Pregatirea de iarna/Transferuri intersezon 2018-2019

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce post credeti ca ar trebui acoperit in aceasta iarna? Motivati!

Poll ended at 09 Ian 2019, 13:35

Portar
0
No votes
Fundas
8
30%
Mijlocas
4
15%
Atacant
15
56%

Total votes: 27

valynet
junior
junior

Re: Pregatirea de iarna/Transferuri intersezon 2018-2019

Mesaj de valynet » 18 Ian 2019, 09:11

_BGD_ scrie:
17 Ian 2019, 22:54
valynet scrie:
17 Ian 2019, 21:38
Nu a fumat nimic, este doar mai informat decat voi. Toti cei enumerati sunt jucatorii nostri. Ei sunt doar imprumutati altor echipe pana la vara. Roman, Burlacu si Gardos sunt imprumutati, iar Glavina este la echipa a doua.
Nu a zis nimeni ca nu sunt sub contract cu noi, doar ca spune-ne si noua cum ne putem baza noi pe acei jucatori? Din moment ce i-a pus in aceeasi oala cu jucatorii actuali
Pana la vara nu te poti baza pe ei, dar esti legat contractual de ei. Ori daca vrei sa transferi alti jucatori pe posturile lor trebuie sa rezolvi mai intai situatiile lor, deci sa ii vinzi si sa amortizezi costurile cu ei astfel incat sa fii macar pe zero. Altfel te trezesti ca revin dupa imprumuturi, antrenorul nu se bazeaza pe ei dar in schimb le platesti salariile la zi fara sa joace. Si avem destule cazuri, cele mai recente sunt Glavina si Spahja. Situatia prezentata mai sus de colegul de forum se referea la tot lotul de jucatori ce mai au contract cu Universitatea Craiova.
Offense sells tickets, Defense wins championships.

lory69
suporter
suporter

Mesaj de lory69 » 18 Ian 2019, 09:56

Bine ca am scapat de fortes. ..se pare ca a semnat cu oile aseara.Decat el,care nu stiu in locul cui juca,mai bine l-as lua oe Antonio Sefer..international under18.Are 18 ani,joaca in spatele varfului sau extrema dreapta.Acum e la echipa de tineret a lui Groningen,deci cred ca nu costa mult,dar ne-ar prinde bine din prisma regulii under21 pt sezonul viitor.

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 18 Ian 2019, 10:50

eu zic ca avem lotul complet in acest moment pt sezonul de primavara. si, intr-adevar, ar trebui sa fie facute planuri pentru urmatorul sezon, in special pentru acest aspect cu jucatorii U21.
nu pot sa nu remarc bucuria celor din presa pentru rezolvarea situatiei cu Fortes :))
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

lory69
suporter
suporter

Mesaj de lory69 » 18 Ian 2019, 11:55

Eu am impresia ca acest fortes va fi calul troian din stana ciobanului,mai ales daca-l vinde pe gonoree.

_BGD_
junior
junior

Mesaj de _BGD_ » 18 Ian 2019, 14:43

valynet scrie:
18 Ian 2019, 09:11
_BGD_ scrie:
17 Ian 2019, 22:54
valynet scrie:
17 Ian 2019, 21:38
Nu a fumat nimic, este doar mai informat decat voi. Toti cei enumerati sunt jucatorii nostri. Ei sunt doar imprumutati altor echipe pana la vara. Roman, Burlacu si Gardos sunt imprumutati, iar Glavina este la echipa a doua.
Nu a zis nimeni ca nu sunt sub contract cu noi, doar ca spune-ne si noua cum ne putem baza noi pe acei jucatori? Din moment ce i-a pus in aceeasi oala cu jucatorii actuali
Pana la vara nu te poti baza pe ei, dar esti legat contractual de ei. Ori daca vrei sa transferi alti jucatori pe posturile lor trebuie sa rezolvi mai intai situatiile lor, deci sa ii vinzi si sa amortizezi costurile cu ei astfel incat sa fii macar pe zero. Altfel te trezesti ca revin dupa imprumuturi, antrenorul nu se bazeaza pe ei dar in schimb le platesti salariile la zi fara sa joace. Si avem destule cazuri, cele mai recente sunt Glavina si Spahja. Situatia prezentata mai sus de colegul de forum se referea la tot lotul de jucatori ce mai au contract cu Universitatea Craiova.
Hai să nu mai umblam cu cioara vopsită și să găsim alibiuri că știm cu toții la ce a vrut să se refere ;)

De împrumutat ce era Spahija nu i-am transferat noi pe Gardos și Donkor între timp? Fii serios, nu bate echipa pasul pe loc la transferuri de grija celor împrumutați ;)

Neagu.djuvara
suporter
suporter

Mesaj de Neagu.djuvara » 18 Ian 2019, 15:31

Nu va mai contrati atat pe tema jucatorilor dati imprumut.Jucatorii dati imprumut sunt istorie pentru noi,nu vor mai intra in calculele antrenorului in viitor.In 98% din cazuri,cand dai un jucator imprumut,vrei sa scapi de el.Burlacu si draghici sunt cu semne de intrebare in privinta viitorului lor la aceasta echipa,desi tare mi-e teama ca vor.avea soarta celorlalti.

sorinyki
suporter
suporter

Mesaj de sorinyki » 18 Ian 2019, 16:10

Scrie in presa in Prosport ca Spahija s-a reintors la noi, pai Gardos este sub asta?

sorinyki
suporter
suporter

Mesaj de sorinyki » 18 Ian 2019, 16:41

Iar in gsp citez: "Președintele executiv al moldavilor, Adrian Ambrosie, a dezvăluit în emisiunea "Divizia Locală", de la Digi 24 Iași, că "este o înțelegere pe care am avut-o cu cei de la Craiova. La vară, dacă Gardoș, Burlacu și noi suntem de acord să prelungim, Craiova nu ne va cere niciun ban"."

