Universitatea Craiova - sezonul 2018/2019

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Închis
Bobby
fanatic
fanatic

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 07 Mai 2019, 10:48

DeuxEx scrie:
07 Mai 2019, 10:41
Cu un antrenor serios pe banca + un buget de 2-3 milioane de euro pentru transferuri, cu un Geolgau pe post de scouter șef si un Cartu/Sandoi care sa se ocupe de echipele de juniori + echipa a doua, eu zic ca am lua titlul si am avea si un viitor asigurat.
Daca as fi in locul lui Rotaru, as incheia contracte cu cate o echipa din fiecare judet al Olteniei pentru a avea satelit in fiecare campionat județean. Asa, as putea monitoriza mai atent situatia jucatorilor tineri din aceste campionate si, cine stie, odata la 1-2 ani as gasi cate un nou Bancu.

Efectiv, s-ar crea o adevarata forta fotbalistica in Oltenia, unde spuma NU s-ar mai scurge catre Viitorul sau alte cluburi din afara Olteniei.
Si cand ai putea promova 2-3 jucatori anual la echipa mare de la juniori, echipa a doua sau cluburile satelit, nu cred ca am mai discuta despre transferuri decat foarte rar.
Big like !

iuli
fanatic
fanatic

Re: Universitatea Craiova - sezonul 2018/2019

Mesaj de iuli » 07 Mai 2019, 10:50

l-am vazut cu Brasovul si mi-a placut.cu boovenii nu am vazut meciul.
STIINTA E UNICA! mititelu e inutil.

marius_vl
fanatic
fanatic

Mesaj de marius_vl » 07 Mai 2019, 10:51

te inseli amarnic, nu e bun nici Bursucul, ca joaca prea defensiv, si unii au greturi mari de tot sa vada Stiinta campioana jucand urat!
Am mai luat titlul de vreo 3-4 ori in ultimii 10 ani jucand extraordinar de frumos, pe stilul tiki-taka, nu ne putem acum cobori atat de jos incat sa incercam un astfel de experiment!
P.S. norocul nostru ca Bursucul daca vine cere bani multi de tot si transferuri de fotbalisti adevarati, ca altfel mai stii ca nu ne pricopseam cu el?!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic

Mesaj de cortinadampezzo » 07 Mai 2019, 10:55

marius_vl scrie:
ia sa-i faca 20k pe luna lui Bancu si sa-l "impiedice" sa plece la Lazio, sa vedem cum dracu va juca? Sunt curios! saracutul de Bancu, care a venit cu pantalonii rupti in [cenzurat] de la Slatina si intre timp a ajuns capitanul Stiintei si titular la nationala, ce rau ii e lui la Craiova, se va sinucide daca nu i se va da drumul in vara asta, nu-i asa?
Tu daca ai lucra in Caracal la un Peco GPL si ai primi oferta sa locuiesti la NewYork si sa lucrezi la Google ce ai face?
Bancu cand se duce la nationala si toti colegii lui sunt stranieri cum crezi ca se simte, el vine de la echipa de pe locul 4 dintrun campionat din estul europei in timp ce razvan marin vine de la finalista ligii campionilor!. faptul ca vor sa plece afara e un semn ca au reusit in cariera. Tine de CV daca vrei.

In romania nu iti permiti sa faci salariul unui jucator 20-30 mii. Daca bancu are salariu 20 mii de ce sa nu aibe si Koljic 25 000 ca doar el da golurile, de ce sa nu aiba si cicaldau 20 000 ca si el alearga la fel de mult ca bancu. Apoi, si Popa e jucatorul craiovei , el de ce sa nu aibe un 18 000 ca e mai tanar ? Rezulta salarii de 5 mil eur pe an, ii dai tu banii astia ?

marius_vl
fanatic
fanatic

Mesaj de marius_vl » 07 Mai 2019, 10:59

cortinadampezzo scrie:
07 Mai 2019, 10:55
marius_vl scrie:
ia sa-i faca 20k pe luna lui Bancu si sa-l "impiedice" sa plece la Lazio, sa vedem cum dracu va juca? Sunt curios! saracutul de Bancu, care a venit cu pantalonii rupti in [cenzurat] de la Slatina si intre timp a ajuns capitanul Stiintei si titular la nationala, ce rau ii e lui la Craiova, se va sinucide daca nu i se va da drumul in vara asta, nu-i asa?
Tu daca ai lucra in Caracal la un Peco GPL si ai primi oferta sa locuiesti la NewYork si sa lucrezi la Google ce ai face?
Bancu cand se duce la nationala si toti colegii lui sunt stranieri cum crezi ca se simte, el vine de la echipa de pe locul 4 dintrun campionat din estul europei in timp ce razvan marin vine de la finalista ligii campionilor!. faptul ca vor sa plece afara e un semn ca au reusit in cariera. Tine de CV daca vrei.

