Belarus - Romania

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Belarus - Romania

Mesaj de alex.p » 04 Sep 2007, 11:38

8 septembrie, stadion Dinamo, Minsk, ora 19.00

Lotul României pentru meciul cu Belarus

Portari
Bogdan Lobonţ (Dinamo)
Dănuţ Coman (Rapid)

Fundaşi
Petre Marin (Steaua)
Dan Matei (Gloria Bistriţa) (noi nu putem sa il luam in locul lui Dananae....)
Gabriel Tamaş (Auxerre)
Dorin Goian (Steaua)
Cristian Chivu (Inter Milano)
Marius Constantin (Rapid)
Răzvan Raţ (Şahtior Doneţk)
Ştefan Radu (Dinamo)

Mijlocaşi
Florentin Petre (ŢSKA Sofia)
Bănel Nicoliţă (Steaua)
Paul Codrea (Siena)
Ovidiu Petre (Steaua)
Nicolae Dică (Steaua)
Dorinel Munteanu (FC Vaslui)
Eugen Trică (CFR Cluj)
Adrian Cristea (Dinamo)

Atacanţi

Adrian Mutu (Fiorentina)
Gigel Bucur (Poli Timişoara)
Ciprian Marica (VfB Stuttgart)
Sergiu Radu (VfL Wolfsburg)

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2479
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Mesaj de marius_vl » 04 Sep 2007, 11:40

Noi nu suntem in stare sa-l luam nici pe Frasineanu,ce sa mai vb de alti jucatori...

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Mesaj de Bals_Boy » 04 Sep 2007, 11:42

daca l-am chema pe sabau antrenor, sunt sigur ca or sa vina cativa jucatori buni de acolo, dar de ... noi chemam numai valori consacrate :(
Forza STIINTA

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 04 Sep 2007, 11:51

Ideea e ca noi avem o relatie excelenta cu cei de la Bistrita, asa ca se pot aduce de acolo jucatori!

PS. Hai sa discutam aici doar despre meciul nationalei. Pana la urma l-a luat si pe Schija (Sg. Radu) la lot!

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 04 Sep 2007, 14:29

Nu inteleg de ce-l tot convoaca pe Cristea de la dinamu...ce face ala spectaculos?!

Avatar utilizator
laurentiu91
fanatic
fanatic
Mesaje: 2970
Membru din: 01 Iun 2006, 22:35

Mesaj de laurentiu91 » 04 Sep 2007, 14:57

Sergyu_costea scrie:Eu nu vad rostul lui D.Matei. Sapunaru si cu Panin erau mult mai buni.
Cu Sapunaru in echipa risti in orice moment sa ramii in 10 jucatori.Nu-si prea foloseste creierul !!

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Mesaj de Cosmin™ » 04 Sep 2007, 15:05

Sergyu_costea scrie:Eu nu vad rostul lui D.Matei. Sapunaru si cu Panin erau mult mai buni.
De Panin a zis ca daca Andone nu il foloste pe postul sau natural de fundas dreapta nu are nici-un rost sa-l cheme atata timp cat el joaca fundas stanga la echipa de club . o:

Totusi fundas dreapta va fi P.Marin care este rezerva la steaua :)( , tinand cont ca Ogararu si Contra sunt accidentati .
Imagine

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 05 Sep 2007, 18:51

România bate Belarusul


http://www.gds.ro/Sport/2007-09-05/Sori ... a+Stiintei


- Au tot fost zvonuri despre Cîrţu antrenor la Universitatea. V-a făcut finanţatorul vreo ofertă în acest sens în această vară?
- N-am discutat aşa ceva cu nimeni de la Universitatea.
- Aţi fost zărit, în Craiova, la o cafea alături de Gigi Neţoiu. Ce aţi pus la cale?
- Am spus de nu ştiu câte ori că sunt prieten cu Gigi Neţoiu, am afaceri cu el, n-am motive să mă ascund, nu mă feresc de nimeni. Avem şi prieteni comuni, iar la „cafeaua“ aceea au fost mulţi oameni. Am fost şi la Cetate, la Mircea Dinescu, a fost o întâlnire între prieteni, au fost şi „Cami“, şi prefectul, a fost ceva frumos, normal. Am fost invitat.
- Ce pronostic oferiţi la meciul de sâmbătă, Belarus - România?
- Zic că tricolorii lui Piţurcă vor câştiga. Suntem favoriţi sută la sută, România este o echipă net superioară Belarusului.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 05 Sep 2007, 19:03

Cei care nu pot urmari in direct acest meci la televizor o pot face gratuit pe www.bwin.com .

Avatar utilizator
laurentiu91
fanatic
fanatic
Mesaje: 2970
Membru din: 01 Iun 2006, 22:35

Mesaj de laurentiu91 » 08 Sep 2007, 13:21

www.prosport.ro

ECHIPA ROMANIEI PENTRU MECIUL CU BELARUS


Victor Piturca, s-a hotarât în privinta primului “unsprezece” pe care îl va trimite in aceasta seara pe teren. Asa cum v-a obisnuit in acest an, prosport.ro va ofera cu 6 ore inainte de fluierul de start, in exclusivitate, formula de start a echipei nationale.

Iata formula de start a echipei Romaniei pentru meciul cu Belarus:

Bogdan Lobont – Petre Marin, Dorin Goian, Cristi Chivu, Razvan Rat – Banel Nicolita, Ovidiu Petre, Paul Codrea – Nicolae Dica, Sergiu Radu, Adrian Mutu

Este de remarcat faptul ca fata de ultimul meci oficial al "tricolorilor", cel cu Slovenia, Piturca va incepe partida de astazi cu o formula care contine 5 modificari. Astfel, din diferite motive, Contra, Tamas, Zicu, Florentin Petre si Marica au fost inlocuiti de Petre Marin, Nicolita, Ovidiu Petre, Dica si Sergiu Radu. Pe 6 iunie, la Romania-Slovenia, scor 2-0, Piturca a inceput cu urmatoarea formula de echipa:

Lobont – Contra, Goian, Tamas, Rat – Codrea, Chivu – Zicu – Fl. Petre, Marica, Mutu

Naţionala României joaca în compania echipei Belarus, de la ora 19.00, pe stadionul Dinamo din Minsk, în cadrul preliminariilor Euro 2008, urmând să întâlnească Germania, la 12 septembrie, de la ora 21.30, într-un meci amical, pe stadionul Rhein Energie din Koln.

bur
suporter
suporter
Mesaje: 663
Membru din: 18 Noi 2005, 12:38

Mesaj de bur » 08 Sep 2007, 16:39

nu stiu de unde pasiunea asta a lui piturca pentru banel. e varza tiganu. nici petre marin n-are ce cauta in primul 11 mai ales ca la steaua sta pe banca.
I love U !

Avatar utilizator
laurentiu91
fanatic
fanatic
Mesaje: 2970
Membru din: 01 Iun 2006, 22:35

Mesaj de laurentiu91 » 08 Sep 2007, 17:39

bur scrie:nu stiu de unde pasiunea asta a lui piturca pentru banel. e varza tiganu. nici petre marin n-are ce cauta in primul 11 mai ales ca la steaua sta pe banca.
Petre Marin e cea mai buna solutie tinind cont de accidentarile lui Contra si a lui Ogararu,iar Banel este jucatorul pe care Piturca il foloseste mai ales in meciurile din deplasare.Trebuie sa recunoastem ca a facut un meci foarte bun cu Olanda.


PS. Era frumos ca Ogararu sa nu fie accidentat,sa vedem daca-l chema pentru meciul asta.Asa a scapat usor.

Avatar utilizator
GRUPPO+REgie
membru
membru
Mesaje: 183
Membru din: 30 Noi 2003, 00:02

Mesaj de GRUPPO+REgie » 08 Sep 2007, 19:18

0-1 gol mutu!!!
ultras+regie

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 08 Sep 2007, 19:56

Ovidiu Petre si Petre Marin...nu prea au ce cauta!

nicu_andrei
senior
senior
Mesaje: 420
Membru din: 01 Aug 2006, 15:06

Mesaj de nicu_andrei » 08 Sep 2007, 20:59

bravo mutu o:
Imagine

Închis