ROMANIA-FRANTA

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: ROMANIA-FRANTA

Mesaj de Pacala » 12 Oct 2008, 00:13

ghionea ala nu joaca la d.kiev ...si in plus e mijlocas defensiv...nu din astia ducem lipsa
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: ROMANIA-FRANTA

Mesaj de Perspico » 12 Oct 2008, 00:17

O.K., am gresit, era vorba de Mara. o:
Cat despre Ghioane asa ramane, e vorba de Tiberiu Ghioane. Focus Pacala, focus!
Pacala, faci remarci rasiste la greu: negrii din nationala Frantei, Danciulescu la acordeon... :-(
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: ROMANIA-FRANTA

Mesaj de Pacala » 12 Oct 2008, 00:26

hai ma, pe cuvintul tau? :laughing:
1. pai si aia de la francezi nu sint negri? ce sint? porumbei, vikingi. Asta e realitatea
2. unde sa joace ghionea cind el sta pe banca la d.kiev ....plingeai dupa oaia lui jiji si o dai cotita
dar pe marica cum de nu-l vazusi ? :laughing: .....te gandeai la...Mara? sau la ...mioara?
gp-ul e frate bun cu dna-ul.......esti obosit :laughing:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: ROMANIA-FRANTA

Mesaj de blue_lions » 12 Oct 2008, 00:31

Pacala scrie:
Perspico scrie:Ce talente dadeau din şarlatanul de Piturca la golul lui Fl. Petre... Se ciocanea cu aratatorul la tampla
perspico, tu esti bolnav ...de ura
:laughing: ...cred ca zaceai daca batea Romania in seara asta :)( Of Doamne.....mai, mai, ce pierdere pt tine...ramane Piturca....si...Mititelu :laughing:
Degeaba incerci Pacala, am abandonat cearta cu el de ceva vreme si daca nu-l iei in serios, e chiar simpatic :cool:
Acum insa, cred ca Piturca are o mare problema de a comunica cu jucatorii in timpul meciului si asta datorita lipsei unui capitan ADEVARAT in teren... adica cum [****] la 2-0 nu-l tragi pe Chivu la margine sa-i dai indicatii sa nu se retraga??? Trebuia schimbat Fl Petre la pauza e mort fizic si parasuta de Cocis, dar nu cred ca din cauza asta am facut egal. Grupa se joaca, bati in Serbia, faci egal cu Franta si iar suntem in carti. Merge si schimbarea lui Piti insa depinde pe cine aducem...

Oricum una peste alta lotul asta a fost mult mai bun ca precedentul, am castigat un MARE fotbalist in seara asta, Gabi Muresan o: o: o:

LE: tibi ghioane nu joaca la kyev?? Esti sigur ca nu te uiti la Arsenal Kyev??
Last edited by blue_lions on 12 Oct 2008, 00:33, edited 1 time in total.
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: ROMANIA-FRANTA

Mesaj de Cl4udiu » 12 Oct 2008, 00:33

pai sunt sigur ca i-a dat indicatii lui chivu.... costea cand a intrat ce cauta mereu la 20-25 m de poarta noastra , nu tot piturca l-a pus sa joace acolo ?
Imagine

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: ROMANIA-FRANTA

Mesaj de Perspico » 12 Oct 2008, 00:48

Pacala scrie:hai ma, pe cuvintul tau? :laughing:
1. pai si aia de la francezi nu sint negri? ce sint? porumbei, vikingi. Asta e realitatea
2. unde sa joace ghionea cind el sta pe banca la d.kiev ....plingeai dupa oaia lui jiji si o dai cotita
dar pe marica cum de nu-l vazusi ? :laughing: .....te gandeai la...Mara? sau la ...mioara?
gp-ul e frate bun cu dna-ul.......esti obosit :laughing:
Băi, Păcală, ştiu că mă urăşti, dar chiar într-atât să susţii aşa tâmpenii. :o
Dacă n-ai fi rasist ai şti că se spune "de culoare", dacă ai şti să citeşti ai face distincţie între "Ghioane" şi "Ghionea", dacă ai cunoaşte ceva fotbal ai şti că Ghionea nu freacă banca la Kiev, din contră.
Cât despre poantele tale rupte din "Trăzniţi în NATO" cu Mara sau mioara şi GP-ul ce sa mai spun... le pun pe seama orei înaintate şi probabil a vreunei linii trase, nu cu rigla. :cool:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: ROMANIA-FRANTA

Mesaj de Pacala » 12 Oct 2008, 00:57

perspico, nu pot sa te urasc, ma distrezi.
tu ai scris ghioane si marica :laughing: iar ghionea e tusier la d.kiev :)( si in plus nici n-ar avea ce cauta la nationala...e plina a fundasi si mijlocasi defensivi...azi au fost Chivu si Muresan la inchidere...sper sa ramana doar ei......n-o mai coti degeaba ca marica si ghionea .... :lol:

lasa, culca-te

P.S.: jucatorul meu favorit din lotul Craiovei este...Wobay
nu esti deloc perspicace .. :-)
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: ROMANIA-FRANTA

Mesaj de Pacala » 12 Oct 2008, 01:02

Perspico scrie:vreunei linii trase, nu cu rigla. :cool:
folosesc Autocadul, Catia ..nu cu linia nostalgicule :-)
hai, pace! :)( .....eu sint bucuros pt o chestie, tu suparat pt alta...asta e
numai bine, noapte buna! o:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: ROMANIA-FRANTA

