Serbia - Romania, 10.oct.2009

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de whiteLion » 11 Oct 2009, 00:04

Oltenia scrie:Mititelu face scandal pe telesport :lol:
nu prind :-(
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de manex » 11 Oct 2009, 00:06

mda. mutu si chivu au avut grija sa nu joace cu feroe. :(
Am zis!!

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de trabzonspor » 11 Oct 2009, 00:29

whiteLion scrie:
Oltenia scrie:Mititelu face scandal pe telesport :lol:
nu prind :-(
las ca facu si pe gsp... deci omu e redus... el e pe locu 12 da vorbeste de strategii si criterii de selectie pt antrenori... shit
u, a, viola!

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de Cl4udiu » 11 Oct 2009, 00:44

veni mititelu sa vorbeasca de antrenori , el care l-a tinut pe mogosanu atat timp la echipa si ne-a dus pe loc retrogradabil si dupa vorbeste de proiecte , de parca ar sti ce este ala

asta e valoarea noastra cu sau fara lucescu , iar orice alt antrenor roman ar veni nimic nu o sa se schimbe , asa ca nu ma incalzeste cu nimic daca-si da asta demisia , acum lucescu a devenit un piturca 2 (nu-mi vine sa cred ca sunt oameni care-l regreta)

cand singurul jucator care poate face diferenta intr-un meci , petrece cu 2 zile intainte de meci pana pe la 4-5 dimineata este normal sa se intample asa

o sa ne mai calificam peste vreo 6 ani , iar atunci o sa o facem cu noroc ca si la europeanul care a trecut

asta e , pana la urma este in pericol si argentina care are jucatori la cele mai importante echipe din europa
Imagine

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de blue_lions » 11 Oct 2009, 01:06

Parca si vad titlu in editie maine : " Domnul Mititelu spune lucrurilor pe nume"

El vorbeste de juniori, taranu dracu' cu aia 20 de super jucatori care vin din urma si-l dau afara pe Costea din echipa??? 3456 de jucatori legitimati, talentele [cenzurat] care ar avea mai mari sanse de castig la lotto decat pe un teren de fotbal.

Cat despre nationala, asteptam cu totii o demisie care in mod sigur nu se va intampla astazi, poate doar dupa un esec cu Feroe.
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de nr.zece » 11 Oct 2009, 03:06

generatia de [cenzurat] condusa de cateva cacareze
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de Pacala » 11 Oct 2009, 08:33

1. razvanel este un fel de mogosanu al lui m.sandu.

2.daca vrei sa reconstruiesti echipa nationala, aduci tineri nu jucatori de 30 de ani. nu lasi jucatri ca fl.costea acasa si mergi cu n.grigore si suspini dupa mazilu. insisti cu maftei pe partea caruia e bulevard indiferent de adversari

3. avem in lot un fel de grup varzanel de tufe de la rapid, sportul si brasov care au ramas in relatii bune cu tiganusul.

4. cind nationala facea egaluri cu franta si italia strimbau din nas fraierii ca ne aparam, cu varzanel nu au jucat nimic, s-au egalat francezii. cu austria a fost clar ca varzanel este un fel de mogo dar la scara..nationala. cu feroe e marele derbi al bucatarilor.

5. s-a creat o presiune ciudata de a-l indeparta pe Piturca desi doar el calificase romania la turnee finale. ok, de ce nu l-au adus pe D.Petrescu care dovedise clar ca e antrenorul zilei ducind urziceniul spre titlu?

6. nu prea mai avem nici jucatori, nici antrenori. mafia de la frf a trait bine de pe urma generatiilor de jucatori crescute pe vremea lui ceasca. acum campionatul e invadat de straini, viciat de arbitri derbedei, condus de bijnitari nebuni si stresat de grupulete de asa-zisi suporteri care traiesc din banii luati de la diferite grupuri de interese ca sa huiduie un patron, un antrenor sau un jucator etc.

