CM 2022 Qatar

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de cortinadampezzo » 12 Oct 2021, 08:46

Cine face selectia selectionerilor e un cretin haha

Nationala are un nucleu de jucatori formati la Universitatea care ar trebui exploatat cat mai mult.
Eu vad barajele cu urmatorul 11.
Nita - Bancu, Gaman, Burca, Ratiu - Marin, Cicaldau, Stanciu - Mihaila, Ivan, Mitrita

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de malus dacus » 12 Oct 2021, 11:49

Cum ar fi fost să vină Ivan cu mecla aia a lui inocentă - Nu mi-a dat, vere, niciun marcaj, ce-aveti, ati innebunit? O fi uitat. Acuma, ce vreti, sa-i luam, capul? E antrenor tanar, se întâmplă, trebuie sa avem răbdare.

Acum, fara caterinca, eu nu cred ce spune Rățoi ca i-l dăduse pe Muler lui Ivan. Evident, nici pe Ivan nu-l cred.

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de David Graham » 12 Oct 2021, 12:35

malus dacus scrie:
12 Oct 2021, 11:49
...eu nu cred ce spune Rățoi ca i-l dăduse pe Muler lui Ivan. Evident, nici pe Ivan nu-l cred.
Eu cred ca lui i-a ramas Miular, toti ceilalti si-au luat prospaturi ... :)( Parerea mea, trebuia sa-l tina ca ... "gaina batrana" face ciorba buna. Se pare totusi ca lui Ivan ii plac femeile. :)(
:)(

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Geronimo » 12 Oct 2021, 13:11

malus dacus scrie:Cum ar fi fost să vină Ivan cu mecla aia a lui inocentă - Nu mi-a dat, vere, niciun marcaj, ce-aveti, ati innebunit? O fi uitat. Acuma, ce vreti, sa-i luam, capul? E antrenor tanar, se întâmplă, trebuie sa avem răbdare.

Acum, fara caterinca, eu nu cred ce spune Rățoi ca i-l dăduse pe Muler lui Ivan. Evident, nici pe Ivan nu-l cred.
Si cand i-a spus lui Ivan sa-l tina pe Muller? La sedinta tehnica? Sau chiar la acel corner? La schimbare? Ivan a intrat inainte sa fie Muller pe teren...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de David Graham » 12 Oct 2021, 16:02

Asta e, Muller s-a dovedit a fi mai mult decat un nume de iaurt din Kaufland. :)(
:)(

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Takeiteasy » 12 Oct 2021, 20:39

Cipru - Malta 2-2 : rezultat excelent pentru Mangia (echipa lui a avut posesie peste gazde !).

Poate il vom vedea din nou la Craiova in viitor - upgraded, mai experimentat.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de sorialis » 12 Oct 2021, 22:05

Takeiteasy scrie:Cipru - Malta 2-2 : rezultat excelent pentru Mangia (echipa lui a avut posesie peste gazde !).

Poate il vom vedea din nou la Craiova in viitor - upgraded, mai experimentat.
Deocamdată avem antrenor la Știința.

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de marius_vl » 13 Oct 2021, 07:25

Avem cel mai bun antrenor din 2013 incoace!
si cand ma gandesc ca exact acum un an mi-l doream cu atata ardoare pe mirel ratoi asta, n-am sa il mai pot suporta pe nesimtitul asta niciodata pt ce i-a facut lui ivan, mai ales ca imediat dupa meciul asta si-a anuntat plecarea! Ce sens a mai avut mizeria aia daca stia ca oricum pleaca? un nesimtit arogant

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de R.E.N. » 12 Noi 2021, 13:35

Nivelul de jjeg al gesepe depaseste orice imaginatie. Dupa meciul de aseara au gasit de cuviinta sa bage o poza cu Ivan in prim plan, de parca el e de vina ca n-a dat gol in cele 25 de minute in care n-a primit O minge utila. Dupa care un bbou scrie in articol ca ne lipseste un varf si ca Ivan nu e o solutie, ca n-a facut nimic...

