Universitatea Craiova - sezonul 2018/2019

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Închis
marius_vl
fanatic
fanatic

Re: Universitatea Craiova - sezonul 2018/2019

Mesaj de marius_vl » 19 Mai 2019, 12:10

blixa scrie:
19 Mai 2019, 10:49
Sincer, forumul asta a fost infestat de desteptaciune. management, mai nou drept... daca esti un suporter care isi ineaca amarul si isi verbalizeaza frustrarea esti pus la colt. de parca avem noi aici vreo putere...
Ce a facut Fabbius asta efectiv de isi permite el sa dea avertismente: "pentru cei ce cred ca mititeii trebuie ignorati". Adica: "uitati, pericolul ne paste!". Ok, Froddo, intunericul se lasa, arunca inelul in foc, nu mai da ochii peste cap!
Uite, jignesti in momentul in care spui "nu paraseste nimeni forumul, astea sunt cacealmale la impresionare". Ai impresia ca eu caut atentie aici? Exact asta sugerezi prin mesajul tau. chiar nu exista buton de dezactivare si o sa te vanez pana mi-l dezactiveaza moderatorii.
PS- daca stie careva cum se dezactiveaza un cont pe acest forum, sa-mi transmita si mie.
mi-am luat avertismente si chiar am fost banat pe forumul asta pentru certuri cu useri adevarati, ca Just sau ca Ozzy.
Dar cu de-astia ca tine, cum a fost Perspico (alt tampit care tipa din gura de sarpe ca I se fura proprietatea lui Boo), prefer ban permanent. pe-ala l-am dat afara de pe forum, acum prefer sa plec eu, ca v-ati inmultit. sunteti prea multi destepti si nu va fac fata.
sa stii ca sunt fanul tau nr.1 pt felul in care iti expui ideile, nu te mai supara degeaba pe niste bieti pupincuristi! Eu iti propun sa le dai ignore si sa nu le mai raspunzi pt ca oricum nu rezolvi nimic, ei vor veni tot timpul cu tot felul de mizerii ca sa-si argumenteze pupincurismul, chiar n-are sens sa pui la suflet! De-aia de 30 de ani ne uitam cu jind la altii cum castiga titluri si rad de noi, pt ca exista astfel de oameni, carora interesul personal este mai presus decat interesul Stiintei! De-aia si chelul ala infect a ajuns sa distruga Stiinta si sa bage ura intre noi, pt ca a fost inconjurat de astfel de specimene, care i-au permis si l-au incurajat tot timpul in mizeriile pe care le-a facut! Noi astia de-l contestam acum pe rotaru nu o facem pt ca ne dorim efectiv sa plece, o facem pt ca deja ne-am ars cu nenorocitul ala, si deja observam niste semnale extrem de alarmante, peste care nu putem sa trecem asa usor!
90% din forumul asta iti impartasesc ideile, stai linistit
P.S. ma doare sufletul ca il fac "arici" pe rotaru, am avut un respect deosebit pt el pana in aceasta primavara, chiar nu am avut nimic sa-i reprosez, faptul ca nu aparea pe nicaieri prin presa si pe la tv, faptul ca a creat un climat super profesionist la Stiinta mea draga, era totul aproape perfect, dar tot ce-a facut in ultimele 2-3 luni mi-au zdruncinat mult de tot increderea il el, totul culminand cu interventia aceea telefonica halucinanta din miez de noapte, de dupa meciul cu oile! Azi asteptam sa citesc despre primele transferuri, era lucrul logic dupa caderea libera in care suntem de 2 luni incoace, in schimb...LINISTE TOTALA! aceeasi liniste nenorocita de care avem parte atunci cand avem cel mai mult nevoie sa ne agatam speranta ca va fi bine

blixa
fanatic
fanatic

Mesaj de blixa » 19 Mai 2019, 12:38

Inca ceva: Niciodata Rotaru nu e salvatorul Universitatii. Rolurile sunt inverse: Rotaru e cel salvat de Universitatea. Societatea asta i-a creat cadrul sa se manifeste in diverse moduri si sa se imbogateasca. Acum intoarce societatii ceea ce i-a oferit. Si are sansa sa-si spele imaginea.
Nu stiu daca va plati pentru ilegalitati. Nu e treaba mea sa dau verdicte. Sa fie sanatos, sa faca bani, sa-i mearga struna!
Apoi, daca administrezi un bun de patrimoniu, ai obligatia sa ii oferi respectul care i se cuvine. Asa cum o casa de patrimoniu nu ai voie sa o vopsesti papagal, asa si cu Universitatea Craiova: nu ai dreptul sa te infoi ca un paun. Trebuie sa fii umil si sa fii recunoscator ca ti s-a dat posibilitatea sa ai in grija acest bun. Si pentru asta, sa se poarte umil fata de Universitatea si sa aiba grija cum e tratata si ce imagine transmite.
Orice om greseste, dar daca te impaunezi cand trebuie sa fii umil, devii Boo.
S-a rupt Brazda.