7. fotbalul din romania este intr-o criza morala fara precedent.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de _T@V_ » 11 Oct 2009, 09:07

Faceti voi ce faceti, si tot la Mititelu va intoarceti.
Parca el ar fi de vina pentru umilintele din weekendu asta. De cand tot cere ma el reinfiintarea campionatului de tineret sperante? Cu juniori care apuca sa joace prin coclauri cu tarani care pun osul sanatos aproape la rupere, unde credeti ca o sa ajungem? Atata timp cat copiii nu au un campionat al lor, unde sa joace de la egal la egal cu adversari de varsta lor, o sa avem asemenea rezultate. Rodajul lor se face 95 % prin diviziile D, C si B, si aia care sunt mai norocosi, mai prind si ei un 15-20 de minute la echipa mare in Div A. Apoi, cu un asemenea rodaj sunt pusi sa lupte de la egal la egal in Europa.
Iar IL Muce e tot un exemplar al scolii de fotbal marca Riciu. A pus echipa ca dreaq in teren, toti numai cu sarcini ultradefensive. La mijloc batea vantu, si normal ca sarbii au putut sa vina cu toata echipa peste noi. Atata timp cat tu nu ai preocuparea sa joci mingea si sa incerci sa construiesti ceva, adversarul e liber sa faca ce vrea pe teren, si se poate "dezvolta" in voie pe campul de lupta. Dupa 4 meciuri oficiale, IL MUCE a adus un nou suflu la nationala: omul care e trebuie sa-l marcheze pe cel care bate autul de la echipa adversa, e desemnat sa vina in viteza sa incerce sa il incomodeze pe cel care repune tusa. Genial, ce sa mai! La atat se reduce marea tactica a lui Il Muce. Numai sa distruga. Constructie ioc. Focul la ei, si la mica ciupeala.
Dupa weekendul asta ar trebui sa-si prezinte demisiile, in ordinea aparitiei scenice: antrenorul U19, Emil Sandoi, IL Muce, I. Lupescu si M Sandu.

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de whiteLion » 11 Oct 2009, 10:03

T@V scrie:Faceti voi ce faceti, si tot la Mititelu va intoarceti.
Parca el ar fi de vina pentru umilintele din weekendu asta. De cand tot cere ma el reinfiintarea campionatului de tineret sperante? Cu juniori care apuca sa joace prin coclauri cu tarani care pun osul sanatos aproape la rupere, unde credeti ca o sa ajungem? Atata timp cat copiii nu au un campionat al lor, unde sa joace de la egal la egal cu adversari de varsta lor, o sa avem asemenea rezultate. Rodajul lor se face 95 % prin diviziile D, C si B, si aia care sunt mai norocosi, mai prind si ei un 15-20 de minute la echipa mare in Div A. Apoi, cu un asemenea rodaj sunt pusi sa lupte de la egal la egal in Europa.
Iar IL Muce e tot un exemplar al scolii de fotbal marca Riciu. A pus echipa ca dreaq in teren, toti numai cu sarcini ultradefensive. La mijloc batea vantu, si normal ca sarbii au putut sa vina cu toata echipa peste noi. Atata timp cat tu nu ai preocuparea sa joci mingea si sa incerci sa construiesti ceva, adversarul e liber sa faca ce vrea pe teren, si se poate "dezvolta" in voie pe campul de lupta. Dupa 4 meciuri oficiale, IL MUCE a adus un nou suflu la nationala: omul care e trebuie sa-l marcheze pe cel care bate autul de la echipa adversa, e desemnat sa vina in viteza sa incerce sa il incomodeze pe cel care repune tusa. Genial, ce sa mai! La atat se reduce marea tactica a lui Il Muce. Numai sa distruga. Constructie ioc. Focul la ei, si la mica ciupeala.
Dupa weekendul asta ar trebui sa-si prezinte demisiile, in ordinea aparitiei scenice: antrenorul U19, Emil Sandoi, IL Muce, I. Lupescu si M Sandu.
nu io zic sa plece toata conducerea, si sa vina o echipa noua in frunte cu Gica Popescu, de exeplu, nu mai vreau sa aud de sandu, kasai, lupescu nume d-astea de trantori
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de u2blue » 11 Oct 2009, 10:07

Selectionata de fini si-a gasit nasu' !
Ce umilinta frate ma trezii dar nu-mi vine sa cred ca nu visez

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de Cl4udiu » 11 Oct 2009, 10:12

scapam de sandu , lupescu si kassai , dar o sa vina popescu cu toata tabara bisnitarilor

eu nu pot sa ma mai entuziasmez de posibila plecare a lui lucescu (asa cum am facut cu piturca) pentru ca posibili inlocuitori petrescu , andone , sabau , moldovan , hagi sau orice antrenor roman , nu vor schimba nimic important la echipa nationala
Imagine

