Pregatirea de iarna/Transferuri intersezon 2018-2019

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Închis

<t>Ce post credeti ca ar trebui acoperit in aceasta iarna? Motivati!</t>

Poll ended at 09 Ian 2019, 13:35

<t>Portar</t>
0
No votes
<t>Fundas</t>
8
30%
<t>Mijlocas</t>
4
15%
<t>Atacant</t>
15
56%

Total votes: 27

Neagu.djuvara
suporter
suporter

Re: Pregatirea de iarna/Transferuri intersezon 2018-2019

Mesaj de Neagu.djuvara » 04 Ian 2019, 15:41

Mi-e greu sa cred ca va veni petrescu la Craiova,in viitorul apropiat.Filozofia lu' petrescu nu se pliaza pe filozofia acestui club.In al doilea rand,este un antrenor costisitor.Ar trebuia sa se dea totul peste cap,ca sa vina el antrenor.Petrescu nu stie sa lucreze cu jucatori tineri,iar noi avem destui care trebuie sa creasca.Din actuala echipa,nu stiu cati jucatori ar putea sa lucreze cu el.Pe bancu,mateiu,fedele si koljic i-as vedea capabili sa lucreze cu el.

fl.man
junior
junior

Mesaj de fl.man » 04 Ian 2019, 15:57

Daca e dicutie despre antrenor, eu cred ca Mangia si staff lui de italieni nu e de Craiova. Zenga pe care il consider foarte bun ca jucator si antrenor zicea ca nu a auzit de Mangia, culmea tot portar. Cei mai in masura ar fi ca jucatorii sa-si spuna parerea, dar e normal sa se abtina, doar Baluta stiind ca va pleca a maturat cu el. Ganditi-va cum evoluau la inceput Tiago, Popa, Gardos, Burlacu, Dimitrov. Briceag. Calancea portar fiind nu a progresat, cum era normal. De 2 ani suntem considerati cea mai buna echipa si ce am obtinut? O cupa dupa un traseu norocos. Daca am fi pierdut cu dinamo pe timpul lui Multescu, acesta ar fi fost terminat. A fost preferat un jucator ca Mihaila fiindca a fost bine antrenat inainte de a fi bagat in prima echipa, dar a continut sa scada la echipa mare. Apararea nu isi imbunatateste jocul, atacantii nu au dat randament si mereu au fost adusi altii. Doar valorile certe, gen Mitrita, Bancu, Koljic, care si fara antrenori ar fi evoluat la fel s-au mentinut.

sorin107
fanatic
fanatic

Mesaj de sorin107 » 04 Ian 2019, 16:10

cred ca unii ati visat in ultimii douaj' de ani si v-ati cam obisnuit cu titluri, cu cupe, cu podium, cu alea-alea. ca si cum ce-a realizat mangia e un mizilic. [cenzurat] pe el petrescu, sa stea unde e.

marco dulca ar fi fost interesant, dar e accidentat grav, cine stie cum si daca s-o recupera pana la urma...
Sorinel

fl.man
junior
junior

Mesaj de fl.man » 04 Ian 2019, 16:15

Neagu.djuvara scrie:
04 Ian 2019, 15:41
Mi-e greu sa cred ca va veni petrescu la Craiova,in viitorul apropiat.Filozofia lu' petrescu nu se pliaza pe filozofia acestui club.In al doilea rand,este un antrenor costisitor.Ar trebuia sa se dea totul peste cap,ca sa vina el antrenor.Petrescu nu stie sa lucreze cu jucatori tineri,iar noi avem destui care trebuie sa creasca.Din actuala echipa,nu stiu cati jucatori ar putea sa lucreze cu el.Pe bancu,mateiu,fedele si koljic i-as vedea capabili sa lucreze cu el.
E parerea ta, dar nu inteleg de ce jucatori precum Pigliacelli, Martic, Kolic, Tiago, Barbut, Mezza Coli, Barbut, Burlacu nu ar putea sa lucreze cu Petrescu si de altfel si cei tineri, stiut fiind ca la Urziceni a promovat o serie de jucatori necunoscuti. Iar in privinta faptului ca e costisitor, trebuie facut un calcul, cat costa si cat se castiga. Un exemplu: becali l-a luat pe Gaman gratis, i-a platit 15000 E pe vreo 5 luni (daca i-a platit si pe aia, ca deobicei ca sa-i dea drumul un fotbalist mai renunta) si l-a vandut cu 75000 E, practic nu l-a costat nimic. Ca sa castigi mult, trebuie sa platesti ceva.

fl.man
junior
junior

Mesaj de fl.man » 04 Ian 2019, 16:29

sorin107 scrie:
04 Ian 2019, 16:10
cred ca unii ati visat in ultimii douaj' de ani si v-ati cam obisnuit cu titluri, cu cupe, cu podium, cu alea-alea. ca si cum ce-a realizat mangia e un mizilic. [cenzurat] pe el petrescu, sa stea unde e.

Nu, nu visam si nici nu ne-am obisnuit cu titluri, altii dorm si asa o sa ajungem sa ne uitam cum echipe precum ASA, Astra (in trecut) tind sau iau titlul si Sepsi (in prezent) isi doreste sa ia titlul. Nu pot sa accept ca o echipa ca cfr sa ia titluri, atata timp noi suntem peste ei la intalniri directe. Cu "calmo.calmo" nu se cucereste titlul, chiar daca adversele sunt mai slabe. Trebuie antrenamente facute de oameni pregatiti, ca sa mearga pasele si suturile sa fie precise. Valoare avem, mai trebuie pregatire, multa munca si motivatie. Inca sper ca acest campionat sa fie al nostru, nu trebuie lasat altora neaveniti. Spectatori avem si am castiga forte mult pentru o participare in CL.

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 04 Ian 2019, 17:11

Eu prefer sa dorm dar atunci cand ma trezesc sa stiu ca imi gasesc echipa bine decat sa visez la performante imediate si maine sa intre echipa in faliment.
Si apropo de pase si suturi, vezi ca stam cel mai bine din liga 1 la aceste capitole. Deci pregatire exista.
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 04 Ian 2019, 18:29

fl.man scrie:
04 Ian 2019, 15:57
Daca e dicutie despre antrenor, eu cred ca Mangia si staff lui de italieni nu e de Craiova. Zenga pe care il consider foarte bun ca jucator si antrenor zicea ca nu a auzit de Mangia, culmea tot portar.
Nici Luiz Felipe Scolari nu auzise de José Mourinho inainte ca acesta sa ajunga la Benfica, desi Scolari era selectionerul Portugaliei. Nu stiu cine esti si cum ai ajuns pe site, dar am indoieli cu privire la seriozitatea detinatorului acestui cont. De ce? Simplu - orice suporter al Stiintei care se respecta stie faptul ca Devis Mangia a renuntat la cariera de fotbalist pe la vreo 20 de ani, preferand sa antreneze copii si juniori. Chiar crezi ca Lobont, spre exemplu, il cunoaste pe antrenorul grupei U15 de la clubul nostru de fotbal? Nici eu nu il stiu pe acel antrenor!
sorin107 scrie:

marco dulca ar fi fost interesant, dar e accidentat grav, cine stie cum si daca s-o recupera pana la urma...
E recuperat dupa accidentare... Este unul dintre titularii nationalei U21 si cred ca ar fi o achizitie excelenta, in special in perspectiva urmatoarelor 2-3 sezoane (are 19 ani, nascut 11.05.1999). Dulca este una din tintele clubului inca din vara trecuta.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

