Universitatea Craiova - sezonul 2019/2020

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Bobby
fanatic
fanatic

Re: Universitatea Craiova - sezonul 2019/2020

Mesaj de Bobby » 28 Oct 2019, 21:59

JustME scrie:
28 Oct 2019, 21:19

si da, e normal ca lumea sa fie mult mai exigenta cu Papura care, saracul de el, antrenase la liga a 3-a inainte sa vina la noi si mai era si vazut drept omul lu' Rotaru. asa cum e la fel de normal ca lumea sa fie mai relaxata cu Piti la timona, om cu experienta si performante in CV + reputatia ca nu se ploconeste patronului. chiar nu inteleg ce anume e anormal in treaba asta..
Pai e taman invers : e normal cu lumea sa fie exigenta cu ala care zice ca poate, si nu cu ala sarac cu duhul.

conStiinta
fanatic
fanatic

Mesaj de conStiinta » 28 Oct 2019, 21:59

Tu esti, ma, ala de la Clinceni din peluza care-l certa pe Piturca inca de la prima pasa gresita? Sau poate esti alalalt de incerca el sa-i explice lui Cicaldau cum sa execute loviturile libere? Sau oi fi celalalt de-i luase mortii in [cenzurat] lui Bancu atunci cand a dat pasa gresita spre acka? Sau oi fi uratul ala cu spume care il injura pe Ivan ca nu alearga suficient de repede? Sau poate unul din cei 3 prapaditi care incepusera sa tipe "demisia" imediat dupa fluierul de final? Sau o fi fost bobita si te confund?!
'r-ati dreaq de 'telectuali priceputi! :bad:
prostia e nevindecabila ... asa o sa mori, prost de dai in gropi, tarane!

JustME
fanatic
fanatic

Mesaj de JustME » 28 Oct 2019, 22:03

Bobby scrie:
28 Oct 2019, 21:59
Pai e taman invers : e normal cu lumea sa fie exigenta cu ala care zice ca poate, si nu cu ala sarac cu duhul.
deci trebuie sa ni-l dorim plecat pe ala care poate, nu pe ala care e clar ca nu poate.
Last edited by JustME on 28 Oct 2019, 22:04, edited 1 time in total.

mihu
fanatic
fanatic

Mesaj de mihu » 28 Oct 2019, 22:03

Ce să facă orice antrenor și cu cine să dea gol, bănuiesc că nu cu Fortes sau Român.
Probabil Martic nu joacă și pentru că din ce se aude nu prelungește contractul. Chiar daca acum Vladoiu nu pare la nivelul lui Martic, poate dacă va fi tot jucat până la urmă poate va deveni un jucător pe care să ne bazăm și asta nu doar că este u21.
Da , eu am speranțe pentru viitor cu Pițurcă și nu mă îmbăt cu rezultate pe perioade scurte...poate nu va reuși, dar măcar pot spera
Bobby tot spui că Petrescu nu a băgat bani in vara asta, deși nu este nici pe departe așa, să nu mai zic cam câți bani a băgat de la începutul perioadei lui la CFR.

Trimis de pe al meu Nexus 7 folosind Tapatalk

"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

SLH
fanatic
fanatic

Mesaj de SLH » 28 Oct 2019, 22:06

@Bobby, realizezi ca aproape toate mesajele tale au aceeasi idee? Realizezi cat esti de plictisitor?

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 28 Oct 2019, 22:13

Corect. De aia am sa iau o pauza mai lunga. Sanatate !

JustME
fanatic
fanatic

Mesaj de JustME » 28 Oct 2019, 22:18

Bobby scrie:
28 Oct 2019, 22:13
Corect. De aia am sa iau o pauza mai lunga. Sanatate !
nu e cazul sa te superi ca nu are nimeni nimic cu tine ca om, pur si simplu uneori cam exagerezi cu niste puncte de vedere pe care pistonezi la nesfarsit. in cazul asta pur si simplu ti s-a pus pata pe Piti dar asta nu inseamna ca nu mai exista si alte puncte de vedere. timpul o sa demonstreze cine are dreptate.
Last edited by JustME on 28 Oct 2019, 23:10, edited 1 time in total.

BiancoAzzurro_AS.
membru
membru

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 28 Oct 2019, 22:45

Suntem clar in evaluare de jucatori, ii schimbam , ii testam pe mai multe posturi...sper si eu ca toata lumea sa coboare cosic si sa urce bancu la mjloc....si daca am castigat un punct , atunci e un experiment eficient cu gust amar datorita jocului

tactic e de munca mult de tot, piti e cunoscut ca un antrenor oricum destul de tipicar , conservator si consecvent, deci vom avea cel putin pana in iarna o incapatanare in a juca un anumit tip de joc pana o sa ne iasa si va face multe schimbari si experimente in continuare

eu cred ca trebuie sa privim lucrurile mai profesionist si noi ca suporteri pentru ca :
- debea peste o luna o sa avem primul meci acasa pe un gazon normal de la venirea lui piti;
- echipa a fost luata din mers;
- jucatorii considerati de baza(ivan, zaharik, matel , cosic,cicaldau si kolic) nu au avut o pregatire corespunzatoare de vara ;
- regula u21 e un [cenzurat] , ne loveste rau de tot in martic si in vatajelu care joaca un meci titular si unul pe banca iar mihaila e sub asteptari;
- campania de achizitii poate plombeaza in iarna maselele stricate (fundas central si un mijlocas central- aici insa e greu de gasit, poate si un atacant)

Asa ca mai trebuie rabdare pana la iarna pentru ca scuze din februarie incolo nu mai exista.... dar pana atunci sa nu ne prefacem ca nu stiam ca asa se va intampla datorita terenului si schimbarii de antrenor, sa nu ne mintim aiurea pentru ca obiectiv vorbind nu putem astepta minuni in 2-3 luni cu lotul asta(sub fcsb si cfr si comparabil cu viitorul).

