Universitatea Craiova - sezonul 2019/2020

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Bobby
fanatic
fanatic

Re: Universitatea Craiova - sezonul 2019/2020

Mesaj de Bobby » 02 Sep 2019, 19:05

Am innebunit de-a binelea daca noi comparam mosii cu personalitate & mentalitate de invingatori de la CFR - gen Camorra ori Culio - cu Matel. Care rimeaza cu Dodel. Si s-au mai platit si bani pe Matel !! Menegeru' Piti, incepator la menegement la 63 de ani, ii sparge pe toti in decizii economice.

inter
suporter
suporter

Mesaj de inter » 02 Sep 2019, 19:45

da frate ca pe ailalti n-am dat nimic , ia adus vantul divin sau kamikaze ... iar postezi de-anpulea pe aici

lory69
suporter
suporter

Mesaj de lory69 » 02 Sep 2019, 19:54

Bobby....Martic este in ultimul an de contract,asa ca din iarna poate semna cu oricine.Pițurcă s-a asigurat ca,daca pleaca Martic,nu rămânem descoperiți cu 2 pusti under 21 .Daca in iarna am caută de urgenta fundas dreapta,am plăți o căruță de bani!

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 02 Sep 2019, 20:12

inter scrie:
02 Sep 2019, 19:45
da frate ca pe ailalti n-am dat nimic , ia adus vantul divin sau kamikaze ... iar postezi de-anpulea pe aici
Bingo ! Martic a fost adus fara suma de transfer - s-a platit prima de instalare, evident. CFR si-a facut echipa de titlu initial aducind jucatori de valoare, experimentati, gratis, fara sume de transfer. Cum se lucreaza la profesionisti - sa zicem ca vrei un jucator sub contract care nu mai are o cota extraordinara. Ii zici - noi te luam doar liber de contract, asa ca semnezi cu noi dupa ce iti reziliezi contractual actual.

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 02 Sep 2019, 20:28

Bobby scrie:
02 Sep 2019, 18:49
_BGD_ scrie:
02 Sep 2019, 13:33
Alexandru Matel a semnat oficial
Transfer aiurea zic eu. Un antrenor adevarat i-ar creste pa Vladoiu si Borta. Hai si cu alte babaciuni expirate la Craiova - ca asta e spiritul echipei. Dodel ? Bogdan Stancu ? Florescu inca respira :laughing:
Bobby, scopul lui Piturca la Craiova este sa ia campionatul, nu sa creasca jucatori... Iar Martic are nevoie de concurenta serioasa pe postul ala, nu Borta sau Vladoiu.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

marty
junior
junior

Mesaj de marty » 02 Sep 2019, 20:31

ptr ca am indraznit sa-l intreb pe boby ceva legat de faptul ca il plangea pe roty ca trebuie sa-i plateasca 100 k lui tiago,"dar tu cat costi stiinta ca sa ne intoxici cu elucubratiile tale? [miti] dai citate din fituica ringiera."tutorele lui, deuxex ma gratuleaza cu o amenintare:

"Daca nu incetezi cu apelativele la ceilalti membri ai forumului, o sa incep sa aplic regulamentul. Vino cu argumente, daca ai, nu cu jigniri! O singura data daca mai jignesti un membru al forumului, chiar si voalat, iei o pauza. Iar la urmatoarea abatere iti voi restrictiona permanent accesul pe forum."

inter,individul asta boby, ma calca rau pe nervi si stii ca nu suport papagali atotstiutori !mai ales cei care put a sorosisti si useristi de la o posta!
in fapt majoritatea userilor nu-l inghit pe individul asta, dar sub rezerva amenintarii lui deuxex ca-i baneaza tac.si nu fac bine!
iar tu deuxex sa stii ca ma doare undeva de amenintarile tale de papagal infoiat.ti-am mai spus fa ce poti sa faci tu mai bine pe craiova maxima taie-mi telefonul!
craiova maxima era parca si un forum de informare.dar tu le tii pentru tine,ca nu cumva sa transpire ceva din ceea ce auzi tu din scaparile staffului! sa stii ca de piti se stia de asta iarna, nu de 2 saptamani cum scrijeleai tu pe aici.

avem neaparat nevoie de un u21 ca fundas.degeaba ii avem pe koljic si ivan ca tot trebuie sa incepi cu mihaila si mirko meciul...
aducandu-l pe matel practic s-a inchis varianta cu vladoiu sau borta u21.
cu martic va negocia piti ca sa ramana,desi nevasta lui este in mare prietenie cu nevasta lui tiago!
sper ca acum cu piti va prinde echipa si mateiu.papula,ca sa-l citez pe un ilustru moderator :up: il pusese la index!

betano vrea sa ne tradeze.nu ma asteptam la altceva de la acest individ slinos, vadim.becali ptr ca city insurance a intrat in insolventa il vrea ca sponsor pe betano.chiar s-a facut propunerea, respinsa deocamdata de comisia frf! de asta se plange oierul ca pierde 800k!

sper ca va veni pana la 11 59 si al 2 lea jucator pe ziua de azi.

alex esti moderator/administrator.ma stii ca lordliv.ce parere ai de amenintarile desuete ale lui deuxex? merit un asemenea tratament? :)(

calugaru' vaxile
membru
membru

Mesaj de calugaru' vaxile » 02 Sep 2019, 20:47

deus, mai sint doo ore, daca nu ma inseala goagalu'. si nu aud de nici un transfer-buomba. asta cu matel e un fel de bomba de cauciuc.

