Universitatea Craiova - sezonul 2018/2019

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Închis
gogu2005
fanatic
fanatic

Re: Universitatea Craiova - sezonul 2018/2019

Mesaj de gogu2005 » 20 Apr 2019, 10:50

SLH scrie:
19 Apr 2019, 11:22
A mai auzit cineva ca o data cu impacare psd-mititelu acesta din urma este sustinut sa preia echipa de la Rotaru?
E inca un zvon al psihopatului care de ani de zile tot "vinde" terenuri pe milioane de euro, face echipe de "milioane", desfiinteaza prin puterea mintii echipa din liga 1 etc etc etc.

Practic a inceput campania si milogul incearca sa.si ofere serviciile ca in anii trecuti. Peluza sudo-PUZ sa se pregateasca de lipit afise si lins candidati.
CRAIOVA NESUPUSA

SLH
fanatic
fanatic

Mesaj de SLH » 20 Apr 2019, 11:57

@gogu2005 zvon e ca o sa ia mititelu echipa. Limbile in gura dintre mititelu si manda/psd, si faptul ca o sa faca zeci de milioane de euro impreuna sunt fapte. E problema ta daca alegi sa le ignori.
Iar la zvonul asta nou sunt 3 variante. Fie mititelu il lanseaza ca sa isi tina in priza sectantii dupa ratarea promvarii si orizontul foarte lung de timp necesar pentru o eventuala revenire in L1(tot el lanseaza si zvonuri despre o posibila cumparare a unei echipe de L2). Fie Rotaru il lanseaza incercand sa opreasca contestarile folosindul pe mititelu ca bau-bau. Astea doua merg si impreuna. A treia varianta e sa fie un sambure de adevar exagerat in stilul telefonul fara fir. Cert e ca oameni din anturajul lui mititelu se chinuie sa il propage prin oras cu o poveste foarte bine pusa la punct.
Eu il stiam de ceva timp, dar m-am gandit sa il las si aici pe forum ca sa vad reactia conturilor anonime.

fabius_2014
suporter
suporter

Mesaj de fabius_2014 » 20 Apr 2019, 12:53

Sunt convins ca preluarea Universitatii Craiova de catre Mititelu este un zvon cu posibilitate zero de indeplinire. Desi in viata politica din Romania, orice este posibil, a te alia cu Mititelu este o eroare pe care nu cred s-o faca vreun partid. Pe langa toate astea, nu vad cum actionarii actuali ai Craiovei ar accepta sa -si lase investitia in mana lui Mititelu sau nu-l vad pe Mititelu platind actionarilor 12-14 milioane de euro. In acest moment Universitatea Craiova este o afacere rentabila, nu-l cred ca Rotaru renunta dupa 7 de munca si investitii. Zvonul are si o parte pozitiva, ne scapa de eticheta de PSD-isti. Daca Mititelu se aliaza cu PSD atunci este clar pentru toata lumea ca Universitatea Craiova nu are sprijin politic.

valynet
membru
membru

Mesaj de valynet » 20 Apr 2019, 13:08

Daca ajunge si echipa asta pe mana lui Mititelu intru in depresie. Refuz sa cred ca asa ceva se poate intampla. Ar fi prea mare blestemul pentru orasul asta. Sa isi duca echipa din liga3 pana in liga1, sau sa isi faca alta "adevarata" direct in liga 2, sau nu stiu, sa il invite Burleanu si Iorgulescu direct in Champions League, orice as accepta, dar sa nu il mai vad in veci la Universitatea Craiova (asta clonata, bineinteles, ca cea adevarata e la el, va rog sa ma credeț).
Offense sells tickets, Defense wins championships.

fabius_2014
suporter
suporter

Mesaj de fabius_2014 » 20 Apr 2019, 13:20

Fanatik il da aproape sigur pe Radoi la Craiova. Nu ma incanta pentru ca nu prea are experienta.

