Romania U21 - Moldova U21

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

LiviuB

Re: Romania U21 - Moldova U21

Mesaj de LiviuB » 02 Sep 2009, 13:45

Gangioveanu nu e in lot?

sorin107

Re: Romania U21 - Moldova U21

Mesaj de sorin107 » 02 Sep 2009, 13:56

Livius scrie:Gangioveanu nu e in lot?
e accidentat. cam putini fundasi centrali avem pentru meciul asta: barbu si cordos. imi place la nebunie radut ala de la international pitesti, e meserie.la fel si cheriches. se vede ca au facut junioratul in strainatate. am face o afacere belea daca ne-ar ajuta fane stoica.

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Re: Romania U21 - Moldova U21

Mesaj de Cosmin™ » 02 Sep 2009, 14:07

Arata bine lotul mai ales ca lipsesc mai multi titulari gen Gaman , Sl.Ilie , Gangioveanu , Bicfalvi sau Rusescu :-)

Chirches e fundas central ..Radut e intr-adevar fotbalist , are toate calitatile pentru un nr 10 .. tehnica , dribling , pasa .. chiar si finalizare o:
Imagine

sorin107

Re: Romania U21 - Moldova U21

Mesaj de sorin107 » 02 Sep 2009, 14:20

Sergyu_costea scrie:
sorin107 scrie:
Livius scrie:Gangioveanu nu e in lot?
e accidentat. cam putini fundasi centrali avem pentru meciul asta: barbu si cordos. imi place la nebunie radut ala de la international pitesti, e meserie.la fel si cheriches. se vede ca au facut junioratul in strainatate. am face o afacere belea daca ne-ar ajuta fane stoica.
Sarumana! Radut e bestial. O sa vedeti unde va ajunge baiatul asta. Trebuie pus mana pe el cat mai repde , ca altfel nu o sa mai avem loc. Altii care imi plac ar fi Matel , Grecu (fundas stanga) , Barna (tot f.s de la Ceahlaul) , Parvulescu (tot in stanga fundas sau mijlocas) , Chiriches (international , f.c) , Iorga (Otelul , m.c) , Bucurica (Alba Iulia , f.s) , C.Cristea (alba iulia , f.s.). Dar trebuie un pic de atentie asupra lor. Pacat ca nu ne uitam , preturile nu ar fi deloc exagerate. Iti scoti banii sigur.

Da, asa e. poate juca pe orice post la mijloc si are o siguranta in pase si in joc incredibila pentru varsta lui. e si capitan de ekipa la international. si restul sunt buni intr-adevar, ar fi belea vreo 2 pentru flancul nostru stang care sufera si pe fund si la mijloc. dar na, daca ajungem sa ii vedem noi care nu suntem experti ca si vlad rosca sau dan stalinescu...

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Romania U21 - Moldova U21

Mesaj de 1948 » 02 Sep 2009, 16:17

De vineri, se vor pune în vânzare biletele pentru meciul naţionalei de tineret a României cu reprezentativa similară a Moldovei.

Preţul tichetelor este unic - 5 lei pentru tribunele I, II şi 0, iar acestea se pot procura de la casele de bilete ale arenei "Ion Oblemenco" şi de la sediul clubului, aflat pe strada Sf. Dumitru, nr. 1. De asemenea, elevii şi pensionarii vor avea accesul gratuit la stadion la peluze, cu condiţia să aibă asupra lor carnetele de elevi sau cuponul de pensie. Universitatea Craiova este reprezentată la naţionala de tineret a României, de patru jucători, Silviu Lung Jr., Radu Barbu, Ştefan Bărboianu şi Mihai Costea, toţi având şanse foarte mari să fie titulari în partida cu Moldova. Acesta este primul meci internaţional care se va desfăşura pe Stadionul “Ion Oblemenco” după o pauză de cinci ani.

Partida România - Republica Moldova U 21 este programată pe 8 septembrie, de la ora 20, pe Stadionul “Ion Oblemenco” din Craiova, în cadrul preliminariilor Campionatului European de tineret, ediţia 2009 - 2011.

Masive

Re: Romania U21 - Moldova U21

Mesaj de Masive » 03 Sep 2009, 18:43

O sa vin la meci.... Sper sa fie mai multa lume la meciul asta de cat la Romania-Austria din bucale...


Astia nu amplaseaza ceva tabarabe ca sa ne cumparam tricouri/fulare/steaguri etc?

