Universitatea Craiova - sezonul 2018/2019

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Închis
Paul
fanatic
fanatic

Re: Universitatea Craiova - sezonul 2018/2019

Mesaj de Paul » 13 Apr 2019, 00:17

Napoli1986 scrie:
12 Apr 2019, 23:24
Toti pupin-rotaristii de aici sa isi amintrasca ca acest club i-a fost pus la dispozitie din liga a 2-a - asta e adevarul - si a beneficiat de un stadion ultramodern la 4 ani dupa, cu o medie de spectatori de 3 ori mai mare decat competitorii. De aici si pretentiile justificate ale unor suporteri care au fost [cenzurat] in [cenzurat] 30 de ani ( terminati cu comparatiile puerile cu premier league)
si nu mai au chef de promisiuni dupa Ilinca, netoiu, mititelu, etc. Argumentul cu " acum 7 ani nu aveam echipa" functioneaza fix pana la "acum 7 ani nici Rotaru nu avea in spate un club, suporteri, un brand" .
Fiecare poate avea pareri fara sa fie considerat lipsit de "verticalitate". Tu, de exemplu, crezi ca exista vreo coada la care se sta pentru preluarea clubului asta? Intrebare ajutatoare: crezi ca Rapid e un club cu multi sustinatori si daca da, de ce s-a ales praful de el?
O prima mare greseala, din punctul meu de vedere, pe care o faceti multi din cei care critica vanzarile de jucatori, este ca puneti asta pe seama dorintei patronilor. Eu daca as fi fost Rotaru, sa am banii lui, nu l-as fi dat pe Mitrita niciodata pentru banii aia, dar la fel de bine m-as fi gandit si la el, la ce ar fi bine pentru el. Ca daca ii refuzi omului o asa sansa, nu stiu cum ai putea sa te astepti sa ii fie bine si implicit sa fie bine pentru toti, de la jucator, club, suporteri pana la ceilalti jucatori care raman si isi asteapta sansa lor. Singura solutie este sa oferi poate la jumate si sa mizezi pe sufletul omului. Dar asta nu se poate.
Deci, va rog eu sa va reveniti si sa incercati sa va puneti in locul fiecaruia: patron, jucator, antrenor, pana sa exercitati dreptul suprem la judecare in calitatea de suporter.
Lasati la o parte pentru o clipa basmele cu Harap Alb si incercati sa va apucati de ce e nevoie acum: sustinere neconditionata a echipei, asa cum e ea acum, cu Rocha cu tot daca el poarte tricoul nostru, ca asa se face intr-o familie. Buni, prosti, frumosi sau urati, astia sunt, sunt ai nostri si inca mai pot sa faca eventul.
Cand, in ultimii 30 de ani, si de fapt, de cate ori de cand se joaca fotbal in Romania, a fost Craiova in pozitia asta?
Analizele o fac aia la Digi, noi suntem suporteri si nu trebuie sa ne intereseze decat sustinerea echipei.
N-am putut niciodata sa ii inteleg pe aia care se dau fani Barca, dar recomand asta tuturor celor care nu pot sa se multumeasca sa fie fanii amarastenilor nostri.

zeddDarko
senior
senior

Mesaj de zeddDarko » 13 Apr 2019, 01:51

Pasărin, eject...nu poti asocia "Asa e la Craiova" cu PSD-ul.

G.Ovidiu-Catalin
membru
membru

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 13 Apr 2019, 07:07

Napoli1986 scrie:
Toti pupin-rotaristii de aici sa isi amintrasca ca acest club i-a fost pus la dispozitie din liga a 2-a - asta e adevarul - si a beneficiat de un stadion ultramodern la 4 ani dupa, cu o medie de spectatori de 3 ori mai mare decat competitorii. De aici si pretentiile justificate ale unor suporteri care au fost [cenzurat] in [cenzurat] 30 de ani ( terminati cu comparatiile puerile cu premier league)
si nu mai au chef de promisiuni dupa Ilinca, netoiu, mititelu, etc. Argumentul cu " acum 7 ani nu aveam echipa" functioneaza fix pana la "acum 7 ani nici Rotaru nu avea in spate un club, suporteri, un brand" .
Si eu mi-as dori un patron "multimiliardar" care sa preia Stiinta si sa spulberam tot macar in campionatul nostru, sa defilam an de an. Dar crezi ca vine un astfel de investitor in fotbalul romanesc? Referitor la spectatori te-as contrazice putin. Echipa asta a avut mereu spectatori comparativ cu celelalte echipe din campionatul nostru. Si pe vremea lui Ilinca, Paunescu, Netoiu, Mititelu, etc. Lumea a venit la stadion daca echipa a jucat fotbal, problema a fost ca de fiecare data s-a golit stadionul pe parcursul campionatului deoarece devenisem o echipa de mijlocul clasamentului, sau care ne bateam la retrogradare. Acum lumea vine ptr ca suntem pe podium, am castigat o cupa si am inceput sa contam in lupta ptr titlu. Daca (Daoamne fereste!) vom redeveni o echipa de pluton stadionul se va goli cat este el de ultramodern...
ucv ucv ucv

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 13 Apr 2019, 07:28

Pentru participarea lui Pasarin la adunarea PSD de vineri, acesta nu ar trebui sa mai colaboreze vreodata la vreo actiune a echipei de fotbal. O fi fost platit pentru job-ul la mitingul PSD, nu e angajat la club dupa cite stiu, dar daca vocea si stilul lui de prezentare sint asociate cu orice partid politic, acest om nu mai trebuie implicat in nici un eveniment sportiv - parerea mea.

