Pregatirea de iarna/Transferuri intersezon 2018-2019

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Închis

<t>Ce post credeti ca ar trebui acoperit in aceasta iarna? Motivati!</t>

Poll ended at 09 Ian 2019, 13:35

<t>Portar</t>
0
No votes
<t>Fundas</t>
8
30%
<t>Mijlocas</t>
4
15%
<t>Atacant</t>
15
56%

Total votes: 27

Bobby
fanatic
fanatic

Re: Pregatirea de iarna/Transferuri intersezon 2018-2019

Mesaj de Bobby » 21 Dec 2018, 21:15

Sper ca aceasta stire nu este adevarata :

https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... rit-580225

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 21 Dec 2018, 21:21

Fortes e singurul atacant din liga 1 pe profilul lui Koljic.
Totusi, nu cred ca stirea e adevarata!

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

marius_vl
fanatic
fanatic

Mesaj de marius_vl » 21 Dec 2018, 21:29

nu vad de ce am da bani pe Fortes asta cand il putem aduce inapoi pe Mihai Roman!

Neagu.djuvara
suporter
suporter

Mesaj de Neagu.djuvara » 21 Dec 2018, 21:48

Ce sa faci cu mihai roman,e mamaligar.E mai bun fortes.Avem nevoie de jucatori cu forta,pentru ca la capitolul asta stam.rau.Sa lase mangia rautatile si orgoliile de-o parte si sa-l ia in iarna inapoi pe draghici,care e un fotbalist bunicel.Si sa lase orgoliile de-o parte si in cazul lui gardos

marius_vl
fanatic
fanatic

Mesaj de marius_vl » 21 Dec 2018, 22:04

daca tot vor sa dea bani pe un atacant, in loc sa-l aduca inapoi gratis pe Roman, eu l-as vrea mai degraba pe Tudorie de la Voluntari, puternic, inalt (1,92), excelent la cap, este exact pe profilul lui Koljic! Si cred ca ar fi si mai ieftin decat Fortes

Neagu.djuvara
suporter
suporter

Mesaj de Neagu.djuvara » 21 Dec 2018, 22:25

Mihai roman e istorie,cred eu.Nu e suficient sa fie inalt si bun la cap,mai are nevoie si de alte calitati(tudorie).Ne trebuie inca un atacant puternic.A gandit-o excelent antrenorul,sa-si doreasca inca un atacant puternic langa koljic.Pui o presiune suplimentara pe fundasii adversi cand ai doi atacanti de forta.Eu zic ca fortes ne-ar ajuta,are calitate.

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 21 Dec 2018, 22:52

Neagu.djuvara scrie:
21 Dec 2018, 21:48
Ce sa faci cu mihai roman,e mamaligar.E mai bun fortes.Avem nevoie de jucatori cu forta,pentru ca la capitolul asta stam.rau.Sa lase mangia rautatile si orgoliile de-o parte si sa-l ia in iarna inapoi pe draghici,care e un fotbalist bunicel.Si sa lase orgoliile de-o parte si in cazul lui gardos
Interesant e ca Draghici a pierdut de citeva etape primul 11 la Sepsi. Sa insemne asta ca-l aducem inapoi ?

gsm
fanatic
fanatic

Mesaj de gsm » 22 Dec 2018, 08:10

Perioada de la Viitorul m-a schimbat, inclusiv tactic. Niciun antrenor nu mă mai folosise lângă un alt vârf, Hagi mă folosea pe mine lângă Chițu și pe Eric în spatele nostru. Pentru mine a fost perfect!"
George Țucudean, atacant CFR

Cred ca, asa gandeste si mangia cu koljic.

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 22 Dec 2018, 13:58

...Mihai Roman prezent la deschiderea magazinului oficial. Mai are rost sa discutam despre Fortes etc.?...

Saviola
membru
membru

Mesaj de Saviola » 22 Dec 2018, 14:14

Pentru mine este clar ca avem nevoie de un fundas stinga, pentru ca Briceag e tufa de Venetia, iar Bancu nu are nici o treaba cu acel post (mereu se centreaza de linga el) si ar fi pacat sa il pierdem ca mijlocas stinga, unde are un randament foarte bun.
Propunerea mea pe acest post este Florin Stefan de la Sepsi, care mi-a placut cum joaca atit in spate, cit si la mijloc, pe banda stinga! Din vara s-ar putea sa ii dam drumul lui Bancu, si atunci ar fi varianta ideala. E tinar (22 ani), se lipeste si de goluri/pase de gol deja, are potential de crestere. Eventual il putem lua din vara, iar pina atunci incercam imprumutul lui Vatajelu, care sigur e nemultumit ca nu joaca la Sparta.

Pe dreapta nu am inteles de ce am prelungit cu Dimitrov, eu l-as fi readus pe Vladoiu, care deja are ceva meciuri in picioare, in perspectiva necesarului de 2 U21 din campionatul viitor.

