Universitatea Craiova - sezonul 2019/2020

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
s9k3k3-
membru
membru

Re: Universitatea Craiova - sezonul 2019/2020

Mesaj de s9k3k3- » 16 Oct 2019, 09:09

O uda Gunoiul in fiecare dimineata duoa da drumu la ventilatoare si imediat creste.
Nu stiu de ce tot o dati in grasmaster, playmaster, [*****] ca 1. Pe stadion e aceeasi iarba de vaci. 2. Nu se stie cu ce firma se lucreaza.

lory69
suporter
suporter

Mesaj de lory69 » 16 Oct 2019, 09:52

Haide sa lăsăm gazonul,fiindca el va fi schimbat pana la meciul cu dinamo.Urmează un meci foarte greu sâmbătă...asta mai ales ca franarii vor juca cu cel mai bun 11.Poate e singurul meci,pana în decembrie,cand vor putea juca in campionat cu titularii,fiindca meciul cu francezi il au tocmai joi.Eu ma bucur,fiindca vom putea vedea care ne este valoarea si,sunt sigur,nu vom pierde in gruia .De la noi va lipsi Bancu,dar are cine sa-l înlocuiască.O intrebare va pun....de Markovic mai stie cineva ceva?Nu a mai jucat nici la echipa a doua,nici pe banca noastra nu a mai fost,nici la loturile naționale de juniori....

malus dacus
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de malus dacus » 16 Oct 2019, 10:34

...ba, hai să nu lăsăm gazonul! Știu, dacă ne luăm după titlurile din presă e gata, e rezolvat. Dar nu e deloc așa. Ăștia bâjbâie și acum. A venit unu, a mai luat niște probe, ne spune MP că "mingea" e în curtea CNI și că nu se știe ce tip de gazon vor pune. Perfect, să se mai gandească, dară. A, și cică la un teren din Luncă au găsit țevile de la instalația de drenaj astupate cu mâl și cărămizi. Și că au fost probleme cu drenajul și pe Oblemenco, pentru că ar fi oprit dorel 12 pompe din 13, să facă economie de curent! Nu zice de cărămizi și argilă, zice doar de pompe. Eu nu m-aș mira ca, la cum s-au făcut lucrurile pe repede-nainte la stadionul ăsta și profesioniștii lu' Pește care au lucrat, pur și simplu să nu se poată monta un gazon de calitate sau, mă rog, să-l monteze dar degeaba...

DeuxEx
fanatic
fanatic

Mesaj de DeuxEx » 16 Oct 2019, 13:46

Eu stiu, Comy? MP zicea ca o sa aduca pe bucati, cu tot cu gazon, din Austria. Nu cunosc metodele de implementare a acestui proiect. Tu ai mai multa experienta pe partea asta.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de malus dacus » 16 Oct 2019, 19:40

...mai spune MP in emisiunea respectiva, ca din punctul de vedere al clubului nu e nicio prbl. că Ajîcă își zice Universitatea Craiova. Că cică problema e la FRF, ei n-au nicio treabă. Și îi dă un exemplu realizatorului, că dacă vine unu și zice că el e Toni Sorica, ce poate să facă Toni Sorica? Nici cu stema lu' Adibas nu e bai, că are steguleț distinct. Așa că, dacă ne mai faceam, poate, unii dintre noi vreo speranță că va mișca clubul ceva pt. a stopa golăniile lui Ajîcă, nicio nădejde. Atâta timp cât se vând bilete și abonamente, p-ăstia practic nu-i mai interesează nimic...

Bobby
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de Bobby » 16 Oct 2019, 20:00

Eu vad problema ca mult mai complicata. Nu stiu daca legile din Romania sint facute ca lumea. De asta profita infractorii ca Ajica - de o zona legala "gri". Sa dau un exemplu. De vreo 13 luni, Mititelu incearca sa inregistreze la OSIM o marca/facatura de doi lei, numai buna de pacalit prostii: "FCUniversitatea1948". Marca inca nu e inregistrata din cauza opozitiei clubului Craiovei de liga 1 - deci oamenii de acolo isi fac treaba. Dar la meciuri Mititelu ia clona asta de marca depusa dar neinregistrata si face din ea "FCUniversitatea Craiova 1948". Adica o alta facatura. La prosti si la presa asta poate trece neobservata ca nimeni nu scrie adevarul. Asta e trucul lui Ajica de cind a intrat in fotbal - creeaza modificari ale marcilor care intra in zona publica, modificari ale marcilor care nu pot fi intregistrate la OSIM. Ca si cum eu bag la OSIM marca "GUVER ROMANI" - dar printez colante cu "GUVERnul ROMANIei". Si uite asa eu sint acum Guvernul Romaniei !

Treaba se poate face la FRF, daca FRF interzice cluburilor sa foloseasca pe site-ul oficial, la meciuri si pe materiale promotionale alte marci decit cele inregistrate si acordate la OSIM, fara exceptie.

In plus, TAS a decis in procesul Iancu/Timisoara de acum vreo 10 ani ca FRF trebuie sa vegheze la apararea identitatii cluburilor deja afiliate. Dar in cel putin doua cazuri : ACS Poli/ASU Poli, Ajica SRL/Universitatea Craiova FRF refuza sa aplice recomandarile TAS. Ajica SRL are pile mari la FRF pe filiera Puscas, fostul tovaras al lui Burleanu. Voi credeti ca degeaba a fost mutata echipa familiei intr-o serie super usoara de liga 3, din care mai nimeni nu vrea sa promoveze in liga 2 ?

