Universitatea Craiova - sezonul 2019/2020

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Arthur Rimbaud
senior
senior

Re: Universitatea Craiova - sezonul 2019/2020

Mesaj de Arthur Rimbaud » 23 Aug 2019, 08:35

Jimmy Darmody scrie:
23 Aug 2019, 07:43
Eram cat pe ce sa nu ma duc la meci diseara,bine ca se termina cu papila !Plus ca meciul cu fecevece e pregatit de Piti !Baga zaibarul la rece arthur daca stai acasa ucv :)
In stadion camarade meu!!! ucv

Pot eu aduce zaibar cu mine? :)( :up:
CRAIOVA JE T'AIME !!!

mihu
fanatic
fanatic

Mesaj de mihu » 23 Aug 2019, 08:36

Poate ca unii il plac sau nu il plac ca om pe Piti, mie unul nu imi place, dar de la Papura saltul este unul imens si ceea ce ma face sa sper este ca odata cu venirea lui Piti, Rotaru a incetat sa mai faca pe antrenorul .
Acum ca va fi bine sau nu ramane de vazut , eu din ce imi aduc aminte ca in campionatul din 94 chair jucam fotbal cu Piturca , chiar si meciurile din perioada chelului jocul nostru era unul destul de ofensiv .
Oricum din declaratiile lui ne mai trebuie 4-5 jucatori de valoare, deci cam ceea ce spuneam sinoi pe aici .
Din partea mea mult succes Piti
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

cortinadampezzo
fanatic
fanatic

Mesaj de cortinadampezzo » 23 Aug 2019, 08:42

Cred ca pentru performanta e nevoie de atitudine, Piturca e singurul care poate intra in mintea lui Fortes sau Barbut si ii poate face fotbalisti

sorialis
fanatic
fanatic

Mesaj de sorialis » 23 Aug 2019, 08:48

dantes scrie:
22 Aug 2019, 20:26
Doua reveniri de senzatie, JustMe, care ma scuteste sa-mi mai dau cu parererea si Pitzi care ma scuteste sa mai am o parere. Sa fie-ntr-un ceas bun!
100% de acord cu tine! o:

Welcome back Just!

Forza Piti!!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

iuli
fanatic
fanatic

Mesaj de iuli » 23 Aug 2019, 08:51

ba,ce dracu aveti?cum adica Piturca nu e antrenor?dar cine e?papura?andronache?croitoru?alexa?
ce dracu fumati,ba?In acest moment in liga 1 sint 3 antrenori:Hagi,Petrescu,Piturca.Hai sa vedem care ia titlul.
STIINTA E UNICA! mititelu e inutil.

sorialis
fanatic
fanatic

Mesaj de sorialis » 23 Aug 2019, 08:54

dantes scrie:
23 Aug 2019, 00:07
Piturca a incercat sa fraudeze un cazinou? Probabil Ilegal si, sigur, imoral.
Un cazinou l-a fraudat pe Piturca. Perfect legal, dar la fel de imoral.
:laughing: :laughing: :-D o:
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

sorialis
fanatic
fanatic

Mesaj de sorialis » 23 Aug 2019, 08:56

Bobby scrie:
23 Aug 2019, 00:52
LiviuB scrie:
22 Aug 2019, 23:31
Dar ce drac de antrenor e dan petrescu? Ca m-ai disperat cu el. L-a facut muci ala de la slavia.
Mi-a placut mult cum a sarit sa blocheze jucatorul advers, o f buna imagine
Si e suficient Leonard, am inteles punctul tau de vedere, nu e nevoie sa insisti
Nu spun ca sint innebunit dupa Dan Petrescu - dar ma uit doar la rezultatele lui in Romania. 3 titluri de campioana - toate fara achizitii de milioane !! - rezultate bune in cupele europene cu Urziceni si cu CFR anul asta (accederea in grupele EL cel putin). Si are sanse mari sa ia inca un titlu.
Cel putin 2 din titlurile alea au fost luate cu japca.

