Razvan Lucescu

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Cum vi se pare numirea lui Lucescu jr?

Buna
13
27%
Erau altii mai buni
26
54%
Nu ma intereseaza
9
19%
 
Total votes: 48

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de Ruben Navarro » 11 Noi 2009, 12:11

Are dreptate omul, indiferent de forma aleasa pentru exprimare. Cineva trebuia sa ii dea peste bot tiganului.

Bravo Vlad! o:

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de u2blue » 11 Noi 2009, 12:20

ozzy scrie:Era perfect daca reusea sa se abtina pana la sfarsit de la a devia de la subiect. Faza aia cu
UNICUL din România care de ani de zile scoate fotbalişti pe bandă rulantă, investind în tineri şi promovându-i în prima divizie, sacrificând astfel performanţa imediată?
e de toata jena, de-aia suntem noi la retrogradare, de la cati fotbalisti meseriasi scoatem pe banda rulanta.
Asa sunt astia de conduc Craiova, nici cand au dreptate nu reusesc sa-si sustina punctul de vedere.
Ai dreptate ... asta dar si Serbia-Romania 5-0 ... stiu ca defuleaza bine ... dar nu prea are legatura cu subiectul.

LiviuB

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de LiviuB » 11 Noi 2009, 12:49

in mare parte e bine!
cata nesimtire pe tiganul asta, nici macar nu a tinut cont ca tineretul (la care S Lung va fi probabil titular) are un meci deosebit de important sambata si tocmai el care cerea sa nu se faca atmosfera, sa-i fie lasati jucatorii in pace, tocmai el ataca un jucator de la tineret, desi nu avea nicio legatura cu subiectul (dar el trebuie sa loveasca U Craiova). Asta e ca sa va dati seama ce frustrare si ce ura are acest om pe clubul nostru.

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de 1948 » 11 Noi 2009, 12:57

tocmai el a spus ca a vrut sa il aduca al 3 lea portar
pai daca la 20 de ani ajungi al 3 lea portar la nationala...cred ca asta spune multe
bine spune si ca silvica nici nu se compara cu portarul razvan
dar tind sa ii dau dreptate lu mititelu
razvan nu cauta talente el cauta caractere de pupincuristi

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de _T@V_ » 11 Noi 2009, 13:15

Aplaudabil gestul lui Vlad Rosca, regretabil textul. A scris un hectar de text, ca sa spuna 2-3 lucruri esentiale. Putea sa fie scurt si concis sa impresioneze. Nu sa-i povesteasca moartea caprioarei.
Nota 10 pentru gest si luarea de atitudine, nota 4 pentru text. Daca lua in considerare si cui i se adreseaza scrisoarea, trebuia sa se inghesuie la vreo 4 randuri, ca intelectul tiganului e depasit de mai multe....

ozzy

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de ozzy » 11 Noi 2009, 13:56

Pun pariu ca pe forumul asta se gaseau cel putin 10 persoane care sa scrie mai bine o astfel de scrisoare.

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de David » 11 Noi 2009, 13:57

ozzy scrie:Era perfect daca reusea sa se abtina pana la sfarsit de la a devia de la subiect. Faza aia cu
UNICUL din România care de ani de zile scoate fotbalişti pe bandă rulantă, investind în tineri şi promovându-i în prima divizie, sacrificând astfel performanţa imediată?
e de toata jena, de-aia suntem noi la retrogradare, de la cati fotbalisti meseriasi scoatem pe banda rulanta.
Asa sunt astia de conduc Craiova, nici cand au dreptate nu reusesc sa-si sustina punctul de vedere.
nu asta conteaza ... conteaza ca si PRIMAVARA e la retrogradare
si ... nu oricum : pe ultimul loc cu doar 5 puncte :mad:
daca eram noi pe 13 si primavara in primele 2-3 in div. C mai ziceam...
tineri domne , domina liga a 3-a . :(

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de _T@V_ » 11 Noi 2009, 14:26

Bah da v-ati gasit sa faceti comparatii. Pai ce vreti mah, sa bata niste copii de 15-16-17-18 ani si cateva exceptii sa bata jucatori de 25-30 supraponderali? Aia toata viata lor au jucat la nivelul ala, pun tare piciorul la minge de-i urca pe garduri, mai ales cand intalnesc copilandri d'astia d'ai nostri. Si cand mai ai pe banca si Mocofani d'astia care nu stiu sa puna o echipa in teren, ce sa le mai ceri copiilor aia. Trebuia sa va dati cu capul de perete daca jucau cu unii de aceeasi varsta ca a lor, si aveau rezultatele astea penibile, nu in situatia data. Pina cand nu se va infiinta campionatul ala de "tineret-sperante", echipe precum Primavara vor fi tot timpul sortite esecului. N-ai cum sa faci fata unui joc de ghiolbani, care in afara de mingi la bataie si bagat piciorul la rupere nu stiu nimic altceva...

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de David » 11 Noi 2009, 14:45

T@V scrie:Bah da v-ati gasit sa faceti comparatii. Pai ce vreti mah, sa bata niste copii de 15-16-17-18 ani si cateva exceptii sa bata jucatori de 25-30 supraponderali? Aia toata viata lor au jucat la nivelul ala, pun tare piciorul la minge de-i urca pe garduri, mai ales cand intalnesc copilandri d'astia d'ai nostri. Si cand mai ai pe banca si Mocofani d'astia care nu stiu sa puna o echipa in teren, ce sa le mai ceri copiilor aia. Trebuia sa va dati cu capul de perete daca jucau cu unii de aceeasi varsta ca a lor, si aveau rezultatele astea penibile, nu in situatia data. Pina cand nu se va infiinta campionatul ala de "tineret-sperante", echipe precum Primavara vor fi tot timpul sortite esecului. N-ai cum sa faci fata unui joc de ghiolbani, care in afara de mingi la bataie si bagat piciorul la rupere nu stiu nimic altceva...
da ma , bine...
nu are nimeni 15-16-17 ani . toti au de la 18 in sus
+ ca la primavara joaca jucatori precum mecea ( al 3-lea portar al echipei ) , busu , barbu , misici ( transfer de marca ) , curtean , barboianu ( in unele meciuri ) , firtulescu , nicolae , roman . jucatori speranta ai craiovei...

* da , corect ... copiii nostrii nu sunt invatati cu nenorocirile din liga a 3-a , cu intrarile dure si cu vorbele urate .
SUNT INVATATI CU LIGA A 4-a unde baietii nu folosesc alunecari , intrari dure si vorbe urate .
sa fim seriosi... majoritatea meciurilor sunt inregistrare pe editie.ro . vizioneaza-le ... :(
singuru' lucru la care sunt deacord cu tine sunt antrenorii ...
papura Antrenor , da... :smoke:

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de David » 11 Noi 2009, 15:06

Sergyu_costea scrie:David fara nicio ofensa ai vazut vreun meci al tinerilor? Sunt convins ca din urmatoarea generatie mai apar 5 baieti care sa se impuna in 2 ani la prima echipa. Si daca se intampla asta e foarte bine. Niciodata nu urca toti 18 la prima echipa sa fim seriosi.

Cat despre comunicat. Primul util in sfarsit. Ideea e excelenta , esenta e buna , textul e prost redactat. Dar macar a aparut ceva. E foarte bine.
da , nici nu se pune problema... sunt sigur ca vor veni inca 3-4 jucatori
eu ma gandesc la lipsa lor de interes , la moral ...
* sunt curios sa-mi spui daca esti multumit de barbu , nicolae ( meciul cu brasov prima repriza si parca a mai intrat 10-15 minute cu bistrita )
singuru' care " a mai miscat " a fost firtulescu . mi-a placut de el la mioveni... :)(

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de DarkComy » 11 Noi 2009, 15:17

Lung senior: "Silviu este un băiat foarte bine educat"

Fostul mare portar al Universităţii şi al echipei naţionale a reacţionat în urma afirmaţiilor făcute de selecţionerul lui Răzvan Lucescu, care l-a acuzat pe Silviu Lung jr. de proastă creştere pentru atitudinea zeflemitoare avută în autocarul naţionalei de tineret la adresa lui Emil Săndoi.

Imagine

"Ţin să spun doar atît: Silviu este un băiat foarte bine educat şi oricine poate confirma asta. La 20 de ani toţi putem să greşim. Şi-a recunoscut greşeala, nu înţeleg de ce s-a făcut atît tam-tam. A fost un teribilism acum o lună, trebuia să rămînă în intimitatea naţionalei de tineret. Nu s-a pus problema să refuze convocările la lot, drept dovadă că el a răspuns acum cu plăcere telegramei venite de la tineret. Nu vreau să acuz pe nimeni sau să intru în polemică. Timpul ne aşează pe toţi acolo unde ne e locul", a declarat azi Silviu Lung senior pentru craiovamaxima.ro.

"Mi se pare o lipsă gravă de educaţie şi de respect faţă de echipa naţională, faţă de grup. Oare cum crede că s-au simţit colegii săi în momentul în care a spus că nu mai vine la echipa naţională? Este inadmisibil să faci aşa ceva", spusese aseară Lucescu la Telesport.


sursa: craiovamaxima

Se pare ca totusi a fost adevarata afirmatia lui Silvica, dar tot este un baiat de caracter. Cel putin nu a injurat femei ca la usa cortului cum a facut marocanul de la nationala.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de David » 11 Noi 2009, 15:45

DarkComy scrie: Lung senior: "Silviu este un băiat foarte bine educat"

Fostul mare portar al Universităţii şi al echipei naţionale a reacţionat în urma afirmaţiilor făcute de selecţionerul lui Răzvan Lucescu, care l-a acuzat pe Silviu Lung jr. de proastă creştere pentru atitudinea zeflemitoare avută în autocarul naţionalei de tineret la adresa lui Emil Săndoi.

Imagine

"Ţin să spun doar atît: Silviu este un băiat foarte bine educat şi oricine poate confirma asta. La 20 de ani toţi putem să greşim. Şi-a recunoscut greşeala, nu înţeleg de ce s-a făcut atît tam-tam. A fost un teribilism acum o lună, trebuia să rămînă în intimitatea naţionalei de tineret. Nu s-a pus problema să refuze convocările la lot, drept dovadă că el a răspuns acum cu plăcere telegramei venite de la tineret. Nu vreau să acuz pe nimeni sau să intru în polemică. Timpul ne aşează pe toţi acolo unde ne e locul", a declarat azi Silviu Lung senior pentru craiovamaxima.ro.

"Mi se pare o lipsă gravă de educaţie şi de respect faţă de echipa naţională, faţă de grup. Oare cum crede că s-au simţit colegii săi în momentul în care a spus că nu mai vine la echipa naţională? Este inadmisibil să faci aşa ceva", spusese aseară Lucescu la Telesport.


sursa: craiovamaxima

Se pare ca totusi a fost adevarata afirmatia lui Silvica, dar tot este un baiat de caracter. Cel putin nu a injurat femei ca la usa cortului cum a facut marocanul de la nationala.
ma , da' in concluzie ... ce a zis si de ce a zis ? :(
ca nu cred eu ca a zis ce au scris aia de la gsp...

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de U » 11 Noi 2009, 16:20

@David ia vezi tata cati ani are roman,nicolae,oli,baloi,mecea si restul! de acolo cel mai batran este misic care are 23 de ani in rest 2-3 20 de ani si marea majoritate 18 ani!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de David » 11 Noi 2009, 16:31

U scrie:@David ia vezi tata cati ani are roman,nicolae,oli,baloi,mecea si restul! de acolo cel mai batran este misic care are 23 de ani in rest 2-3 20 de ani si marea majoritate 18 ani!
am zis ca " toti au peste 18 ani , nu are nimeni 15 , 16 sau 17 " :(

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Razvan Lucescu

Mesaj de manex » 11 Noi 2009, 16:40

bine ca am reactionat si noi, ca club, si nu prin vocea lui miti. se putea scrie si mai bine, aduce si alte argumente. insa...bine ca s-a facut. o bila alba, vlad.
Am zis!!

Scrie răspuns