Lituania - Romania

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Care va fi rezultatul meciului?

Bate Lituania
5
26%
Egal
0
No votes
Bate Romania
14
74%
 
Total votes: 19

FreakBoy

Re: Lituania - Romania

Mesaj de FreakBoy » 08 Iun 2009, 21:40

cum era aia?... "multumesc domnului Mititelu, si jucatorilor"... da, cam asa! s-a vandut! :cool:

Avatar utilizator
Manu
membru
membru
Mesaje: 116
Membru din: 09 Noi 2008, 20:02

Re: Lituania - Romania

Mesaj de Manu » 08 Iun 2009, 22:21

JustME scrie:tot ce spui sunt argumente de ce nu ar fi trebuit sa joace dar nu scuza cu nimic faptul ca a fost trimis in tribuna. putea sa fie rezerva si sa nu joace nici macar un minut nu cred ca trebuia sa faca faza defensiva stand pe banca de rezerve

eu raman la parerea mea .. golgheterul campionatului putea macar sa fie pe banca de rezerve nu zic sa fii jucat doar sa fii stat pe banca, cred ca avea loc macar acolo
Doar in locul lui Gigel Bucur ar fi putut sa stea pe banca de rezerve ! Ala nu e tot golgheter ? Cred ca era mai bine pentru toti sa stea linistiti si sa nu sara cu declaratii cum a facut Mititelu ca si-a batut joc de Costea si etc.S-a gandit si el inainte la cazul asta ca nu e asa incepator si ma gandesc daca nu cumva a fost un test pentru Costea sau o lectie .El e selectionerul si faci ce spune el , il respecti si daca te baga si daca nu te baga ca el face ce vrea, altfel apar conflicte si trebuie sa fi nebun sa iti permiti un conflict cu selectionerul si sa nu mai vi la echipa nationala . Si Piturca a avut multe conflicte cu multi jucatori care au refuzat sa vina la nationala cat timp a fost el selectioner. Unu e selectioner nu sunt jucatorii sau altcineva.
alis grave nil

JustME

Re: Lituania - Romania

Mesaj de JustME » 08 Iun 2009, 22:38

are dreptate Freak suntem niste suporteri de [cenzurat]

Avatar utilizator
Manu
membru
membru
Mesaje: 116
Membru din: 09 Noi 2008, 20:02

Re: Lituania - Romania

Mesaj de Manu » 08 Iun 2009, 22:52

JustME scrie:are dreptate Freak suntem niste suporteri de *****
Suporteri de ***** sunt aia care apara pe cine nu trebuie cand nu trebuie. De ce sa il apar pe Costea asa aiurea cand nu i-a facut nimeni nimic ? Il tinu in tribuna , gata acum hai sa il desfintam pe ala care l-a selectionat si nu l-a bagat nici macar pe banca de rezerve de parca ne incalzea asta cu ceva pe noi sau pe Costea.Ce va e frica acum ca o sa fie Costea suparat rau si nu o sa joace bine la meciul cu Vaslui ? O sa fie numai vina lui daca o sa fie asa. Daca injuram in stanga si in dreapta crezi ca o sa fie selectionat mai repede ? Din contra ! E normal sa ne aparam jucatorii si cand au dreptate si cand nu au dreptate dar cand e in joc echipa nationala nu are rost sa apara conflicte inutile .Costea sa faca ce vrea eu il sustin indiferent, numai ca vreau sa fie mult mai bun decat e acum !
alis grave nil

JustME

Re: Lituania - Romania

Mesaj de JustME » 08 Iun 2009, 22:55

pt mine polemica asta s-a terminat mi-am spus parerea si cu asta basta din punctul meu de vedere tot ce era de spus s-a spus

p.s. forza il muce .. "mister"

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Lituania - Romania

Mesaj de ady_azzuro » 09 Iun 2009, 00:28

JustME scrie:are dreptate Freak suntem niste suporteri de [cenzurat]
doar realisti, suporter nu inseamna sa ii pupi in kur pe jucatori.

LiviuB

Re: Lituania - Romania

Mesaj de LiviuB » 09 Iun 2009, 09:39

chestia asta cu faza defensiva e penibila, uitati-va la meciurile cu Franta, Serbia sau cu Feroe si o sa vedeti ca acolo a alergat Costea cat in tot sezonul la Craiova, a gasit si mucisor o scuza. In sfarsit, el e antrenorul, el hotareste dar....

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Lituania - Romania

Mesaj de alex.p » 09 Iun 2009, 10:23

Sergyu_costea scrie:Pai il desfiintam ma pe boul ala care l-a tinut 90 de min pe ratatul de danciulescu , o nulitate de fotbalist , cand vezi ca intra Roman (care nu si-a ales bine ghetele :-D ) si Niculae (asta e fotbalist? :o ), iar golgeterii campionatului Costea si Bucur nu au loc niciun minut. Stii ce e tare? Costea nu era bun in meci de lupta , da sunt buni fortele naturii Apostol , Mara , Roman sau Tanase... Da-o draq de treaba ca nu merge...
apld apld apld

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Lituania - Romania

Mesaj de ady_azzuro » 09 Iun 2009, 17:15

Sergyu_costea scrie:Pai il desfiintam ma pe boul ala care l-a tinut 90 de min pe ratatul de danciulescu , o nulitate de fotbalist , cand vezi ca intra Roman (care nu si-a ales bine ghetele :-D ) si Niculae (asta e fotbalist? :o ), iar golgeterii campionatului Costea si Bucur nu au loc niciun minut. Stii ce e tare? Costea nu era bun in meci de lupta , da sunt buni fortele naturii Apostol , Mara , Roman sau Tanase... Da-o draq de treaba ca nu merge...
1. danciulescu a facut faza defensiva, alergand foarte mult, nu stiu daca Florin facea asta.
2. Niculae e un jucator puternic care se putea bate cu lituanienii, oricum l-a bagat 2-3 minute mai mult de trecerea timpului.
3. Apostol, Mara si Tanase si-au facut treaba alergand tot meciul si la final am invins lituania.
4. ne plangem degeaba ca rezultatul conteaza.
5. il avem pe Costea odihnit pt meciul cu vaslui si motivat sa faca un meci bun. conteaza mai mult decat sa fi jucat pt nationala.

