Pregatirea de vara 2019/2020

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce sperante aveti de la noul sezon 2019-2020?

Poll ended at 04 Iul 2019, 16:53

Titlul si Cupa
12
24%
Locul 2-3
6
12%
Calificarea in Play-Off
17
33%
Playout
16
31%

Total votes: 51

Paul
grup_moderatori
grup_moderatori

Re: Pregatirea de vara 2019/2020

Mesaj de Paul » 02 Iun 2019, 20:19

Cred ca e bun luat Qaka. Nu l-am mai urmarit de cand a plecat la FCSB, unde practic nu a jucat, dar cand a plecat mi se parea foarte solid, dadea pase ca lumea, avem mijloc bun si pe banca, ceea ce e ceva ce nu am avut pana acum.
Sa vedem ce mai misca in continuare. Mie imi convine ca se intoarce si Roman. Gardos cred ca poate pleca daca asta e prima chestie pe care o spune cand el a fost cand pamant de flori cand rupt.

malus dacus
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de malus dacus » 02 Iun 2019, 20:20

...bun Qaka. Nu ma intereseaza ce-a facut la fscb...

DeuxEx
fanatic
fanatic

Mesaj de DeuxEx » 02 Iun 2019, 20:28

Pregatirea unui nou sezon incepe cu antrenorul. Abia apoi acesta isi face o strategie si aduce jucatorii considerati optimi pentru a o pune in aplicare. Papula NU este antrenor, ci un clovn aflat pe banca. Poti sa-i aduci jumatate din echipa celor de la Liverpool si jumatate din cea a celor de la Chelsea, tot ai emotii ca o sa retrogradezi cu Papula pe banca. Si o sa vedeti asta cand traseele si tactica impregnate de Mangia se vor estopma...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Bobby
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de Bobby » 02 Iun 2019, 22:14

Qaka e un baiat de play out. Asta a realitatea. Oameni buni, Becali a considerat ca baiatul asta nu merita nici macar 400 k, cit a dat pe el - si l-a facut pachet inapoi la Iasi. Nici macar nu a decis sa-l imprumute - i-a aratat usa direct. E jale daca ne bucuram ca luam resturile de la fcsb. Jucatori de doi lei platiti foarte bine - ca e bina in mediocritatea de la Craiova. Hai cu Qaka linga Rocha, Acka si Meza. Vindem talentele Olteniei - Screciu, Mitrita, Baluta - ca sa platim bine pararamele no name din fotbal.

DeuxEx
fanatic
fanatic

Mesaj de DeuxEx » 02 Iun 2019, 22:18

Mitrita a fost un "rest" aruncat de oier si nu te-ai mai aprins atat. Putea oricand sa-l ia de la Hagi. Vatajelu la fel, a fost in curtea lui.
Sa nu-mi spui ca il preferi pe Bic in dauna lui Qaka...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 02 Iun 2019, 22:20

daca pt tine e etalon managementul ciobanului... se pricepe mult la fotbal, nu?
e un transfer f bun si o sa vedeti asta. sunt curios daca o sa mai vina Mirjiak in aceste conditii. si acela ar fi fost un transfer bun.
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

Paul
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de Paul » 02 Iun 2019, 22:22

Vindem talentele Olteniei si de oriunde pe care le putem vinde pe milioane, acolo unde ei iau salarii de milioane. Si cumparam sau cel mai bine crestem altii cu care incercam sa castigam trofee si sa facem la fel si cu ei, pana cand ne putem permite sa ii tinem pe salarii comparabile cu ce le ofera cei care ii cumpara azi.
Nu asa merge treaba?
Daca ti se pare slab Qaka, cine ti se pare bun si de luat? Iar Becali a facut o cretinitate specifica, nu imi spune nimic decat ca e un mancator de jucatori.

mihu
fanatic
fanatic

Mesaj de mihu » 02 Iun 2019, 22:25

daca si becali a ajuns un fin cunoscator de talente...eu zic ca tocmai faptul ca becali l-a aruncat, transferul este f bun !!!
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

sorin107
fanatic
fanatic

Mesaj de sorin107 » 02 Iun 2019, 22:30

Bobita, iar zic baietii ca nu pricepi nimic si dai numa’ sabloane de-alea de contabila.

