Universitatea Craiova - sezonul 2018/2019

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Închis
Bobby
fanatic
fanatic

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 19 Mai 2019, 10:29

LiviuB scrie:
19 Mai 2019, 09:36
S-au mai pierdut si aproape 300.000 de euro aferenti locului 3. Din punctul meu de vedere sunt 2 cauze majore:
- vanzarea lui Mitrita chiar cu o saptamana inainte de a incepe campionatul.
Practic vor fi bani mult mai putini pentru sezonul viitor : pierdere de 300 k de la TV, pierdere de cel putin 500 k - venituri mai putine din bilete (audienta scazuta la stadion); e posibil sa se fi pierdut bonusuri de performanta de la sponsori. Daca as fi sa fac un calcul estimativ, clubul ar fi pierdut cam un million de Euro aseara - bani pentru sezonul viitor. Asa ca eu prevad o stringere a curelei in campionatul viitor…

In ceea ce priveste vinzarea lui Mitrita, Alex nu facea 8 milioane de Euro nici la pachet cu Koljic. A fost o suma mult mult peste valoarea lui ca jucator - zic eu. Oferta era de nerefuzat. Inlocuirea lui Mitrita eu o pun si pe seama antrenorilor care au fost la echipa. Bancu era inlocuitorul perfect al lui Alex la echipa. Dar cind irosesti un talent ca Bancu drept fundas stinga, jocul te va pedespi...

fabius_2014
senior
senior

Re: Universitatea Craiova - sezonul 2018/2019

Mesaj de fabius_2014 » 19 Mai 2019, 10:34

G.Ovidiu-Catalin scrie:
19 Mai 2019, 09:53
@blixa. Poti fi mai explicit? Ce s-a intamplat de fapt, cred ca ar trebui sa stim si noi, membri de rand. Cred ca un dialog sincer cu cei ce conduc (modereaza) site-ul poate rezolva problemele. Ce mesaj ti s-a sters si de ce?
Suntem cu totii suporterii Universitatii Craiova si este firesc sa avem opinii diferite, dar este obligatoriu, intr-o lume civilizata, sa ne exprimam decent fara sa folosim cuvinte jignitoare . Daca cineva are o parere diferita de a ta este normal sa o combati aducand argumente logice si corecte nu jignindu-l pe celalalt. Regulile forumului si in primul rand educatia te opresc de la derapaje in exprimare. Regula incalcata a fost : " Este complet interzis şi inacceptabil orice atac la persoana; discutaţi ideea şi nu persoana." Nu mi-a cazut bine cand DeuxEx mi-a dat tema sa citesc "Regulile Forumului" , dar prinde bine. Nu paraseste nimeni forumul, astea sunt cacialmale la impresionare.

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 19 Mai 2019, 10:35

LiviuB scrie:
19 Mai 2019, 10:27
Bobby scrie:
19 Mai 2019, 10:09
marty scrie:
19 Mai 2019, 09:50
Daca vrei performanta nu iei atacanti liberi de contract.sau platind clauze de reziliere de zeci de mii de euro.
pe koljic s-au dat bani-corespunde,dar sub rezerva referintelor medicale.de aceea a ajuns la noi.unii l-au refuzat pe acest considerent.de aceea se agita rotaru ca l-a luat! isi scoate sau nu banii investiti in el?!

framantari mari acum la noi.il luam pe ivan sau nu? daca ajunge la fecesebee ( totusi mici sanse) suporterii aia nebuni or sa ne creeze mari probleme!
Daca ai ochi, iei atacanti buni si mai ieftin. Dar iti trebuie multa, multa pricepere...Dinamo a adus 3 atacanti gratis in ultimii ani : Nemec, Gonhere, Montini.Toti au confirmat ! La noi nici cei adusi cu bani - Cristea, Roman, Fortes - nu confirma.
Din 100 au gasit si ei 3 oameni. Te rog, nu incepe din nou cu managementul extraordinar de la dinamo
Iar cu privire la Ivan, nu sunt de acord cu tine. Mitrita si-a relansat cariera aici. Decat sa freci tusa prin Europa mai bine te intorci, te incarci si pleci mai puternic.
Nu spun ca Dinamo are un management extraordinar. Au gasit destui jucatori buni liberi de contract - dar i-au vindut imediat...Dar cind aia au gasit niste atacanti bunicei pentru liga 1 la sold out, noi aducem vagoane de atacanti, multi cumparati cu bani frumosi, care esueaza. Am scris deja pe acest topic : 6 atacanti la Craiova, zeci si zeci de meciuri jucate impreuna, ZERO goluri. Mai exista o echipa in lume cu asa track record ?

