Razvan Lucescu

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Cum vi se pare numirea lui Lucescu jr?

Buna
13
27%
Erau altii mai buni
26
54%
Nu ma intereseaza
9
19%
 
Total votes: 48

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de manex » 29 Apr 2009, 19:13

sper doar sa fie un selectioner corect. daca continua politica lu piti de a lua jucatori doar pe interese, atunci nu va face nimic.
Am zis!!

conStiinta

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de conStiinta » 29 Apr 2009, 19:31

acum nu ma gandesc decat la faptul ca am scapat de brasov in lupta ptr uefa, chiar daca o sa termine anul cu el pe banca :cool:

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de _T@V_ » 29 Apr 2009, 20:17

shefu rules scrie:acum nu ma gandesc decat la faptul ca am scapat de brasov in lupta ptr uefa, chiar daca o sa termine anul cu el pe banca :cool:
Si io speram pina acum la fel. Cand am auzit ca ramane pe banca la Brasov, pina la final, mi s-au muiat picioarele. Uitasi in ce tara traim. Pai Brasovul pina acuma avea niste arbitraje ca uneori, si Vasluienii erau invidiosi. Pai acum, ca marele JR a ajuns selectionerul Romaniei, tu ce crezi?
Tare imi e sa nu se astearna un frumos covoras inaintea elegantului antrenor, ca sa nu se supere patronul si sa nu se judece prin tribunale pe contracte.... Vor fi purtati pe brate de arbitrasi si observatori.
Io sunt sigur acuma, ca Brasovul prinde UEFA. Sa vedem pe cine scoate din primele 5. Sper sa nu fim noi :o:

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de PocoLoco » 29 Apr 2009, 20:22

Unul dintre cei mai antipatici oameni din fotbalul romanesc pt mine.
Si stiu ca nu are nici oltenii la inima, asa ca sa nu ne asteptam la prea multe convocari de la noi.

Oricum, o sa devenim cea mai urata "nationala" a Europei si campionii scorurilor de 0-0.

LiviuB

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de LiviuB » 29 Apr 2009, 20:26

pe acest final nu cred ca isi mai permite nimeni sa faca magarii, cei din frf si asa au o imagine praf, eu cel putin asa cred.
in legatura cu Lucescu - sa vedem ce o sa mai zica presa ca dupa 0-0 cu Franta si Italia l-au facut praf pe Piturca, cu Lucescu stilul asta o sa fie.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de stuparu_alexandru » 29 Apr 2009, 20:31

nu cred ca o sa faca mare treaba. sunt curios sa vad cum o sa reactioneze la figurile lu` marica mutu si chivu. daca ii da afara de la lot, inseamna ca e tare, daca nu... e degeaba
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de blue_lions » 29 Apr 2009, 20:35

Eu zic sa-i dam o sansa, mai rau decat cu Piti nu se poate. Mai ales ca Lucescu senior va sta mai mult ca sigur cu ochiul pe el. In privinta jucatorilor de la Craiova, pe Costea nu prea are cum sa-l sara din schema, iar Dorel, Dananae sau Prepelita nu cred ca au fata de nationala, din diferite motive.
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de FanStiinta » 29 Apr 2009, 22:11

eu voiam pe el sau pe dan petrescu... cred ca va face treaba

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de Copacul » 29 Apr 2009, 23:06

La Brasov are un lot care il obliga sa se muleze pe 0-0. Amintiti-va ca la Rapid matura cu nemtalaii pe jos in UEFA, ii permitea lotul. Il are si pe ta-so in spate. Eu cred ca se poate plia oricand la nationala si pe 0-0 si pe joc creativ. In plus e departe de fratii becali ceea ce nu poate fi decat benefic.
C O P A C U LImagine

FreakBoy

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de FreakBoy » 30 Apr 2009, 00:35

Copacul scrie:La Brasov are un lot care il obliga sa se muleze pe 0-0. Amintiti-va ca la Rapid matura cu nemtalaii pe jos in UEFA, ii permitea lotul. Il are si pe ta-so in spate. Eu cred ca se poate plia oricand la nationala si pe 0-0 si pe joc creativ. In plus e departe de fratii becali ceea ce nu poate fi decat benefic.
matura la propriu... ai uitat cum se apara rapidul in jocurile cu nemtii?
un tigan infect

LiviuB

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de LiviuB » 30 Apr 2009, 08:58

pai tot prin antijoc a ajuns si in sferturile cupei UEFA.

conStiinta

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de conStiinta » 30 Apr 2009, 09:09

T@V scrie:
shefu rules scrie:acum nu ma gandesc decat la faptul ca am scapat de brasov in lupta ptr uefa, chiar daca o sa termine anul cu el pe banca :cool:
Si io speram pina acum la fel. Cand am auzit ca ramane pe banca la Brasov, pina la final, mi s-au muiat picioarele. Uitasi in ce tara traim. Pai Brasovul pina acuma avea niste arbitraje ca uneori, si Vasluienii erau invidiosi. Pai acum, ca marele JR a ajuns selectionerul Romaniei, tu ce crezi?
Tare imi e sa nu se astearna un frumos covoras inaintea elegantului antrenor, ca sa nu se supere patronul si sa nu se judece prin tribunale pe contracte.... Vor fi purtati pe brate de arbitrasi si observatori.
Io sunt sigur acuma, ca Brasovul prinde UEFA. Sa vedem pe cine scoate din primele 5. Sper sa nu fim noi :o:
din fericire e vorba de locul 6, in urma semifinalei de aseara o: la ce program are steluta cazatoare nu am nicio emotie ca terminam peste ei in clasament ... cu chefere si rapid ne batem noi ptr locul 4 o:

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de ady_azzuro » 30 Apr 2009, 09:44

bun antrenor, putem invoca ghinionul care il are si tasu, dar sper sa dispara la meciurile nationalei. o:

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de _T@V_ » 30 Apr 2009, 10:58

Livius scrie:pe acest final nu cred ca isi mai permite nimeni sa faca magarii, cei din frf si asa au o imagine praf, eu cel putin asa cred.
D'aia i-a fost frica lui Serea aseara sa-i faca praf pe Vasluieni in semifinala: doua 11 metri, si gol din ofsaid :o: In tarisoara asta, astora din FRF nu le e frica de nimic. Brasovul va insira tot pina la final, poate doar in fata javrelor nu vor misca.
Iar despre sansele lui JR la Nationala, pe mine unu ma apuca rasu cand ii aud p'astia, ca cica ne batem acuma pentru locul de baraj. Batem tot pina la final :lol: La antijoc poate, si o sa ajunga astia la Nationala sa se tavaleasca pe jos 15 minute pe meci, asa cum i-a invatat JR si pe aia de la Brasov.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de PocoLoco » 30 Apr 2009, 11:13

Cica vrea sa joace in Ghencea meciurile de acasa

Scrie răspuns