In romania nu iti permiti sa faci salariul unui jucator 20-30 mii. Daca bancu are salariu 20 mii de ce sa nu aibe si Koljic 25 000 ca doar el da golurile, de ce sa nu aiba si cicaldau 20 000 ca si el alearga la fel de mult ca bancu. Apoi, si Popa e jucatorul craiovei , el de ce sa nu aibe un 18 000 ca e mai tanar ? Rezulta salarii de 5 mil eur pe an, ii dai tu banii astia ?
ii da ala de se bate cu pumnii in piept cu #campioniilasuporteri si cu #bataliapentrutitlu!
ala de suna la miezul noptii pe la digi si se lauda ca la anul castiga titlul
de ce sa-i dau eu? eu, tu, restul celor din tribuna, peluza nord, noi toti ne-am facut datoria, am bagat bani multi si frumosi in conturile clubului, suntem campionii suporterilor!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic

Mesaj de cortinadampezzo » 07 Mai 2019, 11:02

Dimitrov cu experienta lui e peste Vladoiu, Borta, Trasca, Draghici si cine mai vreti voi.
Mihaila e briliantul nostru dar sa nu uitam ca a inscris un singur gol in tot campionatul.
Tineretea e frumoasa dar eficienta iti aduce victorii, vicotiile aduc bani. suporteri si tofee.

marius_vl
fanatic
fanatic

Mesaj de marius_vl » 07 Mai 2019, 11:23

sunt niste "destepti' pe aici care sar de [cenzurat] in sus daca vreunul dintre noi(adica astia de suntem #campionilasuporteri), incearca sa dea sfaturi legate de partea financiara a clubului, pe principiul "voi n-ati avut in viata voastra o gogoserie sa vedeti cum e sa conduceti o afacere, si dati voi sfaturi de cum se manageriaza un club"! Eu personal, doar in sezonul asta, pe bilete si pe diverse articole (tricouri,trening, esarfe, sepci, stegulete) am bagat in conturile clubului aprox 250 de euro, nu cred ca e mult, dar cu siguranta nici putin! Nu zic 30 000, hai sa zicem 20 000 de suporteri care au cheltuit nu 250 de euro, nu 200, hai sa zicem 100 de euro, asta inseamna un MINIM 2 milioane de euro, bani pe care aia de la cluj nici nu viseaza macar sa-i puna in calcul! despre ce [cenzurat] de gogoserii vorbim aici? Cine in Romania isi permite luxul asta, de a incasa atatea milioane de pe urma suporterilor?
Si tu nu faci echipa de titlu? Nu-ti permiti sa maresti cateva salarii la 20K pe luna, ca sa fii la nivelul cfr-ului si al oilor? Pe cine incearca astia sa prosteasca cu gogoseriile lor?

fabius_2014
senior
senior

Mesaj de fabius_2014 » 07 Mai 2019, 11:43

Eu am spus ca greslile s-au facut atunci cand, desi erau bani, nu s-au facut transferuri de calitate si la timpul potrivit. Am indraznit sa spun ca NU puteau fi opriti jucatorii de valoare care voiau sa se transfere la cluburi care le ofereau salarii mult mai mari si oportunitati mai multe. Eu nu apar conducerea clubului, spun ca trebuie sa criticam doar acolo unde s-au facut erori si s-au facut destule.

valynet
membru
membru

Mesaj de valynet » 07 Mai 2019, 11:45

malus dacus scrie:
07 Mai 2019, 10:30
...sa trecem cateva tururi preliminare, zici? E gluma diminetii...
Pai se incepe din Turul 1 preliminar in Europa League. Te-ai uitat ce adversari intalnesti in aceasta etapa? Pai daca nu ai sanse sa treci nici macar 2 tururi preliminare (vorbesc de turul 1 si 2), atunci de ce naiba ti-ai mai dori sa prinzi loc de cupe europene? Ca sa iti strici si perioada de pregatire? Tinand cont ca se incep meciurile de la inceputul lui iulie.

EUROPA LEAGUE
Turul de calificare: 27 iunie şi 4 iulie
Turul 1 preliminar (Q1): 11 şi 18 iulie
Turul 2 preliminar (Q2): 25 iulie şi 1 august
Turul 3 preliminar (Q3): 8 şi 15 august
Play-off-ul: 22 şi 29 august

Eu chiar sunt convins ca daca ne pastram locul 3 la finalul sezonului vom trece 2 tururi preliminare si cel mai probabil ne vom opri in turul 3, cu toate ca daca ai putin noroc poti sa intri in play-off. Acolo, bineinteles, se ingroasa gluma si dai iar peste echipe gen Milan, Manchester United, etc.
Offense sells tickets, Defense wins championships.

