Franta-Romania

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
sorin107

Re: Franta-Romania

Mesaj de sorin107 » 06 Sep 2009, 14:15

ultras_craiova scrie:dar pe coman nu l-a remarcat nimeni ? :O de departe cel mai bun o: Pacat ca nu a jucat si al nostru numar 10 ...
acum sincer cam ce fundas dreapta poate sa-i faca fata lui henry?

Dananae! :D

:hai :hai :hai :hai :hai

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Franta-Romania

Mesaj de stuparu_alexandru » 06 Sep 2009, 14:19

ce [cenzurat] de meci. ce [cenzurat] mea vad toti la lucescu asta nu stiu , ca jucam mai rau ca pe vremea lu` piturca. ieri n-am contat pe atac. eu sincer, in afara de ocazia lu` surdu, nu-mi aduc aminte de alta.

plus ca nu inteleg ce [cenzurat] mea cauta surdu . de cand a devenit asta un jucator asa bun ? e costea peste el cu 3 clase... roman... vai de [cenzurat] noastra ce nationala avem.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Franta-Romania

Mesaj de U » 06 Sep 2009, 14:44

sorine daca apostol juca bine insira vreo 2-3 cum i-a insirat "scarface" pe mara,maftei si max nicu. daca 2 driblinguri pe Stade de France si o centrare aiurea in careu din care iese gol este de ajuns sa spui ca un jucator a evoluat bine...inseamna ca ne meritam locul 5 in grupa! ca sa nu mai punem ca la golul lui henry acelasi "magnific" apostol a uitat sa iasa la offside. da' deh omu a fost miezu din dodoasca in nationala lu' mucescu al mic ieri seara. cu echipa asta si euro 2012 este aproape de tv decat de terenurile de joc!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Franta-Romania

Mesaj de 1948 » 06 Sep 2009, 14:54

am vazut si eu acest meci
prima repriza mi s-a parut f slaba practic nu am existat
a 2 a repriza a fost mai bine totusi cred ca am avut si ceva noroc
am vazut ca f multi discuta despre selectia lui razvan
sincer mara si m nicu au jucat f slab....m nicu asta daca mai face un meci slab ma conving ca nu are ce cauta la natonala
s-a vazut clar ca a lipsit mutu si ca nu prea avem jucatori la nivel inalt...asta mi se pare cea mai mare problema a echipei nationale
becali a zis ca si costea merita si niculae ....despre niculae sunt de acord merita luat....costea e deal nostru insa nu prea e in forma in momentu asta
pana la urma a iesit 1-1 si nu prea ai ce sa zici despre razvan

sorin107

Re: Franta-Romania

Mesaj de sorin107 » 06 Sep 2009, 14:55

U scrie:sorine daca apostol juca bine insira vreo 2-3 cum i-a insirat "scarface" pe mara,maftei si max nicu. daca 2 driblinguri pe Stade de France si o centrare aiurea in careu din care iese gol este de ajuns sa spui ca un jucator a evoluat bine...inseamna ca ne meritam locul 5 in grupa! ca sa nu mai punem ca la golul lui henry acelasi "magnific" apostol a uitat sa iasa la offside. da' deh omu a fost miezu din dodoasca in nationala lu' mucescu al mic ieri seara. cu echipa asta si euro 2012 este aproape de tv decat de terenurile de joc!

eu raportez evolutia lui apostol la ceea ce-a jucat ekipa noastra in general, la evolutia restului jucatorilor, si la ceea ce s-a intamplat la final. in acest joc, apostol si chivu au fost cei mai buni oameni ai nostri. impreuna cu dani coman.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Franta-Romania

Mesaj de manex » 06 Sep 2009, 15:43

daca asa joaca romania cind are cutitul la os.....un meci prost, prost, prost. nu imi ziceti ca 1-1 cu franta acasa.....franta care abia a bautut feroe cu 1-0? pai pentru romania care trebuia neparat sa bata sa aiba sanse de calificare asta e un meci pierdut cu 100 la 0. nu mai sintem atit de mari cum ne credem. sintem o echipa mica, care mai scoate si ea din cind in cind cite un rezultat de egalitate cu o super echipa. m-a dezamagit meciul de aseara. nici un sut(vorbesc de sut, nu de pase la portar), si 2 ocazii. nici nu mai zic de fini selectionati, de protejati....vorbesc doar ca nu mai avem jucatori. si mai zic ca costea trebuia sa fie aseara pe teren, in conditiile in care noi trebuia sa jucam totul pe atac.
Am zis!!