iuli
fanatic
fanatic

Mesaj de iuli » 04 Ian 2019, 19:35

DeuxEx scrie:
04 Ian 2019, 18:29
fl.man scrie:
04 Ian 2019, 15:57
Daca e dicutie despre antrenor, eu cred ca Mangia si staff lui de italieni nu e de Craiova. Zenga pe care il consider foarte bun ca jucator si antrenor zicea ca nu a auzit de Mangia, culmea tot portar.
Nici Luiz Felipe Scolari nu auzise de José Mourinho inainte ca acesta sa ajunga la Benfica, desi Scolari era selectionerul Portugaliei. Nu stiu cine esti si cum ai ajuns pe site, dar am indoieli cu privire la seriozitatea detinatorului acestui cont. De ce? Simplu - orice suporter al Stiintei care se respecta stie faptul ca Devis Mangia a renuntat la cariera de fotbalist pe la vreo 20 de ani, preferand sa antreneze copii si juniori. Chiar crezi ca Lobont, spre exemplu, il cunoaste pe antrenorul grupei U15 de la clubul nostru de fotbal? Nici eu nu il stiu pe acel antrenor!
sorin107 scrie:

E recuperat dupa accidentare... Este unul dintre titularii nationalei U21 si cred ca ar fi o achizitie excelenta, in special in perspectiva urmatoarelor 2-3 sezoane (are 19 ani, nascut 11.05.1999). Dulca este una din tintele clubului inca din vara trecuta.
Usor cu Mou si Benfica,n-au nimic in comun....Porto my friend,Porto....Cupa Uefa si Champions League... :)(
STIINTA E UNICA! mititelu e inutil.

Neagu.djuvara
suporter
suporter

Mesaj de Neagu.djuvara » 04 Ian 2019, 20:16

fl.man scrie:
04 Ian 2019, 16:15
Neagu.djuvara scrie:
04 Ian 2019, 15:41
E parerea ta, dar nu inteleg de ce jucatori precum Pigliacelli, Martic, Kolic, Tiago, Barbut, Mezza Coli, Barbut, Burlacu nu ar putea sa lucreze cu Petrescu si de altfel si cei tineri, stiut fiind ca la Urziceni a promovat o serie de jucatori necunoscuti. Iar in privinta faptului ca e costisitor, trebuie facut un calcul, cat costa si cat se castiga. Un exemplu: becali l-a luat pe Gaman gratis, i-a platit 15000 E pe vreo 5 luni (daca i-a platit si pe aia, ca deobicei ca sa-i dea drumul un fotbalist mai renunta) si l-a vandut cu 75000 E, practic nu l-a costat nimic. Ca sa castigi mult, trebuie sa platesti ceva.
E foarte greu sa lucrezi cu jucatorii tineri.Petrescu lucreaza doar cu jucatori maturi,pentru ca sunt constanti,au forta si sunt seriosi.Cu jucatorii tineri e mai greu,pentru ca sunt capriciosi,n-au forta si nu sunt constanti.Ce jucatori a promovat el la urziceni?Calculele astea le face patronul,nu trebuie sa le facem noi.Patronul se intinde cat ii este plapuma.

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 04 Ian 2019, 21:52

Iuli, in 2000 a fost numit principal la Benfica.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007

cortinadampezzo
fanatic
fanatic

Mesaj de cortinadampezzo » 04 Ian 2019, 22:12

Marcel spuse ca nu-i rezilieaza lui Gardos
Zice ca nimeni nu i-a interzis lui Gardos primul 11 si ca daca ar fi evoluat bine ar fi prins postul
Se spune ca Florin s-a inteles cu moldovenii de la Iasi, daca noi ii dam drumu

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 04 Ian 2019, 23:23

Gardos pentru Panțâru...

Bill Shankly
EX-Cristi007

Neagu.djuvara
suporter
suporter

Mesaj de Neagu.djuvara » 04 Ian 2019, 23:35

E o dorinta sau o speculatie?

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 04 Ian 2019, 23:58

Dorință... Gardoş toaca un salariu destul de mare stand degeba. In schimb, noua ne trebuie o rezerva in caz ca pleaca Bancu.

Bill Shankly
EX-Cristi007

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 05 Ian 2019, 00:14

...cu Gardos ne-am fript ca si cu Rossi. L-as lasa moca la Iasi din doua motive: 1. sa nu-l mai platesc degeaba inca un an jumate; 2. sa ma lamuresc daca e problema de antrenor, ceva...

Închis