Bun transfer daca se face.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Sorinel

BiancoAzzurro_AS.
membru
membru

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 02 Iun 2019, 22:59

Leonard Albert scrie:
02 Iun 2019, 19:04
BiancoAzzurro_AS. scrie:
01 Iun 2019, 18:04
marius_vl scrie:
01 Iun 2019, 17:13

Nu știu cum dracu poți face, pretenas! Mai bine nu mai faci niciun transfer, e bine așa? Ești mulțumit de răspuns? Tu și idolul tău, Rotaru! Dar totuși hai să te întreb eu altceva pe tine, luminatule... Oierul cum a reușit deja să facă 4 transferuri (Belu, Oaida, Olaru, Laidouni, toți jucători super buni pt campionatul nostru)? La ăla nu a fost mercato? Dar cfr cum dracu o fi reușit să-i aducă pe Rondon și pe celalalt de la Mediaș? Nici la ăia nu era mercato?
Ba tata, ia fă-ți tu un forum separat cu mititelu ca sunt satul de postările tale, sau poți sa te faci stelist, ca nu ma deranjează unul în minus ca tine... Ai cam mult tupeu

Am urmărit toate postările tale și tu nu ai nici o treaba cu echipa asta, ma mir ca încă mai "umbli liber" pe aici... Oricum tu ești anti-Rotaru și anti orice, nu ai niciodată vreo soluție, vrei doar sa se aleagă praful...

Transferurile alea sunt făcute asa cum ai făcut și tu cu mijlocașul de la Astra, cu înțelegeri parafate înainte de expirarea contractului care nu pot fi înregistrate, dar du-te la oier sau la mititelu ca oricum cu una din echipele astea ții, oricum nu te mai da suporter, lasă vrajala... postează la alta adresa

Auzi Nea Cutare, daca tot esti satul de citit, scrie o carte! Cum iti permiti sa-l trimiti pe unul sau pe altul la booveni sau la stana? De unde si pana unde? Omul a avut o parere extrem de pertinenta. Steluta si cfr au facut deja transferuri. Si nu unul.Noi fumam si asteptam inspiratia divina a lui Rotaru sau Papura.
Ce te bagi ca musca-n lapte? Unde a gresit omul? Si de unde [****] aroganta asta cu "ai prea mult tupeu" sau "nu ma deranjeaza unul in minus"?
Cine te crezi ma? Uite ca pe mine ma deranjeaza unul in minus. Vezi-ti lungul nasului ca nu-ti permite nimeni asa ceva. Vorbeste pe argumente, nu te umfla ca nu impresionezi pe nimeni.
Pai pe argumente, citește postările lui și apoi mai vorbim... Vad ca tu te bagi ca musca în lapte... Si nici tu nu impresionezi ca încerci sa aperi un prieten... Postează ce vrei, dacă te deranjează un trădător în minus e problema ta.. Si am vb chiar elegant și tu apari de niciunde asa un binevoitor...omul postează doar sa se aleagă praful, nu a postat vreodată o soluție

Și de unde și pana unde te bagi tu în postare?! Ce vrei sa mai transmiți și tu?.. ia uimeste-ma

Leonard Albert
suporter
suporter

Mesaj de Leonard Albert » 02 Iun 2019, 23:31

Hai sa te uimesc!
Aici toti suntem suporteri/fani/simpatizanti, cum vrei s-o iei, ai Stiintei. Daca unul e mai acid sau mai critic nu-l faci tu tradator ca nu esti in masura. Corect?
Da, il apar pe acest coleg de forum asa cum te-as apara si pe tine daca ar veni cineva aici si te-ar trimite la stana oierului sau la balta chelului. Eu zic sa ne respectam mai mult, atata tot. Seara frumoasa!

Bobby
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de Bobby » 02 Iun 2019, 23:35

LiviuB scrie:
02 Iun 2019, 22:20
daca pt tine e etalon managementul ciobanului... se pricepe mult la fotbal, nu?
e un transfer f bun si o sa vedeti asta. sunt curios daca o sa mai vina Mirjiak in aceste conditii. si acela ar fi fost un transfer bun.
Becali e un negustor excelent - asta e realitatea. Si e printre singurii din Romania care a facut bani din fotbal, a fost cu SRL-ul lui in grupele CL si EL. Eu zic sa ridem superiori de oier cind ajungem in grupele CL. Sau in semifinalele EL. Pina atunci mai stam la rind. Nu laud eu manegementul lui - doar spun ca rezultatele pe teren in cupele europene ale fcsb nu le vom avea nici in 20 de ani, realistic vorbind.

