Andorra - Romania

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

JustME

Re: Andorra - Romania

Mesaj de JustME » 12 Aug 2009, 19:17

Sandoi scoate-l vere pe :bad: ala de ionescu bagami-ash :bad: el de rateu

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: Andorra - Romania

Mesaj de nr.zece » 12 Aug 2009, 19:20

ce ai ma cu speranta?
ala acum e mai speranta ca la noi, e al lui gigi, are contract cu becali sport
nu vezi ca e titular de la startul noului sezon?
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

JustME

Re: Andorra - Romania

Mesaj de JustME » 12 Aug 2009, 19:21

vad ... :o: sper totusi sa dispara la pauza. bine, eu as vrea sa dispara definitiv din nationala :ruga

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Andorra - Romania

Mesaj de Bogho » 12 Aug 2009, 19:38

Ionescu mai incearca ceva-ceva, dar Onicas e mana moarta, iar Gangioveanu e cel mai bun de pe teren. Si cred ca am avea nevoie de Costea in atac
-

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Andorra - Romania

Mesaj de Bogho » 12 Aug 2009, 19:48

"Gangioveanu arata ca stie si cu stangul"

"A gresit acum Radu Barbu, jucatorul Craiovei, bineinteles "

Sunt 2 din frazele comentatorilor. Dar il laudara pe Ionescu ca verticalizeaza si pe Onicas cand reusi sa dea o pasa


Intre timp, avu Lung o interventie importanta
-

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Andorra - Romania

Mesaj de Bogho » 12 Aug 2009, 19:53

Intra si Mihai Costea in locul lui Liviu Ganea.

Gol frumos Torje.
-

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 628
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: Andorra - Romania

Mesaj de White&Blue » 12 Aug 2009, 20:31

Nu stiu daca observarati dar Barboianu avu cele mai multe atingeri de minge si cred ca in procentaj de 90% pasa bine!Nu ma asteptam sa joace asa bine...probabil de asta si e cam prima rezerva a noastra de la mijloc!

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Andorra - Romania

Mesaj de Bogho » 12 Aug 2009, 20:39

Silviu Lung a fost intrebuintat doar de 2 ori, rezolvand cu eleganta probleme aparute in aparare.

Stefan Barboianu s-a descurcat bine pe postul de fundas dreapta, pacat de galbenul luat spre finalul partidei cand a intrat intr-o altercatie cu jucatorii din Andorra

Valerica Gaman a dat un gol in minutul 8, din penalty si a mai fost in a doua repriza la cativa centimetrii de gol.

Radu Barbu a jucat mai timid avand cateva pase gresite, dar a si respins destule centrari venite in careul roman.

Mihai Costea a jucat in ultimele 25 de minute si nu a iesit in evidenta decat cu faza din ultimul minut cand a fost la un pas de a inscrie, dupa o greseala de apare, dar nu a mai avut suflu sa impinga mingea in poarta, dupa ce a alergat aproximativ 30-35 de metrii

Cosmin Gangioveanu, imprumutat la FC Vaslui, a fost cel mai bun jucator de pe teren
-

ricky
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 28 Apr 2009, 12:39

Re: Andorra - Romania

Mesaj de ricky » 12 Aug 2009, 22:38

UNGARIA - ROMANIA 0-1 (inca nu s-a terminat)

Candva, jucasem cu Italia tocmai dupa ce primii soldati romani au cazut la datorie in Irak.
La inceputul partidei, toti jucatorii purtau banderole negre. In repriza a doua jucatorii nostri au lasat banderolele in cabina !
Deh ! Erau doar pentru niste amaritai de romani care si-au jertfit viata pentru ca alde Mutu & Chivu sa poata da in liniste in minge ! Nu cred ca trebuie sa amintesc faptul ca italienii au jucat si in repriza a doua cu banderole...

Acum urmaresc repriza a doua a partidei cu Ungaria. Pentru Cozma, ungurii ai "nesimtiti" si rai joaca cu banderole de doliu in timp ce ai nostri...
Stau si ma intreb : cat tine respectul neamului nostru, al unui roman, pentru...romanul sau ?
Nu mai mult de...45 de minute ! :-x

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Andorra - Romania

Mesaj de Pacala » 12 Aug 2009, 22:57

sa ma :bad: pe unguri
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: Andorra - Romania

Mesaj de hanky panky » 12 Aug 2009, 23:07

ricky scrie:UNGARIA - ROMANIA 0-1 (inca nu s-a terminat)

Candva, jucasem cu Italia tocmai dupa ce primii soldati romani au cazut la datorie in Irak.
La inceputul partidei, toti jucatorii purtau banderole negre. In repriza a doua jucatorii nostri au lasat banderolele in cabina !
Deh ! Erau doar pentru niste amaritai de romani care si-au jertfit viata pentru ca alde Mutu & Chivu sa poata da in liniste in minge ! Nu cred ca trebuie sa amintesc faptul ca italienii au jucat si in repriza a doua cu banderole...

Acum urmaresc repriza a doua a partidei cu Ungaria. Pentru Cozma, ungurii ai "nesimtiti" si rai joaca cu banderole de doliu in timp ce ai nostri...
Stau si ma intreb : cat tine respectul neamului nostru, al unui roman, pentru...romanul sau ?
Nu mai mult de...45 de minute ! :-x
da
tot meciu ai strigat "tziganos"
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Andorra - Romania

Mesaj de alex.p » 13 Aug 2009, 09:57

hanky panky scrie:
ricky scrie:UNGARIA - ROMANIA 0-1 (inca nu s-a terminat)

Candva, jucasem cu Italia tocmai dupa ce primii soldati romani au cazut la datorie in Irak.
La inceputul partidei, toti jucatorii purtau banderole negre. In repriza a doua jucatorii nostri au lasat banderolele in cabina !
Deh ! Erau doar pentru niste amaritai de romani care si-au jertfit viata pentru ca alde Mutu & Chivu sa poata da in liniste in minge ! Nu cred ca trebuie sa amintesc faptul ca italienii au jucat si in repriza a doua cu banderole...

Acum urmaresc repriza a doua a partidei cu Ungaria. Pentru Cozma, ungurii ai "nesimtiti" si rai joaca cu banderole de doliu in timp ce ai nostri...
Stau si ma intreb : cat tine respectul neamului nostru, al unui roman, pentru...romanul sau ?
Nu mai mult de...45 de minute ! :-x
da
tot meciu ai strigat "tziganos"
Pai isi incurajau jucatorii.

ricky
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 28 Apr 2009, 12:39

Re: Andorra - Romania

Mesaj de ricky » 14 Aug 2009, 13:24

Gasesc undeva grupa a lor nostri ? :-)

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Andorra - Romania

Mesaj de Bogho » 14 Aug 2009, 13:43

-

ricky
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 28 Apr 2009, 12:39

Re: Andorra - Romania

Mesaj de ricky » 14 Aug 2009, 19:10

Ie, ie ! La tineret m-am referit.
Multam fain ! o:

Scrie răspuns