galmeele
junior
junior

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de galmeele » 19 Mai 2019, 13:06

G.Ovidiu-Catalin scrie:
18 Mai 2019, 23:52
@galmeele.Care tripleta, ca tripleta a fost desfiintata la finalul campionatului trecut. Tripleta Mitrita vrei sa zici? Ca pe Koljic l-au adus dupa inceperea sezonului. Asa, cu tripleta Mitrita, reusisem ca dupa etapa a 7-8 a sa jucam cel mai placut fotbal din Liga I. Dar nu este o problema, ok, Mangia a fost slab. De ce nu ai adus altul mai bun. Papura ?!?!
Eu n-am spus ca sunt de acord cu aducerea lui Papura. Intradevar trebuia adus, mult mai devreme, un antrenor mai bun. Nu stiu care a fost rationamentul lui Rotaru, Cartu, etc. In niciun caz nu putem sa-i imputam jocul Craiovei lui Papura, oricat de nesimpatic ne este.

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 19 Mai 2019, 15:08

Concluziile acestui sezon dezamagitor se vor posta aici, nu pe topicurile meciurilor. Va multumesc pentru intelegere!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

fabius_2014
senior
senior

Mesaj de fabius_2014 » 19 Mai 2019, 15:10

fabius_2014 scrie:
18 Mai 2019, 23:44

In rest doar am semnalat ca salbaticii lui Mititelu incearca sa intimideze. Azi au distrus barul lui Craioveanu, maine cine stie ce mai pot face.
Art 206 Amenințarea
Art. 253 Distrugerea
Art. 371 Tulburarea ordinii şi liniştii publice
Art.193 Lovirea sau alte violenţe ( asta o banuiesc, nu stiu daca a reclamat cineva)
In afara de " Tulburarea ordinii si linistii publice " toate sunt la plangere prealabila .Solutiile sunt in codul penal. Eu spun ca nu poti sa ignori un salbatic needucat care te musca de fund ( ma refer la mititei). Garzile acelea se numeau vigilantes si la noi nu sunt legale .
Din momentul asta, eu consider ca este cazul sa ne ignoram, avem pareri diferite pe care ni le exprimam diferit.
https://www.fanatik.ro/politia-ia-prime ... v-18932375

Exact ceea ce spuneam.

Paul
fanatic
fanatic

Mesaj de Paul » 19 Mai 2019, 18:09

Deci noi la ora asta in afara de faptul ca am incheiat in genunchi si am pierdut tot ce era de pierdut nu stim decat ca oficial continuam cu Papura. Care din 6 meciuri a pierdut 4. 
Nu stiu ce ar mai trebui sa se intample ca sa aflam si noi ceva informatii despre planurile pentru sezonul viitor.
Cirtu nu stie nimic, nu raspunde de nimic, sa vedem ce vrea Rotaru si cam atat. MP e disparut cu totul, nu ca facea ceva, dar acum e efectiv disparut.
Nu se poate spune ca au o strategie grozava de comunicare cu suporterii, desi cred ca ar cam trebui sa le pese.
Nu exista niciun aspect fata de care sa nu fiu dezamagit si chiar nu credeam sa ajungem asa.
Nu ma deranjeaza atat de mult rezultatul efectiv cat lipsa de comunicare si faptul ca ni-l baga pe Papura ca singurul punct fix. Apropos, nu am nimic cu Papura, dar nu ofera nicio garantie, si cred ca e lipsa de respect fata de zecile de mii de suporteri, mai ales dupa vanzarile tuturor jucatorilor de top, sa nu ni se dea niciun fel de detaliu datator de speranta.

