Seara Campionilor

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Închis
suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 17 Iul 2005, 03:46

Meciul asta cred ca a fost o catastrofa.Parerea mea!De ce?Pai...sa vedem...Ce [cenzurat] mea cauta Chivu in randurile "Generatiei de aur"? :o: El se juca cu lopatzica cand astia faceau istorie in '94!Era doar un junior!De ce Stanga nici macar nu a fost invitat?De ce Papura nu a fost invitat?De ce Craioveanu nu a fost invitat???A fost o mascarada!Ale cui interese au fost jucate in seara asta??Ale fotbalului romanesc?Ma indoiesc!!
In alta ordine de idei,eu stiu ca meciurile caritabile...de obicei se termina la egalitate...nu?
E vorba de onoarea echipei adverse!Nu poti sa stergi cu ea pe jos,sa inviti la un meci caritabil o selectionata care a facut istorie si sa o bati la 3-5 goluri diferenta!Basca materialele de le bagara unii jucatori mai zelosi!! :eek:
In al treilea si ultimul rand:Paulica,shezi bland tinere!Cand Gica Popescu a semnat cu Dinamo,nici voi nu ati fost de acord cu asta.Acum tu o intorci ca la Ploiesti?Ce este rau ca cineva isi exprima o opinie?Nu au fost violenti,pur si simplu au pus un banner pe care scria un adevar!Eu credeam ca ai tai au luptat pentru libertate si implicit pentru libertatea cuvantului in '89....dar se pare ca m-am inshelat!SA VA FIE VOUA RUSINE PENTRU CA LINGETI UNDE SCUIPATI SI SUNTETI LIPSITI DE ONOARE!!RUSINE SA VA FIE VOUA CA SUSTINETI O ECHIPA A BUCURESTIULUI,PE CAND ADEVARATA POLITEHNICA ZACE IN C! :o: :eek:
Alb-albastru pentru totdeauna!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 17 Iul 2005, 09:49

Nu trebuie sa va mire nimic. Cozi de topor sunt peste tot. Amintiti-va cati iubitori stransese peste noapte Netoiu atunci cand a anuntat ca doreste sa revina la Craiova. Eu cred ca si Timisoara are taranii iei asa cum Catavencu spunea ca "... pana si Austria are falitii ei!" am zis!

Makiaveli
junior
junior
Mesaje: 50
Membru din: 01 Iun 2005, 16:12

Mesaj de Makiaveli » 17 Iul 2005, 11:56

Che Guevara scrie:Ce legatura are coada vacii cu stampila primariei? Adica Makiaveli al tau era mai smecher decat a fost Che Guevara sau ce vrei sa ma faci sa inteleg. Ce legatura are faptul ca eu am l-am ales avatar pe Che cu faptul ca Hagi s-a pisat in ghetele lui Gh. Popescu? Nu ca mi-ar fi drag de unul sau de altul... dar nu trebuie sa ne lasam furati de val numai pentru ca exista oameni care stiu cum sa faca pentru a avea o presa buna.
Nu e vorba de Machiavelli, ci de Makiaveli aka 2Pac

Makiaveli
junior
junior
Mesaje: 50
Membru din: 01 Iun 2005, 16:12

Mesaj de Makiaveli » 17 Iul 2005, 12:33

Inca odata, o sa explic si aici ca sa am consttintza curata faptul ca Poli din C nu este adevarata poli timisoara

in anul 1921, Universitatea Politehnica pune bazele echipei de fotbal Politehnica Timisoara,care va juca o perioada buna de timp in diviziile inferioare.

Printr-un decret dat de rectoratul Politehnicii la acea vreme se stipuleaza clar faptul ca fara Universitatea Politehnica din Timisoara in structurile de conducere echipa Poli TImisoara nu poate sa existe

In 1997 acest Zambon printr-o miscare meschina scoate Universitatea Politehnica din conducerea clubului echipa de fotbal adevarata a orasului neputand exista fara conducerea acesteia

Idiotzenia rectoratului si nedarea in judecata a lui zambon cum ar fi trebuit sa se intample la vremea respectiva duce in final la "furtul" echipei timisorene de catre zambon

Aceasta echipa nu mai avea cum sa fie adevatata poli timisoara pt ca nu avea nici o legatura cu Institutul Politehnic

Intre timp, o noua mutare gandita de Politehnica este,prin scoaterea abuziva a sa de la conducerea echipei lu' Zambon, si respectand decretul din 1921, infiintzarea echipei de fotbal C.S.U Politehnica care activeaza in divizia C, aceasta echipa fiind a Institutului Politehnic astfel creandu-se o revenire la situatzia din 1921.

in anu de gratzie 2002 se produce fuzionarea echipe CSU Politehnica cu Aek Bucuresti,
rezultand actuala echipa

Aceste informatzii le putetzi gasi pe forumul GSP, precum si in arhivele Universitatzii Politehnica Timisoara

Din cele spuse de mine rezulta ca nu are cum sa existe POli fara participarea Politehnicii, adica fara ca ea sa ia parte la conducere