gogu2005
fanatic
fanatic

Mesaj de gogu2005 » 20 Apr 2019, 13:23

SLH scrie:
20 Apr 2019, 11:57
@gogu2005 zvon e ca o sa ia mititelu echipa. Limbile in gura dintre mititelu si manda/psd, si faptul ca o sa faca zeci de milioane de euro impreuna sunt fapte. E problema ta daca alegi sa le ignori.
Iar la zvonul asta nou sunt 3 variante. Fie mititelu il lanseaza ca sa isi tina in priza sectantii dupa ratarea promvarii si orizontul foarte lung de timp necesar pentru o eventuala revenire in L1(tot el lanseaza si zvonuri despre o posibila cumparare a unei echipe de L2). Fie Rotaru il lanseaza incercand sa opreasca contestarile folosindul pe mititelu ca bau-bau. Astea doua merg si impreuna. A treia varianta e sa fie un sambure de adevar exagerat in stilul telefonul fara fir. Cert e ca oameni din anturajul lui mititelu se chinuie sa il propage prin oras cu o poveste foarte bine pusa la punct.
Eu il stiam de ceva timp, dar m-am gandit sa il las si aici pe forum ca sa vad reactia conturilor anonime.

mititelu va ramane cu limbile date. Zecile alea de milioane se vor duce la rechini mai mari, iar el va infunda puscaria.
Mai mult ca sigur e ce ai spus tu ca prima varianta, sa.si tina prostii in lesa, pt ca e foarte clar ca nici in B nu poate promova. Oamenii lui mititelu sunt asi in propagarea de cacaturi, dar ele niciodata nu s.au adeverit. Milogul incepe sa fie disperat, poate ca unii dintre sclavi incep sa.si puna intrebari, chiar si pt mintea lor limitata e ceva suspect cu faptul ca echipa familiei nu poate iesi din C.
CRAIOVA NESUPUSA

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 20 Apr 2019, 17:09

fabius_2014 scrie:
20 Apr 2019, 13:20
Fanatik il da aproape sigur pe Radoi la Craiova. Nu ma incanta pentru ca nu prea are experienta.
Singurul impediment in calea acestei numiri ar fi trecutul lui de stelist. Insa nu am facut nazuri cu numirea lui Gabi Balint, nu o sa fac nici cu Radoi. In plus, Radoi se zice ca e fan Stiinta si a ramas cu un gust amar din cazua faptului ca nu a putut sa joace niciodata la Universitatea.

Reporter: Ce ai alege între Craiova și FCSB?
Mirel Rădoi: Sunt oltean în primul rând și asta contează. În al doilea rând, mi-am dorit foarte mult să joc la Craiova și din păcate nu am reușit. Apoi e greu de vorbit acum despre FCSB, pentru că nu mi s-a închis încă acea rană! (dialog pentru Stirile PRO TV)
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

fabius_2014
suporter
suporter

Mesaj de fabius_2014 » 20 Apr 2019, 17:50

DeuxEx scrie:
20 Apr 2019, 17:09
fabius_2014 scrie:
20 Apr 2019, 13:20
Singurul impediment in calea acestei numiri ar fi trecutul lui de stelist. Insa nu am facut nazuri cu numirea lui Gabi Balint, nu o sa fac nici cu Radoi. In plus, Radoi se zice ca e fan Stiinta si a ramas cu un gust amar din cazua faptului ca nu a putut sa joace niciodata la Universitatea.

Reporter: Ce ai alege între Craiova și FCSB?
Mirel Rădoi: Sunt oltean în primul rând și asta contează. În al doilea rând, mi-am dorit foarte mult să joc la Craiova și din păcate nu am reușit. Apoi e greu de vorbit acum despre FCSB, pentru că nu mi s-a închis încă acea rană! (dialog pentru Stirile PRO TV)
Tu ai dreptate. dar daca precontractul e deja semnat, asa cum se vehiculeaza, ce ar putea spune Radoi ? Experienta lui Radoi la o echipa de club este de...3 luni si s-a terminat cu un esec.Ca selectioner, Radoi a gasit o echipa gata facuta si a avut foarte mult noroc, dar cum Napoleon tinea cont de noroc cand isi alegea generalii, sa trecem asta la plusuri.Sa speram ca Rotaru are mana buna si alege corect. Pana la urma, la inceput, nici Mircea Lucescu nu avea mare experienta ca antrenor si a obtinut rezultate. ucv

blixa
fanatic
fanatic

Mesaj de blixa » 20 Apr 2019, 17:53

dintre astia vehiculati, cu Radoi as avea cea mai mare rabdare.
S-a rupt Brazda.