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Re: Romania U21 - Moldova U21

Mesaj de baggio » 04 Sep 2009, 17:03

Masive scrie:Astia nu amplaseaza ceva tabarabe ca sa ne cumparam tricouri/fulare/steaguri etc?
Ba da. Impresionati de calitatile de marketing exceptionale si de profesionalismul desavarsit a lui Lucian Mitu, sefii Federatiei Romane de Fotbal l-au desemnat pe acesta sa se ocupe si de marketingul echipei nationale la meciul Romania-Moldova. Desi ocupat pana peste cap cu aprovizionarea la zi a magazinului oficial al Universitatii Craiova acesta a promis ca isi va face timp si pentru marketing-ul echipei nationale. Se pare ca si Dan Borhot Stalinescu s-a implicat deja in aceasta actiune, jucatorii echipei nationale avand o placuta surpriza la hotelul unde s-au cazat.Pe langa traditionalele biletele de incurajare gasite lipite pe usa (pastrate de la Universitatea Craiova, schimbat doar numele) , ei au gasit in toaleta hartie igienica inscriptionata cu poza si numele adversarilor.


shit
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

DoRyN

Re: Romania U21 - Moldova U21

Mesaj de DoRyN » 06 Sep 2009, 15:06

Emil Săndoi a făcut astăzi la Telesport un apel la publicul din Craiova să vină marţi la acest meci :!:

JustME

Re: Romania U21 - Moldova U21

Mesaj de JustME » 06 Sep 2009, 15:14

Preţul tichetelor este unic - 5 lei pentru tribunele I, II şi 0, iar acestea se pot procura de la casele de bilete ale arenei "Ion Oblemenco" şi de la sediul clubului, aflat pe strada Sf. Dumitru, nr. 1. De asemenea, elevii şi pensionarii vor avea accesul gratuit la stadion la peluze, cu condiţia să aibă asupra lor carnetele de elevi sau cuponul de pensie.
deci daca nu esti elev sau pensionar nu poti sa stai la peluze ? pt ca din stirea asta cam asa reiese. hmm adica mai pe romaneste sunt obligat sa stau la t1,t2 sau t0 ???

bine ca oricum daca m-as fi dus probabil as fi stat la T2 sau T1 dar nu-mi place atitudinea asta a celor de la federatie, in mod normal ar trebui sa mi se permita sa stau unde vreau eu in stadion atata timp cat platesc un bilet.

p.s. mai exista si posibilitatea sa fii interpretat eu gresit stirea respectiva si intrarea sa fie generala 5 ron. si prin generala adica si la peluze tot 5 ron

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Romania U21 - Moldova U21

Mesaj de U » 06 Sep 2009, 15:17

JustME scrie:
Preţul tichetelor este unic - 5 lei pentru tribunele I, II şi 0, iar acestea se pot procura de la casele de bilete ale arenei "Ion Oblemenco" şi de la sediul clubului, aflat pe strada Sf. Dumitru, nr. 1. De asemenea, elevii şi pensionarii vor avea accesul gratuit la stadion la peluze, cu condiţia să aibă asupra lor carnetele de elevi sau cuponul de pensie.
deci daca nu esti elev sau pensionar nu poti sa stai la peluze ? pt ca din stirea asta cam asa reiese. hmm adica mai pe romaneste sunt obligat sa stau la t1,t2 sau t0 ???
pralea te trezisi cu fata la cearsaf...incepusi sa faci scandal ca nu poti intra la peluza? :lol:
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Romania U21 - Moldova U21

Mesaj de manex » 06 Sep 2009, 19:21

ai inteles gresit: ca elev sau pensionar intri gratis doar la peluze. in rest, iti cumperi bilet.
Am zis!!

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Romania U21 - Moldova U21

Mesaj de 1948 » 08 Sep 2009, 14:53

haideti la meci ...care mai merge ?

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Romania U21 - Moldova U21

Mesaj de 1948 » 08 Sep 2009, 15:34

Chiar dacă astăzi, în Bănie, vremea a fost mohorâtă, iar de dimineaţă craiovenii au avut parte şi de precipitaţii, la ora disputării partidei România - Moldova, temperaturile se vor clasa în jurul valorilor de 15 grade Celsius. Vântul va sufla slab, iar şansele de a ploua sunt foarte scăzute.

În altă ordine de idei, încă se mai vând bilete pentru partida de la ora 20, de pe „Ion Oblemenco”. Astfel, preţul tichetelor este unic - 5 lei pentru tribunele I, II şi 0, iar acestea se pot procura de la casele de bilete ale Arenei „Ion Oblemenco” şi de la sediul clubului, aflat pe strada Sf. Dumitru, nr. 1.



De asemenea, elevii şi pensionarii vor avea accesul gratuit la stadion la peluze, cu condiţia să aibă asupra lor carnetele de elevi sau cuponul de pensie.

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Romania U21 - Moldova U21

Mesaj de whiteLion » 08 Sep 2009, 15:47

cum se sta cu biletele?.....tare as vrea sa fiu si eu....dar vin cu rapidu :-)
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: Romania U21 - Moldova U21

Mesaj de Copacul » 08 Sep 2009, 16:06

1948 scrie:haideti la meci ...care mai merge ?
Io + Copacel, ca de obicei o:
C O P A C U LImagine

Scrie răspuns