Lituania - Romania

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Care va fi rezultatul meciului?

Bate Lituania
5
26%
Egal
0
No votes
Bate Romania
14
74%
 
Total votes: 19

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Lituania - Romania

Mesaj de alex.p » 02 Iun 2009, 21:17

Sambata, Romania pleaca pe un nou drum, cu un nou antrenor. Razvan Lucescu a selectionat pentru acest meci 3 craioveni: Bornescu, Dananae si Fl. Costea.

Asadar, Lituania - Romania, programat la 6 iunie, la Marijampole, la ora 21.00, meci care conteaza in preliminariile Cupei Mondiale din 2010, va fi arbitrat de o brigada din Suedia, condusa la centru de Jonas Eriksson. Eriksson, care are 35 de ani si este arbitru FIFA din 2002, va fi ajutat la cele doua linii de Magnus Sjoblom (36 de ani, purtator al ecusonului FIFA din 2006) si Mathias Klasenius (34 de ani, arbitru FIFA din 2007). Arbitru de rezerva va fi Daniel Stalhammar (34 de ani, arbitru FIFA din 2004). Evaluator al arbitrajului a fost desemnat Guy Goethals (Belgia), functia de Comisar FIFA fiindu-i incredintata slovenului Rudi Zavrl.
Imagine - Imagine
6 iunie, ora 21.00

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Lituania - Romania

Mesaj de stuparu_alexandru » 02 Iun 2009, 21:18

batem lituania, costea da 2 goluri, si dupa aia se cearta cu lucescu al mic ca nu joaca si frate-so la nationala mare
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
ake007
membru
membru
Mesaje: 109
Membru din: 30 Apr 2009, 11:56

Re: Lituania - Romania

Mesaj de ake007 » 02 Iun 2009, 22:12

Nu ma sperie echipa de liliputani a Lituaniei,deci merg pe o victorie.Sunt insa curioasa sa vad ce echipa va alinia Razvan Lucescu la acest meci.Sper sa vad o alta echipa a Romaniei, una mai tanara si mai hotarata.Nu stiu de ce dar Chivu si Mutu au inceput sa ma plictiseasca(cand joaca la nationala).Ce rea sunt cu vedetele noastre!:-<

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Lituania - Romania

Mesaj de blue_lions » 02 Iun 2009, 22:27

Da marea vedeta Chivu, intre nunti, botezuri, Inter si accidentari, nu stiu cum mai gaseste saracul timp si pt nationala... nici nu vreau sa-l mai vad la nationala, capitanul *****... Pai asa juca ba tarane Gica Popescu??

Mutu, e alta poveste. S-a daruit mereu pt nationala, a tras o generatie de [cenzurat] dupa el ani de zile iar acum are in sfarsit sansa sa faca parte dintr-o echipa cu ceva potential. Razvan trebuie sa-i explice lui Mutu acum, ca nu mai trebuie sa fie cel care centreaza si da cu capul. Jucatori gen Ghioane, Costea, Tanase, Mara sunt destul de abili la capitolul tehnic pt a colabora cu Adi.

Razvan a dovedit un mare caracter invingand in Stefan cel Mare, iar acum cu putina sansa poate readuce nationala acolo unde-i este locul.

Hai Romania :hai
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
ake007
membru
membru
Mesaje: 109
Membru din: 30 Apr 2009, 11:56

Re: Lituania - Romania

Mesaj de ake007 » 02 Iun 2009, 22:36

Cu Mutu nu am nimic(am fost printre putinii ce nu l-au injurat cand a ratat penalty-ul cu italia).Face treaba buna la Fiorentina, si la echipa nationala se descurca,dar cred ca se pune prea multa baza pe el,se asteapta toti ca Adi sa faca tot meciul, probabil si datorita presiunii nu tot timpul este in cea mai buna forma. De asta ma plictiseste Adi, pt ca toate mingile duc la roma,,,pardon Mutu:d. E timpul si pt oameni noi, gen Costea;;)

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Lituania - Romania

Mesaj de Cl4udiu » 03 Iun 2009, 10:44

blue_lions scrie:Da marea vedeta Chivu, intre nunti, botezuri, Inter si accidentari, nu stiu cum mai gaseste saracul timp si pt nationala... nici nu vreau sa-l mai vad la nationala, capitanul *****... Pai asa juca ba tarane Gica Popescu??

Mutu, e alta poveste. S-a daruit mereu pt nationala, a tras o generatie de [cenzurat] dupa el ani de zile iar acum are in sfarsit sansa sa faca parte dintr-o echipa cu ceva potential. Razvan trebuie sa-i explice lui Mutu acum, ca nu mai trebuie sa fie cel care centreaza si da cu capul. Jucatori gen Ghioane, Costea, Tanase, Mara sunt destul de abili la capitolul tehnic pt a colabora cu Adi.