Fundas central nu are rost sa luam acum, avem deja 4, si asta fara sa-l mai numar pe Gardos. In sezonul viitor, daca ne pleaca vreunul, l-as vrea pe Tudor Baluta de la Viitorul, tinar, U21, tine cu Craiova, Acum joaca mijlocas defensiv, dar eu l-as pune fundas, cum a inceput. La inaltimea de 1,91m, zic ca are un fizic mai bun pentru un fundas, la mijloc trebuie mai multa mobilitate, iar noi suntem bine acoperiti la mijlocasii defensivi. Varianta mai ieftina ar fi Burca de la Botosani, pe noi ne-a anihilat perfect.
P.S. Chiar nu-i inteleg pe cei care il cer pe Rus de la Sepsi ca fundas! L-ati urmarit voi, baieti? Ca abia a prins 3-4 meciuri in Liga1, si alea ca mijlocas defensiv! De unde si pina unde atita Rus, doar pentru ca vorbeste presa becaliota de el?? Daca il credem pe Neagoe pe cuvint, inteleg, dar macar spuneti asa... ;)

Un mijlocas coordonator, ofensiv, tehnic ne trebuie, sa incercam sa spargem apararile supraaglomerate si pe centru, nu doar cu centrarile din tuse. Aici il propun pe Florentin Matei, despre care am mai vorbit. E liber de contract, bate bine si lovituri libere, prieten cu mingea. Ca varianta de rezerva, incepe sa-mi placa Dylan Flores, de la Iasi. Are deja 6-7 goluri si 4 pase de gol, pare ca s-a adaptat rapid in Ro, iar intr-o echipa buna, poate ar avea cifre si mai bune.

De urmarit Lorand Fulop, de la Botosei. La 21 de ani, are deja ceva experienta si citeva reusite (inclusiv din faze fixe). Pentru sezonul viitor, zic.

Ca atacant preferat pentru un transfer ar fi Dragus-ul regelui blatist, iar de Tandia imi place inca inainte de a-l “descoperi” toata pseudopresa. N-or fi fix pe profilul lui Koljic, cum zice Mangia, dar ca al 2-lea virf zic eu ca ar face si mai mari ravagii. Doamne fereste, sa nu vina huiduma de la Gaz Metan, care mi se pare un jucator mediocru, dar care probabil are un impresar cu influenta in presa. ;) De altfel, si cred, nu doar sper, ca Gica le-a aruncat o momeala si de fapt alta e tinta noastra! :-)

Curatenia din lot poate sa ii cuprinda pe Briceag, Bic, Rocha, Glavina, iar Burlacu si/sau Baicu ar trebui imprumutati. Stancioiu e de zona crepusculara de ce l-am adus, nici nu mai comentez.

Aa, si cit mai multe amicale, ca in vara s-a vazut cit am suferit la inceput de sezon pentru ca jucasem doar 3 (!!) meciuri in pre-sezon. :o:

Forta Stiinta, inspiratie conducerii! ucv

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 22 Dec 2018, 14:29

...regula cu 2 U21 mi se pare exagerata...

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 22 Dec 2018, 15:56

Mie nu... Daca noi, care avem in spate o Academie de tineret ne facem probleme, imaginati-va ce probleme or sa aiba din cauza asta adversarii din Liga 1.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 22 Dec 2018, 17:01

...nu stiu daca acel centru de copii se califica drept academie. Cazare/masa/antrenamente/scoala, totul la comun si organizat are doar Hagi...

UneKa
suporter
suporter

Mesaj de UneKa » 22 Dec 2018, 22:32

Este important sa ramana Gardos, sa fie pregatit bine si bagat sa joace pt ca este cel mai bun fundas central din Romania.
Nu avem voie sa nu profitam de un jucator asa valoros si sa-l lasam sa plece, iar alte echipe sa profite de valoarea lui. Omul are nevoie de incredere si meciuri, ceea ce face Mangia cu el este un lucru mizerabil.

Ca si transferuri, trebuie sa transferam un antrenor, devis si-a atins limita, insa greu de crezut, Rotaru nu vrea sa riste, are nevoie de un executant ca Devis care sa-i execute ordinele de alcatuire a echipei, schimbari etc cand este cazul.

blixa
fanatic
fanatic

Mesaj de blixa » 22 Dec 2018, 23:25

am zis ca ne trebuie atacant. oscilam intre fundas si atacant, dar nu puteam alege ambele. cel mai bun atac este apararea n-am auzit, deci un fundas nu ne rezolva atacul. pe cand "cea mai buna aparare este atacul" am tot aflat, asa ca, daca avem voie doar o singur aalegere, ala e atacantul.
S-a rupt Brazda.

Închis