Pregatirea de vara 2019/2020

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce sperante aveti de la noul sezon 2019-2020?

Poll ended at 04 Iul 2019, 16:53

Titlul si Cupa
12
24%
Locul 2-3
6
12%
Calificarea in Play-Off
17
33%
Playout
16
31%

Total votes: 51

malus dacus
fanatic
fanatic

Re: Pregatirea de vara 2019/2020

Mesaj de malus dacus » 09 Iun 2019, 23:06

Paul scrie:
09 Iun 2019, 22:57
malus dacus scrie:
09 Iun 2019, 22:47
...inchideti subiectul asta cu Lucescu pana nu devine penibil penibil ultra penibil si de cacao. Deocamdata e doar penibil...
De ce zici ca e penibil? Sau sunt eu extrem de prost sau esti tu foarte subtil. Adica Lucescu spune ca ar veni in Romania la un club cu fani si atmosfera si cu stadion modern, noi le avem, nu avem antrenor, si sa pui problema sa il oferteze e penibil si de cacao? Sa mor eu daca inteleg, te rog explica.
...n-am ce sa explic. Lucescu s-a referit clar la dinamo punct. Nicio legatura cu Craiova. N-ai cum sa gandesti ca ar lua Lucescu in calcul Craiova...

cortinadampezzo
fanatic
fanatic

Mesaj de cortinadampezzo » 09 Iun 2019, 23:08

"Renunţăm la jucători la care am avut speranţe pentru sezonul care a trecut şi ne-au dezamăgit. E normal să încercăm în altă parte. Sunt discuţii de despărţire amiabilă, dar o să dureze. Oricum, când ne strângem, la reunire, ei nu o să facă parte din lotul nostru, nu mai sunt în vederile noastre", a spus Sorin Cârțu la Digi Sport Special.

Plecari preconizate:
Stancioiu (GK), Răzvan Popa (CB), Gardos (CB), Donkor(CB), Dimitrov(RB), Bic(CM), Nuno Rocha(LW), Alin Ţegle(CM), Mezza Colli(RM) şi Andrei Cristea(ST)

Veniri:
Qaka (CM)

Lot (asteptam reunirea):
Popescu, Mirko - Thiago, Briceag, Kelic, Martic, Bancu, Acka , Borta, Vladoiu, Draghici - Serban, Mateiu, Barbut, Mihaila, Qaka, Fedele, Cicaldau , Birzan - Fortes, Marko, Baicu, Roman, Koljic , Petre, Al. Popescu, Manea
Last edited by cortinadampezzo on 09 Iun 2019, 23:11, edited 1 time in total.
Imagine

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 09 Iun 2019, 23:11

Bancu e prin Malta iar Cicaldau e la nationala de tineret... si Draghici numai fundas nu este
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

Paul
suporter
suporter

Mesaj de Paul » 09 Iun 2019, 23:17

malus dacus scrie:
09 Iun 2019, 23:06
Paul scrie:
09 Iun 2019, 22:57
malus dacus scrie:
09 Iun 2019, 22:47
...inchideti subiectul asta cu Lucescu pana nu devine penibil penibil ultra penibil si de cacao. Deocamdata e doar penibil...
De ce zici ca e penibil? Sau sunt eu extrem de prost sau esti tu foarte subtil. Adica Lucescu spune ca ar veni in Romania la un club cu fani si atmosfera si cu stadion modern, noi le avem, nu avem antrenor, si sa pui problema sa il oferteze e penibil si de cacao? Sa mor eu daca inteleg, te rog explica.
...n-am ce sa explic. Lucescu s-a referit clar la dinamo punct. Nicio legatura cu Craiova. N-ai cum sa gandesti ca ar lua Lucescu in calcul Craiova...
E bine de tine ca poti fi asa categoric cum ca ai inteles exact despre ce e vorba. Eu am cum sa gandesc ca ar putea sa ia Lucescu in calcul Craiova pentru ca pur si simplu nu vad de ce ar refuza. Nimeni de la Rapid sau Dinamo nu o sa ii propuna ceva, a spus de ce ar fi nevoie ca sa ia un club din Romania, de ce nu ar incerca sa ii propuna Rotaru?
Este win-win. Eu pot sa am o parere, si poate fi si proasta, dar nu inteleg de ce subiectul asta ar fi penibil. Eu daca as fi Rotaru l-as contacta imediat. Ce ar fi de pierdut?
In fine, astept sa vad ce subiect nepenibil urmeaza.

