Deplasari in Europa!

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Dtristan
fanatic
fanatic
Mesaje: 1155
Membru din: 26 Apr 2006, 22:01

Deplasari in Europa!

Mesaj de Dtristan » 11 Aug 2006, 04:14

As dori sa vad si eu care ar fi dispus sa mearga in Bulgaria...spun asta pentru ca eu planuiesc o expeditie din asta :lol: :lol: spun Bulgaria ca e mai accesibila....nu ar fi mult ma refer la finante dat fiind faptul ca se va face cu trenul...ar fi interesant nu?ma gandesc sa fac asta pentru ca vreau neaparat sa apara un tricolor scris cu albastru pe el Craiova....stiu ca multi din cele cateva grupari din Craiova planuiesc si ei sa mearga tot cu trenul....


Hai che ca stiu ca u esti un globettroter!!!
Unii au cantitate altii au calitate! Cantitatea se cumpara, calitatea se castiga!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 11 Aug 2006, 07:54

Pai ce sa facem in Bulgaria?

Avatar utilizator
asterix
fanatic
fanatic
Mesaje: 1250
Membru din: 24 Feb 2004, 10:13

Mesaj de asterix » 11 Aug 2006, 10:59

Che Guevara scrie:Pai ce sa facem in Bulgaria?
Pai la meciul din preliminarii.

dragos.negru
senior
senior
Mesaje: 489
Membru din: 14 Mar 2006, 21:08

Mesaj de dragos.negru » 11 Aug 2006, 12:13

eu am in plan sa ajung la meciul din Olanda.

Dtristan
fanatic
fanatic
Mesaje: 1155
Membru din: 26 Apr 2006, 22:01

Mesaj de Dtristan » 11 Aug 2006, 12:51

Che Guevara scrie:Pai ce sa facem in Bulgaria?
:lol:

Te trezisi de dimineata!!!Ziceti mai merge vreounu?
Unii au cantitate altii au calitate! Cantitatea se cumpara, calitatea se castiga!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 11 Aug 2006, 14:29

asterix scrie:
Che Guevara scrie:Pai ce sa facem in Bulgaria?
Pai la meciul din preliminarii.
Din ce stiu eu Oltenia nu joaca in preliminariile UEFA. Si nici vreun fotbalist de la Craiova nu este chemat la lot. Asa ca nu as avea ce sa fac acolo unde joaca 2 echipe de straini. Mai degraba as merge la Germania-Italia sau vreun meci de acest gen...

Dtristan
fanatic
fanatic
Mesaje: 1155
Membru din: 26 Apr 2006, 22:01

Mesaj de Dtristan » 11 Aug 2006, 14:40

De ce acolo joaca vreun craiovean?


Doamne!!!am pretentii mai...cum zice un prieten din galerie esti baiat mare:))
Unii au cantitate altii au calitate! Cantitatea se cumpara, calitatea se castiga!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 11 Aug 2006, 14:44

Nu joaca nici un oltean in nationalele Germaniei sau Italiei dar macar aia sunt oameni civilizati. Stiu ce inseamna respectul si te trateaza corect pe tine ca suporter care participi la meciurile lor.

Dtristan
fanatic
fanatic
Mesaje: 1155
Membru din: 26 Apr 2006, 22:01

Mesaj de Dtristan » 11 Aug 2006, 14:58

uite civilizatia....da asta modelul de suporter german...nu exagerez cand spun ca 70%dintre suporterii germani englezi sunt asa...sa caut si cu italieni...poate sti si u ca ai fost acolo.
http://www.hardcorehooligan.nl/demo/fot ... t=0&pos=19
Unii au cantitate altii au calitate! Cantitatea se cumpara, calitatea se castiga!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 11 Aug 2006, 15:03

Exagerezi la greu. In Germania decat 50% din populatie iubeste fotbalul. Restul au treaba. Trebuie sa mearga sa munceasca fiindca maine au de platit facturi. Pentru cultura ta generala am fost si pe acolo. :-)

Din aia 50% numai 1-2% sunt ultrasi. Restul merg la stadion si se bucur indiferent cine invinge. Pentru ca oamenii apreciaza show-ul. Nici nu am vazut link-ul tau dar stiu precis ca iar ai dat vreun exemplu de huligani. De regula aia sunt germani din est care sunt la fel de ciobani si de marlani ca si noi romanii. Nu degeaba ne uraste Europa. Fiindca nu stim sa respectam lumea in care traim.

Dtristan
fanatic
fanatic
Mesaje: 1155
Membru din: 26 Apr 2006, 22:01

Mesaj de Dtristan » 11 Aug 2006, 15:11

Ba dao draq dar cand se bateau cateva mii in 2000 cu englezii....or fi aia 1%....


Uita-te numai cate incidente au fost la CM.....asta o fi civilizatia occidentala?

Eu sunt mandru ca traiesc in Romania...in Craiova...acum in buCUR-ESTI dar asta e tara mea si ma mandresc...suntem offtopik si vroiam sa vad care merge in bulgaria...discutia cu tine nu se termina niciodata...
Unii au cantitate altii au calitate! Cantitatea se cumpara, calitatea se castiga!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 11 Aug 2006, 15:52

Pai tocmai ce se termina...

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 11 Aug 2006, 15:55

Che Guevara scrie:
asterix scrie:
Che Guevara scrie:Pai ce sa facem in Bulgaria?
Pai la meciul din preliminarii.
Din ce stiu eu Oltenia nu joaca in preliminariile UEFA. Si nici vreun fotbalist de la Craiova nu este chemat la lot. Asa ca nu as avea ce sa fac acolo unde joaca 2 echipe de straini. Mai degraba as merge la Germania-Italia sau vreun meci de acest gen...
chiar nu poti sa te abtii? vad ca marsezi in penibil. :o:

Avatar utilizator
evo_dk
suporter
suporter
Mesaje: 665
Membru din: 08 Mai 2006, 13:58

Mesaj de evo_dk » 11 Aug 2006, 16:15

@Che Iara aberezi!!! Romanii iubesc enorm fotbalul dar saracia nu i lasa sa faca acest lucru...vezi tu sportul si cultura sunt acum pe ultimele locuri! Oare de ce??? pai mai e interesat romanu de astea cand el nu are ce pune pe masa si munceste de isi rupe carca in o mie de schimburi?

Intai de toate esti roman si ar trebui sa fi mandru de asta!



@dtristan: man cam cat costa deplasarea in Bulgaria? bine ca e absurd sa sti exact...dar in termeni mari...stiind ca e cea mai accesibila ;))...
suporter independent, Ex-HC...

Dtristan
fanatic
fanatic
Mesaje: 1155
Membru din: 26 Apr 2006, 22:01

Mesaj de Dtristan » 11 Aug 2006, 16:17

MAi sa zic maxim maxim 500-800 de mii dusul cu trenu...dar maxim....
Unii au cantitate altii au calitate! Cantitatea se cumpara, calitatea se castiga!

Scrie răspuns