Razvan Lucescu

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Cum vi se pare numirea lui Lucescu jr?

Buna
13
27%
Erau altii mai buni
26
54%
Nu ma intereseaza
9
19%
 
Total votes: 48

JustME

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de JustME » 10 Noi 2009, 19:59

eu n-am vazut nicio declaratie a lui Silvica

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de David » 10 Noi 2009, 20:07

Sergyu_costea scrie:Silvica dupa meciul cu Feroe de la Botosani , cica era in autocar si vorbea la telefon foarte tare sa se auda (colegii si Sandoi) si spunea ceva in genul : " ce ma , eu sa fiu rezerva , las ca nu mai pupa el , nu mai vin " (asta e din auzite , ma indoiesc ca a zis asa Silviu). Asa a zis ala de la Telesport , care cica i-ar fi spus 2 jucatori de la tineret.
:| aia tot nu s-au potolit dupa ce-a plecat ivanovici de la ei... s-au molipsit cu prostia si cu MINCIUNA . cum sa zica silviu lung jr. la 20 ani asa ceva ?! el nici macar nu e titular de drept la Universitatea Craiova ... nu cred ca a zis asta nici in ruptu' capului ! nici daca l-as auzi n-as crede . as crede ca e regizata :lol:

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de dxtr009 » 10 Noi 2009, 20:14

bantuie si cei care afirma, si cei care cred asa ceva..silvica e printre putinii fotbalisti d caracter ai craiovei, ca sa nu mai zic de educatia lui, care nu l a tradat deloc pana acum
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de DarkComy » 10 Noi 2009, 21:45

Imposibil sa fi zis Silvica asa ceva. Multa :-x celor de la telesport si portie dubla de :-x :-x micului marocan.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

WhiteBlue Heart
membru
membru
Mesaje: 206
Membru din: 28 Mai 2007, 00:10

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de WhiteBlue Heart » 10 Noi 2009, 22:19

JustME scrie:
manex scrie:despre ce e vorba? ce a zis lung?

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/na ... cu-5095838
:-D :-D m-am amuzat teribil si in acelasi timp mi-e scarba de jegosii astia.ar fi bine sa-l puna putin la punct silviu lung senior pe razvan sa vad daca are tupeul sa-i raspunda.
"Veneau ca sa ne vada pe noi.Si aveau acea mandrie specifica olteanului,sa se bata cu pumnul in piept,sa zica noi suntem cei mai buni.40 de mii?noi eram obisnuiti,jucasem si cu valcea cu 40 de mii,si cu jiul...pentru noi era surpriza daca n-am fi gasit cei 40 de mii acolo!"(King Ilie Balaci)

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de DarkComy » 10 Noi 2009, 22:57

WhiteBlue Heart scrie:
JustME scrie:
manex scrie:despre ce e vorba? ce a zis lung?

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/na ... cu-5095838
:-D :-D m-am amuzat teribil si in acelasi timp mi-e scarba de jegosii astia.ar fi bine sa-l puna putin la punct silviu lung senior pe razvan sa vad daca are tupeul sa-i raspunda.
Nici nu cred ca e nevoie, pentru ca Silvica e mai portar si a facut mai multe meciuri bune decat a facut marocanul cu cercel in ureche in toata cariera.

Multa :-x familiei Lucescu
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de David » 10 Noi 2009, 23:00

Nici nu cred ca e nevoie, pentru ca Silvica e mai portar si a facut mai multe meciuri bune decat a facut marocanul cu cercel in ureche in toata cariera.

Multa :-x familiei Lucescu[/quote]

e , pai iti dai seama...
:lol: nici nu se poate compara...
pai r. lucescu ca fotbalist a fost mai putin decat 0
daca m-as fi apucat de fotbal de mic ii intreceam performantele fara nici o problema [miti]

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de DarkComy » 10 Noi 2009, 23:01

David scrie:Nici nu cred ca e nevoie, pentru ca Silvica e mai portar si a facut mai multe meciuri bune decat a facut marocanul cu cercel in ureche in toata cariera.

