Franta-Romania

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
FreakBoy

Re: Franta-Romania

Mesaj de FreakBoy » 07 Sep 2009, 10:04

ozzy scrie:
FreakBoy scrie: Costica se cam pisa pe mutu daca are pe cineva in spate...
Dupa cate beri? :)(
cine mai bea bere pe frigul asta? :)(

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Franta-Romania

Mesaj de Cl4udiu » 07 Sep 2009, 10:21

ditamai cazul cu cu lucescu , daca pleaca el cine vine ?

toti sunt la fel , fie ca vorbim de mircea lucescu , razvan lucescu , piturca , petrescu (asta are o autobaza si mai mare) , andone , boloni etc

actuala conducere frf nu va aduce niciodata antrenor strain (cu atat mai putin GP daca vine) asa ca nu la antrenor este problema

daca nu se accidenta dananae era titular in locul lui maftei , iar pe dreapta il prefer pe mara sau roman in locul lui fl petre sau banel

costea mai are forte mult de tras pana ajunge la nivelul lui mutu
Imagine

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Franta-Romania

Mesaj de u2blue » 07 Sep 2009, 12:48

Meci de kakao m-am plictisit de moarte ... Singurul lucru misto este ca m-am intalnit la bere cu unii imbracati in tricoul Craiovei.
Lucescu a jucat clar pentru el, sa poata sa se laude ca i-a tinut piept Frantei. l-a durut fix in palarie de Romania. Rezumand ... singura revelatie ... tot un fel de Piti avem la nationala.

Ieri am ascultat o emisiune la radio in care vorbea unul Larque (capitanul lui St Etienne in perioda lor de glorie, 7 campionate, finalist CCE, de vreo 2 ori cel mai bun jucator francez in anii 70'), unu Courbis (fost antrenor la OM) si un mic pasaj cu Arsene Wenger. In mare cam toti au ajuns la concluzia: a fost un meci intre o echipa mediocra cu un antrenor varza si una intre slaba si foarte slaba.
Cam asta este si parerea mea.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Franta-Romania

Mesaj de u2blue » 07 Sep 2009, 13:16

Sergyu_costea scrie:Francezii daca nu schimba antrenorul , au probleme mari.
Mai mult ca sigur francezii n-o sa mearga la mondiale cu Domenech. Iar cum pe Domenech nu-l da nimeni afara ... n-o sa mearga nici francezii nici Domenech.

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Re: Franta-Romania

Mesaj de Cosmin™ » 07 Sep 2009, 14:23

La prima vedere asa pare . Lucescu a creeat un grup in care nu face prea multe schimbari de la meci la meci , o nationala in care Roman la 25 de ani e considerat cel mai tanar jucator adus pentru campania urmatoare etc .

Obiectivul lui R.Lucescu a fost foarte clar : calificarea la CE 2012 si reconstruirea pe cat posibil a unei noi echipe

La prima vedere .. pt CE 2012 trebuia sa mai asteptam sa vedem daca ne calificam sau nu , dar reconstruirea o putea face inca de la primul meci

Apoi a aparut prin presa ( foarte putin totusi ) o problema : Romania are nevoie de puncte pentru a nu cadea in urna a 3 a pentru CE 2012 . Cum obiectivul principal e calificarea la CE 2012 .. cred ca era normal sa jucam ultimele meciuri din actuala campanie cu jucatorii cei mai experimentati pentru a castiga cat mai mult puncte .
Pana acum a strans 4p din 2 deplasari destul de grele mai ales cea din Franta . Cred ca trebuie sa avem rabdare .. mai ales ca R.Lucescu a demonstrat ca este un tip capabil pararea mea .

Cred ca din campania urmatoare o sa dispara jucatori gen Mara , Surdu , Maftei , Marius C-tin sau chiar Max Nicu

Sa nu uitam ca daca erau apti Lobont , Sapunaru , Mutu si Cristi Tanase .. Coman , Maftei , Mara / M.Nicu si Surdu nu se regaseau in primul 11 .

Rabdare .. Rabdare ..
Imagine

Scrie răspuns