Pregatirea de vara 2019/2020

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce sperante aveti de la noul sezon 2019-2020?

Poll ended at 04 Iul 2019, 16:53

Titlul si Cupa
12
24%
Locul 2-3
6
12%
Calificarea in Play-Off
17
33%
Playout
16
31%

Total votes: 51

Bobby
fanatic
fanatic

Re: Pregatirea de vara 2019/2020

Mesaj de Bobby » 18 Iul 2019, 17:32

sorinyki scrie:
18 Iul 2019, 14:12
Gata, GSP ne zice "U Craiova"! :)
GSP doar continua linia smechereasca - atit. Da - acolo unde se comunica rezultatele din liga 1 plus clasamentul, apare "U Craiova". Dar in articole se baga orice ca se evite "Universitatea Craiova" ori "U Craiova". Se folosesc "CS Universitatea Craiova" sau chiar "CS Universitatea". Golanii si mizerii.

Ca si la Steaua Bucuresti - GSP baga la greu "CSA Steaua", ca sa evite folosirea numelui "Steaua Bucuresti" la echipa de liga 4, sa nu-l supere pe Becali.

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 18 Iul 2019, 17:37

calugaru' vaxile scrie:
18 Iul 2019, 16:41
Bobby scrie:
17 Iul 2019, 22:46
LiviuB scrie:
17 Iul 2019, 20:33
Vanzarea lui Screciu a fost urata, foarte urata
Si cred ca vor mai urma cedari de jucatori foarte tineri - daca se primesc oferte foarte bune. Ce facem cu Mihaila, Baicu si Baiaram - toti jucind pe acelasi post ? Dar cu Borta, Vladoiu si Sirbu - trei copii toti pe postul de fundas dreapta. Nu e usor de gestionat.

La vinzari depinde mult si de ceea ce vor jucatorii. Omrani n-a vrut sa plece in China - desi primea salariu foarte mare si CFR scotea citeva milioane.

Pe de alta parte, am mai scris, e prima data in 25 de ani cind se face fotbal cinstit in Craiova. In trecut, se facea o noua firma la citiva ani - de fapt un nou club - si firma precedenta era lasata sa moara plina de datorii. Acum se incearca sa se faca totul la vedere - dar nu cred ca actionarii clubului detin reteta perfecta de succes. Mi se pare ca incearca sa tina clubul in viata si incet-incet sa se dezvolte folosind banii din vinzari.
se face fotbal "cinstit" din punct de vedere contabil. clubu' NU e cinstit cu fanii. daca ar fi cinstiti, ar spune "incercam locu' 4 anu' asta. locu'4 e obiectivu', tot ce e in plus e bonus". da' sigur, nu suna asa bine ca #bataliapentrutilu.

ceea ce nu intelege neamarcel ca vin mai multi suporteri pe stadion pentru un obiectiv cinstit decit pentru o himera. cirtu pare a fi primu' care incepe sa se trezeasca, am vazut interviu la teveu cind incepea (!!) sa spuna ca nu avem lot de titlu. sa vedem daca e doar un efort individual sau e mai mult
Bine - dar treaba asta e putin "pedantica". Cluburile si companiile isi propun sa performeze. Dinamo spera la titlul tot timpul si uite ca nici in play off n-a mai ajuns. Fanii sa proceseze realitatea pentru ei si sa decida fiecare daca U Craiova are sanse la titlu - sa lase zona de PR a clubului ca simplu PR si nu ca o obligatie contractuala. Campionatul trecut Stiinta a avut sanse matematice la titlu pina cu vreo 3 etape inainte de final - de citi ani nu s-a mai intimplat asta ? Deci pe hirtie clubul s-a batut la titlu :-)

R.E.N.
membru
membru

Mesaj de R.E.N. » 18 Iul 2019, 17:47

DeuxEx scrie:
18 Iul 2019, 09:16
Eu as aduce bani de acasa si as forta o calificare sezonul asta in grupele EL si câștigarea campiontului pentru a juca in CL sezonul viitor. In plus, una e sa vinzi un jucator de care nu a auzit nimeni in competitiile europene si alta e sa vinzi un jucator cu prezenta constanta in aceleasi cupe.
Insa pentru asta ai nevoie de minim 3 jucatori foarte buni si un antrenor.
Antrenorul nu ar fi o problema, intrucat Satana (desi nu-l înghit!), pare omul potrivit pentru asta si este liber de contract.