Rezulta deci ca Poli Timisoara nu a plecat niciodata din Banat, nu avea cum, decat daca mutau si Universitatea Politehnica odata cu ea

Actuala Poli are in conducerea administrativa membrii ai Univesitatzii Politehnica si respecta decretul din 1921

Concluziile tragetzi-le voi

Hai Craiova&Poli

Moarte javrelor
Si acuma vizavi de incidentul cu javrele din bucuresti
Au venit vreo 10 gorlie dinamoviste si au batu niste copii de la noi din galerie care s-au departat de grup

Makiaveli
junior
junior
Mesaje: 50
Membru din: 01 Iun 2005, 16:12

Mesaj de Makiaveli » 17 Iul 2005, 12:54

"A fost o seară care ne-a amintit că am fost şi noi cineva. În sfîrşit, o seară pătată de emisarii falşi ai unui oraş, Craiova, pe care fotbalul nostru nu-l mai înţelege şi, prin urmare, nici nu-l mai acceptă." sursa GSP

"NU-L IARTĂ NIMENI
Mircea Sandu huiduit de 25.000 de oameni
Preşedintele FRF, Mircea Sandu, a trăit aseară la Timişoara unul dintre cele mai negre momente din întreaga sa activitate. Cu o oră înaintea începerii partidei, boss-ul federal a avut neinspiraţia să urce la tribuna oficială a stadionului "Dan Păltinişanu" traversînd pista de atletism a arenei. În acel moment în stadion se aflau 25.000 de oameni care au izbucnit într-un imens cor de fluierături şi huiduieli. S-a scandat minute în şir "De-mi-si-a!" şi "Ieşi afară, javră ordinară!". Cel supranumit "Naşul" a făcut faţă cu greu situaţiei. La un moment dat el s-a oprit să mîngîie un copil care se afla în dreptul băncilor de rezerve, dar huiduielile n-au încetat. Roşu la faţă, Mircea Sandu a urcat cu greu treptele către spaţiul rezervat VIP-urilor." sursa Gsp

Nu pupam in fund federatzia cum zicea un coleg de aici de pe forum

Makiaveli
junior
junior
Mesaje: 50
Membru din: 01 Iun 2005, 16:12

Mesaj de Makiaveli » 17 Iul 2005, 13:10

Nu ma intzelegetzi gresit. Vreau Craiova in A.Timisoara nu e dusmanul vostru.dar in acelasi timp nu pot sa fiu de acord cu au facut acei fani ai Craiovei la TM

da exista democratzie, dar la noi in Romania e prost intzeleasa.

Hai sa va spun ce parere am eu despre ce au facut respectivii "fani" ai Craiovei

Fac o comparatzie.Cum ar fii daca eu vin la unul din voi acasa si ma pun eu sa zic de un musafir ,de fatza cu el si cu gazda ...ca de ...e democratzie, ca e un looser, mu..st, etc
Cu ce gresesc ? E democratzie nu?

Acei fani au venit la mine pe stadion, la mine acasa, si si-au exprimat parerea vizavi de un musafir care a venit acolo, care rau , bun nu conteaza, ramane un musafir

Atzi fi reactzionat la fel ca noi daca sa ziceam un grup de fani ai TImisoarei ar fi facut asta pe "oblemenco" la adresa lu Balaci de exemplu, care sa presupunem ca ar fi facut vreun rau Timisoarei

Fitzi obiectivi ca riscatzi uitandu-va dupa paiul din ochiul altuia, sa nu vedetzi barna din ochiul vostru

Venitzi in A, Avem nevoie de voi sa luptam cu Bucurestiul!!!

deja Tmisoarei s-a alaturat Clujul, poate se baga si Constantza si poate si altele, dar fara voi nu e la fel de piperat, asa ca sa nu ma dezamagitzi si sa promovatzi anul viitor

Bafta!!

ozzy

Mesaj de ozzy » 17 Iul 2005, 13:26

Makiaveli scrie:Atzi fi reactzionat la fel ca noi daca sa ziceam un grup de fani ai TImisoarei ar fi facut asta pe "oblemenco" la adresa lu Balaci de exemplu, care sa presupunem ca ar fi facut vreun rau Timisoarei
cum naiba ti-a putut trece prin cap sa faci o asemenea comparatie???
pai Balaci e idolul Craiovei, voi ce treaba aveti cu Popescu?
daca veneati si ziceati ceva de Panduru de ex.. atunci chiar nu cred ca ar fi avut cineva ceva cu voi

ozzy

Mesaj de ozzy » 17 Iul 2005, 13:29

Makiaveli scrie: Fac o comparatzie.Cum ar fii daca eu vin la unul din voi acasa si ma pun eu sa zic de un musafir ,de fatza cu el si cu gazda ...ca de ...e democratzie, ca e un looser, mu..st, etc
Cu ce gresesc ? E democratzie nu?
1) una e sa vii la mine in casa ca musafir, alta e sa dai bani pe bilet ca sa intri la mine in casa
2) nimeni nu l-a jignit pe GP, doar i s-a reamintit ca pentru noi nu mai exista

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 17 Iul 2005, 13:51

PaulS scrie:
ganticick scrie:In primul rand nu trebuie sa generalizezi...a fost Blondu, postasu, sunt de-ai nostrii, dar nu am fost NOI! Nu stiu exact ce s-a intamplat dar parerea mea e ca, la cat de civilizati va credeti, ar fi trebuit sa-i lasati sa-si faca damblaua cu "bennerul" nu sa-l rupeti, nu sa strigati B-ul...asa nu ati facut decat sa va aratati adevarata fatza!Stim ca nu ne suportati!
Am fost destul de civilizati cu ei !! Nu noi am sarit la bataie si nu noi am afisat bannere necivilizate !!

