PE CE STADION ATI VREA SA JOACE ECHIPA NATIONALA ?

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Mesaj de nyk_sorin » 03 Apr 2007, 22:15

http://www.editie.ro/mod.php?mod=video&idvideo=371

facura si sonorizarea, o sa fie gata pt vineri. :up: :up:
sper de acum inainte sa bage si ei imnul la intrarea echipelor.

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 03 Apr 2007, 22:18

nyk_sorin scrie:http://www.editie.ro/mod.php?mod=video&idvideo=371

facura si sonorizarea, o sa fie gata pt vineri. :up: :up:
sper de acum inainte sa bage si ei imnul la intrarea echipelor.
asta e un lucru f bun

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 03 Apr 2007, 22:31

1948 scrie:
nyk_sorin scrie:http://www.editie.ro/mod.php?mod=video&idvideo=371

facura si sonorizarea, o sa fie gata pt vineri. :up: :up:
sper de acum inainte sa bage si ei imnul la intrarea echipelor.
asta e un lucru f bun
Asa este ... La meciul din tur cu dinamo , cand au fost boxele alea la peluza , a fost o atmosfera superba inainte de meci ... :-D

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Mesaj de Bals_Boy » 03 Apr 2007, 23:27

Oltenia scrie:
1948 scrie:
nyk_sorin scrie:http://www.editie.ro/mod.php?mod=video&idvideo=371

facura si sonorizarea, o sa fie gata pt vineri. :up: :up:
sper de acum inainte sa bage si ei imnul la intrarea echipelor.
asta e un lucru f bun
Asa este ... La meciul din tur cu dinamo , cand au fost boxele alea la peluza , a fost o atmosfera superba inainte de meci ... :-D
da ... dar decat atmosfera si sa pierdem ... mai bine fara atmosfera si sa castige echipa :-)
Forza STIINTA

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 03 Apr 2007, 23:34

dragos.negru scrie:in primul rand ca olandezii vor cere hotel de 5* in oras, asa cum au facut si la precedenta intalnire.
mai desenati o stea pe Bavaria si scrieti pe el Burj Bav Aria :)(
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
laurentiu91
fanatic
fanatic
Mesaje: 2970
Membru din: 01 Iun 2006, 22:35

Mesaj de laurentiu91 » 04 Apr 2007, 09:10

Piturca despre RETURUL CU OLANDA:

"E exclus sa mai jucam la Bucuresti. S-ar putea sa o facem tot la Timisoara.
Si Craiova ar fi o varianta, dar în Banie înca nu e pus la punct stadionul".

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 04 Apr 2007, 10:28

Bals_Boy scrie:
Oltenia scrie:
1948 scrie:
asta e un lucru f bun
Asa este ... La meciul din tur cu dinamo , cand au fost boxele alea la peluza , a fost o atmosfera superba inainte de meci ... :-D
da ... dar decat atmosfera si sa pierdem ... mai bine fara atmosfera si sa castige echipa :-)
Si anul trecut la meciul cu Petrolul a fost super atmosfera si am invins.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 04 Apr 2007, 15:22


DoRyN

Mesaj de DoRyN » 04 Apr 2007, 17:03

Aeroport international nu are Craiova.
Este cel mai mare minus. Asa ca sunt cele mai mici sanse.

Nu-i vad venind pe olandezi cu autocarul de la Bucuresti la Craiova.

Avatar utilizator
laurentiu91
fanatic
fanatic
Mesaje: 2970
Membru din: 01 Iun 2006, 22:35

Mesaj de laurentiu91 » 04 Apr 2007, 17:31

Alte 9 stadioane ar putea fi acreditate la categoria a 3-a

Directorul departamenului de licenţiere din cadrul FRF, Viorel Duru, a declarat, agenţiei MEDIAFAX, că alte nouă stadioane din România pot fi acreditate de UEFA la categoria a 3-a dacă acestea vor fi modernizate.

"În afara stadionului Steaua, care este acreditat pentru categori a 3-a, toate celelalte sunt de categorii inferioare. Ar putea să primească categoria a 3-a în urma unei inspecţii UEFA, dacă vor fi modernizate, stadioanele Ceahlăul, Giuleşti, Dan Păltinişanu, Dinamo, aşa cum speră conducerea de acolo, Lia Manoliu, în cazul în care nu va fi dărâmat, Ion Oblemenco, Farul Constanţa, pot spune chiar şi cel din Iaşi sau Galaţi. Dar cele mai mari şanse cred eu că le au primele patru", a declarat Duru.

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 04 Apr 2007, 18:51

DoRyN scrie:Aeroport international nu are Craiova.
Este cel mai mare minus. Asa ca sunt cele mai mici sanse.

Nu-i vad venind pe olandezi cu autocarul de la Bucuresti la Craiova.
eu am inteles ca faza cu aeroportul nu mai este o problema

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Mesaj de DarkComy » 04 Apr 2007, 19:19

laurentiu91 scrie:Alte 9 stadioane ar putea fi acreditate la categoria a 3-a

Directorul departamenului de licenţiere din cadrul FRF, Viorel Duru, a declarat, agenţiei MEDIAFAX, că alte nouă stadioane din România pot fi acreditate de UEFA la categoria a 3-a dacă acestea vor fi modernizate.