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 09 Iun 2019, 23:20

@Paul: Paule, te rog sa te opresti din citarea altor mesaje!

Revenind la oile noastre legate de un nou antrenor, sper ca Papula sa faca pe dracu in patru si sa-l convinga rapid pe Rotaru ca e doar un breloc. Nu de alta, dar Sumudica zice ca isi ia 6 luni de pauza, pentru ca nu si-a gasit echipa. Poate il convinge Papula sa-si strice mai repede concediul.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

BiancoAzzurro_AS.
junior
junior

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 10 Iun 2019, 00:00

In acceasi ordine de idei, propun sa facem si un sondaj in care sa nominalizam o lista de x antrenori ca sa vedem care sunt si prefererintele si voturile.

1. Ai o imagine clara ce lista de antrenori ar fi agreata din partea suporterilor pe care o poti prezenta managementului oricand, si in cazul in care pleaca Papi…na parerea noastra "legitima"

2. Eu personal sunt mai conservator si nu prea vreau sa aud de fost glorii de la Steaua , Dinamo si Rapid prefer strain mai bine , de aici mi-a venit si ideea...dar poate sunt printre putinii care gandesc asa, insa cum putem evalua asta ?

3.Poate fi o lista extinsa pe care managementul o are in orice moment la dispozitie , sa nu zica ca nu stiau cam cum vad suporterii lucrurile

4.de ce nu poate asa o idee de genul Lucescu la Craiova (desi din interviu nu vad vreun semn, vad doar un tic professional de a nu exclude sau jigni pe cineva, omul are scoala in ele totusi), poate sa fie un punct zero in care Roty sa sune pe nea Mircea si sa zica: "Nea Mircea , au zis suporterii nostrii ca te-ar vrea , ca vazura baietii interviu cu mata si asa li se paru ca ai vrea, si am zis si eu sa intreb ca sa nu se supere pe mine baietii" , macar are omu' context : stadion, traditie intre Craiova si lucescu +dorinta actuala a zonei ca poate omului ii e frica de o adversiune anti-dinamovista/rapidista si ar avea nevoie de un confort .

5. Antrenoru' in exercitiu trebuie sa fie in lista , oricare ar fi la momentul respectiv, ca sa arati si unde e pozitia lui in ochii suporterilor….asa poate fi si o situatie care se actualizeaza permanent si la zi, de ce nu....altfel vine Sorinel si spune la digi ca nu e nici o problema la Craiova, doar niste preferinte viitoare in caz ca pleaca

Nu vad ce risc ar fi in a face o lista de genul, poate chiar un link cu voturi,....ma rog , se poate dezvolta ideea

Scopul final e sa iasa o lista de 5-10 antrenori ,topul preferintelor si numarul votantilor(f important)….

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 10 Iun 2019, 00:19

Si unde ai putea sa faci lista aia? Aici, pe forum? Marja de eroare ar fi prea mare, ar spune sociologii. Pe facebook? Unde anume, ca sunt N grupuri si grupulete, unele mai temerate, unele mai radicale. Pe site-ul clubului/facebook-ul oficial al clubului? Pai ar avea curajul baietii de acolo, cei care le administreaza, sa se puna contra dorintei lui Rotaru?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007

BiancoAzzurro_AS.
junior
junior

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 10 Iun 2019, 00:34

Începem cu un topic separat, câteva nume propuse și vot pt fiecare nume propus... Asa vezi dacă merita sa dezvolți ideea și pe un link comun la care au access toate grupuletele