G.Ovidiu-Catalin
membru
membru

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 19 Mai 2019, 10:38

fabius_2014, eu am spus acelasi lucru de o gramada de ori, nu doar astazi : fara jigniri! De aceea am si intrebat ce s-a intamplat, ptr ca am inteles ca si blixa ar fi fost jignit, iar atunci mi se parea corect sa li se stearga si celor care l-au jignit mesajele. Nu stiu exact ce s-a intamplat si nu am cum sa imi dau cu parerea, dar mi se pare corect ca regulile sa fie pentru toata lumea aceleasi.
ucv ucv ucv

Jimmy Darmody
suporter
suporter

Mesaj de Jimmy Darmody » 19 Mai 2019, 10:45

DeuxEx scrie:
18 Mai 2019, 23:16
Jimmy Darmody scrie:
18 Mai 2019, 22:47
DeuxEx scrie:
18 Mai 2019, 19:41
Cica au fost incidente la Ocho cu boovenii. Poate confirma cineva?

Trimis de pe Xiaomi Note 4
Pur si simplu suntei IREALI,ce [****] va intereseaza ce fac niste jeguri?Ehipa ta este cea din liga 1?Vrei sa vina [miti] in locul lui Rotaru? Atata timp cat le dati important,ei "exista" ...... ucv usteag asta este...locul 4 arata realitatea,poate ariciul va face ceva,poate isi ia bani si se duce in mm.... :-x
Cred ca tu esti retardatt. Si o spun cu toata seriozitatea. Jegurilea alea s-au batut cu suporterii nostri, idiotule! Daca nu intelegi sensul unei fraze, INTREABA!
Calma...calma...ca nu te facu nimeni *****/******* , hai sa ne vedem fata in fata si sa ne spunem "ofurile", ca te vad suparat rau si vreau sa te calmezi cumva :)( ,te pupa tata si nu te mai stresa atat ca dauneaza grav sanatatii ucv

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 19 Mai 2019, 10:47

Leonard Albert scrie:
19 Mai 2019, 09:54
Suntem o gramada de oameni aici, in mare parte baieti destepti, eu asa zic.
Sa-mi argumenteze si mie cineva, sa ma lumineze, care e plusul pe care l-a adus Sorin Cartu acestei echipe!
Ce a facut el bun, care e lucrul pozitiv adus de el si cu ce ne-a impins inainte?
Cine e Cartu stiu, ce cauta acolo, nu stiu. Observ doar ca de cand a intrat in club lucrurile au mers nu prost, ci extraordinar de prost. Opinii?
Cirtu nu are functie tehnica la club - nu pune antrenori si nu a propus nici un jucator. Eu sper sa fie implicat pe zona de scouting in intersezon - cu siguranta ca se pricepe la fotbal mai mult decit actionarii.

Eu i-as da lui Sorin un an - sa vedem, poate se schimba ceva. I-am dat lui Mangia 2 ani - un an lui Sorin pe zona de scouting mi se pare OK. Parerea mea...

blixa
fanatic
fanatic

Mesaj de blixa » 19 Mai 2019, 10:49

Sincer, forumul asta a fost infestat de desteptaciune. management, mai nou drept... daca esti un suporter care isi ineaca amarul si isi verbalizeaza frustrarea esti pus la colt. de parca avem noi aici vreo putere...
Ce a facut Fabbius asta efectiv de isi permite el sa dea avertismente: "pentru cei ce cred ca mititeii trebuie ignorati". Adica: "uitati, pericolul ne paste!". Ok, Froddo, intunericul se lasa, arunca inelul in foc, nu mai da ochii peste cap!
Uite, jignesti in momentul in care spui "nu paraseste nimeni forumul, astea sunt cacealmale la impresionare". Ai impresia ca eu caut atentie aici? Exact asta sugerezi prin mesajul tau. chiar nu exista buton de dezactivare si o sa te vanez pana mi-l dezactiveaza moderatorii.
PS- daca stie careva cum se dezactiveaza un cont pe acest forum, sa-mi transmita si mie.
mi-am luat avertismente si chiar am fost banat pe forumul asta pentru certuri cu useri adevarati, ca Just sau ca Ozzy.
Dar cu de-astia ca tine, cum a fost Perspico (alt tampit care tipa din gura de sarpe ca I se fura proprietatea lui Boo), prefer ban permanent. pe-ala l-am dat afara de pe forum, acum prefer sa plec eu, ca v-ati inmultit. sunteti prea multi destepti si nu va fac fata.
S-a rupt Brazda.