WhiteBlue4Ever, ai grija sa-ti cumperi ceas desteptator !! Sa nu cumva sa ratezi derbyurile echipei tale cu Vanju Mare, Otopeniul, Inter Gaz sau FC Caracal !! Noi ne batem la titlu, voi ??
faceti [cenzurat] u praf..cand noi luam campionate si cupe....voi deabia va infintati...
Care e problema daca au pus un benar...e stadionu vostru..da nu juca poli...era un meci pt toti suporterii ROMANIEI...
Parca ROMANIA - BRAZILIA a fost NU??

voi ce ati pregatiti pt meciu asta??

iuli

Mesaj de iuli » 17 Iul 2005, 13:58

Makiaveli scrie: Venitzi in A, Avem nevoie de voi sa luptam cu Bucurestiul!!!
Bah,in A este AEK Bucuresti,voi sunteti in C daca nu stiai.

PaulS
junior
junior
Mesaje: 74
Membru din: 18 Dec 2004, 21:18

Mesaj de PaulS » 17 Iul 2005, 13:58

Sava scrie:
Pt PaulS, cand am facut mesajul erau si suporteri timsioreni (chiar ei ne-au dat panza si le multumim pe aceasta cale) cu noi asa ca ceea e zici tu ca relatiile s-au racit nu sta in picioare, oricum noi aveam relatii de prietenie cu Masseria, Drojdierii si Fazione Extrema nu cu toata gloata din peluza.
Stiu ca ati fost sustinuti de Masseria !! Ei si la meciul din campionat au stat in galeria voastra !! Ei au mentalitatea lor, diferita de cea a peluzei !!
Eu nu sunt suparat doar pt ca ati afisat acel banner, ci pentru ca ati sarit imediat la bataie. In momentul in care toata peluza a contesta bannerul trebuia sa-l dati jos, nu sa va bateti cu timisorenii, ca nu erati in peluza voastra !!

Pt ceilalti : Voi nu va dati seama ca vorbiti la trecut ?? De prezent nu aveti nimic de zis ?? Sau de viitor ??

iuli

Mesaj de iuli » 17 Iul 2005, 14:04

Prezentul pt Tim:in genunchi ia fata Buc.
Viitorul:cu gura deschisa si bucurestenii v-o baga pana-n gat..

iuli

Mesaj de iuli » 17 Iul 2005, 14:06

PaulS scrie:
iuli scrie:
Makiaveli scrie: Venitzi in A, Avem nevoie de voi sa luptam cu Bucurestiul!!!
Bah,in A este AEK Bucuresti,voi sunteti in C daca nu stiai.
Cauta tu prin clasamente si daca gasesti AEK Bucuresti atunci eu vin la Craiova si iti sarut mana !! Sunteti ca o moara stricata !!
Ce sa cauti in Craiova?? Sunt mai aproape decat crezi tu!!

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 17 Iul 2005, 14:17

Diferenta dintre Craiova si Timisoara este ca Stiinta are suporteri in toata tara, si de toate natiile(inclusiv munteni, moldoveni, ardeleni, unguri, banateni) timisoara are 60 000 de suporteri locali...o echipa este facuta mare de suporterii ei asa ca mai aveti mult pana ne ajungeti din urma...
...si sa nu mai iei acum cu civilizatia de la voi d p stadion si din oras si bla bla bla...ati uitat cand i-ati blocat pe jucatori pe stadion?..si cand scandati impotriva lu` dobos s.a.?E normal sa te bucuri la victorie, dar fi sigur ca va veni si ziua noastra(iar)...pana atunci ciocu mic si joc de glezne ca sunteti departe!

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Mesaj de inter » 17 Iul 2005, 14:27

PaulS scrie:
iuli scrie:
Makiaveli scrie: Venitzi in A, Avem nevoie de voi sa luptam cu Bucurestiul!!!
Bah,in A este AEK Bucuresti,voi sunteti in C daca nu stiai.
Cauta tu prin clasamente si daca gasesti AEK Bucuresti atunci eu vin la Craiova si iti sarut mana !! Sunteti ca o moara stricata !!
esti dus .. postezi aici , pt. ca pe forumul echipei tale favorite , toti te considera un dragut (asta e parherea timisorenelilor tai ... daca vrei iti dau link-ul)
asa ca fiind un renegat de ai tai , fa-i pasi de aici!

Închis