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Franta-Romania

Mesaj de Cl4udiu » 06 Sep 2009, 16:40

daca nu am fortat nici macar atunci cand cu o victorie in fata olandei ne calificam in SFERTURILE europeanului de anul trecut , de ce sa o fi facut acum cand si cu o victorie pe stade de france + maracana din serbia nu ne asigurau calificare la baraj ?
Imagine

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: Franta-Romania

Mesaj de stiinta4ever » 06 Sep 2009, 17:37

Nationala a facut aseara ceea ce facem ca popor de vreo 2000 de ani incoace...ne-am aparat din rasputeri...ne place,nu ne place...asta e situatia...avem asta intiparit in ADN si probabil va trece mult timp pana cand se va vedea o schimbare de mentalitate....sau poate nu ne vom schimba niciodata....Parerea mea e ca nici cu mucescu jr. nu vom face mare branza chiar daca parca ca echipa jucam mai cu ambitie...Solutia? Eu unul cred ca e aceeasi ca si pt. Universitatea...tehnician strain consacrat....chiar daca poate e mai costisitor...a la longue rezultatele se vor vedea cu siguranta!

:OT sau poate nu:

[youtube][/youtube]
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 795
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Franta-Romania

Mesaj de Doomsday » 06 Sep 2009, 17:38

manex scrie: si mai zic ca costea trebuia sa fie aseara pe teren, in conditiile in care noi trebuia sa jucam totul pe atac.
Intr-un fel e mai bine ca nu a fost pe teren. Daca iesea acelasi rezultat cu el in teren, sau pierdeam sareau in sus al de becali si alti paraleli cu fotbalul, ca sa-l critice, evident.
Intr-un fel e mai bine ca n-am avut niciun jucator la echipa nationala, altfel vinovati erau oltenii si nu mucea.

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Franta-Romania

Mesaj de whiteLion » 06 Sep 2009, 17:41

Imagine
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Re: Franta-Romania

Mesaj de praetorianus » 06 Sep 2009, 18:45

whiteLion scrie:Imagine
mah...dar curios, nu gluma...gagiul ala!!! :cool:
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

iuli

Re: Franta-Romania

Mesaj de iuli » 06 Sep 2009, 20:55

daca rezultatul asta era obtinut cu o echipa de tineri,era un rezultat mare.in conditiile jocului de aseara,aliniind o echipa batrana e zero.R Lucescu nu are experienta i-a fost frica sa lupte.

DoRyN

REZUMAT Franta-Romania

Mesaj de DoRyN » 06 Sep 2009, 21:29

[youtube][/youtube]

FreakBoy

Re: Franta-Romania

Mesaj de FreakBoy » 07 Sep 2009, 00:02

ma... eu nu stiu de ce va mirati. Lucescu pe unde a antrenat prima lectie a fost tragerea de timp, a doua a fost provocarea adversarului (luati-l pe oricare din lucesti).... atata timp cat maftei e chemat la natiionala, [cenzurat] mea, insemna ca inca se merge pe oamenii casei. Nu ma deranja daca in locul lui Costica era chemat Andrei Cistea... dar, [cenzurat] mea, cu figuri, fara figuri, Costica se cam pisa pe mutu daca are pe cineva in spate...

ozzy

Re: Franta-Romania

Mesaj de ozzy » 07 Sep 2009, 07:09

FreakBoy scrie: Costica se cam pisa pe mutu daca are pe cineva in spate...
Dupa cate beri? :)(

Scrie răspuns