fanUCV
membru
membru

Mesaj de fanUCV » 19 Mai 2019, 18:09

un final de sezon, aproape, ratat cu multe gafe neașteptate din partea cuplului Rotaru - Papură(Sorinaccio, derutat, debusolat .. ?!), multă neîncredere din partea suporterilor(destul de oscilanți, nestatornici!) și multe semne de întrebare pentru viitorul imediat .. totuși, potențial există chiar și cu acest lot de jucători, doar că, adăugând măcar unul dintre Mitriță, A. Băluță sau chiar C. Budescu, orchestra ar interpreta mai bine partitura .. hai Craiova!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

fabius_2014
senior
senior

Mesaj de fabius_2014 » 19 Mai 2019, 18:31

As zice ca e un sezon total ratat, indiferent ce se intampla in cupa. Daca ma gandesc ca ramane Papura antrenor, as zice ca avem doua sezoane ratate. Se aude ca pleaca Bancu, Martici, poate si Mateiu si lucrurile incep sa arate rau de tot, dar vine MRJYAK sau cum il cheama. Cand o sa fie etapa de fotbal ne vom uita la snooker.

Neagu.djuvara
suporter
suporter

Mesaj de Neagu.djuvara » 19 Mai 2019, 18:52

Sa nu fim prapastiosi,o sa avem echipa campioana sezonul viitor,campioana de play-out.Atat considera conducatorii ca merita.acesti suporteri,care umplu stadionul meci de.meci,atat considera ei ca.merita acest mare.brand al fotbalului romanesc.Noi n-avem ce face,decat sa-i sustinem chiar si in play-out la anul.

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 19 Mai 2019, 20:56

Si, ca sa fie tacamul complet:
La petrecerea de final de an a Universităţii Craiova, finanţatorul clubului a fost în prim-plan, scandând împotriva rivalelor tradiţionale. Mihai Rotaru a fost acompaniat de primii doi căpitani ai Craiovei, Nicuşor Bancu şi Alexandru Mateiu, fotbalişti care au fost doriţi în trecut de FCSB.
"Am fost în B, suntem în A, să-i dăm la **** lui Steaua. Şi lui Dinamo, şi lui Rapid, pentru că Ştiinţa n-a murit", au strigat la unison atât Mihai Rotaru, cât şi primii doi căpitani ai echipei din Bănei, Nicuşor Bancu şi Alexandru Mateiu.

https://www.telekomsport.ro/video-imagi ... i-19007975

Rotaru e tare ca ultrasii de tastatura. Insa cand ajunge fata-n fata cu oile sau cu javrele, si-o ia de-i sare claviatura din gura.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 19 Mai 2019, 21:20

...pll.m, eu in momente din astea ma "transform", ma cert cu lumea din casa pe fond de nervii mei nervosi iar astia dau cu basca-n sus ca suntem in A. Asta e, bravo lor ca sunt relaxati! Pana la urma e fotbal, alearga unii dupa o bila, nu e chestie de viata si de moarte, nu e razboi, nu e nicio catastrofa. Care-i Rotaru? Sunt curios...

fabius_2014
senior
senior

Mesaj de fabius_2014 » 19 Mai 2019, 21:25

malus dacus scrie:
19 Mai 2019, 21:20
...pll.m, eu in momente din astea ma "transform", ma cert cu lumea din casa pe fond de nervii mei nervosi iar astia dau cu basca-n sus ca suntem in A. Asta e, bravo lor ca sunt relaxati! Pana la urma e fotbal, alearga unii dupa o bila, nu e chestie de viata si de moarte, nu e razboi, nu e nicio catastrofa. Care-i Rotaru? Sunt curios...
Cred ca ala mai gras . Si eu mi-am pus aceeasi intrebare :lol: :lol: :lol: Bancu si Mateiu se bucura ca pleaca.

marty
junior
junior

Mesaj de marty » 19 Mai 2019, 21:39

Ce performanta! rotaru se bucura ca suntem in A ! dar mai ales ca face o avere de pe urma UNIVERSITATII CRAIOVA!
rotaru readuce fotbalul craiovean la nivel de manea.ca pe vremea cretinului ala.
deci,pleaca si bancu si mateiu,dar luam titlu.

Napoli1986
membru
membru

Mesaj de Napoli1986 » 19 Mai 2019, 21:59

Rotaru e ala care pute a prost parvenit.

White&Blue
senior
senior

Mesaj de White&Blue » 19 Mai 2019, 22:11

Mda, trist, asta ar trebui sa ne faca sa intelegem ca de fapt doar noi ne dorim mai mult decat accederea in playoff-ul ligii 1 si 2 meciuri in calificarile pentru europa league... Declaratia lui Mateiu de dupa meci completeaza teoria asta... El era terifiat de Ianis si Houri.

Închis