"În afara stadionului Steaua, care este acreditat pentru categori a 3-a, toate celelalte sunt de categorii inferioare. Ar putea să primească categoria a 3-a în urma unei inspecţii UEFA, dacă vor fi modernizate, stadioanele Ceahlăul, Giuleşti, Dan Păltinişanu, Dinamo, aşa cum speră conducerea de acolo, Lia Manoliu, în cazul în care nu va fi dărâmat, Ion Oblemenco, Farul Constanţa, pot spune chiar şi cel din Iaşi sau Galaţi. Dar cele mai mari şanse cred eu că le au primele patru", a declarat Duru.
Adica ceahlaul , rrapid , timisoara si CAINI? Adica dinamo are sanse mai mare ca noi sa isi faca stadion de categoria a 3 ? :laughing: :laughing: :laughing: Pai aia in primul rand trebuie sa bage bani serios sa faca din groapa de gunoi >> stadion si abia apoi >> stadion categoria a 3
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 04 Apr 2007, 20:30

U Craiova scrie:
1948 scrie:
DoRyN scrie:Aeroport international nu are Craiova.
Este cel mai mare minus. Asa ca sunt cele mai mici sanse.

Nu-i vad venind pe olandezi cu autocarul de la Bucuresti la Craiova.
eu am inteles ca faza cu aeroportul nu mai este o problema
Amandoi aveti dreptate decat pe jumatate.
1. Craiova are aeroport international. Problema este ca pana nu demult nu existau curse regulate care sa decoleze de pe acest stadion. Asta a fost problema pe care a sezizat-o Doryn.
2. Pana acum o luna exista o cursa de Italia care se facea miercurea (destinatia Florenta, daca nu ma insel) si asta e ceea ce a inteles 1948.

Dar, cum noi nu suntem olteni daca nu complicam totul pana la capat, intre timp Tarom a decis sa anuleze cursa regulata de pe aeroportul din Craiova din cauza nerentabilitatii ei. Nu stiu daca a si fost pusa in practica aceasta decizie, insa daca vrem sa jucam cu Olanda la Craiova trebuie sa nu se renunte la aceasta cursa.

Care dintre voi se ofera sa mearga saptamanal cu avionul in Italia ca sa jucam cu Olanda la Craiova?
Deci... joi au fost lansate zborurile internationale regiulate de pe aeroportul din Craiova. Cursa Tarom era Craiova-Bucuresti si a fost intr-adevar anulata. Insa noul operator este firma CarpatAir, care face curse ZILNICE REGULATE de pe aeroportul din Craiova catre 15 destinatii din Franta, Italia, Germania, Grecia la inceput. Pe viitor se urmareste extinderea curselor. Pana pe 15 aprilie sunt deja rezervate cel putin 15 bilete la fiecare cursa. Iar la acest succes nu se astepta nici Carpat Air.

Asa ca aeroportul nu este o problema.

Avatar utilizator
laurentiu91
fanatic
fanatic
Mesaje: 2970
Membru din: 01 Iun 2006, 22:35

Mesaj de laurentiu91 » 04 Apr 2007, 20:36

alex.p scrie:
Deci... joi au fost lansate zborurile internationale regiulate de pe aeroportul din Craiova. Cursa Tarom era Craiova-Bucuresti si a fost intr-adevar anulata. Insa noul operator este firma CarpatAir, care face curse ZILNICE REGULATE de pe aeroportul din Craiova catre 15 destinatii din Franta, Italia, Germania, Grecia la inceput. Pe viitor se urmareste extinderea curselor. Pana pe 15 aprilie sunt deja rezervate cel putin 15 bilete la fiecare cursa. Iar la acest succes nu se astepta nici Carpat Air.

Asa ca aeroportul nu este o problema.
Exceptional !!

Intr-adevar,numai daca esti foarte documentat ii poti inchide gura(tastatura) lui Che Ghe...ptiu , vreau sa zic U Craiova !!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 04 Apr 2007, 21:39

U Craiova scrie:Cursa Tarom era Craiova-Bucuresti cu legatura spre Italia.

Fiindca altfel nu se justifica treaba cu Aeroprtul International.

In rest se poate sa ai dreptate, daca zici ca a venit Crapat Air aici. M-as bucura ca as scapa si eu de un stress in plus in privinta calatoriilor lungi cu autocarul.
Deci, cursa era Bucuresti-Craiova-Bucuresti. Nu era internationala. Iti spun sigur, pentru ca am facut stirea despre cursa, am vorbit si cu Radu Berceanu (pe atunci ministru al transporturilor).

Joia trecuta au inceput cursele internationale. Am avut o echipa de la mine de la studio plecata in prima cursa. Mai multe detalii puteti vedea de aici.

Scrie răspuns