Craiova l-a refuzat pe Man, iar Becali i-a vazut valoarea. Iar in iarna oierul a zis pas la Fortes, iar Craiova s-a aruncat aiurea. Sa nu mai vorbim de Cristea. Noi am avut citeva resturi de la oier care au fost catastrofe : Dumitras si Dananae. Cu Vatajelu ne-a mers - si as incerca jucatori romani tineri, cu salarii mici si potential de crestere char daca sint respinsi de FCSB. Dar nu straini de doi lei, cu salarii foarte mari pentru ceea ce ofera. Un transfer bun pentru mine nu inseamna DOAR prestatia din teren - inseamna prestatia din teren, plus potential de crestere, plus salariul platit etc.

Qaka a facut un sezon bunicel la Iasi anul trecut - si a alunecat in mediocritate in acest campionat. In play out. Asta e realitatea.
Last edited by Bobby on 02 Iun 2019, 23:49, edited 1 time in total.

Bobby
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de Bobby » 02 Iun 2019, 23:44

sorin107 scrie:
02 Iun 2019, 22:30
Bobita, iar zic baietii ca nu pricepi nimic si dai numa’ sabloane de-alea de contabila.

Bun transfer daca se face.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Baieti buni pe forum, dar nu stiu citi dintre ei au lucrat la o societate sportiva sa inteleaga ca pe 15 ale lunii trebuie sa platesti 25 de fotbalisti. Si ca peste tot in lume valoarea unui sportiv nu e un concept abstract, ci e un concept cate costa. Iar daca acel cost e prea mare in raport cu valoarea sportivului, atunci ecuatia de supravietuire a societatii sportive nu prea are solutie. Decit daca vine seicul cu sonde de petrol in curte.

Inca o data, mi se pare fabulos sa comentam ca un transfer e bun sau nu fara sa luam in calcul partea economica - ce plateste clubul si ce obtine clubul.

Qaka are ceva calitati. Dar eu nu as plati banii pe el despre care se vorbeste. 10 k pe luna ? No way. Iasiul nu-si permite sa plateasca acel salariu si nu prea exista oferte pentru jucator. Eu as oferi 300 k pe jucator, nu 200 k, daca imi confirma un an la Craiova - imprumut gratis. Si i-as da salariu de 7 k in acel an de imprumut. 10-12 k pe luna daca imi confirma si daca il iau definitiv. Nu-ti convine, sanatate !

P.S. As invita pe toti colegii de forum sa arate rabdare - si sa-si educe rabdarea. Erau unii pe aici care ziceau ca Donkor e jucator de 10 milioane dupa 3 atingeri de minge. Rabdare. Vedeti un jucator 6-12 luni si atunci va puteti bucura de un transfer. Pina atunci - orice jucator nou e un jucator care inca nu a confirmat in tricoul Craiovei.
Last edited by Bobby on 02 Iun 2019, 23:51, edited 1 time in total.

fanUCV
membru
membru

Mesaj de fanUCV » 02 Iun 2019, 23:49

okay .. respect la respect să tragă!
dacă Qaka a spus da Craiovei(nu neapărat doar banilor ei .. !?) și i s-a "șoptit" despre rivalitatea cu oile, vom avea un jucător dornic .. văd că joacă intens, în jumătate din meciurile de liga 1 a fost "îngălbenit" .. !

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Bobby
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de Bobby » 02 Iun 2019, 23:57

fanUCV scrie:
02 Iun 2019, 23:49
okay .. respect la respect să tragă!
dacă Qaka a spus da Craiovei(nu neapărat doar banilor ei .. !?) și i s-a "șoptit" despre rivalitatea cu oile, vom avea un jucător dornic .. văd că joacă intens, în jumătate din meciurile de liga 1 a fost "îngălbenit" .. !

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Craiova a facut oferta pentru acest jucator si vara trecuta - dar el a dorit sa mearga la FCSB.

Închis