Nu l-am vazut pe niciunul sa comenteze ca titularii din atac ai nationalei de aseara, Tanase cel grabnic inchinator cum stie ca e o camera pe el (chiar cred ca o face intentionat sa-l mai miluiasca stapanul cu o pomana) si cu Alibec au inscris impreuna CINCI goluri in divizia a tot sezonul. Mai putin decat Markovic. Sau 1/3 din golurile pe care le-au dat Ivan si Markovic sezonul asta. La fel, n-am vazut pe nimeni sa comenteze despre DE CE a jucat titular aseara Tosca, baiat incapabil de orice fel de actiune ofensiva (a reusit doua centrari plouate pe la 14m), in locul lui Bancu, cand era clar ca e un meci in care Romania trebuie sa atace.

Ultimii ccacati de oameni. Cel mai mult mi-as dori sa vina piturca la nationala, ca sa fie circul complet.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
TrueBlue
junior
junior
Mesaje: 32
Membru din: 07 Noi 2021, 10:35

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de TrueBlue » 12 Noi 2021, 13:57

marius_vl scrie:
13 Oct 2021, 07:25
Avem cel mai bun antrenor din 2013 incoace!
De la brau in jos.
In ultimele 20 de minute islandezii se aparau cu tot efectivul. Pai atunci il bagi pe Ivan ? ...si nu in primele 70 cand mai erau spatii ?
Daca Ivan era in locul lui Alibec in prma repriza la faza aia cand a scapat singur si din cauza suprasolcitarii functiei "viteza" a cazut in cap, acum eram calificati.
Trebuia Ivan sa joace primele 60-70 de minute si Alibec restul si nu invers.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de dorumihnea2 » 12 Noi 2021, 14:55

Echipa a fost făcută la mișto și a recunoscut și Radoi după meci că a greșit primul 11.Alibec și Tănase nu aveau ce căuta în primul 11 deoarece nu prea au meciuri în picioare iar de săracul Tosca ce să spun în afară de 0.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Geronimo » 12 Noi 2021, 16:26

R.E.N. scrie:Nivelul de jjeg al gesepe depaseste orice imaginatie. Dupa meciul de aseara au gasit de cuviinta sa bage o poza cu Ivan in prim plan, de parca el e de vina ca n-a dat gol in cele 25 de minute in care n-a primit O minge utila. Dupa care un bbou scrie in articol ca ne lipseste un varf si ca Ivan nu e o solutie, ca n-a facut nimic...

Nu l-am vazut pe niciunul sa comenteze ca titularii din atac ai nationalei de aseara, Tanase cel grabnic inchinator cum stie ca e o camera pe el (chiar cred ca o face intentionat sa-l mai miluiasca stapanul cu o pomana) si cu Alibec au inscris impreuna CINCI goluri in divizia a tot sezonul. Mai putin decat Markovic. Sau 1/3 din golurile pe care le-au dat Ivan si Markovic sezonul asta. La fel, n-am vazut pe nimeni sa comenteze despre DE CE a jucat titular aseara Tosca, baiat incapabil de orice fel de actiune ofensiva (a reusit doua centrari plouate pe la 14m), in locul lui Bancu, cand era clar ca e un meci in care Romania trebuie sa atace.

Ultimii ccacati de oameni. Cel mai mult mi-as dori sa vina piturca la nationala, ca sa fie circul complet.
Dar Puscas? A facut asta un meci mare la nationala? Sau la echipa lui de club? Se vede si din poze ca nu e fotbalist. Un fel de Florin Andone...


Sent from my iPad using Tapatalk

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de manex » 12 Noi 2021, 18:39

De cand am vazut echipa fara Bancu si Ivan am zis ca ne-o furam. Si ca o sa ii bage in min 70 degeaba. Chiar s-a vazut de cand au intrat. Singurele centari bune de pe stanga au fost date de Bancu.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de SLH » 12 Noi 2021, 20:58

Mi-e din ce in ce mai scarba de FC FRF

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Geronimo » 12 Noi 2021, 22:46

SLH scrie:Mi-e din ce in ce mai scarba de FC FRF
Cum din ce in ce? Eu de cand ma stiu imi e scarba de aia...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Scrie răspuns