Romania-Serbia

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
conStiinta

Re: Romania-Serbia

Mesaj de conStiinta » 30 Mar 2009, 10:33

aveti idee unde pot sa gasesc si eu statistica meciului? mingi jucate, minute alergate, din astea ...

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Romania-Serbia

Mesaj de romaad » 30 Mar 2009, 14:58

T@V scrie:
ozzy scrie: A, sau probabil ca il baga si pe Costea prin min.75, la 2-0 pentru sarbi, ca sa poata sa-l critice dupa aia ca nu i-a castigat meciul.
Despre Stoica ce sa mai spun, orice antrenor normal la cap l-ar juca pe Dorel titular in locul gloabei de Tamas, dar din nou nu e cazul lui Piturca.
Ba din contra, mie mi-e frica sa nu ne trezim cu Dorel in teren din primul minut, alaturi de restul gloabelor: Tamas, Contra si Rat (care a cam ajuns gloaba). Nu prea avem echipa care sa castige acest meci. Si folosirea lui Dorel ar fi o scuza ca vezi Doamne, din cauza lui s-a pierdut meciul. Si a lui Costea. Ca si cioara cred ca o sa fie titular.
Asa Piti si-ar gasi scuza perfecta ca a avut accidentati si suspendati, si ca a fost nevoit si obligat sa-l foloseasca pe Dorel.
Nu-i bai, Dorel e bun, s-ar descurca. Problema e ca inconjurat numai de gloabe, apararea noastra va fi hilara, si el, va fi gasit tap ispasitor.

Ai avut 110% dreptate. Dorel a fost scos tap ispasitor, culmea la un meci in care daca nu ar fi fost faza nefericita a autogolului ar fi fost omul meciului din echipa noastra

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Romania-Serbia

Mesaj de alex.p » 30 Mar 2009, 17:11

Concluziile lui Julica :)(

Daily Cotcodac Special
http://www.dailycotcodac.ro/2009/03/dai ... c-special/
Mi-ar fi placut ca domnisoara aia reporter care l-a intervievat pe Ionut Lupescu la cald sa-l intrebe ceva de genul: “Noi, tata, ne-am saturat de Piturca pana peste cap. Tu nu?”. Dar ea nu l-a intrebat asta, i-a pus o intrebare din matematica: “Credeti ca mai avem sanse la calificare?”.
As fi vrut, de asemenea, ca baiatul ala reporter care a facut interviul la cald cu Piti sa-l intrebe cam asa: “Ba, toti schiopii Europei, cum ne prind acasa, cum ne dau trei boabe. Tu nu-ti reprosezi nimic? Nu ti se pare ca esti prost de mori, ca din tribuna asa se vede?”. Dar nu, baiatul rotofei l-a intrebat ce sanse crede ca mai avem la calificare.
Si ultima intrebare pe care as fi vrut s-o aud, adresata domnului Cocis: “Ba, tu intelegi ceva din ce joci, ca noi n-am prins spilul?”. Insa reporterul rotofei l-a intrebat altceva, stiti voi ce.
Sa mai spuna cineva ca fotbalistii sunt prosti. Stiti ce-au raspuns toti? “Matematic, mai avem sanse”.
Ai dracu’ tocilari, astia chiuleau de la ora de sport cand erau mici si bateau cartea in curtea scolii.
Oh, domnule Piturca, daca-l vedeti vreodata pe unu’ Lobacevski, sa-i spuneti ca noi, iubitorii de fotbal din Romania, il bagam in aia ma-sii!

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: Romania-Serbia

Mesaj de PoeUCV » 30 Mar 2009, 17:57

alex.p scrie:Concluziile lui Julica :)(

Daily Cotcodac Special
http://www.dailycotcodac.ro/2009/03/dai ... c-special/
Mi-ar fi placut ca domnisoara aia reporter care l-a intervievat pe Ionut Lupescu la cald sa-l intrebe ceva de genul: “Noi, tata, ne-am saturat de Piturca pana peste cap. Tu nu?”. Dar ea nu l-a intrebat asta, i-a pus o intrebare din matematica: “Credeti ca mai avem sanse la calificare?”.
As fi vrut, de asemenea, ca baiatul ala reporter care a facut interviul la cald cu Piti sa-l intrebe cam asa: “Ba, toti schiopii Europei, cum ne prind acasa, cum ne dau trei boabe. Tu nu-ti reprosezi nimic? Nu ti se pare ca esti prost de mori, ca din tribuna asa se vede?”. Dar nu, baiatul rotofei l-a intrebat ce sanse crede ca mai avem la calificare.
Si ultima intrebare pe care as fi vrut s-o aud, adresata domnului Cocis: “Ba, tu intelegi ceva din ce joci, ca noi n-am prins spilul?”. Insa reporterul rotofei l-a intrebat altceva, stiti voi ce.
Sa mai spuna cineva ca fotbalistii sunt prosti. Stiti ce-au raspuns toti? “Matematic, mai avem sanse”.
Ai dracu’ tocilari, astia chiuleau de la ora de sport cand erau mici si bateau cartea in curtea scolii.
Oh, domnule Piturca, daca-l vedeti vreodata pe unu’ Lobacevski, sa-i spuneti ca noi, iubitorii de fotbal din Romania, il bagam in aia ma-sii!
apld o:

LiviuB

Re: Romania-Serbia

Mesaj de LiviuB » 31 Mar 2009, 09:51

Ma deranjeaza faptul ca cineva din conducerea noastra n-a luat atitudine mai puternica la atacurile asupra lui Dorel. De fapt cam Balaci ar fi singurul care ar putea vorbi... dar cineva trebuia sa se ia de dinu, ce, Dorel a fost singur pe teren? sa-si vada de alcolistii lui de la dinamo, cu lituania tot Dorel a fost de vina? Nesimtitul draq, de faptul ca a dat gol nu a mai zis nimic. :-x

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Romania-Serbia

Mesaj de Nea Marin » 31 Mar 2009, 10:32

Livius scrie:Ma deranjeaza faptul ca cineva din conducerea noastra n-a luat atitudine mai puternica la atacurile asupra lui Dorel. De fapt cam Balaci ar fi singurul care ar putea vorbi... dar cineva trebuia sa se ia de dinu, ce, Dorel a fost singur pe teren? sa-si vada de alcolistii lui de la dinamo, cu lituania tot Dorel a fost de vina? Nesimtitul draq, de faptul ca a dat gol nu a mai zis nimic. :-x
Balaci a vb destul de dur la Ivanovici in emisiune referitor la selectie si la punerea jucatorilor pe alte posturi la nationala. Si l-a aparat si pe Dorel.

OT: @ozzy & Pacala: Ia mai terminati cu circoteca asta, ca ajunge. :hmm
STIINTA SUNTEM NOI !

LiviuB

Re: Romania-Serbia

Mesaj de LiviuB » 31 Mar 2009, 10:36

eu ma refeream ca cineva ar trebui sa ii raspunda lui dinu. vad si azi un interviu in gsp in care se ia numai de Dorel.. :(

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: Romania-Serbia

Mesaj de AdrianR » 01 Apr 2009, 15:21

pentru a scapa de nervii provocati de meci va recomand sa vizionati sezonul 5 din LOST care incepe de astazi, in fiecare miercuri, la ora 22 la AXN
Fişiere ataşate
lostr.jpg
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Re: Romania-Serbia

Mesaj de baggio » 01 Apr 2009, 15:26

AdrianR scrie:pentru a scapa de nervii provocati de meci va recomand sa vizionati sezonul 5 din LOST care incepe de astazi, in fiecare miercuri, la ora 22 la AXN
Ehe...am vazut deja episoadele din sezonul 5 :-) In noaptea asta apare episodul 11.Un serial extraordinar.Se gasesc deja pe net episoadele, dar le-as revedea cu placere si pe AXN. o:
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

qmadd
senior
senior
Mesaje: 388
Membru din: 14 Sep 2004, 05:08

Re: Romania-Serbia

Mesaj de qmadd » 01 Apr 2009, 15:45

baggio scrie:
AdrianR scrie:pentru a scapa de nervii provocati de meci va recomand sa vizionati sezonul 5 din LOST care incepe de astazi, in fiecare miercuri, la ora 22 la AXN
Ehe...am vazut deja episoadele din sezonul 5 :-) In noaptea asta apare episodul 11.Un serial extraordinar.Se gasesc deja pe net episoadele, dar le-as revedea cu placere si pe AXN. o:
Hai ca au tras-o rau de tot de.. guler.
cu stiinta pana la moarte!

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: Romania-Serbia

Mesaj de Copacul » 01 Apr 2009, 16:34

Serbia - Romania U21 avem 5 titulari in teren: Barboianu, Gaman, Barbu, Gangioveanu, Costea M. Decat Silvica Jr e pe banca
C O P A C U LImagine

ozzy

Re: Romania-Serbia

Mesaj de ozzy » 01 Apr 2009, 17:24

AdrianR scrie:pentru a scapa de nervii provocati de meci va recomand sa vizionati sezonul 5 din LOST care incepe de astazi, in fiecare miercuri, la ora 22 la AXN
Ce nervi, tu crezi ca bate Romania? :o :)(

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Romania-Serbia

Mesaj de manex » 01 Apr 2009, 17:39

la tineret au ramas toti in teren dupa pauza? ca acu dadui
Am zis!!

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Romania-Serbia

Mesaj de DarkComy » 01 Apr 2009, 17:49

I-a schimbat acu pe Costea si Barboianu

Dar a marcat gangio din penalty :)(
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Scrie răspuns