PE CE STADION ATI VREA SA JOACE ECHIPA NATIONALA ?

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Patriotic blue
membru
membru
Mesaje: 229
Membru din: 26 Iul 2006, 04:49

Mesaj de Patriotic blue » 04 Sep 2006, 08:57

Daca Pitzurca ar putea trece peste superstitiile lui de barbugiu, ar trebui supus la vot, sa voteze chiar lotul natzionalei romaniei. Sint o mie la suta sigur ca jucatorii, indiferent de la ce club vin ei ar vota CRAIOVA. Stiu ei de ce :up:

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Mesaj de Dany » 04 Sep 2006, 09:00

Patriotic blue scrie:Daca Pitzurca ar putea trece peste superstitiile lui de barbugiu, ar trebui supus la vot, sa voteze chiar lotul natzionalei romaniei. Sint o mie la suta sigur ca jucatorii, indiferent de la ce club vin ei ar vota CRAIOVA. Stiu ei de ce :up:
pai stim si noi unde ar merge.... inainte de meci...... :laughing:
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
Glamdringer
suporter
suporter
Mesaje: 789
Membru din: 24 Ian 2004, 19:32

Mesaj de Glamdringer » 04 Sep 2006, 10:23

ar fi magistral sa se joace Romania - Olanda pe Ion Oblemenco o:

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 04 Sep 2006, 10:27

Pai Lobont, Pancu si Neaga nu ar mai vrea la Craiova. Ca ii prinde lumea in fapt la Flora si le striga pe stadion ca sunt alcoolici si drogati.

Eu as vrea sa jucam toate meciurile pe Maracana. Daca nu la RIO, macar la Belgrad. :up: :up:

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 04 Sep 2006, 11:46

Pana acum "Ion Oblemenco" e in top! Oricum, nu are treaba barbutu` cu stadionu unde joaca nationala! aaa am o idee...dam cate o mana cu Piturca la barbut, si daca castigam, e obligat sa joace aici! :laughing: o:

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Mesaj de Cosmin™ » 04 Sep 2006, 11:52

Pai cred ca se va alege intre Timisoara si Craiova...dar sa nu uitam ca Timisoreni nu au umplut stadionul decat la meciurile cu steaua si rapid . noi deocamdata doar cu dinamo...
Imagine

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 04 Sep 2006, 12:31

Prezenta a 15.000 de persoane la amicalul dinaintea meciului cu Bosnia spune totul.

*Coco*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2307
Membru din: 14 Mai 2006, 00:04

Mesaj de *Coco* » 04 Sep 2006, 12:44

Mutu şi Chivu au cerut schimbarea stadionului



Jucătorii naţionalei au devenit superstiţioşi. Pentru că au făcut egal cu Bulgaria la Constanţa, Mutu şi compania îi cer lui Piţurcă să schimbe locul de disputare a partidelor de acasă... poate, poate s-o schimba norocul. Opţiunile lui Piţurcă sunt Bucureşti,
Craiova sau Timişoara.
Fotbaliştii naţionalei au impresia că stadionul Farul, locul unde au bătut Cehia, nu le mai poartă noroc. Pentru că au făcut egal cu bulgarii, jucătorii naţionalei i-au cerut lui Piţurcă să schimbe stadionul, a declarat selecţionerul României în direct la Realitatea Sportivă.

„Am avut o discuţie cu băieţii şi m-au rugat să jucăm pe un alt stadion”, a afirmat Piţurcă.

Piţurcă a luat în calcul cererea lui Mutu şi Chivu şi a spus că sunt şanse ca Naţionala să joace şi pe alte stadioane. El a recunoscut că evită să joace în Bucureşti. Motivul? Publicul. „Doresc si eu sa joc în toata tara, în Craiova, la Timisoara... şi in Bucureşti, însă acolo există pericolul sa nu umplem stadioanele pentru ca oamenii sunt saturaţi de fotbal de înaltă clasă”.

Avatar utilizator
Glamdringer
suporter
suporter
Mesaje: 789
Membru din: 24 Ian 2004, 19:32

Mesaj de Glamdringer » 04 Sep 2006, 13:26

pai din cate stiu eu nationala n-a pierdut absolut niciodata la Craiova

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 04 Sep 2006, 13:32

Glamdringer scrie:pai din cate stiu eu nationala n-a pierdut absolut niciodata la Craiova
Corect. o:

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Mesaj de Dany » 04 Sep 2006, 13:36

*Coco* scrie:Mutu şi Chivu au cerut schimbarea stadionului



Jucătorii naţionalei au devenit superstiţioşi. Pentru că au făcut egal cu Bulgaria la Constanţa, Mutu şi compania îi cer lui Piţurcă să schimbe locul de disputare a partidelor de acasă... poate, poate s-o schimba norocul. Opţiunile lui Piţurcă sunt Bucureşti,
Craiova sau Timişoara.
Fotbaliştii naţionalei au impresia că stadionul Farul, locul unde au bătut Cehia, nu le mai poartă noroc. Pentru că au făcut egal cu bulgarii, jucătorii naţionalei i-au cerut lui Piţurcă să schimbe stadionul, a declarat selecţionerul României în direct la Realitatea Sportivă.

„Am avut o discuţie cu băieţii şi m-au rugat să jucăm pe un alt stadion”, a afirmat Piţurcă.

Piţurcă a luat în calcul cererea lui Mutu şi Chivu şi a spus că sunt şanse ca Naţionala să joace şi pe alte stadioane. El a recunoscut că evită să joace în Bucureşti. Motivul? Publicul. „Doresc si eu sa joc în toata tara, în Craiova, la Timisoara... şi in Bucureşti, însă acolo există pericolul sa nu umplem stadioanele pentru ca oamenii sunt saturaţi de fotbal de înaltă clasă”.

Pai sa joace ei fotbal adevarat si sa joace pana in minutul 90 ca nu stadionul e de vina ca nu castigam noi!
Si nici macar ghinionul, cum zicea Dica, ci mentalitatea traditionala a romanilor care se multumesc cu putin!
Pana cand nu isi vor schimba atitudinea cand vin la lot nu vom avea rezultate si calificari!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 04 Sep 2006, 13:51

Din cate stiu eu, Mircea Sandu a zis ca meciul cel mai important, cu Olanda, trebuie sa se joace la buCUResti, pe Lia Manoliu. :-x

Ar trebui sa se joace la Craiova sau Timisoara, sau daca si alte orase isi fac stadion sa se joace la ei. Ex. Cluj, Brasov. Am mai spus odata: echipa e a intregii tari, deci trebuie sa se joace prin toate marile orase, asa cum face Italia.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Mesaj de Dany » 04 Sep 2006, 13:55

alex.pripas scrie:Din cate stiu eu, Mircea Sandu a zis ca meciul cel mai important, cu Olanda, trebuie sa se joace la buCUResti, pe Lia Manoliu. :-x

Ar trebui sa se joace la Craiova sau Timisoara, sau daca si alte orase isi fac stadion sa se joace la ei. Ex. Cluj, Brasov. Am mai spus odata: echipa e a intregii tari, deci trebuie sa se joace prin toate marile orase, asa cum face Italia.

Ai dreptate, dar deocamdata in afara de Craiova si Timisoara nu cred ca pot juca in tara!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

ionut_ucv
suporter
suporter
Mesaje: 541
Membru din: 22 Iul 2006, 18:37

Mesaj de ionut_ucv » 04 Sep 2006, 13:58

pai sa joace la craiova ..... ca sa vedem si noi .... live

Scrie răspuns