Universitatea Craiova - sezonul 2019/2020

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Leonard Albert
suporter
suporter

Re: Universitatea Craiova - sezonul 2019/2020

Mesaj de Leonard Albert » 12 Sep 2019, 21:26

In sfarsit, v-ati lamurit cu Cartu. 1-0 pentru mine. Sper ca n-am dreptate si cu Piturca si sa se termine 1-1.

SLH
fanatic
fanatic

Mesaj de SLH » 13 Sep 2019, 12:57

Na ca nu Cartu era pe langa, ci de fapt asta e pozitia clubului, total gresita dupa parerea mea. Pe langa faptul ca e o blasfemie sa-l lasi pe mititelu si sectantii lui in casa Stiintei, nu e nici eficient. El trebuie fortat macar sa inceapa niste lucrari sa cheltuie ceva bani cu stadionul din balta, iar asta sa ii grabeasca falimentul. Acum o sa aiba pretext sa nu-l mai faca. Chiar daca se bazeaza pe chichite prin care sa nu-l lase primaria, tot e inacceptabil ca Stiinta sa isi primeasca cu bratele deschise calaul in casa. Inca nu au inteles cat de mult am suferit noi din cauza cancerului si nici nu realizeaza ca aceata mutare o sa amplifice conflictul, nu o sa il amortizeze.

"Având în vedere solicitarea publică făcută de domnul Mititelu ca echipa domniei sale să joace în Craiova și cu toate că nu scrie, deducem că face referire la stadionul „Ion Oblemenco”, precum posibilitatea ca și Universitatea Craiova să-și dispute meciul cu CSM Reșița tot pe stadionul „Ion Oblemenco”, facem următoarele precizări:
- Pentru a evita o eventuală suprapunere a meciurilor, Universitatea Craiova a cerut oficial FRF și televiziunilor să programeze cele două meciuri în zile diferite.
- Ținând cont de expertiza clubului nostru în utilizarea stadionului și aici ne referim la sistemul de ticketing, operarea sistemului de leduri, operarea tabelelor și operarea punctelor vânzare, Universitatea Craiova va acorda asistență în cazul în care echipa domnului Mititelu apelează și asigurăm tot suportul logistic în vederea organizării meciului.
- Având în vedere că Universitatea Craiova a investit peste 750.000 de euro în facilități suplimentare: puncte de vânzare food și non-food, sistemul de leduri, finalizarea lojelor VIP, dotarea celor 42 de loje cu aparatură audio-video și mobilier, ne manifestăm disponibilitatea de a le pune la dispoziție gratuit.
Singurul lucru pe care îl vom cere este ca angajații noștri să fie tratați cu respect, iar investițiile suplimentare să nu fie distruse.
Știința a renăscut pentru a reda Olteniei spiritul. Niciodată noi nu ne-am opus și nu ne vom opune ca un meci de fotbal să se dispute în orașul nostru. Am demonstrat asta și în anul 2013, când am jucat împotriva unei alte echipe a domnului Mititelu, chiar dacă aveam opțiunea să jucăm fără spectatori.
Ne dorim ca acesta să fie primul și ultimul comunicat vizavi de acest subiect. În acest moment, clubul nostru se focusează pe tot ceea ce înseamnă meciul Universitatea Craiova – FCSB."

Jimmy Darmody
suporter
suporter

Mesaj de Jimmy Darmody » 13 Sep 2019, 13:07

Politica....doar sunt o gramada din partid in club.....da-l in mooorti lui pe mititelu,tot un [cenzurat] ramane,acum este un [cenzurat] mai slab de cand si-a taiat din burduful plin cu [cenzurat] ! Daaaaa.....astia dau comunicatele pooli legate de kktul ala in loc sa isi vada de altele, Satana cand vine la interviul dinaintea meciului ?