Mesaj de Perspico » 12 Oct 2008, 01:07

Noapte buna! Asa te vreau, fara suparare! o:
P.S. A propos de noapte buna, Blue_Lions, vad ca postezi la 12.31 ora Romaniei... nu e cumva 5.31 in Canada? Si asta nu e prima data!
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: ROMANIA-FRANTA

Mesaj de Pacala » 12 Oct 2008, 01:10

blue_lions scrie:Acum insa, cred ca Piturca are o mare problema de a comunica cu jucatorii in timpul meciului si asta datorita lipsei unui capitan ADEVARAT in teren... adica cum [****] la 2-0 nu-l tragi pe Chivu la margine sa-i dai indicatii sa nu se retraga
cred ca alta e problema ...nu prea avem jucatori tehnici la mijlocul terenului
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: ROMANIA-FRANTA

Mesaj de Pacala » 12 Oct 2008, 01:16

Perspico, la Blue lions in Montreal acum este ora 18.17 ....noi stam cam tarziu, nu el :-)

dar sa stii ca un fan adevarat se trezeste si noaptea ca sa vada meciurile nationalei sau ale echipei de club......cind Craiova era in B si juca la 11 dimineata, eram in Montreal si ma trezeam noaptea la 3.30 ca sa vad meciul care incepea la 4 dimineata dupa fusul orar de acolo si nici nu-mi doream sa ia bataie Universitatea :-)
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: ROMANIA-FRANTA

Mesaj de blue_lions » 12 Oct 2008, 02:41

Perspico scrie:Noapte buna! Asa te vreau, fara suparare! o:
P.S. A propos de noapte buna, Blue_Lions, vad ca postezi la 12.31 ora Romaniei... nu e cumva 5.31 in Canada? Si asta nu e prima data!
Da era 5h31 PM, ai calculat invers o:
Dar au mai fost dati cand am postat si la 4-5 am, aici in cluburi si discoteci distractia incepe pe la 12h30-1 :-D
@ Pacala
In div. B era cumplit, chiar mai rau ca formula 1 din australia sau japonia :cool:
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: ROMANIA-FRANTA

Mesaj de inima de leu » 12 Oct 2008, 08:31

Bha francezii aia au alergat de parca erau facuti cu caii. Dincolo de diferenta evidenta de valoare intre jucatorii lor si ai nostri exista 2 posibilitati:
1. Ori competenta antrenorilor nostri e praf [*****] fina in materie de pregatire fizica.
2. Ori jucatorii lor se dopeaza la greu.

Da-o incolo frate e imposibil sa presezi 60 de minute la modul in care au facut-o francezii, e anormal pentru un om. Si asta am vazut si in Liga Campionilor la Lyon sau la Arsenal. Si la Euro 2000 au facut la fel cand au castigat...

Dincolo de asta nu mai avem jucatori deloc. Da deloc, deloc. Noi eram recunoscuti pentru jocul de pase acu pase ioc. Numai mingi bubuite si aruncate la intamplare. Nationala ca mai toate echipele romanesti nu mai are mijlocasi. Altadata pana si mijlocasul defensiv cum jucau Dumitru, Rotariu, Galca, Lupescu ( bine la el era mai greu cu tehnica!) jucau tehnic , cu pase lungi, date la milimetru, si recuperau din anticipatie, jucau la interceptie.
Acu avem la mijloc niste rupatori de oase sau pe unii care baga capu in pamant si cara mingea spre nicaieri (Cocis). D-aia nu reusim sa iesim din terenul propriu si ne aparam la disperare numai careul nostru.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: ROMANIA-FRANTA

Mesaj de alex.p » 12 Oct 2008, 11:04

Nemeritat doar egalul pentru francezi. Noi cu jocul asta vrem sa ne calificam la Mondiale? Si acolo ce sa facem? Sa fim iar cea mai urata echipa, ca la Euro?

Vad ca toti il laudati pe Muresan, dar unde a fost el la golul 2? Nu trebuia sa acopere zona? Ce cauta ala asa liber. Daca va uitati pe reluare vedeti cum alearga ca disperatul la 5 m de francez.

Inca un lucru pe care nu l-am inteles. Daca partea dreapta e terminata (Petre nu a jucat nimic), de ce nu schimba acolo cu un jucator care sa stie sa si joace acolo, nu Bucur? De cand au intrat Costea si Bucur toate mingile s-au dus pe Cioara, nicio minge la Bucur, care apropo, e varf de careu!, nu e aripa dreapta.

Noi aseara eram rupti in doua. Atacantii nu au avut nicio sansa in meciul de aseara, pentru ca nu aveau de la cine sa primeasca mingi. Aveam nevoie de un coordonator pe teren, un Mara sau Trica, sau de pe banca Aliuta.

Oricum, felicitari francezilor pentru ca au stiut sa revina in joc, si ne-au aratat cum se lupta. Sa nu uitam ocazia lui Ribery de la 2-2, singur cu Lobont.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: ROMANIA-FRANTA

Mesaj de manex » 12 Oct 2008, 11:24

e pentru prima oara cind zic ca piturca e praf. daca pina acum ii mai gaseam cite o explicatie...acum nu mai are niciuna. sa stai tu pina in min 75 sa faci schimbari......inca de la pauza trebuia sa schimbe ceva. sa putem tine mingea la mijloc, sa dam pase atacantilor....o fi mutu nu in cea mai buna forma, insa daca nu are mingi, ce sa faca? pai din min 75 de cind a intrat costea, cred ca a primit 2 pase utilizabile, bucur niciuna si marica tot vreo doua. un meci pierdut tactic de piturca. sper sa nu il mai vad, sau, daca tot il vor mai tine astia, sa invete naiba ceva din greseli.
Am zis!!

Scrie răspuns