alextudi
fanatic
fanatic

Mesaj de alextudi » 23 Aug 2019, 08:56

nyk_sorin
fanatic
fanatic

Mesaj de nyk_sorin » 23 Aug 2019, 09:04

Leonarde, tu ai trait pe viu perioada aia de acum 10 ani sau vorbesti din statistici luate de pe net?
Echipa juca fotbal, chiar si meciurile alea pierdute acasa, mi le amintesc destul de bine si tin minte ca jucam, dominam, chiar si cu tripleta de aur dina-stoianof-piturca jr., d aia aveam stadionul plin la toate meciurile, reusise sa readuca lumea la stadion.
la Craiova stim toti ce-a facut
Pai tocmai, ca noi, care eram si atunci langa echipa, stim foarte bine ce a facut.
A venit cu bani de acasa, a platit jucatorii, care nu mai vazusera un leu de la marin de luni de zile, ala era atat de sarac incat banii de pe bilete ii lua acasa, ca n avea din ce sa traiasca, echipa era in pragul desfiintarii, daca nu l prostea pe piti sa vina probabil ca nu incepea nici campionatul, da’ tu n ai de unde sa stii chestiile astea, probabil aveai alte preocupari pe vremea aia.
Imi amintesc cateva deplasari memorabile, la brasov, urziceni, unde am fost cateva sute, ultima deplasare la cfr, cand a fost doar sezione, meciul cu otelul de acasa, dupa a urmat dezastrul premeditat de mititelu.

“Piti te rugam, ramai cu noi sa luptam” - parca asa era scandarea aia de la golden house :cool:
N a ramas, da’ e bine ca a venit si acum, noi care am ramas langa echipa in toata perioada asta, l am asteptat de aproape 10 ani sa revina.

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 23 Aug 2019, 09:10

mie mi-a placut ce a zis Malus in paginile anterioare - nu e o garantie a succesului ci o garantie ca se doreste succesul.
in rest, nici nu isi mai au rostul discutiile legate de capacitatea antrenorului Piturca sau bazaconiile ca l-a facut el pe mititelu.
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

G.Ovidiu-Catalin
membru
membru

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 23 Aug 2019, 09:58

Am fost tot timpul pentru un antrenor strain la Stiinta ( motivele nu le mai reiau). Insa cred ca aducerea lui Piturca este un mare pas inainte.

1. Am asistat la multe dintre antrenamentele lui in '95, omul se implica in iarba la jocurile scoala, oprea fazele , le explica, ii rearanja, etc. Nu stiu daca astazi, cum spun multi, nu se mai implica la antrenamente, habar nu am, dar la cum il stiu de orgolios, ma indoiesc.
2. Sunt sigur ca echipa, macar din punct de vedere tehnico-tactic, va arata mult mai bine decat astazi, se va vedea clar o idee de joc.
3. Dupa o pregatire centralizata cu Piturca, echipa chiar va sta in ghete, nu vom muri dupa 60-70 min de joc.
4. Echipa din '95 chiar juca fotbal ( si deloc defensiv). Am fost in Ghencea la decisivul cu oile ( am pierdut 0-1) si pot spune ca am pierdut cu ghinion ( offff, bara lui Gicanu...) si cu "ajutorul" lui Craciunescu in fata unei echipe la care jucau ( daca bine imi aduc aminte) un Lacatus, un Adi Ilie, un Prodan, etc.
5. Emulatia va fi mare, vom avea din nou tribune pline, daca va fi nevoie de transferuri se vor face ( Piturca negociaza asta inainte de a semna un contract).
Mai departe, vom vedea. Este normal sa existe tot timpul "loc de mai bine" sau pareri pro si contra, dar, ptr momentul actual, eu cred ca mutarea este excelenta.
ucv ucv ucv

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 23 Aug 2019, 10:39

LiviuB scrie:
23 Aug 2019, 09:10
mie mi-a placut ce a zis Malus in paginile anterioare - nu e o garantie a succesului ci o garantie ca se doreste succesul.
in rest, nici nu isi mai au rostul discutiile legate de capacitatea antrenorului Piturca sau bazaconiile ca l-a facut el pe mititelu.
Da - asta este concluzia saptaminii : "nu e o garantie a succesului ci o garantie ca se doreste succesul". Imi place mult.