lory69
suporter
suporter

Mesaj de lory69 » 13 Sep 2019, 13:09

Peste 45 min e conferința...Jimmy

JustME
fanatic
fanatic

Mesaj de JustME » 13 Sep 2019, 13:18

SLH scrie:
13 Sep 2019, 12:57
"Având în vedere solicitarea publică făcută de domnul Mititelu ca echipa domniei sale să joace în Craiova și cu toate că nu scrie, deducem că face referire la stadionul „Ion Oblemenco”, precum posibilitatea ca și Universitatea Craiova să-și dispute meciul cu CSM Reșița tot pe stadionul „Ion Oblemenco”, facem următoarele precizări:
- Pentru a evita o eventuală suprapunere a meciurilor, Universitatea Craiova a cerut oficial FRF și televiziunilor să programeze cele două meciuri în zile diferite.
- Ținând cont de expertiza clubului nostru în utilizarea stadionului și aici ne referim la sistemul de ticketing, operarea sistemului de leduri, operarea tabelelor și operarea punctelor vânzare, Universitatea Craiova va acorda asistență în cazul în care echipa domnului Mititelu apelează și asigurăm tot suportul logistic în vederea organizării meciului.
- Având în vedere că Universitatea Craiova a investit peste 750.000 de euro în facilități suplimentare: puncte de vânzare food și non-food, sistemul de leduri, finalizarea lojelor VIP, dotarea celor 42 de loje cu aparatură audio-video și mobilier, ne manifestăm disponibilitatea de a le pune la dispoziție gratuit.
Singurul lucru pe care îl vom cere este ca angajații noștri să fie tratați cu respect, iar investițiile suplimentare să nu fie distruse.
Știința a renăscut pentru a reda Olteniei spiritul. Niciodată noi nu ne-am opus și nu ne vom opune ca un meci de fotbal să se dispute în orașul nostru. Am demonstrat asta și în anul 2013, când am jucat împotriva unei alte echipe a domnului Mititelu, chiar dacă aveam opțiunea să jucăm fără spectatori.
Ne dorim ca acesta să fie primul și ultimul comunicat vizavi de acest subiect. În acest moment, clubul nostru se focusează pe tot ceea ce înseamnă meciul Universitatea Craiova – FCSB."
clubul o arde Politically Correct fix ca niste [*****]. e absolut penibil ce fac astia de la club, practic se pun capra in fata booveanului si sunt convins ca ala nu va rata ocazia sa se pishe pe ei.

clubul nostru a capitulat in fata cocalarului si a presiunii mediatice execritate de el prin presa aservita de la bucuresti. e cu atat mai jenant cu cat practic ne dam peste cap pentru a-i facilita booveanului accesul pe stadion, mai ales in situatia in care tot ce trebuia sa facem in situatia asta este sa tacem. asta era o problema intre Primarie si SRL-ul boovean, noi practic ne bagaram ca musca-n lapte.

booveanul si sectantii lui ne mitraliaza din toate pozitiile iar noi ne aparam cu flori si ganduri bune [smile10] Doamne, cata prostie!
Last edited by JustME on 13 Sep 2019, 14:03, edited 4 times in total.

mihu
fanatic
fanatic

Mesaj de mihu » 13 Sep 2019, 13:23

Cand eu va spun ca in curand o sa dea un comunicat in care o sa roage lumea sa vina cu mic , cu mare la meciurile ochelaristului...
Apoi , de ce sa ne oprim la totce i-am oferit, de ce sa nu ii dam si jucatori imprumt gratis de la noi sa il ajutam sa promoveze...
Sa le platim si deplasarile echipei si puz-istilor si bineinteles si cantonamente in locuri cat mai bune...
Pai daca tot facem pomeni sa le facem pana la capat
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

zeddDarko
senior
senior

Mesaj de zeddDarko » 13 Sep 2019, 13:25

Cum dracu sa-l lase pe asta pe stadion si cu tot suportul lor gratuit.Or ei stiu ceva, or au innebunit de tot.S-au luptat cu el pana acum, iar acum cad la presiunile lui, care de altfel, sunt facute doar prin vuvuzeaua principala, jegsepe.Ar fi cea mai mare prostie sa joace chelul pe Oblemenco.

azzuro
suporter
suporter

Mesaj de azzuro » 13 Sep 2019, 13:30

Poate acest comunicat are legatura cu una din cele 3 intalniri care au avut loc in vara ! S-au intalnit 2 baieti care au vrut sa faca o afacere ! Cel care vindea a cerut 35.000.000 €, iar cel care cumpara nu avea atat... :-x
"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 13 Sep 2019, 14:45

...n-aveau cum sa se puna potinteu cu folosirea stadionului, din moment ce asa e legea. Iar tertipuri nu-si aveau rostul. In ceea ce priveste comunicatul, mie mi se pare beton. E facut sa para Politically Correct, dar in fapt isi bat inimă de Ajîcă. Uite coa, va puteti folosi de chestiile astea super scumpe cumparate de noi, dar nu va lasam sa le manevrati singuri, ca sunteti tarani si nu stiti cu ele, bagati dejtu unde nu trebe si ni le stricati. Avem pretentia sa va purtati frumos cu oamenii nostrii si sa nu scrijeliti cu briceagu pe-aici. N-avem nimic cu voi, da-va dreaq, am mai jucat cu o echipa de-a voastra pe care o aveati prin 2013 si intre timp v-ati facut alta...

sorinyki
suporter
suporter

Mesaj de sorinyki » 13 Sep 2019, 14:47

In loc sa-l lase sa piara, ei .....? In loc sa-l dea in judecata ca ne folosesc culorile, asemanare stema,nume, etc, ei.....? Da-o in masa de treaba! Nu e corect!