Paul
suporter
suporter

Mesaj de Paul » 18 Ian 2019, 16:54

sorinyki scrie:
18 Ian 2019, 16:10
Scrie in presa in Prosport ca Spahija s-a reintors la noi, pai Gardos este sub asta?
Probabil ca nu, dar ai auzit chiar de la Gardos ca a avut o iesire nervoasa la adresa antrenorului si de acolo s-a rupt totul. Pe mine m-a surprins chestia asta, nu ma gandeam ca e genul. Mangia nu a spus nimic la nimeni decat ca sunt altii mai buni in fata lui Gardos, ceea ce cu parere de rau asa si e.
Ce sa zic, sa rupa el norii la Iasi si mai vedem, ma gandesc ca nici Mangia nu e absurd.
Iar cu Spahia, ce sa faci, asa e cu contractele. Probabil il mai dau pe undeva daca gasesc cum.

valentin0001
suporter
suporter

Mesaj de valentin0001 » 18 Ian 2019, 22:46

Mie îmi e clara treaba cu Iași. Noi ii ajutam pe ei sa între în play off, jucam cu echipele din fata lor în clasament, ei ne dau noua 6 puncte în play off, plus ca o sa tragă tare cu contracandidatele noastre. Noi luam titlul=Gardos și Burlacu rămân gratis la Iași.
O sa fie o prietenie gen:fcsb-Botoșani sau fcsb-viitorul.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Neagu.djuvara
suporter
suporter

Mesaj de Neagu.djuvara » 18 Ian 2019, 23:28

Asta-i o varianta fantezista a intelegerii celor doua cluburi:).In primul rand,n-avem noi nevoie sa ne dea cei de la iasi 6 puncte,pentru ca le putem lua si sinnguri.O spune statistica ultimilor 4 5 ani,a meciulor directe.In al doilea rand,n-ai nici o garantie ca iasiul va fi in play-off.In al treilea rand,sa zicem prin absurd ca ne dau ei 6 puncte,nu-ti pot garanta ca le vor bate pe cfr,fcsb.Eu cred ca intelegerea e alta.Burlacu si gardos imprumut pana-n vara,cu salariile platite tot de clubul nostru in schimbul venirii lui cristea,iar din vara ii cedeaza definitiv,la.schimb cu pantiru.

Paul
suporter
suporter

Mesaj de Paul » 19 Ian 2019, 07:42

Asta cu intelegeri pentru puncte e ceva care m-ar face pe mine, suporter al Craiovei, sa ma simt inselat profund. In imnul nostru exista versul "noi nu traim din mila si pomeni" si daca e sa batem si sa luam campionatul sau orice trofeu, asa vreau sa o facem, pe merit.
Probabil exista o intelegere de ajutor reciproc cu Iasi, dar mai degraba cum a zis Neagu.
Cel putin eu asa sper. Mi-e scarba de orice intelegere combinatoristica si cooperatista. Vremurile alea de trista amintire sper sa fie duse sau asociate doar cu echipe pe care le dispretuiesc, exact ca FCSB si BT.

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 19 Ian 2019, 11:21

Astazi, de la ora 16.00, avem amical cu FC Vorskla. Meciul va fi transmis pe facebook si pe site-ul clubului.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Neagu.djuvara
suporter
suporter

Mesaj de Neagu.djuvara » 19 Ian 2019, 15:58

Paul scrie:
19 Ian 2019, 07:42
Asta cu intelegeri pentru puncte e ceva care m-ar face pe mine, suporter al Craiovei, sa ma simt inselat profund. In imnul nostru exista versul "noi nu traim din mila si pomeni" si daca e sa batem si sa luam campionatul sau orice trofeu, asa vreau sa o facem, pe merit.
Probabil exista o intelegere de ajutor reciproc cu Iasi, dar mai degraba cum a zis Neagu.
Cel putin eu asa sper. Mi-e scarba de orice intelegere combinatoristica si cooperatista. Vremurile alea de trista amintire sper sa fie duse sau asociate doar cu echipe pe care le dispretuiesc, exact ca FCSB si BT.
Asocierile.de genul asta,dau nastere la speculatii.Mi se pare in regula sa-ti consolidezi relatiile cu cat mai multe cluburi mici.Iasiul are sanse mici sa intre in play-off,asa ca nu vad cum ne-ar putea ajuta.Mi-ar placea sa avem o relatie de fraternitate si cu cei de la.sepsi,dar e mai complicat pentru ca acolo sunt bani multi.Maghiarii nu prea vor sa se asocieze cu oltenii:).

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 19 Ian 2019, 16:05

Universitatea Craiova - FC Vorskla Poltava. Echipa de start: 13. Pigliacelli - 27. Martic, 6. Kelic, 2. Tiago, 11. Bancu - 7. Meza Colli, 20. Fedele, 10. Cicâldău, 28. Mitriță - 5. Rocha, 19. Koljic.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Scrie răspuns