonhere, Montini.Toti au confirmat ! La noi nici cei adusi cu bani - Cristea, Roman, Fortes - nu confirma.

lory69
suporter
suporter

Mesaj de lory69 » 19 Mai 2019, 10:11

Chiar acum am citit stirea....oile au oferit 2 mil pe Ivan.Rotaru are de ales...ori baga mâna adânc in buzunar,ori isi pune lumea rău de tot in cap.

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 19 Mai 2019, 10:15

LiviuB scrie:
19 Mai 2019, 10:08
Ivan trebuie adus neaparat. Nu au nicio scuza daca nu o fac.
Daca sint obiectiv, Ivan nu ar trebui sa revina in tara la Craiova - pentru cariera lui. Nu poti sa vii din grupele EL la echipa de pe locul 4 din Romania care se va lupta din greu macar sa prinda play offul la anul...El trebuie sa se duca la un club mai serios.

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 19 Mai 2019, 10:18

lory69 scrie:
19 Mai 2019, 10:11
Chiar acum am citit stirea....oile au oferit 2 mil pe Ivan.Rotaru are de ales...ori baga mâna adânc in buzunar,ori isi pune lumea rău de tot in cap.
Mi se pare o suma enorma. 2 milioane plus salariu mare. Nu cred ca U Craiova isi permite acest transfer. Cu 2 milioane cumperi vreo 3 jucatori de valoare daca te pricepi. Daca nu are alte oferte, probabil ca Ivan ajunge la FCSB - parerea mea...

G.Ovidiu-Catalin
membru
membru

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 19 Mai 2019, 10:21

Da, inteleg ce spui. Si eu am avut contre cu cei care, fara argumente si chiar atunci cand lucrurile erau evidente, incercau sa perie si sa ridice in slavi conducatorii. Dar asta nu trebuie sa ne faca sa ne certam sau sa ne jignim. Pana la urma este si asta o parte din democratie. Putere si opozitie. Nici mie nu imi plac lingaii, dar trebuie sa le aducem argumente impotriva a ceea ce sustin ei, nu sa ne jignim. A, daca ei incep sa jigneasca este altceva, moderatorii ar trebui sa ia masuri egale ptr toti. Pana la urma niciunul dintre noi nu detinem adevarul absolut. Probabil ca , in general , adevarul este undeva la mijloc ( exceptie fac cazurile evidente, demonstrate deja). Asadar, calmeaza-te, si continua sa mergi pe drumul tau. Nu inteleg de ce ai vrea sa renunti la a-ti sustine principiile si ideile daca tu crezi in ele.
Forta Stiinta!
ucv ucv ucv

marty
junior
junior

Mesaj de marty » 19 Mai 2019, 10:25

bobby,din ce tari provin aia liberi de contract adusi de catei ? se compara cu aia adusi din banducistan la noi?!
da,nu avem scouteri decat pe interese propri.adica ce le iese lor la transferuri.
geolgau a adus multi jucatori buni.pe unii i-am refuzat...parca si puscas este unul dintre ei.

stai linistit ,nu da ciobanul 2 milioane pe ivan.doar fake news purtat de vant de presa becalista.

G.Ovidiu-Catalin
membru
membru

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 19 Mai 2019, 10:27

Si inca ceva blixa, "aerele de superioritate" apartin intotdeauna complexatilor sau parvenitilor, asa ca nu vad de ce ar trebui sa te deranjeze. Lasa-i in "superioritatea" lor, daca tu simti ca sunt unii care isi dau astfel de aere.
ucv ucv ucv

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 19 Mai 2019, 10:27

Bobby scrie:
19 Mai 2019, 10:09
marty scrie:
19 Mai 2019, 09:50

framantari mari acum la noi.il luam pe ivan sau nu? daca ajunge la fecesebee ( totusi mici sanse) suporterii aia nebuni or sa ne creeze mari probleme!
Daca ai ochi, iei atacanti buni si mai ieftin. Dar iti trebuie multa, multa pricepere...Dinamo a adus 3 atacanti gratis in ultimii ani : Nemec, Gonhere, Montini.Toti au confirmat ! La noi nici cei adusi cu bani - Cristea, Roman, Fortes - nu confirma.
Din 100 au gasit si ei 3 oameni. Te rog, nu incepe din nou cu managementul extraordinar de la dinamo
Iar cu privire la Ivan, nu sunt de acord cu tine. Mitrita si-a relansat cariera aici. Decat sa freci tusa prin Europa mai bine te intorci, te incarci si pleci mai puternic.

Închis