JustME
fanatic
fanatic

Mesaj de JustME » 13 Sep 2019, 14:53

da, practic ne-am pishat pe boovean oferindu-i pe tava tot ceea ce-si dorea. e asea un fel de caterinca, ii facuram tarani, o daduram subtil ca e la a 2-a echipa, ii facuram varza ce sa mai :smoke:

si da, vorba aia, unde-i lege nu-i tocmeala. bine, mai putin la ajica. la el merge cu tertipuri si foloseste in continuare numele de Universitatea si orice stema pe care o doreste chiar daca a pierdut in instanta marca, numele etc.

sufera booveanul ca l-am luat la misto in comunicat cam la fel de mult ca atunci cand il injura aia de la sud pe la Severin si prin deplasari sustinand echipa lui. [rolleyes]
Last edited by JustME on 13 Sep 2019, 15:06, edited 2 times in total.

calugaru' vaxile
membru
membru

Mesaj de calugaru' vaxile » 13 Sep 2019, 15:03

de ce se baga clubu' peste primarie? si de ce pentru ajuca si nu impotriva lui? bine ca ne chemati la fanzone ... poate vine si mititelu sa ne facem poze cu ochelaru' lui de cocalar de neam prost :(.

neamarcel ar putea face o fapta buna sa il ia pe cirtzu si sa iasa impreuna la pensie, sa joace sah in parc la teatru

White&Blue
senior
senior

Mesaj de White&Blue » 13 Sep 2019, 15:17

JustME scrie:
13 Sep 2019, 13:18
SLH scrie:
13 Sep 2019, 12:57
clubul o arde Politically Correct fix ca niste [*****]. e absolut penibil ce fac astia de la club, practic se pun capra in fata booveanului si sunt convins ca ala nu va rata ocazia sa se pishe pe ei.

clubul nostru a capitulat in fata cocalarului si a presiunii mediatice execritate de el prin presa aservita de la bucuresti. e cu atat mai jenant cu cat practic ne dam peste cap pentru a-i facilita booveanului accesul pe stadion, mai ales in situatia in care tot ce trebuia sa facem in situatia asta este sa tacem. asta era o problema intre Primarie si SRL-ul boovean, noi practic ne bagaram ca musca-n lapte.

booveanul si sectantii lui ne mitraliaza din toate pozitiile iar noi ne aparam cu flori si ganduri bune [smile10] Doamne, cata prostie!
Batrane, posibil ca noi sa avem o perceptie gresita asupra ceea ce se intampla. Daca de fapt clubul ii ofera ocazia lui Mititelu sa demonstreze ca in Craiova nu sunt 2 echipe cu numar de suporteri sensibil egal? Una e sa vezi 2,3 mii de suporteri pe un stadion de 30000 si alta e pe unul de 10000 la Severin.
Daca atrag atentia asupra faptului ca unele investitii nu sunt ale municipalitatii tocmai pentru a le declansa neadaptatilor alora fix ce sa distruga asumandu-si pierderi de cateva mii de euro, "just to make a point". Toti ochii sunt pe ei, probabil ca si U Cluj o sa mature cu ei pe jos, iar totul ar fi mai mediatizat decat la Severin.
Eu cred ca poate fi o idee buna si merita riscul, mai ales ca nu o sa mai existe o a doua ocazie, pentru ca echipa analfabetului nu o sa mai indeplineasca in viitor conditiile pentru a juca pe Ion Oblemenco.
Last edited by White&Blue on 13 Sep 2019, 15:23, edited 1 time in total.

zeddDarko
senior
senior

Mesaj de zeddDarko » 13 Sep 2019, 15:18

Hai ca il lasara pe stadion.Cea mai mare prostie facuta de club.Chiar sunt curios ce nume ii vor pune pe tabela.Ar fi ultima ca cineva de la club sa scrie in dreptul aluia Universitatea.Sa ii puna stema clonata cand noi defapt, ar trebui sa il actionam in instanta.Bravo, Mihaita!

P.S: acum urmeaza ca ajica sa apara pe la toate televiziunile si sa urle in stanga si-n dreapta ca intra pe Oblemenco, o reeditare a ceea ce s-a intamplat acum cativa ani.Propaganda ce isi face asta acum nu mai vedem noi la niciunul de la noi din club.Chit ca o sa fie 2-3-4-5 mii, ei tot o sa spuna ca au fost mai multi ca noi la unele meciuri.Urmeaza circul.Sunt curios cati o sa fim noi la meciul cu Resita daca se joaca aici.

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 13 Sep 2019, 15:33

JustME scrie:
13 Sep 2019, 14:53
da, practic ne-am pishat pe boovean oferindu-i pe tava tot ceea ce-si dorea. e asea un fel de caterinca, ii facuram tarani, o daduram subtil ca e la a 2-a echipa, ii facuram varza ce sa mai :smoke:

si da, vorba aia, unde-i lege nu-i tocmeala. bine, mai putin la ajica. la el merge cu tertipuri si foloseste in continuare numele de Universitatea si orice stema pe care o doreste chiar daca a pierdut in instanta marca, numele etc.

sufera booveanul ca l-am luat la misto in comunicat cam la fel de mult ca atunci cand il injura aia de la sud pe la Severin si prin deplasari sustinand echipa lui. [rolleyes]
...da, eu zic ca l-am chisat un pic in freza, avand in vedere situatia. Varianta 2 era sa ne opunem, sa incercam vreo schema si incepeau iar toate saiturile, toti digi, toti ajici, hurr durr bani publici. Asa, macar ne-am pozitionat clar in postura de gazde. Primitoare cu musafirii de la tara...

Scrie răspuns