Razvan a dovedit un mare caracter invingand in Stefan cel Mare, iar acum cu putina sansa poate readuce nationala acolo unde-i este locul.

Hai Romania :hai
pai si nu vrei acum sa nu se mai insoare si sa nu-si mai boteze nimeni copiii atat timp cat joaca in nationala? Iar in cazul in care se accidenteaza sa-i dam si o amenda

cu mutu nu e deloc alta poveste , pe vremea lui piturca era un fel de costea de acum de la craiova , poate-l schimba lucescu
Imagine

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Lituania - Romania

Mesaj de alex.p » 03 Iun 2009, 17:47

“Putem spune că e un nou început pentru echipa naţională, eu sunt mulţumit de lotul pe care l-a făcut Răzvan (n.r. - Răzvan Lucescu), cu toate că sunt doi jucători pe care aş fi vrut să-i văd acolo. E bine că nu mai sunt o serie de fotbalişti ce tot veneau la echipa naţională şi erau folosiţi, deşi nu aveau ce căuta acolo de vreo trei ani. Sperăm să apară şi rezultatele. Şanse de calificare mai sunt doar teoretice, în acest moment important e să facem o echipă care să joace fotbal, pentru că noi am mai fost calificaţi la Europene şi ne-am mândrit şi ne-am fălit, iar jucătorii noştri n-au realizat nimic. Decât să mă calific şi să mă duc acolo să privesc cum joacă alţii, mai bine stau şi îmi văd de treaba mea. Dar dacă tot ne calificăm, aş vrea să văd o echipă care să pună probleme adversarului, care să ne încânte prin modul de exprimare în teren şi prin dăruirea de care trebuie să dea dovadă", a spus Balaci.

Oficialul craiovean a adăugat că nu se îndoieşte de calităţile noului antrenor al tricolorilor: “Am încredere în Răzvan, pentru că, sincer, arată a antrenor. Vom vedea dacă rezultatele vor fi de partea lui. Nu pot să-l cataloghez pe Răzvan, îl cunosc de când era copil, dar în ultimul timp ne-am văzut foarte rar. N-aş vrea să semene cu tatăl său, fiindcă aş vrea să fie mai bun. Aş vrea să semene cu Alex Ferguson, cu Arsene Wenger, cu tehnicienii mari".

prosport.ro

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Lituania - Romania

Mesaj de stuparu_alexandru » 03 Iun 2009, 17:58

bine dracu c-am scapat de cocis codrea si inca vreo 2-3
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Re: Lituania - Romania

Mesaj de baggio » 04 Iun 2009, 17:01

stuparu_alexandru scrie:bine dracu c-am scapat de cocis codrea si inca vreo 2-3
Tamas, Banel :)( etc....
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

JustME

Re: Lituania - Romania

Mesaj de JustME » 04 Iun 2009, 17:06

baggio scrie:
stuparu_alexandru scrie:bine dracu c-am scapat de cocis codrea si inca vreo 2-3
Tamas, Banel :)( etc....
ovidiu petre, florentin petre :)( etc ...

sper sa nu ii mai vad niciodata la nationala pe astia enumerati

qmadd
senior
senior
Mesaje: 388
Membru din: 14 Sep 2004, 05:08

Re: Lituania - Romania

Mesaj de qmadd » 04 Iun 2009, 17:06

Dorel Stoica... :)(
cu stiinta pana la moarte!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Lituania - Romania

Mesaj de alex.p » 04 Iun 2009, 17:07

Codrea, Cocis...

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Lituania - Romania

Mesaj de ady_azzuro » 04 Iun 2009, 17:08

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/na ... ua-4484864

eu zic ca arata super nationala, poate cu Florin Costea sau Gigel Bucur in locul lui Danciulescu.

si cu Bornescu in locu' lu' Coman. :)(

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Lituania - Romania

Mesaj de alex.p » 06 Iun 2009, 13:03

Conform presei de azi, Bornescu si Costea nu sunt nici macar rezerve. Sa speram ca se insala ziaristii.

qmadd
senior
senior
Mesaje: 388
Membru din: 14 Sep 2004, 05:08

Re: Lituania - Romania

Mesaj de qmadd » 06 Iun 2009, 20:11

Nu se inseala nimeni.
Bornescu era clar ca nu va avea loc in lot. Iar Costea... crezi ca Razvan e prost? Ii arata ca mai trebuie sa munceasca pana sa intre titular. Nu pot decat sa ma bucur, il mai aduce dracu cu picioarele pe pamant, daca juca titular si mai dadea si vreun gol in seara asta iar se ***** pe toti la meciul de miercuri.
Dananae cred ca va juca si va debuta astazi in nationala!
cu stiinta pana la moarte!

Scrie răspuns