Pregatirea de iarna/Transferuri intersezon 2018-2019

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce post credeti ca ar trebui acoperit in aceasta iarna? Motivati!

Poll ended at 09 Ian 2019, 13:35

Portar
0
No votes
Fundas
8
30%
Mijlocas
4
15%
Atacant
15
56%

Total votes: 27

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Pregatirea de iarna/Transferuri intersezon 2018-2019

Mesaj de DeuxEx » 20 Dec 2018, 13:35

Se deschide topicul destinat pregatirii de iarna, transferurilor, amicalelor din perioada de pregatire si celorlalte stiri legate de echipa pentru perioada de intersezon 208-2019.
Ce se cunoaste pana in acest moment:
1. Reunirea lotului va avea loc pe 7 ianuarie, intrucat pe 8 ianuarie se va efectua vizita medicala
2. Se cauta un atacant pe profilul lui Koljic, iar singurul care corespunde in acest moment ar fi adversarul nostru dinultima etapa, Carlos Fortes (nu, nu am nicio informatie despre o eventuala tinta - fac doar presupuneri).
3. Cantonamentul se va desfasura in Antalya unde, sper eu, sa fie perfectate destule amicale, nu ca in vara lui 2018.

Ce sperante aveti de la 2019? Ce schimbari ati face voi in aceasta perioada? Ce jucatori ati transfera pentru a intari echipa (sau ce posturi deficitare ati dori sa acoperiti in aceasta iarna, daca ati avea, teoretic, posibilitatea)?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB
fanatic
fanatic

Re: Pregatirea de iarna/Transferuri intersezon 2018-2019

Mesaj de LiviuB » 20 Dec 2018, 13:49

Eu sper ca in primul rand sa se asigure o pregatire fizica buna mai ales pentru cei veniti pe parcurs, care au pierdut pregatirea de vara. e o buna ocazie de a se incadra mai bine (si aici ma gandesc in primul rand la Mezza Colli).
apoi, am avea nevoie de un fundas central de valoare, de un fundas stanga (ca alternativa la Bancu), de un numar 10 si de un atacant, ca rezerva la Koljic. Am avea nevoie de oameni cu experienta dar ar fi bine si daca macar unul dintre acestia ar putea fi incadrat la U21 in sezonul urmator. daca s-ar gasi si o varianta pentru postul de extrema dreapta, peste Barbut si Mezza Colli, ar fi bine venit...
in orice caz, cei care vor fi adusi trebuie sa fie peste ce avem acum in lot. ca nume, ma gandesc la Pascanu, la Stefan (de la Sepsi), la Tandia si chiar la Fortes.
ca fundas central cred ca r fi bun si Viera, tot de la Sepsi.
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

sorin107
fanatic
fanatic

Mesaj de sorin107 » 20 Dec 2018, 16:15

Mie mi se pare ca strict necesari sunt un atacant dublura la koljic si un numar 10. L-as vrea in mod expres pe tandia acolo.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Sorinel

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 20 Dec 2018, 16:28

Lista mea cuprinde 3 jucatori: Fortes, Tandia, Panțâru. Fundasul ala de la U21 cred ca e greu de adus...

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007

Neagu.djuvara
suporter
suporter

Mesaj de Neagu.djuvara » 20 Dec 2018, 16:39

Dintre toti astia 3,tandia mi se pare cel mai bun si potrivit pentru noi.Cred ca e greu de adus tandia,pentru ca aia de la sepsi au bani,si nu sunt disperati sa vanda,iar daca-l vor vinde o vor face pe bani grei.Se zvoneste ca l-ar lua cfr din iarna la pachet cu stefan si rus.Am.avea mai mare nevoie de tandia decat de fortes.

zschortau
suporter
suporter

Mesaj de zschortau » 20 Dec 2018, 16:57

Tandia, Ștefan, Rus de la Sepsi
Panțâru de la Iași

Sent from my iPhone using Tapatalk
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

marius_vl
fanatic
fanatic

Mesaj de marius_vl » 20 Dec 2018, 18:21

in momentul asta suntem complet descoperiti in ceea ce priveste regula U21 pt sezonul viitor! Cicaldau, Burlacu, Popa, Popescu nu vor mai fi eligibili, iar Mihaila, Baicu sau Markovic in niciun caz nu pot fi considerati o solutie! Se tot incearca fortarea lui Mihaila, insa e departe de a fi un viitor titular pt sezonul viitor, in afara de faptul ca alearga mult si ca a salvat un gol de pe linia portii pe mine nu m-a impresionat cu absolut nimic! Ar mai fi Borta, insa daca i-au prelungit lui Dimitrov e clar ca nu se conteaza pe el! As zice ca in iarna asta trebuie adusi exact jucatori de acest gen, care sa fie integrati inca de pe acum pt sezonul viitor! Nici Stefan si nici Rus de la sepsi nu vor fi eligibili pt la anul, asa ca eu m-as orienta catre Pascanu, are 20 de ani, ar fi eligibil pt inca doua sezoane si am rezolva si problemele pe care le avem pe centrul defensivei, sau cel putin sper ca le-am rezolva, ca asa am crezut si in Razvan Popa si a fost o crunta dezamagire!