P.S.- raman la parerea initiala ca anul asta tragem la locul 2 cu oaia si cu rejele

Thunder
fanatic
fanatic

Mesaj de Thunder » 28 Oct 2019, 22:49

Bobby scrie:
28 Oct 2019, 21:56
Si Ivan - jucator de baza la Rapid Viena anul trecut.
de baza ce-a fost l-au pastrat aia… cate goluri are la ei, ai vazut?

JustME
fanatic
fanatic

Mesaj de JustME » 28 Oct 2019, 23:04

Ivan trebuie pus pe picioare si din pacate nu o sa fie deloc usor. calitate are indiscutabil insa trece printr-o forma groaznica, probabil e si psihicul afectat. dupa turneul bun facut cu echipa nationala U21 cred ca se astepta sa apara niste oferte bune pt el. raman la parerea ca o sa isi revina la un moment dat, nu o sa fie usor dar am mare incredere in el. Pigli, Balasa, Cic, Ivan, Mihaila si Koljic cam asta e scheletul echipei, daca rezolvam inconstanta lui Mihaila, forma proasta a lui Ivan, accidentarile repetate ale lui Koljic si ezitarile lui Pigli cred ca jocul echipe se va schimba semnificativ. momentan nu tragem cu toate pistoanele, din 6 merg vreo 2 jumate.
BiancoAzzurro_AS. scrie:
28 Oct 2019, 22:45
P.S.- raman la parerea initiala ca anul asta tragem la locul 2 cu oaia si cu rejele
nici eu nu cred ca avem forta necesara sa castigam titlul anul asta. un loc 2 ar fi un pas inainte, locul 3 e nici prea-prea, nici foarte-foarte, iar mai jos de locul 3 ar fi dezamagitor.

iuli
fanatic
fanatic

Mesaj de iuli » 29 Oct 2019, 08:00

Thunder scrie:
28 Oct 2019, 21:33
Bobby scrie:
28 Oct 2019, 20:21
Astea-s bancuri. Cind au venit Cirtu si Sandoi la echipa am asteptat 6 luni ? Nu - rezultatele bunicele au venit imediat. Au fost vreo 19 meciuri fara infringere dupa ce au venit cei doi.
aha, din care vreo 10 egaluri, multe dintre ele acasa cu echipe mici, hai las-o p-asta ca e obosita :-D basca unde mai adaugi ca tocmai cand au venit ei au fost adusi Balgradean, Brandan si inca unu de care nu-mi amintesc acum, toti 3 titulari...
Tarnacop :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
STIINTA E UNICA! mititelu e inutil.

nyk_sorin
fanatic
fanatic

Mesaj de nyk_sorin » 29 Oct 2019, 09:03

Măză pe unde o mai fi?

fanucrv
senior
senior

Mesaj de fanucrv » 29 Oct 2019, 11:04

nyk_sorin scrie:
29 Oct 2019, 09:03
Măză pe unde o mai fi?
Cred ca la Mioveni, în liga a doua.

R.E.N.
senior
senior

Mesaj de R.E.N. » 29 Oct 2019, 11:56

conStiinta scrie:
28 Oct 2019, 21:59
'r-ati dreaq de 'telectuali priceputi! :bad:
iti e dor de vremurile de aur ale mineriadelor? parca s-a format cultul Satanei aici, daca cineva il critica, automat e dusmanul poporului si de fapt un dinamovist reprimat care vrea raul echipei. sa luam si ghioaga in mana, sa-i invatam respectul pe 'telectualii care critica conducerea.

a venit un antrenor de la care toata lumea avea asteptari, la un lot de la care toata lumea avea asteptari, si am jucat aproximativ acelasi rahat ca pe vremea lui papura. fotbal in spate si in lateral, cu alta echipa de la meci la meci. am facut doua jocuri bune si cinci varza, dintre care in doua nici nu am tras pe poarta. antrenorul avea o vina numai pe vremea lui papura sau cum? ok, n-a facut pregatirea de vara, a avut doar doua luni, dar cateva idei de joc in doua luni ar trebui sa se vada.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 29 Oct 2019, 12:05

Papura a avut la dispozitie o pregatire de vara si mai mult de jumatate din play-off-ul campionatului trecut pentru a-si impune ideile tactice. Satana a luat o echipa in plin campionat, care toata vara a jucat o partitura si acum i se cere sa joace altceva.
Desi e evident faptul ca majoritatea suporterilor asteptau o imbunatatire remarcabila in jocul echipei, aceasta schimbare in bine nu poate sa apara peste noapte.
In plus, se pare ca Pițurcă a deranjat anumiti jucatori, gen Mateiu sau Barbut, jucatori care au in jurul lor niste bisericute, iar acest fapt se răsfrânge asupra jocului colectiv al echipei.
Toti jucatorii trebuie sa inteleaga faptul ca Papura nu mai este antrenorul principal al echipei, ci Satana. Si nu i se zice Satana doar pentru ca avea acel nr. de înmatriculare cu 666, ci pentru stilul draconic de a conduce lucrurile in vestiar.

Redmi Note 7 (Tapatalk)
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Scrie răspuns