Redmi Note 7 (Tapatalk)
cam asta spuneam si eu. e complet diferit sa vinzi jucatori din pozitia de echipa care participa constant in grupele cupelor europene fata de ceea ce se intampla acum. pe langa asta, banii primiti din participare, inclusiv din EL, sunt cat o vanzare de Cicaldau anual. anul asta in Europa avem un super traseu si ca sa avem sanse sa intram in grupe, cred ca un fundas central si un ANTRENOR ar fi suficient.

daca nu incerci mai mult, nu o sa obtii niciodata. cred ca avem si grupul de jucatori si fondurile, obtinute din vanzarile din ultimii ani, care sa ne permita sa incercam mai mult.

apropo de bani, ca tot vad ca ducem toti dorul Footbal Manager, peste un an sunt europenele. cum ar fi sa ii mai avem si atunci pe Bancu, Cicaldau si Mateiu, care sa joace in nationala?
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

BiancoAzzurro_AS.
membru
membru

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 18 Iul 2019, 18:28

Bobby scrie:
18 Iul 2019, 17:37
Bine - dar treaba asta e putin "pedantica". Cluburile si companiile isi propun sa performeze. Dinamo spera la titlul tot timpul si uite ca nici in play off n-a mai ajuns. Fanii sa proceseze realitatea pentru ei si sa decida fiecare daca U Craiova are sanse la titlu - sa lase zona de PR a clubului ca simplu PR si nu ca o obligatie contractuala. Campionatul trecut Stiinta a avut sanse matematice la titlu pina cu vreo 3 etape inainte de final - de citi ani nu s-a mai intimplat asta ? Deci pe hirtie clubul s-a batut la titlu :-)
Chestia e ca în min 5 minute s-a scandat " sttinta vrea campionatu", iar în min 94 "demisia", asa ca e cam tardiv acum ca lumea sa zică ca era o gluma și ca ne mulțumim și cu locul 4...nu mai zic de consecventa, cream perceptia ca ne schimbam de la un minut la altul

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 18 Iul 2019, 18:54

Eu nu vreau campionatul - eu vreau competenta la Stiinta : antrenori, scouting, manager de club, academie de top. Daca se construieste un club cu adevarat competent va veni si titlul. Mai mult decit unul. Sa se fure idei de la Viitorul, de la CFR, de la cluburi din strainatate - sa avem un club competent.

Thunder
fanatic
fanatic

Mesaj de Thunder » 18 Iul 2019, 22:15

malus dacus scrie:
18 Iul 2019, 14:07
...Thundere, eu te cred ca Rotaru ti-a promis titlul acum 7 ani, in liga a 2-a. Intrebarea e: tu ai asteptat sa se intample?...
Pai daca descultii aia de la viitoru` l-au luat tu de ce n-ai putea? Ce-s aia, real madridu` Romaniei?

Napoli1986
membru
membru

Mesaj de Napoli1986 » 18 Iul 2019, 23:07

BiancoAzzurro_AS. scrie:
18 Iul 2019, 18:28
Bobby scrie:
Chestia e ca în min 5 minute s-a scandat " sttinta vrea campionatu", iar în min 94 "demisia", asa ca e cam tardiv acum ca lumea sa zică ca era o gluma și ca ne mulțumim și cu locul 4...nu mai zic de consecventa, cream perceptia ca ne schimbam de la un minut la altul
Ce are sula cu prefectura. Poti sa vrei campionatul si pt asta sa ceri antrenor valoros.

BiancoAzzurro_AS.
membru
membru

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 19 Iul 2019, 00:11

Poate luam pe ramazanov, 10 de la Sabail, sa dam pe mezza +diferența ca pe olx.. Ca mezza e cunoscut în azerbaigian, pe ideea asta....

Mie mi se pare ca e exact ceea ce cautam, nr 10 agresiv, tehnic, cu fizic, puternic, destul de matur, a demonstrat în 2 meciuri 3 goluri și 1 sau 2 pase de gol.. si are cota 400k, rezonabil... Sau sa facă nea marcel un schimb, ca e făcut poze cu ei la Baku, sunt frații lui acum

BiancoAzzurro_AS.
membru
membru

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 19 Iul 2019, 10:02

Napoli1986 scrie:
18 Iul 2019, 23:07
BiancoAzzurro_AS. scrie:
18 Iul 2019, 18:28
Bobby scrie:
Ce are sula cu prefectura. Poti sa vrei campionatul si pt asta sa ceri antrenor valoros.
Normal ca are dacă scandezi 2 lucruri opuse în decursul unui meci. Dacă ai tu vreun exemplu de echipa care câștigă campionate când e antrenoru înjurat meci de meci, eu nu știu sa fi văzut.

E un război civil și vom pierde cu toții din asta pana când pleacă papura, e doar problema de timp, eu doar îmi pun întrebarea cât de mult afecteaza aceasta rămânere a lui și în ce moment vom face schimbarea de antrenor... sper sa pice pe un moment de pauza a echipelor de club sau în iarna, pt ca pana atunci nu vine nici un antrenor serios

le_boc
junior
junior

Mesaj de le_boc » 19 Iul 2019, 17:52

Lucian Buzan și Draghici, titulari în Hermannstadt - Gaz Metan Mediaș.

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 20 Iul 2019, 16:21

Acest topic se inchide. Vom continua discutiile pe celelalte topicuri.

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis