Meciuri din grupa noastra

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de ParintelePafnutie » 18 Noi 2023, 21:55

E chiar mai rau decit ma asteptam. Baietii aia au facut frun antrenament inainte de meci? Incalzirea macar?

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de ParintelePafnutie » 18 Noi 2023, 21:58

Uuuuaaaaaaa ... uuuuuuaaaaaaaaaaa. Nu posa cred

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 738
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de FreakBoy » 18 Noi 2023, 23:41

Ne calificaram. Cu doi titulari de la noi, și doi băieți lansați de noi. Hai România!
I N I M I T A B I L I

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 738
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de FreakBoy » 18 Noi 2023, 23:43

Nicușor bun, Vladi magistral!
ucv ucv ucv
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Paul » 19 Noi 2023, 00:00

Bravo baietii 🇷🇴🇷🇴🇷🇴🇷🇴

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Freestate » 19 Noi 2023, 00:13

Slabuti, la barza chioara ii face Mnazau cuib ! O grupa impecabil de usoara.
Puscas reusi din nou sa se scoata pentru inca vreo 2 ani.
Ce va faceti cu Stanciu si Puscasi, Marini la Euro ? Eu zic ca vi-o luati in freza.
Execrabil comentariul lui Gradinescu care icnea, voma la fiecare pasa nereusita a alor vostri.
FMSP :)(

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 863
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de valentin0001 » 19 Noi 2023, 01:22

Freestate scrie:
19 Noi 2023, 00:13
Slabuti, la barza chioara ii face Mnazau cuib ! O grupa impecabil de usoara.
Puscas reusi din nou sa se scoata pentru inca vreo 2 ani.
Ce va faceti cu Stanciu si Puscasi, Marini la Euro ? Eu zic ca vi-o luati in freza.
Execrabil comentariul lui Gradinescu care icnea, voma la fiecare pasa nereusita a alor vostri.
Eu zic sa nu te uiti la euro, consumi energia electrica degeaba. Cand nu se califica, de ce nu se cafilica. Cand se califica, e grupa slaba. Ok, e grupa slaba, ce vrei sa faca mai mult decat sa fie neinvinsa si sa fie pe primul loc? Sa bata cu 14-0 in fiecare meci? Cine suntem noi, Franta? Noi suntem pielea …. la fotbal de 30 de ani si traim doar din niste sclipiri odata la 10 ani. Baietii astia, au reusit o calificare, multi care ii criticati ce realizari aveti in viata? Daca noi am fost intr-o grupa usoara, Elvetia in ce grupa a fost? Daca nu stii sa te bucuri mai bine te uiti la schimb de mame.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Bobby » 19 Noi 2023, 06:44

De cind mai uit eu la fotbal si la echipa nationala, nu stiu daca am vazut o ratare asa de mare ca a lui Mihaila. Pacat - era un gol de marcat.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Paul » 19 Noi 2023, 07:53

Bobby scrie:
19 Noi 2023, 06:44
De cind mai uit eu la fotbal si la echipa nationala, nu stiu daca am vazut o ratare asa de mare ca a lui Mihaila. Pacat - era un gol de marcat.
Bobby, daca tot te-ai obosit sa spui si tu ceva despre meci, macar sa fie o observatie negativa.
Da, stiu, critical thinking, dar trece viata pe langa tine si nu gasesti niciun motiv de bucurie, ce sa zic, nasol.
Si pe mine m-a enervat marele Iedi cu selectia lui pe baza de cine vrea el ca e muncitor, dar asa cum m-a enervat ca face asta, tot asa trebuie sa ii multumesc ca a reusit sa ne califice. Cum, necum, daca nu ne calificam nu dam inainte.
Si da, Mihaila a avut o ratare monumentala, sa nu care cumva sa o uitam, ca e pacat, dar sa incercam totusi sa nu uitam cum ne-a adus la loc in cartile calificarii cu cele 2 goluri cu Elvetia, fara de care eram pa si pusi.
Il avem pe Bancu acolo, Screciu a crescut de cand e titular la nationala, poate mai urmeaza si altii.
Acum cu Elvetia as vrea sa ii batem ca sa ii punem in banca lor, sa isi schimbe freza antrenorul lor de oftica si sa terminam primii.
Dupa care sa batem la Galati!
Hai Romania! Hai Craiova!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Bobby » 19 Noi 2023, 08:04