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 02 Sep 2019, 21:11

marty scrie:
02 Sep 2019, 20:31
ptr ca am indraznit sa-l intreb pe boby ceva legat de faptul ca il plangea pe roty ca trebuie sa-i plateasca 100 k lui tiago,"dar tu cat costi stiinta ca sa ne intoxici cu elucubratiile tale? [miti] dai citate din fituica ringiera."tutorele lui, deuxex ma gratuleaza cu o amenintare:

"Daca nu incetezi cu apelativele la ceilalti membri ai forumului, o sa incep sa aplic regulamentul. Vino cu argumente, daca ai, nu cu jigniri! O singura data daca mai jignesti un membru al forumului, chiar si voalat, iei o pauza. Iar la urmatoarea abatere iti voi restrictiona permanent accesul pe forum."

inter,individul asta boby, ma calca rau pe nervi si stii ca nu suport papagali atotstiutori !mai ales cei care put a sorosisti si useristi de la o posta!
in fapt majoritatea userilor nu-l inghit pe individul asta, dar sub rezerva amenintarii lui deuxex ca-i baneaza tac.si nu fac bine!
iar tu deuxex sa stii ca ma doare undeva de amenintarile tale de papagal infoiat.ti-am mai spus fa ce poti sa faci tu mai bine pe craiova maxima taie-mi telefonul!
craiova maxima era parca si un forum de informare.dar tu le tii pentru tine,ca nu cumva sa transpire ceva din ceea ce auzi tu din scaparile staffului! sa stii ca de piti se stia de asta iarna, nu de 2 saptamani cum scrijeleai tu pe aici.

avem neaparat nevoie de un u21 ca fundas.degeaba ii avem pe koljic si ivan ca tot trebuie sa incepi cu mihaila si mirko meciul...
aducandu-l pe matel practic s-a inchis varianta cu vladoiu sau borta u21.
cu martic va negocia piti ca sa ramana,desi nevasta lui este in mare prietenie cu nevasta lui tiago!
sper ca acum cu piti va prinde echipa si mateiu.papula,ca sa-l citez pe un ilustru moderator :up: il pusese la index!

betano vrea sa ne tradeze.nu ma asteptam la altceva de la acest individ slinos, vadim.becali ptr ca city insurance a intrat in insolventa il vrea ca sponsor pe betano.chiar s-a facut propunerea, respinsa deocamdata de comisia frf! de asta se plange oierul ca pierde 800k!

sper ca va veni pana la 11 59 si al 2 lea jucator pe ziua de azi.

alex esti moderator/administrator.ma stii ca lordliv.ce parere ai de amenintarile desuete ale lui deuxex? merit un asemenea tratament? :)(
Daca cineva de pe site scrie ceva - tu poti sa vii politicos si sa scrii cu tu ai alta opinie, si sa-ti scrii opinia - "eu inteleg opinia asta, dar punctul meu de vedere este asta….". Asta e un dialog civilizat. Daca doresti ca cineva sa fie de acord cu tine 100%, sa comunice exact ceea ce simti tu, poti sa vorbesti singur si sa te uiti in oglinda. Uite cum cataloghezi tu niste oameni care doar isi prezinta un punct de vedere : "papagali atotstiutori !mai ales cei care put a sorosisti si useristi de la o posta". Comunicarea reala implica diversitate. Nu exista nici un progres personal daca cei de linga tine exista doar pentru a aproba punctele tale de vedere.

In ceea ce priveste punctul tau de vedere : "ptr ca am indraznit sa-l intreb pe boby ceva legat de faptul ca il plangea pe roty ca trebuie sa-i plateasca 100 k lui tiago" - perspectiva mea e urmatoarea : nu il pling pe Rotaru. Dar vad acest club ca pe un business sanatos - daca platesc jucatori ca Tiago, am mai putini bani la dispozitie pentru achizitii si salarii pentru jucatori care chiar pot ajuta echipa in teren. Acest club are un buget fix - dai mai mult intr-o parte, ai mai putine resurse pentru investitii si achizitii. Asta e tot. Si daca banii sint risipiti platind jucatori mediocri, singura sansa de supravietuire este sa mai vind din jucatorii de baza, ca sa-i platesc pe cei ramasi. Eu ca suporter nu pot accepta ca trebuie sa-l vind pe Bancu pentru a-l plati pe Tiago. Sau pe Briceag. Evident ca cine i-a adus pe astia doi trebuie sa raspunda - dar daca sint la tine in curte, trebuie sa-i platesti. U Craiova costa 10 milioane pe an; 5 - 5.5 milioane vin de la TV, bilete, merchandising si publicitate. Nimeni nu aduce bani de acasa pina la 10 milioane - completarea se face din vinzari de jucatori, pina cind clubul va putea, daca va putea !, intra in grupele EL.