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 20 Dec 2018, 18:53

Florin Gardoş, a bifat doar cinci meciuri în acest sezon, în toate competiţiile, pentru trupa lui Mangia, iar fundaşul de 30 de ani nu ar mai dori să continue la trupa din Bănie dacă nu va fi folosit mai mult.
"Nu pot decât să le mulţumesc (n.red. fanilor), mă întâlnesc cu oamenii zi de zi, fie că mă duc la un magazin sau pe stradă, lumea îmi zice că îşi doreşte să joc. E un lucru care mă face să mă simt bine şi să îmi doresc să rămân. Nu ştiu ce va aduce 2019. Habar nu am. Eu am încercat tot timpul să mă antrenez cât mai bine, să îmi fac treaba, dacă nu am jucat asta a fost alegerea antrenorului.
Îmi doresc să treacă odată perioada asta. Parcă în ultimii 3-4 ani nu am reuşit să redescopăr plăcerea de a juca fotbal, nu am avut continuitate deloc. Asta îmi doresc, să am continuitate pentru că altfel nu am cum să revin la nivelul la care îmi doresc eu în primul rând şi ştiu că lumea are aşteptări mari de la mine. Asta îmi doresc, puţină continuitate şi să mă ridic la nivelul aşteptărilor.
Îmi doresc să rămân. Trebuie să am nişte discuţii cu cei din conducere. Eu îmi doresc să rămân, dar în condiţiile astea nu am cum să rămân pentru că nu sunt fericit. Şi dacă nu mă simt bine într-un loc, nu are rost să stau
”, a declarat Florin Gardoş, conform Telekom Sport.
Gardoş a ajuns în 2014 la Southampton, dar problemele medicale l-au făcut să revină în ţară. La începutul anului a semnat cu echipa din Craiova, dar antrenorul are alte preferinţe pentru defensivă.

sursa: ProstPort
Bill Shankly
EX-Cristi007

blue ray
senior
senior

Mesaj de blue ray » 20 Dec 2018, 19:44

Fortes mi se pare petardă. Sper să-l ia Becali.

PS: Astia de la ProTV spun că încercăm să-l luăm pe Bogdan Stancu.

malus dacus
suporter
suporter

Mesaj de malus dacus » 20 Dec 2018, 20:47

Neagu.djuvara scrie:
20 Dec 2018, 16:39
Dintre toti astia 3,tandia mi se pare cel mai bun si potrivit pentru noi.Cred ca e greu de adus tandia,pentru ca aia de la sepsi au bani,si nu sunt disperati sa vanda,iar daca-l vor vinde o vor face pe bani grei.Se zvoneste ca l-ar lua cfr din iarna la pachet cu stefan si rus.Am.avea mai mare nevoie de tandia decat de fortes.
...poti sa indici o sursa cat de mica, un sait local, orice, unde ai auzit tu acest ZVON?...

Neagu.djuvara
suporter
suporter

Mesaj de Neagu.djuvara » 20 Dec 2018, 21:36

malus dacus scrie:
20 Dec 2018, 20:47
Neagu.djuvara scrie:
20 Dec 2018, 16:39
...poti sa indici o sursa cat de mica, un sait local, orice, unde ai auzit tu acest ZVON?...
Daca esti asa de interesat de acest subiect,cauti fain frumos pe google,si o sa gasesti informatia asta.N-am visat-o azi noapte,daca asta vrei sa insinuezi.

Dany
fanatic
fanatic

Mesaj de Dany » 20 Dec 2018, 21:45

Important este de vazut cine pleaca in iarnă, dacă pleacă cineva. Apoi trebuie să aducem.inca un varf și un fundaș central. Dacă pleaca Bancu probabil ca vor încerca șa aduca și un fundaș stanga. Vedem ce va fi!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

SergyuR
fanatic
fanatic

Mesaj de SergyuR » 21 Dec 2018, 01:14

De Fortes am zis ca e petarda cand marca meci de meci. Nu a mai facut un meci bun de la inceputul sezonului, e scos constant in min 50-60. E de nivelul lui Glavina daca ma intrebati pe mine. Daca vrei sa aduci jucatori incerci un Pascanu, incerci Tandia, incerci Stefan(il dai si pe Briceag). As forta readucerea lui Vladoiu cat mai repede sa se integreze. Nu o sa inteleg niciodata prelungirea lui Dimitrov.
Alaturi de gloriile noastre! Alaturi de Stiinta!

zeddDarko
membru
membru

Mesaj de zeddDarko » 21 Dec 2018, 18:53

Pentru sezonului competiţional 2018-2019, perioada transferurilor de iarnă va fi în intervalul 29 ianuarie - 25 februarie 2019.
Sursa: LPF

Mai avem de asteptat pana la transferuri concrete.

Arthur Rimbaud
membru
membru

Mesaj de Arthur Rimbaud » 21 Dec 2018, 19:34

Bun. Este moment sa plec la apropiati de mie. Doua saptamane de vacances. :up:
Eu va doresc la voi CRACIUN FERICIT, harmonie in famillie si mai ales sanatatea. :ruga

Sunteti un popor care are:
[miti] :)(

JOYEUX NOEL MES AMIS!!!

[
:)(
Tout appartient à la PATRIE quand la PATRIE est en danger!!!
Totul apartine PATRIEI cand PATRIA este in pericol!!!

Scrie răspuns