Multa :-x familiei Lucescu
e , pai iti dai seama...
:lol: nici nu se poate compara...
pai r. lucescu ca fotbalist a fost mai putin decat 0
daca m-as fi apucat de fotbal de mic ii intreceam performantele fara nici o problema [miti][/quote]

Am mai intalnit Jucatori de nota 10 dar caracter 0 sau jucatori de nota 0 si caracter 10 dar tiganusul asta e 0 0
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de stiinta4ever » 11 Noi 2009, 02:25

Pt.Mucescu Jr.o dedicatie video...ia notite marocane :))
[youtube][/youtube]
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de David » 11 Noi 2009, 07:11

stiinta4ever scrie:Pt.Mucescu Jr.o dedicatie video...ia notite marocane :))
[youtube][/youtube]
terbuia sa le pui pe-alea din rapid - UNIVERSITATEA CRAIOVA 0-3 :)(
sau cand i-am egalat pe brasov in min. 87 la ei ... :-)

LiviuB

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de LiviuB » 11 Noi 2009, 09:57

care sunt cele 3-4 meciuri in care a gresit Silvica? ba da asta ne analizeaza la sange, fmm de tigan imputit, cum sa vorbesti de educatia lui? bai frate, nu-l mai suport pe negriciosul asta!

iuli

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de iuli » 11 Noi 2009, 10:40

Razvan Lucescu comite o imensa eroare crezand ca are presa de partea lui,la cel mai mic semn vulturii se vor infrupta din lesul lui.Uraste Craiova si se vede clar asta. :-x :-x

LiviuB

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de LiviuB » 11 Noi 2009, 11:20

deja asta e frustrare

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de mihu » 11 Noi 2009, 11:49

A venit si raspunsul la acuzele tiganusului...

Scrisoare deschisă către selecţionerul României, Răzvan Lucescu

Am citit şi recitit declaraţia, preluată de presa scrisă, făcută de dumneavoastră, în cadrul unei emisiuni la postul TV Telesport şi ne-am şters la ochi de câteva ori, şi nu de oboseală, noi, cei din cadrul clubului Universitatea Craiova, în numele căruia semnez acest comunicat.
Am rămas profund mâhniţi şi dezgustaţi de comportamentul dumneavoastră, domnule Răzvan Lucescu. Nu ne permitem să ne adresăm cu simplul “Răzvan”, pentru că nu facem parte din categoria celor care vă apelează astfel, indiferent că e vorba de şefi, familie, acoliţi sau… ziarişti!
Acum câteva zile, v-aţi arătat extrem de iritat de afirmaţiile făcute de preşedintele clubului nostru, Adrian Mititelu, care declarase că aveţi mari probleme psihice în momentul în care faceţi selecţia la echipa naţională, referindu-se în special la neconvocarea golgheterului din 2007 încoace al României, Florin Costea. Declaraţii pentru care, apoi, însuşi Adrian Mititelu şi-a cerut scuze, dacă v-aţi simţit jignit.


Dar oare ce v-a imputat Adrian Mititelu, domnule Lucescu? Pentru că, daca punem în oglindă declaraţiile sale cu reacţia dumneavoastră faţă de… un copil, pe numele său Silviu Lung, comparaţia nu-şi are rostul! Cu atât mai mult cu cât aţi făcut unele afirmaţii fără să cunoaşteţi adevărul despre cele întâmplate. Aţi fost acolo, domnule Lucescu, când Silviu Lung a spus că nu mai vine la naţionala? L-aţi crescut dumneavoastră, domnule Lucescu, pe Silviu Lung? L-aţi dus dumneavoastră la fotbal? Aţi fost cel care i-aţi pus pentru prima dată mănuşile de portar pe mâini? Aţi investit in el? L-aţi antrenat vreodată pe Silviu Lung, domnule Lucescu? L-aţi încurajat vreodată dumneavoastră pe Silviu Lung după miile de ore de antrenament făcute sau după unele greşeli comise în timpul jocurilor? Îi cunoaşteţi dumneavoastră personalitatea şi caracterul? Cunoaşteţi dumneavoastră nivelul sau de educaţie, care chiar e o educaţie aleasă? Ne îndoim profund!