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de blue_lions » 11 Oct 2009, 10:28

whiteLion scrie:
T@V scrie:Faceti voi ce faceti, si tot la Mititelu va intoarceti.
Parca el ar fi de vina pentru umilintele din weekendu asta. De cand tot cere ma el reinfiintarea campionatului de tineret sperante? Cu juniori care apuca sa joace prin coclauri cu tarani care pun osul sanatos aproape la rupere, unde credeti ca o sa ajungem? Atata timp cat copiii nu au un campionat al lor, unde sa joace de la egal la egal cu adversari de varsta lor, o sa avem asemenea rezultate. Rodajul lor se face 95 % prin diviziile D, C si B, si aia care sunt mai norocosi, mai prind si ei un 15-20 de minute la echipa mare in Div A. Apoi, cu un asemenea rodaj sunt pusi sa lupte de la egal la egal in Europa.
Iar IL Muce e tot un exemplar al scolii de fotbal marca Riciu. A pus echipa ca dreaq in teren, toti numai cu sarcini ultradefensive. La mijloc batea vantu, si normal ca sarbii au putut sa vina cu toata echipa peste noi. Atata timp cat tu nu ai preocuparea sa joci mingea si sa incerci sa construiesti ceva, adversarul e liber sa faca ce vrea pe teren, si se poate "dezvolta" in voie pe campul de lupta. Dupa 4 meciuri oficiale, IL MUCE a adus un nou suflu la nationala: omul care e trebuie sa-l marcheze pe cel care bate autul de la echipa adversa, e desemnat sa vina in viteza sa incerce sa il incomodeze pe cel care repune tusa. Genial, ce sa mai! La atat se reduce marea tactica a lui Il Muce. Numai sa distruga. Constructie ioc. Focul la ei, si la mica ciupeala.
Dupa weekendul asta ar trebui sa-si prezinte demisiile, in ordinea aparitiei scenice: antrenorul U19, Emil Sandoi, IL Muce, I. Lupescu si M Sandu.
nu io zic sa plece toata conducerea, si sa vina o echipa noua in frunte cu Gica Popescu, de exeplu, nu mai vreau sa aud de sandu, kasai, lupescu nume d-astea de trantori
nu pleaca nimeni, stai linistit... nu auzi ca tot Mutu e de vina, nesimtitul dracu' n-a venit sa-si dubleze capitanul la fiecare faza :o: Lui Mutu nu-i pot reprosa nimic nici astazi, nici peste 10 ani indiferent de ce rezultate are nationala. E singurul FOTBALIST din grupul ala ( poate mai sunt si Ghioane + Cristea).

Coman = la 1.50m cum [****] sa aperi, sa iesi pe centrari etc...?? Lobont parca si-a revenit...
Chivu = cea mai mare panarama de capitan din istorie, nici la Craiova n-ar face fata...
Rat = Radu Stefan joaca meci de meci in Italia la LAZIO, dar cum sa-l scoti jucatorul lui tati...
Radoi = zambete si voie buna, acelasi kamikaze care cum da de un Pantelic, nu mai gaseste mingea
Maftei = Doamne ajuta si apara...
Varga = se crede Ronaldinho de la golul cu Stuttgart, numai suturi din alea cu efect la vinclu incearca
Apostol = i-a luat locul lui Cocis, cred ca are sarcina sa tina cat poate de mult de minge
Ghioane = jucator inteligent, limitat cu sarcini defensive. se vede ca poate mult mai mult dar nu e lasat.
Printul Cristea = La viteza sa, daca-l pui in banda e complet inutil...are talent, dar n-are tupeu in joc
Marica = trebuie sa citez aici alt tigan ( Iancu) " Pe Marica nu l-au descoperit nemtii si vrem sa-l descoperim noi"
Mutu = Ce sa faca fara pase, fara ajutor? La Fiorentina mai are cine sa-i dea o pasa, mai e Gilardino care sa inscrie din pasele lui, dar la nationala cine?