Neagu.djuvara
suporter
suporter

Mesaj de Neagu.djuvara » 19 Mai 2019, 10:51

Leonard Albert scrie:
19 Mai 2019, 09:31
Neagu.djuvara scrie:
19 Mai 2019, 00:53
fabius_2014 scrie:
19 Mai 2019, 00:39

Poti avea ghinion intr-un meci, dar nu in patru consecutive. In afara de titularizarea lui Fedelle, Papura nu a facut nimic bun. Asa este cand sapi groapa altuia, cazi singur in ea . Papura l-a sapat pe Mangia si ...
.De cand a venit papura echipa.si-a creat ocazii multe,dar atacantii au fost talambi.E.primul meci de.la intratea in liga 1 in care dominam clar fcsb,dar daca n-ai atacanti cine vrei s-o bage-n ate.Pesemne,astazi,ti-a dat gol un fundas.Si daca ramanea mangia ce facea,poate lua locul 3,mare performanta.E foarte bn ca a plecat,echipa.se plafona.cu el.Nu cred ca alt antrenor.facea mai putin decat el,la.jucatorii care i-a avut pe mana.Nu e mare diferenta intre.mangia si papura.

Mai bea omul, dar se mai si trezeste din betie! Cum sa spui mai fratele meu ca nu e diferenta intre Mangia si Papura??
Ma uit, citesc si ma crucesc! Unde a mai antrenat papura asta a ta pana acum? Ce il recomanda pe papura sa fie antrenorul Stiintei? Aventura la Slatina sau Filiasi, ca nici nu mai stiu pe unde a "antrenat" ?
Pe asta il compari cu unul care a prins meciuri in primele doua ligi din Italia, plus nationala de tineret? Bai, am innebunit cu totii?
Te mai cheama si Djuvara. Pai ala avea obiceiul sa mai si gandesca inainte sa vorbeasca. Ajunse papura ca Mangia. O sa ne pupam si-n curr cand vom mai avea un antrenor de talia lui Mangia. Acum maxima speranta e sa aducem unul de la Voluntari. Cred ca la ora asta se cearta italienii intre ei care sa-l ia pe Papura si nu se inteleg, de-aia n-a semnat deja.
Vai de mama noastra de olteni prosti ce suntem (acum nu ma refer la tine, ci la conducere)! Capre raioase cu coada pe sus. Nu e bun Mangia, sunt buni Papura si Cartu. Rettardati, asta suntem.
Eu nu-l consider vreun antenor pe.papura,doar am remarcat faptul,ca echipa.joaca frumos cu papura,mai frumos.decat in mandatul lui mangia.Daca era mangia mare antenor,ramanea el in italia,chiar si in serie B.,nu venea in romania.Interpretezi gresit,am spus:"nu e mare diferenta intre papura si mangia".Gresesti,cei din conducere nu-s olteni prosti,sunt smecheri,pacalesc suporterii cat pot de.mult,pentru ca performanta n-o sa faca niciodata.Am.spus-o,in viitor mai mult de un loc 2 si o cupa.nu se va face.Cred ca papura va ramane in continuare,si din vara,o vom lua se la nivelul sezonului 2014,si vom incepe reconstructia,cum o face si dinamo de vreo 12 ani.

G.Ovidiu-Catalin
membru
membru

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 19 Mai 2019, 11:01

Hai mai Bobby, iar vrei sa le "pregatesti terenul " celor din conducere, sa nu dea bani pe nimeni si sa "scouteze profesionist" doar jucatori liberi? :lol: :lol: :lol:
Serios vorbind, eu cred ca da, scouting-ul este in suferinta, da, nu avem profesionisti la juniori, dar la faza cu Ivan nu sunt de acord ( nici nu vreau sa ma gandesc ca din ce spui, tu ti-ai dori sa ajunga la fcsb). Gandeste-te la Mitrita. Am dat multi bani pe el ( pentru nivelul Ligii I ), dar ai facut super-profit. Si daca nu prindeam castana asta, si il dadeam la un moment dat "doar" cu 3-4 mil si tot era ok. Ivan este tanar si are potential. Eu nu cred ca daca facem echipa buna si joaca meci de meci el nu va creste. Iar apoi, daca il dai din nou cu 3-4 mil esti deja pe plus. Si ai intarit si echipa... Sa nu ma iei iar cu fazele alea de genul "si daca se accidenteaza?" cum ai mai facut, ca daca punem problema asa, nu mai cumparam nimic, ptr ca orice jucator , Doamne fereste! , se poate accidenta. Eu decat sa aduc 3 jucatori cu 2 mil fara sa-i cunosc, mai bine aduc 3 tineri jucatori pe care ii stiu si au confirmat ( macar joaca la U21) cu 3 mil. Si ies bine si economic (asa cum iti place tie). Uita-te la Cicaldau. Am bagat mana in buzunar, ajuta si echipa si daca vrem sa il dam maine, garantez ca sub 3-3,5 mil nu luam pe el.
ucv ucv ucv