Eu nu inteleg de ce Craiova ligii 1 nu incearca macar sa se lupte cu noul club mititel pe legea concurentei cel putin.

malus dacus
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de malus dacus » 16 Oct 2019, 20:36

...ok, o fi cu zona gri, dar dacă nu mă înșel, parcă și ciobenul a încercat ceva scamatorii cu denumirea și stema, la vremea respectivă, și n-a ținut vrăjeala. Altfel nu-și făcea crucea cavalerului luminii. E mai al dracu Ajîcă?...

s9k3k3-
membru
membru

Mesaj de s9k3k3- » 16 Oct 2019, 20:41

Ba mai da-l in [****] pe Mititelu, e joi si nu s-a miscat unfit de iarba, e bataie de joc la adresa tuturor.
Sper ca acest Gunoi sa moara inecat cu sperma celor de la CNI, nu se poate bai nene sa nu se faca nimic atata timp.
Dupa daca printr-o minune s-ar schimba si s-ar forta jucarea meciului cu dinamo pe el, ne intrebam de ce s-ar rupe si ar arata jalnic.
Nu se poate aceasta mizerie si minciuna!

lory69
suporter
suporter

Mesaj de lory69 » 16 Oct 2019, 21:36

Esti grabit rau de tot....azi e inca miercuri!

malus dacus
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de malus dacus » 16 Oct 2019, 22:03

...p-asta cu "sincronizarea" iar n-am inteles-o. Gen se-apuca de treaba cand pleaca tirurile catre incoa. Da de ce? Sunt la dans sincron, sau cum? De ce nu pot astia sa scoata balegarul de-acum??...

BiancoAzzurro_AS.
membru
membru

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 16 Oct 2019, 22:10

lucrurile par destul de clare , vom juca doar pe terenuri bune de acum inainte pentru ca gazonul se va schimba , deci avem tot ce ne trebuie

singura incertitudine e legata de timp si daca se joaca meciu cu dinamu pe oblemenco sau nu , altfel daca nu e gata gazonul urmatorul meci e pe 23 noiembre pe oblemenco va fi cu gazon nou cu siguranta ....deci in the worse case scenario jucam cu dinamo altundeva si aia e...si nici mititelu nu poate juca acolo fiind in constructie asta apropo de riscul teoretic ca sa ajunga cumva chelu acolo cat timp noi jucam pe altundeva din cauza gazonului

fanUCV
membru
membru

Mesaj de fanUCV » 16 Oct 2019, 22:27

Craiova ligii 1, Craiova ligii 3 sau .. Craiova(echipa) noastră .. ?!
echipa susținută de giboni, probabil, mai joacă pe IO în ediția viitoare de cupă .. cale lungă!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Bobby
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de Bobby » 16 Oct 2019, 22:34

malus dacus scrie:
16 Oct 2019, 20:36
...ok, o fi cu zona gri, dar dacă nu mă înșel, parcă și ciobenul a încercat ceva scamatorii cu denumirea și stema, la vremea respectivă, și n-a ținut vrăjeala. Altfel nu-și făcea crucea cavalerului luminii. E mai al dracu Ajîcă?...
Pur si simplu booveanul e mult mai versat & pervers in golanii de marci, asta e tot. In plus oierul chiar are un club care valoreaza ceva (in caz ca e fortat sa plateasca despagubiri) - dar nu si chelul.

DarkComy
fanatic
fanatic

Mesaj de DarkComy » 17 Oct 2019, 08:51

malus dacus scrie:
16 Oct 2019, 22:03
...p-asta cu "sincronizarea" iar n-am inteles-o. Gen se-apuca de treaba cand pleaca tirurile catre incoa. Da de ce? Sunt la dans sincron, sau cum? De ce nu pot astia sa scoata balegarul de-acum??...
Pentru ca e bine ca atunci cand ajunge gazonul sa fie montat imediat. Incepe sa se strice daca sta in tiruri si asteapta. Daca iti amintesti, a fost o problema similara la montarea actualului gazon. Tirurile ajunsesera iar aia cu stratul suport nu terminasera inca, iar gazonul a stat practic o zi jumate, chiar 2 in plus in tiruri, fata de cat trebuia.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Bobby
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de Bobby » 17 Oct 2019, 09:36

Nu e treaba usoara sa produci acel gazon hibrid, sa-l incarci in vreo 30 de tiruri frigorifice (nu gasesti 30 de tiruri frigorifice batind din palme !), sa-l transporti mii de km pina la Craiova, si sa faci astfel incit tirurile astea sa fie coordonate cu programul de aplicare a gazonului hibrid pe Oblemenco. Daca instalarea iti ia cam 7 zile, ar trebui ca in fiecare zi sa-ti vina 4 tiruri din Olanda sau mai stiu eu de unde e produs gazonul asta hibrid.

Intrebarea fundamentala e : care e termenul de garantie / timpul de viata al acestui gazon hibrid PlayMaster ? Asta trebuie intrebat la conferintele de presa. PlayMaster e inventat acum vreo 3 ani - nu exista multe date deocamdata, as zice eu. Craiova/orasul si/sau clubul nu-si permit sa plateasca 600k la fiecare doi ani sa puna alta PlayMaster. Cluburile bogate cu bugete de sute de milioane de Euro - da, n-au treaba cu asta, e mizilic.

Scrie răspuns