Faza cu Mititelu si Piti ma lasa putin masca. Practic Piti a fost facut de chel - ca l-a dat afara si nu i-a platit banii din contract. Iar apoi chelul a luat litigiul in civil (nu la TAS), incalcind regulamentele FRF - stia bine ca va fi dezafiliat daca incalca regulamentele. Daca chelul se ducea la TAS, totul era rezolvat in 3 luni. In civil nebunia a durat 8 ani si degeaba : toate instantele de judecata au decis definitiv ca dezafilierea fortata de boovean a fost regulamentara. In plus decizia definitiva din civil a fost ca Piti avea de primit banii din contract de la boovean. Bani neprimiti nici pina azi !

E ca si cum unul fura, este prins in flagrant de un politai, si este bagat la puscarie. Si apoi lumea il injura pe politai, ca de ce i-a distrus viata aluia. Pai de ce a furat ?

Poate ca ar trebui sa bagam rindurile astea pe online, sa lamurim prostimea inca o data de evenimentele de acum 8-9 ani.

s9k3k3-
membru
membru

Mesaj de s9k3k3- » 23 Aug 2019, 10:49

Leonard Albert scrie:
23 Aug 2019, 01:50
Cum poti frate sa spui ca asta e in top 3 antrenori in Romania in ultimii 20 de ani?????? Ce [****] a castigat asta in Romania in ultimii 20 de ani lasand la o parte fratia inelelor cu federatia ca selectioner? Lumineaza-ma, te rog....
Ba agitatule, tu si celalalt agitat aparut peste noapte pe forum.
Spre deosebire de favoritii tai, asta a jucat cu campioane mondiale, europene, vice-campioane mondiale si europene.
Tot datorita lui asta Romania a ajuns in ultimii 20 ani la turneu final datorita lui, absolut toate calificarile.
1999 tineret, 2000, 2008, 2016 unde daca nu era el la inceput ne rezolva tata puiul defnitiv.

Un alt aspect care ma bucura si imi arata ca e o mutare buna este agitatia mititeilor care sunt in spume !! Si nu doar a mititeilor declararti ci si a celor convertii, care inca il adora pe brutar in secret si considera ca de fapt piturca e vinovat pt dezafiliere, far deh intre timp pt ca n-au avut echipa au trecut de partea noastra, insa ei in secret in sufletul ala meschin sufera rau.

Aa si sa nu uitam cea mai mare realizare pt noi Craiovenii, nu sunt nici calificarile lui, nici zecile de jucatori promovati ci faptul ca a fost ala care ne-a scapat de nenorocitul ala cu ochelari, iar pt asta merita respectul nostru toata viata.
Pana la.Piturca nimeni nu a avut curaj sa-l contreze, sa-l puna la punct.

Asa ca draga Leonardo, poti sa ramai in spume tu si ceilalti fani ascunsi ai adevaratei.

florinkeke
suporter
suporter

Mesaj de florinkeke » 23 Aug 2019, 11:23

Imi aduc aminte bine momentele de acum 8 ani cand Pitzi a spus:am sa ma intorc(ca in Terminator).Am suferit atunci enorm cand noi ne rugam de el sa ramana insa el stia mai bine ce e de facut.Acum s-a intors.Bine ai revenit Pitzi!!!Te asteptam cu infrigurare si cu acea dorinta nebuna de a fi ce visam de ani buni sa fim.Suntem langa tine si impreuna vom reusi.Eu sunt convins de asta.Fortza Stiintza forever!!!

Thunder
fanatic
fanatic

Mesaj de Thunder » 23 Aug 2019, 11:42

s9k3k3- scrie:
23 Aug 2019, 10:49
Aa si sa nu uitam cea mai mare realizare pt noi Craiovenii, nu sunt nici calificarile lui, nici zecile de jucatori promovati ci faptul ca a fost ala care ne-a scapat de nenorocitul ala cu ochelari
Fals. Olguta e pe primul loc aici. Pe 2 si pe 3 e Lia si Vasilescu. Dupa ea, potopul! :-D

Scrie răspuns