Paul scrie:
19 Noi 2023, 07:53
Bobby scrie:
19 Noi 2023, 06:44
De cind mai uit eu la fotbal si la echipa nationala, nu stiu daca am vazut o ratare asa de mare ca a lui Mihaila. Pacat - era un gol de marcat.
Bobby, daca tot te-ai obosit sa spui si tu ceva despre meci, macar sa fie o observatie negativa.
Da, stiu, critical thinking, dar trece viata pe langa tine si nu gasesti niciun motiv de bucurie, ce sa zic, nasol.
Si pe mine m-a enervat marele Iedi cu selectia lui pe baza de cine vrea el ca e muncitor, dar asa cum m-a enervat ca face asta, tot asa trebuie sa ii multumesc ca a reusit sa ne califice. Cum, necum, daca nu ne calificam nu dam inainte.
Si da, Mihaila a avut o ratare monumentala, sa nu care cumva sa o uitam, ca e pacat, dar sa incercam totusi sa nu uitam cum ne-a adus la loc in cartile calificarii cu cele 2 goluri cu Elvetia, fara de care eram pa si pusi.
Il avem pe Bancu acolo, Screciu a crescut de cand e titular la nationala, poate mai urmeaza si altii.
Acum cu Elvetia as vrea sa ii batem ca sa ii punem in banca lor, sa isi schimbe freza antrenorul lor de oftica si sa terminam primii.
Dupa care sa batem la Galati!
Hai Romania! Hai Craiova!
Pai voiam ca Mihaila sa dea gol si m-a dezamagit acolo. Plus cartonasul rosu luat aiurea.

Eu cred ca iedi a facut selectia corecta pina la urma. Ivan si Mitrita nu merita sa fie acolo, din pacate. Poate ca se vor trezi acum si vor munci ca sa ajunga la lot.

Si iedi l-a inventat pe Screciu acolo la mijloc impotriva tuturor celor care urla prin presa. Are si roty acum un produs vandabil. Eu vreau sa ramina iedi sa joace Screciu la nationala :-) Oierul tot tipa de Sut si Olaru - iedi a mers pe mina lui Screciu : bravo !

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Bobby » 19 Noi 2023, 08:15

Si inca una aici - cind era junior in Romania, roty l-a dorit pe Dragusin.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Freestate » 19 Noi 2023, 08:55

Le-am aratat ca numai atunci cand Craiova da ceva ceva jucatori la nationala, aceasta are ceva ceva rezultate. Cei doi baieti Bancu si Screciu au fost indinspensabili si fara ei nu s-ar fi putut face ceva. Nu sunt ei de nivelul unui Ghe Popescu, individual vorbind sau a maximilor dar proportional nationala are rezultate cu ei.
O calificare trasa cu forcepsul si cu un Burleanu & co ( ca6ca-m-as in ochelarii lui) care vor mai toce ceva bani in Germania anului viitor, ca diurna pentru Germania e mai mare si nevoile exponentiale...
FMSP :)(

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Paul » 19 Noi 2023, 09:00

Asa mai vii de-acasa Bobby, vreau si eu sa te vad ca te bucuri si ca speri 👍
Acum sincer vorbimd, nici nu ar fi corect sa ia altii la turneul final dupa ce s-a calificat cu astia cu care s-a calificat. Bineinteles daca ar deveni irestibili Mitrita si Ivan si ar fi accidentati altii, ok, mi-as dori sa ii ia.
Dar nu as vrea sa faca cum a facut Lucrecu in 84, cand s-a calificat cu 11 craioveni in lot, am batut Italia si au fost epuizati la meciul cu Benfica, dupa care la Euro au mers Movila, Coras, Rednic si Augustin si au stat acasa Balaci, Geolgau si Cartu, Negrila a mers si nu a jucat, si nu mai stiu daca si altii care au dus greul.
Atunci mi s-a parut o mizerie grava, primul “atentat” la adresa Craiovei.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Freestate » 19 Noi 2023, 09:10

valentin0001 scrie:
19 Noi 2023, 01:22
Baietii astia, au reusit o calificare, multi care ii criticati ce realizari aveti in viata?
Valeroane, mbca-ti-ash io sunt social din ala, iau faina si malai de la primarie ....! Marea mea realizare e ca ...traiesc fara sa mor si ca pot sa bag 3 carnati consecutiv pe Oblemenco in zi de meci. :)(
Hooo usor cu pianu pe scari ! ...ca nu reusitara baietii astia fenomenalul !
Ce-mi placu totusi ... il batura pe Vitor ala, fundasul ... multi l-ati uitat, a jucat la Beersheva anul trecut cand ne-au furat chibutzii calificarea. :)(
FMSP :)(

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de fanucrv » 19 Noi 2023, 11:44

L-am injurat pe Iedi dar treptat mi-am schimbat părerea cand am vazut ca a tinut de Bancu, pe care toata lumea il voia dat afara si sa jucam cu Borza, Oprut, Camora etc, cu oricine dar nu cu Bancu.
In plus titularizarea lui Screciu in dauna lui Șut sau Olaru , cu toata presiunea care a fost facuta, a fost o mare, mare surpriza . Nimeni nu se aștepta ca de la tineret cel care a facut pasul hotărât spre nationala mare sa fie Screciu si nu Tavi Popescu asa cum voiau toți. Iordănescu sper sa dea dovada de caracter, iar la turneul final sa nu uite de băieții ăștia asa cum s-a întâmplat cu foarte mult timp in urma cand un antrenor s-a calificat cu jucătorii Universității iar la turneul european s-a dus cu jucatori de la Corvinul, Dinamo, Sportul studențesc etc. Il chema Mircea Lucescu!
P.s. : despre Mitrita si Ivan nu are rost sa vorbesc.

Scrie răspuns