Austria-Romania

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
ozzy

Re: Austria-Romania

Mesaj de ozzy » 02 Apr 2009, 10:56

A fost senzational copilul. Mi-a placut ca, de la un moment dat, toti incepusera sa arunce mingea spre el, cum faceau pe vremuri cu Hagi.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Austria-Romania

Mesaj de stuparu_alexandru » 02 Apr 2009, 11:58

parerea mea este ca, si costea puta sa joace incredibil de bine ( in raport cu restul), daca era lasat sa joace in banda stanga
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: Austria-Romania

Mesaj de FanStiinta » 02 Apr 2009, 12:56

qmadd scrie:
ozzy scrie:Daca Mititelu il convinge pe Penescu sa ni-l dea pe Tanase, la anul luam titlul.
Iti dai seama... ce mijloc am avea cu Tanase-Dilevski-Stoica-Prepelita :-D
hai fiti seriosi... pe ala nu cred ca-l va lua cineva din romania...

LiviuB

Re: Austria-Romania

Mesaj de LiviuB » 02 Apr 2009, 13:14

intr-un an sunt de parere ca Gangioveanu o sa fie la nivelul lui Tanase de acum.

iuli

Re: Austria-Romania

Mesaj de iuli » 02 Apr 2009, 13:42

Livius scrie:intr-un an sunt de parere ca Gangioveanu o sa fie la nivelul lui Tanase de acum.
S-ar putea sa fie deja,dar nu e la fel de serios.


http://www.prosport.ro/fotbal-intern/li ... ni-4134054
apld apld apld

iuli

Re: Austria-Romania

Mesaj de iuli » 02 Apr 2009, 14:16

eu raman la parerea ca nici Cocis sau Codrea nu trebuiesc exclusi,dar trebuiesc folositi acolo unde dau randament.
ar trebui exclusi Contra,Banel si Gigel Bucur.
Lazar si Prepe nu trebuiesc sa lipseasca din lot plus un antrenor care sa faca echipa pe valoare si forma la momentul respectiv.

Avatar utilizator
marius1ka
suporter
suporter
Mesaje: 663
Membru din: 13 Apr 2008, 17:16

Re: Austria-Romania

Mesaj de marius1ka » 02 Apr 2009, 15:15

iuli scrie:
Livius scrie:intr-un an sunt de parere ca Gangioveanu o sa fie la nivelul lui Tanase de acum.
S-ar putea sa fie deja,dar nu e la fel de serios.


http://www.prosport.ro/fotbal-intern/li ... ni-4134054
apld apld apld
a ziso tot asa balbait ? :lol: e vreun filmulet ceva pe undeva?

LiviuB

Re: Austria-Romania

Mesaj de LiviuB » 02 Apr 2009, 15:28

eu l-as mai vrea si pe altul in poarta nationalei, sa il vedem fie pe Pantelimon, fie pe Tatarusanu, fie pe Coman ca de Lobont m-am saturat cu modul asta la alibi in care joaca.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Austria-Romania

Mesaj de DarkComy » 02 Apr 2009, 16:35

“Rădoi a fost de cascadorii plânsului, nu râsului”

Fostul internaţional al României, Liţă Dumitru este dejamăgit de prestaţia tricolorilor din meciul de aseară cu Austria, considerând că mijlocaşii aleşi în prima repriză de Victor Piţurcă au fost de toată jena, excepţie făcând doar Cristi Tănase. “ Vă rog să mă credeţi că aseară îmi venea să mă apuc din nou de fotbal, la cum au jucat mijlocşii noştri. Pe Tănase nu-l pun în calcul că el a fost poate cel mai bun jucător al nostru. Păi, Cociş şi Rădoi sunt mijlocaşi? Glumind un pic, păi dacă intram eu cu Balaci in teren, vă asigur că dădeam sută la sută pase mai bune ca ei la vârsta noastră. Rădoi de trei ani de zile nu mai joacă nimic. A stat numai accidentat, iar la Steaua vă rog să-mi spuneţi un meci mare făcut de el în ultimii ani, că de la arabi nu are rost să vorbim. Văd că iar se încearcă să-l scoatem ţap ispăşitor pe de Dorel Stoica, dar, el a jucat mai bine ca marele mijlocaş de la Al Hilal. Rădoi în meciul de aseară a fost de cascadorii râsului, nu plânsului. Tamaş? De el ce se mai spunem, joaca în nota lui obişnuită de mult timp. Nici in campionat nu a mai făcut meciuri bune” ,a spus pentru www.prosport.ro Liţă Dumitru


apld apld apld :hai :hai :hai Cineva care ofera declaratii cu mintea si nu din ura si interes
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Austria-Romania

Mesaj de Nea Marin » 03 Apr 2009, 10:03

Ba nepoate, nu v-ati prins, l-au lucrat jucatorii pe Satanistul Barbugiu ca sa scape de el. :)( :-x
STIINTA SUNTEM NOI !

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Re: Austria-Romania

Mesaj de Cosmin™ » 03 Apr 2009, 22:41

E ca si plecat Piturca . Vine Hagi
Imagine

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Re: Austria-Romania

Mesaj de baggio » 04 Apr 2009, 00:22

cos22min scrie:E ca si plecat Piturca . Vine Hagi
Naspa :(
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

ozzy

Re: Austria-Romania

Mesaj de ozzy » 04 Apr 2009, 10:21

Eu nu cred ca e naspa. Hagi e singurul roman pe care l-as pune la nationala, pentru ca stie fotbal, vede valorile si cu siguranta are un plan de actiune pe termne lung. Hagi a ramas cu acea calificare ratata atarnata de gat, dupa un baraj cu Slovenia in care am avut un ghinion teribil si un penalty clar neacordat care ne-ar fi calificat, dar echipa nationala a jucat un fotbal excelent sub comanda lui Hagi. Cine nu crede, sa revada meciurile, in special cel de la Budapesta.

LiviuB

Re: Austria-Romania

Mesaj de LiviuB » 04 Apr 2009, 10:40

eu as mai adauga faptul ca ar fi singurul din cei mentionati ca posibili (cu exceptia lui Boloni) care ar face selectia obiectiva, chiar daca e in relatii bune cu giovani, el a avut taria sa ia hotarari asa cum l-a taiat capul, nu cum i-a sugerat anturajul.

ozzy

Re: Austria-Romania

Mesaj de ozzy » 04 Apr 2009, 12:54

Exact. Plus ca acum nu cred ca mai e in realtii asa de bune nici cu Giovanni, de cand s-a certat cu Gigi

Scrie răspuns