Liga Natiunilor 2020/2021

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Liga Natiunilor 2020/2021

Mesaj de Bogho » 02 Sep 2020, 00:39

După o mare, mare pauză se reiau și meciurile naționalei.
Începem cu 2 meciuri oficiale pentru Liga Națiunilor, cu Irlanda de și Austria.
Sincer habar nu am când sunt meciurile astea, știu că peste 10 zile avem meciul cu Viitorul, deci până atunci joacă și naționala.
Nici nu stiu cine e antrenor la națională, dar vom avea sigur jucători convocați.

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Liga Natiunilor 2020/2021

Mesaj de Bogho » 02 Sep 2020, 09:55

Cu ajutorul sf. internet, am aflat.
Cu Irlanda de Nord jucăm pe teren propriu pe 4 septembrie, iar cu Austria in deplasare pe 7 septembrie. Ambele meciuri vor fi de la 21:45
Bancu, Nistor și Cicăldău sunt jucătorii convocați de Mirel Rădoi. Mai avem 2 și pe lista de rezervă, Ivan și Marius Constantin

Lotul complet

Portari: Ciprian Tătăruşanu (Lyon), Florin Niţă (Sparta Praga), David Lazar (Astra)

Fundaşi: Ionuţ Nedelcearu (FC Ufa), Vlad Chiricheş (Sassuolo), Alin Toşca (Gaziantep FK), Dragoş Grigore (Ludogorets), Andrei Burcă (CFR Cluj), Sergiu Hanca (KS Cracovia), Nicuşor Bancu (Universitatea Craiova), Florin Ştefan (Sepsi OSK)

Mijlocaşi: Alexandru Creţu (NK Maribor), Dan Nistor (Universitatea Craiova), Alexandru Maxim (Gaziantep FK), Nicolae Stanciu (Slavia Praga), Alexandru Cicâldău (Universitatea Craiova), Ianis Hagi (Rangers), Ciprian Deac (CFR Cluj)

Atacanţi: Gabriel Iancu (FC Viitorul), Florinel Coman (FCSB), Denis Alibec (Astra), George Puşcaş (Reading), Sergiu Buş (FCSB)

Alţi 6 fotbalişti se află pe lista de rezervă, staff-ul echipei naţionale urmând a apela la aceştia în cazul apariţiei vreunei indisponibilităţi: Cristian Bălgrădean (CFR Cluj), Valentin Creţu (FCSB), Andrei Ivan (Universitatea Craiova), Deian Sorescu (Dinamo), Marius Constantin (Universitatea Craiova), Mihai Bordeianu (CFR Cluj).

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Liga Natiunilor 2020/2021

Mesaj de cortinadampezzo » 05 Sep 2020, 00:04

Bancu juca bine. Dar Nationala nu a mers cu Alibec si Puscas in atac
Nistor il cam pierdu pe ala la gol

Mihaila dadu gol ca Messi la U21

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Liga Natiunilor 2020/2021

Mesaj de Paul » 04 Noi 2020, 20:56

Vad ca Radoi nu l-a mai chemat pe Mitrita, in schimb i-a chemat pe Bancu si Nistor, ca de obicei, pe Alex Baluta, iar ca rezerve: Capatana, Ivan si ... Bic.
Recunosc ca nici eu nu il vad pe Bic sa fie jucator nu ca de nationala, dar nici de titular la Craiova. Nu am nimic cu baiatul, dar pur si simplu nu vad sa faca ceva deosebit, sa impinga jocul sau sa dea siguranta.
Din moment ce exista antrenori care il vad printre primii pe postul lui, probabil ca nici eu si nici multi dintre suporterii Craiovei nu ne pricepem. Dar eu sunt sincer cand spun ca as vrea sa inteleg ce anume il face pe Bic eligibil pt Nationala, si nu sunt nicidecum rautacios, in mod sincer vreau sa stiu ce nu pot inteleg.