P.S. Sa-l aduca pe Gabriel Balica drept crainic la stadion.

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 13 Apr 2019, 08:17

Napoli1986 scrie:
...adevarul e ca i s-a pus la dispozitie locul in competitie si nu clubul. Iar in paralel cu intrecerea sportiva s-au mai dus niste batalii si in justitie pt. recuperarea marcii. Daca nu s-ar fi castigat stema cu leul, nu cred ca vorbeam despre vreun sold-out pe stadionul ultra modern. Parerea mea...

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 13 Apr 2019, 12:19

zeddDarko scrie:
13 Apr 2019, 01:51
Sustin aceasta opinie!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blixa
fanatic
fanatic

Mesaj de blixa » 13 Apr 2019, 12:24

Ba, nimeni nu face nimic gratis. Actiinarii clubului nu fac nimic din altruism. Au, sau au avut beneficiile lor. Mor cand vad oameni care cred in semeni de-ai lor providentiali. Avem un club decent, dar inca nu se ridica la nivelul suporterilor. Comportamentul conducerii administrative e mult peste campionatul nostru, dar cu transferurile sunt mereu defazati. Nu a fost campanie de achizitii sa nu asteptam ultimele zile. Castigam la Ovidiu, ne luptam la locul 2.
S-a rupt Brazda.

gogu2005
fanatic
fanatic

Mesaj de gogu2005 » 13 Apr 2019, 12:32

zeddDarko scrie:
13 Apr 2019, 01:51
Eject fara discutii, comportament de milog la adunare de milogi.
Inca o data se incearca tararea in politica a echipei NOASTRE de catre tot felul de olgute si alte lipitori rosii. Sper sa rezistam pana la capat si sa nu ajungem ca in perioada mititelu in care echipa era inchiriata cu ora la toti candidatii (si peluza puz lipea noaptea afise pt psd :)))).
CRAIOVA NESUPUSA

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 13 Apr 2019, 13:23

...da, ar fi o buna ocazie sa ne scapam de Pasarin asta. In primul rand pt. ca e varza ca si crainic, iar chestia asta legata de politica e cireasa de pe tort. Sper ca a fost muci si la mitingareala asta...

Jimmy Darmody
suporter
suporter

Mesaj de Jimmy Darmody » 13 Apr 2019, 14:05

Multă lume m-a intrebat: "ce mare lucru că un copil este supărat că echipa lui preferată nu câștigă? Alții au spus capul sus mai urmează și alte meciuri piticule! " Acum după 24 de ore vin cu lămuriri ca și părintele unui copil bolnav de inimă: Acest copil v-a fi operat pe cord deschis si am decis ca să-i fac o bucurie la inițiativa unui prieten care il cunoaște pe domnul Marcel Popescu insuși președintele clubului Universitatea Craiova,propunându-mi să vorbesc cu domnul președinte Marcel Popescu pentru ca acest copil să "devină vedetă pentru câteva secunde,chipul lui și un text din inima lui pentru Craiova să apară pentru câteva secunde pe tabela de marcaj.Am vorbit personal cu domnul Marcel Popescu și a fost de acord să aduc copilul la stadion că o să- i facă această mare bucurie! Nu s-a intâmplat acest lucru,deși am precizat că eu risc să aduc copilul in aceea gălăgie(copilul nu are voie să stea in gălăgie),dănsul a spus să il aduc că imi garantează bucuria copilului!! Nu a fost nicio bucurie,copilul a stat cu ochii pe tabelă 125 de minute să fie "vedetă" pentru 5 secunde și a suferit enorm: "tati dar nu am fost vedetă cum ai spus?" 😢😢😢 Am făcut 12000 de km pentru Craiova ca să imi pot da seama că de fapt este o mare păcăleală și se merge pe partea financiară,nicidecum umană !Se merge pentru dragostea olteanului pentru fotbal pentru a face bani!! Pentru jignirea adusă propiului copil, pentru riscul la care a fost supus...am decis să nu mai merg la meciurile acestei echipe atăt timp contează doar partea financiară!! In incheiere vă redau exact ce mi-a spus un prieten:"Liviule și la Becali daca mergeai nu te mințea ,și cred că are dreptate!! " Preluat de la Roland Liviu Baran - facebook....sau mai simplu,asta daca este real ce zice omul...cum sa te pisi pe fani daca esti oficial al clubului....

blixa
fanatic
fanatic

Mesaj de blixa » 13 Apr 2019, 15:03

bai, sunt tata de curand. habar nu aveam ce inseamna. ti se schimba complet comportamentul, starea emotionala, etc. nu as fi carat niciodata copilul 12000 de km pt o treaba de-asta, cand acum se poate o transmisie pe online si il puneau pe copil pe tabela. Scuza-ma, nu-l suport deloc pe Marcel Popescu, dar in primul rand nu mi-as fi transportat un copil in starea aia atat drum.
S-a rupt Brazda.

