Franta-Romania

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: Franta-Romania

Mesaj de nyk_sorin » 05 Sep 2009, 23:55

bine ba leilor :)(

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Franta-Romania

Mesaj de Pacala » 05 Sep 2009, 23:58

niciodata n-a avut nationala atita noroc, o echipa de salahori, multi dintre ei nu au deloc talent dar impreuna pot anihilia o echipa cu foarte multe valori. cea mai defensiva nationala romana din istorie...doua atacuri in 90 de minute... ocazie adevarata am avut doar la surdu. noroc ca si-o bagara singuri in poarta francezii ca noi n-o bagam :lol:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Franta-Romania

Mesaj de PocoLoco » 06 Sep 2009, 00:06

Joc prost, rezultat (tinand cont ca nu ne ajuta cu nimic) prost.
Si mai si sareau comantatorii de c*r ca a declarat Petit ca nu avem mentalitate de invingatori. Pai nu cred ca am avut niciun sut pe poarta intr-un meci in care victoria era vitala. Probabil sarbii sau turcii sau multe alte nationale, daca se aflau in situatia noastra, le puneau mult mai multe probleme francezilor.
Rezultatu' asta doar "ne orbeste" si n-o sa se schimbe nimic la nationala. Convocarile se vor face pe aceleasi principii si rezultatele vor fi aceleasi. Cate un 1-0 chinuit cu nationale gen Lituania sau Ungaria si cate un egal cu o echipa mai mare cand adversarii prind cea mai ghinionista zi a lor si portarul nostru una senzationala.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Franta-Romania

Mesaj de Ovidiu* » 06 Sep 2009, 00:08

Pai parca cea mai defensiva a fost aia a lu' Piti !?! Slabi rau suntem, la un moment schimbai ca ma plictisisem.Ce [****] sa vad, cum ne calaresc aia 90 de min? Asezati bine in teren dar fara pic de sange-n [cenzurat].Asta e echipa aia care n-avea nimic de pierdut, care se duce sa joace? Eu inteleg ca juniorul avea doar 2 meciuri la nationala si nu ar fi picat tocmai bine sa fie umilit asa devreme dar pana mea, sa te prezinti si-n halul ala de penibilitate e tot rusinos.
Nu ma intereseaza cine e sau cine va fi selectioner, atat timp cat va fii de criticat il voi critica.Nu-i iau apararea lu Piturca, dar la Lucescu Razvan scopu' scuza mijloacele si la Piturca nu?
PENIBILI, cum am fost si la Europene.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: Franta-Romania

Mesaj de OVI2806 » 06 Sep 2009, 00:16

Joc de :bad: si rezultatul la fel, tinand cont ca mai mult ne ingroapa. Din pacate jucatori ca Surdu, Mara, s.a. n-au ce cauta la nationala.

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Franta-Romania

Mesaj de whiteLion » 06 Sep 2009, 00:16

va rog frumos, putina decenta! :eek:
era vorba despre suporterii olteni care au fost pe stade de france apld
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Franta-Romania

Mesaj de U » 06 Sep 2009, 00:22

un joc de tot rasul si o selectie in nota jocului! nu inteleg ce cauta acolo surdu,mara si apostol!un rezultat total intamplator si nemeritat!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
raduku
senior
senior
Mesaje: 499
Membru din: 30 Noi 2006, 21:49

Re: Franta-Romania

Mesaj de raduku » 06 Sep 2009, 00:28

dar voi vazurati poza aia cu Diarra si Ghioane ? cred ca e facuta de prosport

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Franta-Romania

Mesaj de whiteLion » 06 Sep 2009, 00:29

Sergyu_costea scrie:La Surdu si Mara sunt de acord. Dar ba frate...Apostol...Pai fu cel mai bun de pe teren. Si nu ca a dat centrarea aia. Da i-a driblat pe aia , e singurul care a facut asta , tinu de minge , mie imi placu mult. Jocul nu a fost deloc bun cu siguranta. Dar cand va aud ca rezultatul e prost. Ia mai treceti pe la pag 1 si 2 din topicul asta. sa vedeti pronosticuri de 5-0 , 3-0 , ne coc , ne rup , ne omoara. Doar nu mai credeati si la calificare?
corect.....apostol cel mai dezinvolt..... mara 0, max 0, surdu slab....
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Franta-Romania

Mesaj de U » 06 Sep 2009, 00:30

am zis eu ca e prost rezultatul!? am zis doar intamplator si nemeritat! ce a facut apostol 90 de min pe teren? vrei sa spui ca franta nu ne putea da caruta in prima repriza...sa fim seriosi!
din nationala noastra man of the match:cristi chivu!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Franta-Romania

Mesaj de whiteLion » 06 Sep 2009, 00:35

mai e si asta... :laughing:
Imagine
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Franta-Romania

Mesaj de whiteLion » 06 Sep 2009, 00:37

au urcat deja meciul pe filelist.ro

http://filelist.ro/details.php?id=73594
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Re: Franta-Romania

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 06 Sep 2009, 00:38

U scrie:am zis eu ca e prost rezultatul!? am zis doar intamplator si nemeritat! ce a facut apostol 90 de min pe teren? vrei sa spui ca franta nu ne putea da caruta in prima repriza...sa fim seriosi!
din nationala noastra man of the match:cristi chivu!
apostol eu zic ca a jucat bine... si eu il injuram cel mai mult dintre selectionatii astia ciudati, mai mult si decat roman... dar mucescu e mai prost decat piturca...

sergyu tu zici ca am facut egal pe stade de france, eu zic ca asta seara am pierdut ultima sansa de calificare... mai bine pierdeam un 2-0 sau 3-1 (ca`n 95) decat sa mimam fotbalu` ca acum... asta nu e fotbal ce am jucat noi... ne`am batut joc de sportu` asta ... mucescu ma`sii, cum [****] sa ai 1 singur sut pe poarta tot meciu`
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

rhadookoo
suporter
suporter
Mesaje: 706
Membru din: 29 Oct 2008, 23:46

Re: Franta-Romania

Mesaj de rhadookoo » 06 Sep 2009, 00:39

Care imi zice care e diferenta dintre Piti si Lucescu Jr din punct de vedere al tacticii primeste o bere.

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Franta-Romania

Mesaj de U » 06 Sep 2009, 00:40

WhiteBlue4Ever scrie:
U scrie:am zis eu ca e prost rezultatul!? am zis doar intamplator si nemeritat! ce a facut apostol 90 de min pe teren? vrei sa spui ca franta nu ne putea da caruta in prima repriza...sa fim seriosi!
din nationala noastra man of the match:cristi chivu!
apostol eu zic ca a jucat bine... si eu il injuram cel mai mult dintre selectionatii astia ciudati, mai mult si decat roman... dar mucescu e mai prost decat piturca...

sergyu tu zici ca am facut egal pe stade de france, eu zic ca asta seara am pierdut ultima sansa de calificare... mai bine pierdeam un 2-0 sau 3-1 (ca`n 95) decat sa mimam fotbalu` ca acum... asta nu e fotbal ce am jucat noi... ne`am batut joc de sportu` asta ... mucescu ma`sii, cum [****] sa ai 1 singur sut pe poarta tot meciu`
si care a fost sutu ala pe poarta? ca eu nu-mi aduc aminte!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Scrie răspuns