Cred ca efortul e minim... pe topicul observ ca discutam doar de papura și rotaru și f puțin de transferuri.. Măcar dacă discutam de ei sa fim mai creativi cu nume clare de antrenori, de ce ala și nu alalalt și merge în paralel cu topic de trsnsferuri

Tot pe noul topic bagi și hashtagurile cu acțiunile care se vor face în sensul protestelor privind papura

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 10 Iun 2019, 00:43

Tu ai impresia ca avem posibilitatea sa modificam continutul unui topic dupa cum bate vantul? Un sondaj, odata deschis, nu mai poate fi modificat.
Bill Shankly
EX-Cristi007

BiancoAzzurro_AS.
junior
junior

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 10 Iun 2019, 01:05

Am impresia ca poți pune papura, mangia, Lucescu etc pana la maxim 10 nume ca să poți da click pe ce vrei cum e la " ce rezultat crezi ca va fi victorie/egal/infrangere" și vezi numere voturi și fiecare varsă argumente acolo și idei de acțiuni samd

Și dacă vrei apoi, faci ca la alegeri scrutin nr 2 sa aleagă între papura și Neagoe și sumudica, dacă ei ies primii de departe în sondaje...si avem o asa mare dilema, sau poate iese doar bergodi și nu mai faci alt scrutin... Asa cred eu ca e pr forum sa dai acolo părerea și sa fie informație multa și dacă e foarte multa arăți cifrele mai departe cum a fost articolul din presa cu motive anti papura

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 10 Iun 2019, 01:52

Tehnic vorbind, e aproape imposibil. Vrei sa o faci tu? Fa o pagina de web cu mai multe sondaje si promoveaz-o. Aici, pe facebook, whatsapp, etc.
Insa nu o poti face pe un forum bazat pe phpBB, intrucat iti lipsesc 2 chestii esentiale: accesul ca admin si un programator care sa o faca.
Bill Shankly
EX-Cristi007

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 10 Iun 2019, 06:24

zeddDarko scrie:
08 Iun 2019, 18:58
Bobby, de multe ori nu prea am fost de acord cu ce ai scris pe forum, dar acum tin sa te felicit pentru textul de pe site.

Trimis de pe al meu SM-A750FN folosind Tapatalk
Realitatea e complexa - si niciodata presa nu ne spune tot ceea ce se intimpla. Eu incerc sa privesc orice situatie din perspective multiple - jucatori, actionari, public etc. - si sa adaug ceea ce cred ca lipseste discursului public. De multe ori publicul rezoneaza la slogane simple - dar realitatea nu prea se preteaza la altceva. Nu incerc aici sa fiu de acord cu cineva - incerc sa ofer perpective multiple si sa invit la un dialog onest, la gindire, la un schimb de pareri. Multi oameni au deja o idee fixa despre realitate si vor sa citeasca doar opinii si texte care le valideaza acele idei fixe. Progresul se intimpla doar daca ne punem intelectul in afara zonei de comfort.

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 10 Iun 2019, 08:44

...hai, ca suntem hazlii si cu asta cu scrutinul electoral pt. functia de antrenor la echipa, premiera mondiala gen. Astea-s pure copilarii. Incepand de la "lista" si terminand cu gradul de reprezentativitate...

BiancoAzzurro_AS.
junior
junior

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 10 Iun 2019, 09:29

DeuxEx scrie:
10 Iun 2019, 01:52
Tehnic vorbind, e aproape imposibil. Vrei sa o faci tu? Fa o pagina de web cu mai multe sondaje si promoveaz-o. Aici, pe facebook, whatsapp, etc.
Insa nu o poti face pe un forum bazat pe phpBB, intrucat iti lipsesc 2 chestii esentiale: accesul ca admin si un programator care sa o faca.
OK, m-am lămurit acum :)

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 10 Iun 2019, 11:19

S-o fi trezit Papula? Ca la 17.00 e reuniunea lotului.

Redmi Note 7 (Tapatalk)

Bill Shankly
EX-Cristi007

Scrie răspuns