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 13 Apr 2019, 17:11

Jimmy Darmody scrie:
13 Apr 2019, 14:05
Multă lume m-a intrebat: "ce mare lucru că un copil este supărat că echipa lui preferată nu câștigă? Alții au spus capul sus mai urmează și alte meciuri piticule! " Acum după 24 de ore vin cu lămuriri ca și părintele unui copil bolnav de inimă: Acest copil v-a fi operat pe cord deschis si am decis ca să-i fac o bucurie la inițiativa unui prieten care il cunoaște pe domnul Marcel Popescu insuși președintele clubului Universitatea Craiova,propunându-mi să vorbesc cu domnul președinte Marcel Popescu pentru ca acest copil să "devină vedetă pentru câteva secunde,chipul lui și un text din inima lui pentru Craiova să apară pentru câteva secunde pe tabela de marcaj.Am vorbit personal cu domnul Marcel Popescu și a fost de acord să aduc copilul la stadion că o să- i facă această mare bucurie! Nu s-a intâmplat acest lucru,deși am precizat că eu risc să aduc copilul in aceea gălăgie(copilul nu are voie să stea in gălăgie),dănsul a spus să il aduc că imi garantează bucuria copilului!! Nu a fost nicio bucurie,copilul a stat cu ochii pe tabelă 125 de minute să fie "vedetă" pentru 5 secunde și a suferit enorm: "tati dar nu am fost vedetă cum ai spus?" 😢😢😢 Am făcut 12000 de km pentru Craiova ca să imi pot da seama că de fapt este o mare păcăleală și se merge pe partea financiară,nicidecum umană !Se merge pentru dragostea olteanului pentru fotbal pentru a face bani!! Pentru jignirea adusă propiului copil, pentru riscul la care a fost supus...am decis să nu mai merg la meciurile acestei echipe atăt timp contează doar partea financiară!! In incheiere vă redau exact ce mi-a spus un prieten:"Liviule și la Becali daca mergeai nu te mințea ,și cred că are dreptate!! " Preluat de la Roland Liviu Baran - facebook....sau mai simplu,asta daca este real ce zice omul...cum sa te pisi pe fani daca esti oficial al clubului....
Urit gest ! Ar trebui ca cei de la club sa-l contacteze urgent pe Roland Liviu Baran si sa repare cumva aceasta gafa...sa se duca undeva dupa coplul asta cit se poate de repede...

fabius_2014
senior
senior

Mesaj de fabius_2014 » 13 Apr 2019, 18:23

Clubul trebuie sa indrepte situatia urgent, pana atunci, pentru noi, SUPORTERII, fiul lui Roland Liviu Baran este vedeta noastra .

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 13 Apr 2019, 18:27

...multa sanatate si o operatie reusita. N-as fi pus niciodata asa ceva pe fb. Ma refer la ambele postari ale tatalui, mai ales pe prima...

gogu2005
fanatic
fanatic

Mesaj de gogu2005 » 13 Apr 2019, 18:39

Napoli1986 scrie:
Tu ti.ai pus la nickname numele unei alte echipe (fie ea si napoli cand a castigat titlul in 86) si dai sfaturi despre pretentiile suporterilor Craiovei, in conditiile in care napoli a luat ultimul titlu in 90.
S.au pus la dispozitie 2 locuri, unul pt orasul Craiova si unul pentru echipa familiei milogelu. In cei patru ani pana la stadionul ultramodern pe care se plateste chirie si procent din incasari, cealalta echipa s.a desfiintat si acum o suge in stil mititelian prin C pe unde.i si locul. Rotaru nu are in spate nici club (toate performantele, emblemele si brandul apartin orasului) si nici suporteri (pt ca nu cred ca vine cineva la stadion pt rotaru),
este doar cel care temporar are onoarea sa.si spuna finantator al Universitatii Craiova

Si da, acum 7 ani noi nu aveam echipa, tu aveai napoli.
.

PS: nu ai cum sa ai pretentii de la U Craiova cand tu tii cu Napoli, eventualul [cenzurat] in [cenzurat] pe care l.ai luat ti se trage de la napoletani, in nici un caz de la Craiova.
CRAIOVA NESUPUSA

Închis