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 07 Mai 2019, 12:21

marius_vl scrie:
07 Mai 2019, 11:23
sunt niste "destepti' pe aici care sar de [cenzurat] in sus daca vreunul dintre noi(adica astia de suntem #campionilasuporteri), incearca sa dea sfaturi legate de partea financiara a clubului, pe principiul "voi n-ati avut in viata voastra o gogoserie sa vedeti cum e sa conduceti o afacere, si dati voi sfaturi de cum se manageriaza un club"! Eu personal, doar in sezonul asta, pe bilete si pe diverse articole (tricouri,trening, esarfe, sepci, stegulete) am bagat in conturile clubului aprox 250 de euro, nu cred ca e mult, dar cu siguranta nici putin! Nu zic 30 000, hai sa zicem 20 000 de suporteri care au cheltuit nu 250 de euro, nu 200, hai sa zicem 100 de euro, asta inseamna un MINIM 2 milioane de euro, bani pe care aia de la cluj nici nu viseaza macar sa-i puna in calcul! despre ce [cenzurat] de gogoserii vorbim aici? Cine in Romania isi permite luxul asta, de a incasa atatea milioane de pe urma suporterilor?
Si tu nu faci echipa de titlu? Nu-ti permiti sa maresti cateva salarii la 20K pe luna, ca sa fii la nivelul cfr-ului si al oilor? Pe cine incearca astia sa prosteasca cu gogoseriile lor?
Da - tu esti un fan adevarat ! Felicitari ! E normal ca tu sa vrei mai mult de la club pentru ca si tu dai clubului.

Totusi daca tu ai cumparat materiale promotionale de 250 de Euro, profitul care intra la club este mult mai mic...10 % ? Exista costuri de productie, costuri de marketing, costuri de distributie, taxe etc. Clubul cheltuie 225 de Euro sa ofere acele materiale, tu le cumperi cu 250 de Euro - profit net 25 de Euro care poate fi folosit sa se plateasca salarii de jucatori, de exemplu. Habar nu am care e exact profitul clubului pe aceste materiale, 10 % e un best guess.

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 07 Mai 2019, 12:27

Sa ne amintim cum Donkor a inceput sa faca gafe inexplicabile chiar din vara trecuta, de cind a venit la Craiova. Cite meciuri ne-a mincat in acest campionat baiatul asta ? Nu spun ca nu pune suflet - dar nu prea pare ca are minte ca sa joace in liga 1. Clubul a avut prea multa rabdare cu el. Ajunge !

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 07 Mai 2019, 12:43

...bai Bobby, habar n-ai, tricourile alea sunt tesute la razboi pe timp de iarna de bunica lu' Rotaru si bam bam 20k x 100 eur aia e...

blixa
fanatic
fanatic

Mesaj de blixa » 07 Mai 2019, 12:54

ba, da 200000 sunt putini din efecte? desi cred ca sunt mai multi, ca nu la tricouri fac banii ci la chestii ieftine. deja am facut urticarie de la stres; ma gandesc numai la bugetul lui Rotaru! imi vine sa vand cardul de bibilici sa donez clubului.
Cand o sa vanda asta echipa cu 30 bulioane, o s-o vanda pentru ca e o echipa cu suporteri! ca baga el bani acu', iar suporterii nu sunt in stare sa acopere gaura anuala a clubului e un destin nefericit al lui. Ce soarta cruda a avut copilul asta! Nu a avut si el noroc sa nu bage bani deloc intr-o echipa de fotbal!
S-a rupt Brazda.

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 07 Mai 2019, 13:09

Aici se vor discuta problemele legate de echipa din acest sezon. Spor!

Etapa a 9-a
Sâmbătă, 11 mai
Sepsi - FCSB 21:00
Duminică, 12 mai
CFR Cluj - U Craiova 21:00
Luni, 13 mai
FC Viitorul - Astra Giurgiu 20:30

Etapa a 10-a
Sâmbătă, 18 mai
U Craiova - Viitorul 21:00
Duminică, 19 mai
FCSB - CFR Cluj (ora de disputare va fi stabilită ulterior)
Luni, 20 mai
Astra Giurgiu - Sepsi OSK 21:00

Sambata, 18 mai, ne vom vedea pentru ultima oara in acest sezon pe stadionul nostru! o:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 07 Mai 2019, 14:00

blixa scrie:
07 Mai 2019, 12:54
ba, da 200000 sunt putini din efecte? desi cred ca sunt mai multi, ca nu la tricouri fac banii ci la chestii ieftine. deja am facut urticarie de la stres; ma gandesc numai la bugetul lui Rotaru! imi vine sa vand cardul de bibilici sa donez clubului.
Cand o sa vanda asta echipa cu 30 bulioane, o s-o vanda pentru ca e o echipa cu suporteri! ca baga el bani acu', iar suporterii nu sunt in stare sa acopere gaura anuala a clubului e un destin nefericit al lui. Ce soarta cruda a avut copilul asta! Nu a avut si el noroc sa nu bage bani deloc intr-o echipa de fotbal!
...nu zic ca-s putini sau multi, dar suma e de zece ori mai mica decat cea din calculele lui marius vl. Asta era ideea. Pe cale de consecinta, daca din ce aberam pe-aici 10% e adevar, de ce dracu mai vorbim?...

Închis