Florin Costea a jucat doar 15 minute cu Franta, normal ca a alergat mai mult.
Cu Serbia a jucat 60 de minute, dar dupa 10 minute se sufocase deja, restul meciului n-a jucat nimic.

iuli

Re: Lituania - Romania

Mesaj de iuli » 09 Iun 2009, 18:11

Danciulescu e fotbalist complet,cu un atac Costea-Danciulescu-Wobay am lua titlul usor la anul.La javre e debandada si cred ca ar fi usor de luat,iar la cat de mult si-a dorit sa imbrace tricoul Stiintei Danciu ar merita macar un sezon la noi.

un fan
membru
membru
Mesaje: 275
Membru din: 24 Iun 2005, 19:04

Re: Lituania - Romania

Mesaj de un fan » 09 Iun 2009, 18:32

Cind ii aud pe unii ca il lauda pe jegul ala de mucescu am impresia ca am batut cel putin Italia, dar noi trageam de timp toata repriza a2a....Cum sa joci cu toti ratatii la mijloc si in fata si nu are loc Costea....Voi chiar puteti sa va imaginati unde eram noi acum fara Costea? O sa spuneti citiva ca a batut nationala si fara el, dar si Craiova a mai batut citeodata fara el...Cum [****] sa ai in teren 2 jucatori de la brasov....Pai ce mari rezultate au avut astia anul asta? Pun pariu ca daca intrebam 1000 de oameni inaintea meciului unde joaca roman 990 nu stiau ca exista un asa fotbalist in liga 1...si ala are loc pe banca si Florin nu are.....Du-te spumele marii cu nationala ta cu tot mucescule
Anti buCUResti

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Lituania - Romania

Mesaj de ady_azzuro » 09 Iun 2009, 19:36

Sergyu_costea scrie:1.Danciulescu a fost penibil sambata. Ce intelegi tu prin faza defensiva? Ca a venit la mijloc sa ia mingea sa dea pase de 1 m lateral? De-astea fac si eu. Doar ca eu nu dau din 6m la 6m peste poarta (nu exagerez deloc) .
2.Niculae nu da gol decat cand are o aparare ca a Bistritei sa-l lase singur fara om pe el pe 5 m patrati.
3.Corect , si-au facut treaba , dar si Florin isi putea face treaba. Am contestat doar scuza penibila , cum ca nu ar fi facut fata fizic acestui meci. Putea sa gaseasca altceva
4. Tocmai ca sambata nu a prea contat pt mine rezultatul. Jocul a fost slab sa nu ne amagim. Astia au aratat ca o echipa de esalonul 4 , iar noi am depasit-o foarte greu , cu emotii , trageri de timp si alte metode.
5.Asta vrem sa credem noi ca e motivat. Poate sa fie si suparat,nervos si daca nu ii iasa ceva in 15 minute , sa isi bage ceva in el meci. Sa speram ca va fi motivat , desi la cum il stiu daca e tinut bine primele minute , nu o sa mai faca nimic.

A jucat 15 minute cu Franta , a alergat e normal. Dar sa-l pui fundas dreapta e normal ? (asta ajunsese) . Cu Serbia stim cu totii cate 2 mingi a primit in partea dreapta...Nici daca era vreun C.Ronaldo nu facea nimic.
1. danciulescu a fost penibil in fata portii ca nu a inscris niciun gol din ocaziile avute, dar in rest a contribuit la efortul echipei. a recuperat unele mingi, dar daca tu vezi numai partile negative, e problema ta.
2. niculae a fost luat pentru a fi rezerva. cu ce te incalzea daca intra costea si juca 3 minute.
3. nu e deloc scuza penibila ca florin nu ar fi facut fata fizic acestui meci. arata-mi un meci al Stiintei cand florin a alergat tot meciul.
4. tocmai ca si rezultatul a contat, altfel puteam sa ramanem in urna a3a valorica si ne luam la revedere si de la euro 2012. plus ca mai sunt sanse si pt mondiale.
5. daca va fi nervos, sa nu intre pe teren si sa se calmeze in tribuna cum a facut si in lituania ca nimeni nu vrea sa pierdem europa league din cauza ca are costea fitze.

un jucator bun are tupeu in joc, cere mingi, si le ia el, se duce la poarta, nu sta la pomana sa astepte, ca inca nu e mutu sa aiba pretentia asta.

ozzy

Re: Lituania - Romania

Mesaj de ozzy » 10 Iun 2009, 10:09

Daca ar fi jucat Costea 90 de minute, se plangea Mititelu ca i l-a obosit Lucescu ca sa nu poata juca cu Vasluiul. Hai ca prea suntem carcotasi. Imi pare rau de Costea, dar in ultimele meciuri a avut niste accese de vedetism care n-aveau cum sa-l recomande pentru a juca in echipa nationala.

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Lituania - Romania

Mesaj de Cl4udiu » 10 Iun 2009, 23:36

**** lucescu ca nu a bagat in teren vedeta , briliantul , diamantul craiovei si romaniei
Imagine

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Lituania - Romania

Mesaj de alex.p » 11 Iun 2009, 10:57

Poate te faci ca nu intelegi: Nu pe teren, pe banca sa fi fost.

Scrie răspuns