fabius_2014
senior
senior

Mesaj de fabius_2014 » 19 Mai 2019, 11:30

G.Ovidiu-Catalin scrie:
19 Mai 2019, 11:01
Hai mai Bobby, iar vrei sa le "pregatesti terenul " celor din conducere, sa nu dea bani pe nimeni si sa "scouteze profesionist" doar jucatori liberi? :lol: :lol: :lol:
Serios vorbind, eu cred ca da, scouting-ul este in suferinta, da, nu avem profesionisti la juniori, dar la faza cu Ivan nu sunt de acord ( nici nu vreau sa ma gandesc ca din ce spui, tu ti-ai dori sa ajunga la fcsb). Gandeste-te la Mitrita. Am dat multi bani pe el ( pentru nivelul Ligii I ), dar ai facut super-profit. Si daca nu prindeam castana asta, si il dadeam la un moment dat "doar" cu 3-4 mil si tot era ok. Ivan este tanar si are potential. Eu nu cred ca daca facem echipa buna si joaca meci de meci el nu va creste. Iar apoi, daca il dai din nou cu 3-4 mil esti deja pe plus. Si ai intarit si echipa... Sa nu ma iei iar cu fazele alea de genul "si daca se accidenteaza?" cum ai mai facut, ca daca punem problema asa, nu mai cumparam nimic, ptr ca orice jucator , Doamne fereste! , se poate accidenta. Eu decat sa aduc 3 jucatori cu 2 mil fara sa-i cunosc, mai bine aduc 3 tineri jucatori pe care ii stiu si au confirmat ( macar joaca la U21) cu 3 mil. Si ies bine si economic (asa cum iti place tie). Uita-te la Cicaldau. Am bagat mana in buzunar, ajuta si echipa si daca vrem sa il dam maine, garantez ca sub 3-3,5 mil nu luam pe el.
Mie mi-a placut Ivan, dar nu a confirmat nici in Rusia, nici in Austria. Oferta FCSB, de 2 mil. cred ca este cacialma, dar daca l-am lua noi cu 1 mil. ar fi OK. In primul rand ne trebuie un antrenor care sa scoata in evidenta calitatile jucatorilor si sa-i aseze pe posturile in care dau randament maxim.

G.Ovidiu-Catalin
membru
membru

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 19 Mai 2019, 11:37

Sa stii ca in meciurile in care a evoluat in Austria, atat cat l-am vazut eu, Ivan nu a jucat rau deloc si era apreciat de suporteri. Altruist, tehnic, viteza. Apoi, cum spui si tu, conteaza si unde te joaca antrenorul ( l-am vazut folosit de multe ori ca mijlocas...), cata incredere iti da, cat te joaca coechipierii ( cum te integrezi in echipa). La rusi e alta discutie, eu am zis de cand a plecat ca este un campionat care nu i se potriveste.
ucv ucv ucv

Leonard Albert
suporter
suporter

Mesaj de Leonard Albert » 19 Mai 2019, 11:38

@Bobby: Eu nu te-am intrebat ce-ai face, te-am intrebat ce plus a adus omul asta la echipa. Mereu driblezi, vezi ca nu plec dupa fenta de felul meu.
Are functie de scouter? Nu stiam, noi am auzit altceva. A iesit cineva din club sa spuna cu subiect si predicat ca Sorin e scouterul clubului? Sau chiar el sa afirme asta? Sorin Cartu scouterul Craiovei. Un an cum zici tu. Sa vedem ce scoate din palarie. Si dupa aia pa. Problema e ca nu e scouter, e un cal-mistret la club si nu inteleg de ce e acolo si cu ce ajuta.

@blixa: Nu te enerva si nu pune la suflet! Nu da inapoi, nu-i lasa sa castige! Ramai pe forum, respect!

lory69
suporter
suporter

Mesaj de lory69 » 19 Mai 2019, 11:44

Calmati-va si urmăriți craiova-viitorul under19....live pe gigisport2.

fabius_2014
senior
senior

Mesaj de fabius_2014 » 19 Mai 2019, 11:45

G.Ovidiu-Catalin scrie:
19 Mai 2019, 11:37
Sa stii ca in meciurile in care a evoluat in Austria, atat cat l-am vazut eu, Ivan nu a jucat rau deloc si era apreciat de suporteri. Altruist, tehnic, viteza. Apoi, cum spui si tu, conteaza si unde te joaca antrenorul ( l-am vazut folosit de multe ori ca mijlocas...), cata incredere iti da, cat te joaca coechipierii ( cum te integrezi in echipa). La rusi e alta discutie, eu am zis de cand a plecat ca este un campionat care nu i se potriveste.
Culmea este ca si mie mi-a placut cum a jucat in Austria si nu inteleg de ce nu-l pastreaza aia, dar ma gandesc ca or sti ei mai bine ce fac.

lory69
suporter
suporter

Mesaj de lory69 » 19 Mai 2019, 11:47

Daca a vazut cineva meciul de la inceput....cine a marcat pt noi?

Închis