Şi atunci... domnule Lucescu, în ce calitate vă permiteţi să afirmaţi cu o lejeritate debordandă că vi se pare “o lipsă gravă de educaţie”, jignind un jucător profesionist, în adevăratul sens al cuvântului, jignind un părinte care a fost un monument ca portar în comparaţie cu cariera dumneavoastră, jignind un club, UNICUL din România care de ani de zile scoate fotbalişti pe bandă rulantă, investind în tineri şi promovându-i în prima divizie, sacrificând astfel performanţa imediată?
Nu credeţi că la întrebarea realizatorului emisiunii de la Telesport ar fi trebuit să răspundă selecţionerul Emil Săndoi? Dar oare de ce nu se plânge Emil Săndoi şi vă plângeţi dumneavoastră, domnule Lucescu?! Dânsul era cel mai în măsură să-şi dea cu părerea, nu? Nu credeţi ca un selecţioner respectabil ar fi dat dovadă de tact şi nu s-ar fi aruncat în declaraţii belicoase, cu atât mai mult cu cât nu a fost părtaş la cele întâmplate? Dacă ar fi fost cu adevărat întâmplate…


Jignind un copil, cu o carieră extrem de promiţătoare în faţă, după ce aţi făcut-o şi cu Florin Costea, afirmând că “nu face diferenţa”, în timp ce Florin Costea punctează şi conduce detaşat în topul jucătorilor ofensivi din România, din 2007 până astăzi, atât la goluri marcate, cât şi la pase decisive, şi având la bază doar nişte presupuneri, vă arătaţi limitele, domnule Lucescu. Sau, poate, de la meciul cu Lituania, vi s-a resetat serverul de la Panini pe care îl aveţi acasă şi nu mai aveţi în memoria lui datele lui Costea…?! Nu ştim… Doar presupunem! Cum, de altfel, faceţi dumneavoastră!!!
Şi să vă aducem aminte, domnule Lucescu: Serbia – România 5-0. Nu este o presupunere, ci o realitate! Ruşinoasă!!! Mult mai ruşinoasă decât poziţia actuală din clasament a Universităţii Craiova.
Ne permitem doar sa va atragem atenţia. Atât. Pentru că naţionala României are nevoie de un selecţioner manierat, nu doar la suprafaţă, inteligent, care să nu îşi arate niciodată limitele şi să nu se lase condus de furiile personale.


Şi nu dorim ca naţionala României să îşi piardă esenţa. Iar naţionala României este a noastră, a tuturor românilor, nu a dumneavoastră.
România când are meci, domnule Lucescu? Nu “Prietenii lui Răzvan”, ca să-l citez pe un fost mare fotbalist al Universităţii Craiova..

Anunţaţi-ne şi pe noi.



Vă mulţumim, în numele tuturor celor care simpatizează şi iubesc Universitatea Craiova.



FC UNIVERSITATEA CRAIOVA



Director sportiv,
Vlad ROSCA

http://www.editie.ro/new/mod.php?mod=st ... an-Lucescu

Cred ca este pentru prima data cand face si Vladut ceva bun la clubul nostru...Trebuia sa i se raspunda intr-un fel "baiatului lu' tata " asa cum bine i-a zis Rednic...Ca doar atata este, iar umilinte genul celei cu Serbia vor mai fi cu siguranta !!!
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

ozzy

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de ozzy » 11 Noi 2009, 11:58

Era perfect daca reusea sa se abtina pana la sfarsit de la a devia de la subiect. Faza aia cu
UNICUL din România care de ani de zile scoate fotbalişti pe bandă rulantă, investind în tineri şi promovându-i în prima divizie, sacrificând astfel performanţa imediată?
e de toata jena, de-aia suntem noi la retrogradare, de la cati fotbalisti meseriasi scoatem pe banda rulanta.
Asa sunt astia de conduc Craiova, nici cand au dreptate nu reusesc sa-si sustina punctul de vedere.

Scrie răspuns