robertc
membru
membru

Mesaj de robertc » 20 Apr 2019, 18:04

Bobby scrie:
19 Apr 2019, 18:35
Pai o buna parte din presa din Craiova te spurca fara incetare de 6 ani. De presa de la Bucuresti nu mai vorbesc - si acolo se lucreaza pe fata pro boovean. Ti s-a facut o imagine de furt, clona, echipa psd de care e foarte dificil de scapat. Lumea te injura pe net ca esti avar, ca te-ai imbogatit, ca esti incompetent, ca traiesti din banii de bilete, ca nimeni la meci cind echipa, ca toate echipele din lume, mai are perioade proaste. Desi incerci sa realizezi pentru prima data in Craiova un business cinstit in fotbal, unde jucatorii nu sint sclavi, taxele se platesc, transparenta e cuvintul de ordine, si exista o strategie de supravietuire cel putin. Nu ai spate la subterane, nu ai aliati la FRF si LPF, nu ai retele de impresari care lucreaza pentru tine. Iar daca ti se mai sopteste ca e mai bine sa renunti, tu ce-ai face ? Semnale deja ti s-au dat - chiria la stadion e aproape cit se plateste la Arena Nationala si de vreo 10 ori mai mult decit plateste Petrolul Ploiesti. Iar aia care-ti soptesc asta isi fac calcule precum ca multa lume a uitat de nenorocirile facute de boovean si poate ca o sa fie bine ?
Ma Rotarule...zi pe cine aduceti in vara

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 20 Apr 2019, 18:08

robertc scrie:
20 Apr 2019, 18:04

Termina-te cu prostiile! Bobby nu e Rotaru! Faptul ca ideile lui coincid cu ceea ce crede majoritatea lumii ca gandeste Rotaru, e doar o intamplare.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

fabius_2014
suporter
suporter

Mesaj de fabius_2014 » 20 Apr 2019, 18:28

DeuxEx scrie:
20 Apr 2019, 18:08
robertc scrie:

Termina-te cu prostiile! Bobby nu e Rotaru! Faptul ca ideile lui coincid cu ceea ce crede majoritatea lumii ca gandeste Rotaru, e doar o intamplare.
In afara de schimbarea lui Mangia si eu gandesc la fel cu Bobby si Rotaru (sic), dar nu poti sa stii ce au discutat Mangia si Rotaru. Pana in momentul de fata, Universitatea Craiova a crescut de la an la an si daca ne calificam intr-o cupa europeana as spune ca si asta e un an bun. Sunt convins ca Rotaru o sa renunte in favoarea lui Mititelu .

fabius_2014
suporter
suporter

Mesaj de fabius_2014 » 20 Apr 2019, 18:29

fabius_2014 scrie:
20 Apr 2019, 18:28
DeuxEx scrie:
20 Apr 2019, 18:08
robertc scrie:

In afara de schimbarea lui Mangia si eu gandesc la fel cu Bobby si Rotaru (sic), dar nu poti sa stii ce au discutat Mangia si Rotaru. Pana in momentul de fata, Universitatea Craiova a crescut de la an la an si daca ne calificam intr-o cupa europeana as spune ca si asta e un an bun. Sunt convins ca Rotaru o sa renunte in favoarea lui Mititelu .
Scuze sunt convins ca Rotaru nu o sa renunte in favoarea lui Mititelu.

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 20 Apr 2019, 23:53

Eu m-as bucura sa vina Radoi
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 21 Apr 2019, 01:51

Pai ce are Radoi ca ne bucuram ? Ne ducem de la un intelectual fin (Mangia) la un baiat care si-a luat bacalaureatul recent. Radoi are personalitate, vorbeste frumos de Craiova tot timpul, si a avut un esec la FCSB plus citeva meciuri reusite la tineret. Nu cred ca e un antrenor care sa se bata la trofee.

Eu mi-as dori sa ducem pe cineva cu CV - Zenga, de exemplu.

Închis