Thunder
fanatic
fanatic

Mesaj de Thunder » 02 Sep 2019, 21:56

deusex + bobby = love :-D :)( :laughing:

Arthur Rimbaud
senior
senior

Mesaj de Arthur Rimbaud » 02 Sep 2019, 22:09

Thunder scrie:
02 Sep 2019, 21:56
deusex + bobby = love :-D :)( :laughing:
Froumos. Asta ma misca énorme.

Mai ales ca sotie mea nu este langa mine pentru o luna cel putin. :up:
CRAIOVA JE T'AIME !!!

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 02 Sep 2019, 22:44

marty scrie:
02 Sep 2019, 20:31
Iar tu deuxex sa stii ca ma doare undeva de amenintarile tale de papagal infoiat.
Papagalul asta infoiat ti-a redat accesul pe forum, desi esti unul dintre userii banati permanent in trecut. Ne auzim peste 30 de zile, pentru ca nu-mi place atitudinea ta stil Che Guevara. Si, ca sa-ti spun un mic secret: la urmatoarea abatere cand vei mai ataca la persoana pe oricare membru al forumului, iti banez si contul asta. Se pare ca au avut dreptate fostii moderatori cand te-au banat, dar acum tine numai de tine cum iti joci ultima sansa.
Nu, nu ii iau apararea lui Bobby, chiar ma irita unele dintre postarile lui, dar le combat cu argumente, nu cu tampenii, injurii si atacuri la persoana. Daca poti sa faci si tu asta, vei mai ramane aici pe forum. Daca nu, mult succes in continuare!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 02 Sep 2019, 22:45

Si acum, revenind la oile noaste, ce parere aveti de transferul lui Donkor la Sturm Graz? Oare cat de inteligent a fost papula cand l-a pastrat pe Gardos si l-a lasat liber de contract pe Donkor?

https://www.telekomsport.ro/dat-afara-d ... i-19103731
Bobby scrie:
02 Sep 2019, 19:05
Am innebunit de-a binelea daca noi comparam mosii cu personalitate & mentalitate de invingatori de la CFR - gen Camorra ori Culio - cu Matel. Care rimeaza cu Dodel. Si s-au mai platit si bani pe Matel !! Menegeru' Piti, incepator la menegement la 63 de ani, ii sparge pe toti in decizii economice.
Iar iti dai cu parerea fara sa ai argumente. Pai Matel, cu peste 70 de meciuri la campioana Croatiei si cu peste 20 de meciuri in cupele europene nu ti se pare o rezerva decenta pentru Martic? Daca ai ajuns sa strambi din nas la jucatori de genul asta, ai o problema... Presupun ca il preferai pe Golofca? :lol: :lol: :lol:
Bill Shankly
EX-Cristi007

calugaru' vaxile
membru
membru

Mesaj de calugaru' vaxile » 02 Sep 2019, 23:10

mai bine sa revenim la oile noastre, adica transferurile noastre. contrar overhypului, matel ramine singurul transfer de puna amu, din era piturca. noi cu matel, oile cu manea. nu e un inceput grozav. da' asta e, piti sa se descurce cu ce i-a lasat papura si om vedea.

donkor nu mai e oaia noastra (a fost "oaia neagra a echipei", si nu ma refer neaparat la culoare) dar nu mai e. din partea mea, sa se duca la progresu' booveni, sau avintul prabusirea, sau cum se mai cheama echipa aia mititica

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 02 Sep 2019, 23:12

Cum, singurul transfer? Pai Ivan crezi ca a venit de dragul lui Papula?
Bill Shankly
EX-Cristi007

fabius_2014
senior
senior

Mesaj de fabius_2014 » 02 Sep 2019, 23:21

Donkor este un jucator cu calitati reale, dar la Craiova avea momente in care parca i se intuneca mintea. In fiecare meci Donkor avea momente in care juca extraordinar si parea a fi cel mai bun fundas din Romania si apoi te trezeai cu un fault facut aiurea sau cu o minge pierduta intr-o zona periculoasa si toata munca lui se ducea de rapa. Omul este imprevizibil nu putem sa stim ce se va intampla in continuare. Cred ca viitorul lui Donkor depinde in primul rand de el, dar si de antrenorul de la Strum.

Scrie răspuns