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: Liga Natiunilor 2020/2021

Mesaj de _BGD_ » 04 Noi 2020, 21:10

Mi se pare nedrept fata de Mateiu. În perioada lui bună, când chiar juca la un nivel bun, nu i s-au dat nicio șansă la națională. Iar Bic după 10 meciuri în care n-au făcut mare brânză primește convocare, chiar și că rezervă

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Liga Natiunilor 2020/2021

Mesaj de THE LION » 04 Noi 2020, 22:13

Bic e bun la constructie, paseaza mereu in fata, sta insa ceva mai slab defensiv.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Liga Natiunilor 2020/2021

Mesaj de florinkeke » 04 Noi 2020, 22:24

Craiova cu Bic titular este lider dupa 9 etape.Craiova cu Mateiu pe acelasi post titularnu a fost ever lider 9 etape.Nu sunt un mare fan Bic insa daca Bergodi il tine titular si Radoi il pune pe lista de rezerve la national atunci inseamna ceva.Bravo lui si la mai mare,inca e tanar si poate creste.Legat de Mateiu,am enorm rspect pentru el, insa toti atrenorii care au fost la Craiova l-au trecut la un moment dat pe banca.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: Liga Natiunilor 2020/2021

Mesaj de _BGD_ » 04 Noi 2020, 23:18

E, ho acum, că doar nu o fi fost Mateiu principalul motiv pentru care nu am fost noi pe primul loc...

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Liga Natiunilor 2020/2021

Mesaj de Paul » 05 Noi 2020, 07:03

E clar ca Mateiu are o cadere de forma, care s-a vazut incepsnd de anul trecut, si la fel de clar este ca a fost trecut pe banca de fiecare antrenor, desi mie imi pare ca acum e prima data cand e pe baza de forma sportiva aratata in meciuri.
Multescu a fost pus sa il treaca pe banca parca din cauza de motive contractuale, iar Mangia nu imi amintesc daca l-a trecut pe banca pentru o iesire disciplinara.
In fine, chestia e ca atunci cand juca dadea siguranta si impingea echipa, era ceva evident, si nu a fost chemat la nationala.
Daca ziceti voi ca Bic da pase in fata, asa o fi, mie mi s-a parut foarte previzibil si cateodata dur fara rost.
Si eu ii doresc numai bine si sa creasca, e al nostru si oricine merita o sansa, dar mi se pare foarte nedrept ce i s-a intamplat lui Mateiu, care sper sa isi revina si sa joace.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Liga Natiunilor 2020/2021

Mesaj de marius_vl » 05 Noi 2020, 08:07

Din pacate Mateiu este la ultimul sezon la noi, e posibil sa ne despartim de el chiar din iarna asta!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Liga Natiunilor 2020/2021

Mesaj de Paul » 05 Noi 2020, 13:15

Eu l-am auzit de mai multe ori spunand ca e multumit aici si vrea sa ramana, cand a fost intrebat, si din cate imi amintesc isi prelungise contractul, dar nu o fi asa. Si daca tot e sa plece si nici nu mai jpaca, de ce nu or incerca sa il vanda pe o suma acolo.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Liga Natiunilor 2020/2021

Mesaj de florinkeke » 05 Noi 2020, 14:59

Eu sper ca Mateiu sa ramana la noi daca nu isi gaseste ceva afara pe un salariu mai bun. Este unul din simbolurile noastre dupa renastere.Bun,rau el a fost acolo asa ca am tot respectul pentru el indiferent de forma sportiva.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Liga Natiunilor 2020/2021

Mesaj de Paul » 05 Noi 2020, 15:37

Asemenea, si eu consider ca e un simbol al renasterii Craiovei si mi-a placut mereu de el penru modul cum a vorbit si pentru spiritul pozitiv pe care il afiseaza mereu. Dar chiar asa, exista undeva informatii referitoare la perioada contractuala pentru jucatori - adica sa nu tii minte toate anunturile aparute in diverse ocazii despre cum isi prelungesc sau nu contractele, pur si simplu daca exista vreo sursa credibila si actualizata pentru asa ceva?

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Liga Natiunilor 2020/2021

Mesaj de fanUCV » 08 Noi 2020, 21:02

Bic, poate primește o șansă și pentru că, oricum, nu ai pe cine și de unde să mai iei jucători români .. doar este și Bicfalvi, acolo la peste 30 de ani .. în plus, meciurile astea vor fi și mai de pregătire pentru campania de Mondiale ..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Scrie răspuns