p.s. Off-topic, mai aveti banner-ul cu " Multumim Dorele" ??
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de whiteLion » 11 Oct 2009, 10:37

blue_lions scrie:
whiteLion scrie:
T@V scrie:Faceti voi ce faceti, si tot la Mititelu va intoarceti.
Parca el ar fi de vina pentru umilintele din weekendu asta. De cand tot cere ma el reinfiintarea campionatului de tineret sperante? Cu juniori care apuca sa joace prin coclauri cu tarani care pun osul sanatos aproape la rupere, unde credeti ca o sa ajungem? Atata timp cat copiii nu au un campionat al lor, unde sa joace de la egal la egal cu adversari de varsta lor, o sa avem asemenea rezultate. Rodajul lor se face 95 % prin diviziile D, C si B, si aia care sunt mai norocosi, mai prind si ei un 15-20 de minute la echipa mare in Div A. Apoi, cu un asemenea rodaj sunt pusi sa lupte de la egal la egal in Europa.
Iar IL Muce e tot un exemplar al scolii de fotbal marca Riciu. A pus echipa ca dreaq in teren, toti numai cu sarcini ultradefensive. La mijloc batea vantu, si normal ca sarbii au putut sa vina cu toata echipa peste noi. Atata timp cat tu nu ai preocuparea sa joci mingea si sa incerci sa construiesti ceva, adversarul e liber sa faca ce vrea pe teren, si se poate "dezvolta" in voie pe campul de lupta. Dupa 4 meciuri oficiale, IL MUCE a adus un nou suflu la nationala: omul care e trebuie sa-l marcheze pe cel care bate autul de la echipa adversa, e desemnat sa vina in viteza sa incerce sa il incomodeze pe cel care repune tusa. Genial, ce sa mai! La atat se reduce marea tactica a lui Il Muce. Numai sa distruga. Constructie ioc. Focul la ei, si la mica ciupeala.
Dupa weekendul asta ar trebui sa-si prezinte demisiile, in ordinea aparitiei scenice: antrenorul U19, Emil Sandoi, IL Muce, I. Lupescu si M Sandu.
nu io zic sa plece toata conducerea, si sa vina o echipa noua in frunte cu Gica Popescu, de exeplu, nu mai vreau sa aud de sandu, kasai, lupescu nume d-astea de trantori
nu pleaca nimeni, stai linistit... nu auzi ca tot Mutu e de vina, nesimtitul dracu' n-a venit sa-si dubleze capitanul la fiecare faza :o: Lui Mutu nu-i pot reprosa nimic nici astazi, nici peste 10 ani indiferent de ce rezultate are nationala. E singurul FOTBALIST din grupul ala ( poate mai sunt si Ghioane + Cristea).

Coman = la 1.50m cum [****] sa aperi, sa iesi pe centrari etc...?? Lobont parca si-a revenit...
Chivu = cea mai mare panarama de capitan din istorie, nici la Craiova n-ar face fata...
Rat = Radu Stefan joaca meci de meci in Italia la LAZIO, dar cum sa-l scoti jucatorul lui tati...
Radoi = zambete si voie buna, acelasi kamikaze care cum da de un Pantelic, nu mai gaseste mingea
Maftei = Doamne ajuta si apara...
Varga = se crede Ronaldinho de la golul cu Stuttgart, numai suturi din alea cu efect la vinclu incearca
Apostol = i-a luat locul lui Cocis, cred ca are sarcina sa tina cat poate de mult de minge
Ghioane = jucator inteligent, limitat cu sarcini defensive. se vede ca poate mult mai mult dar nu e lasat.
Printul Cristea = La viteza sa, daca-l pui in banda e complet inutil...are talent, dar n-are tupeu in joc
Marica = trebuie sa citez aici alt tigan ( Iancu) " Pe Marica nu l-au descoperit nemtii si vrem sa-l descoperim noi"
Mutu = Ce sa faca fara pase, fara ajutor? La Fiorentina mai are cine sa-i dea o pasa, mai e Gilardino care sa inscrie din pasele lui, dar la nationala cine?


p.s. Off-topic, mai aveti banner-ul cu " Multumim Dorele" ??
nu, daca e nevoie facem altu :laughing:
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de caesar » 11 Oct 2009, 11:21

blue_lions scrie:Parca si vad titlu in editie maine : " Domnul Mititelu spune lucrurilor pe nume"

El vorbeste de juniori, taranu dracu' cu aia 20 de super jucatori care vin din urma si-l dau afara pe Costea din echipa??? 3456 de jucatori legitimati, talentele [cenzurat] care ar avea mai mari sanse de castig la lotto decat pe un teren de fotbal.

Cat despre nationala, asteptam cu totii o demisie care in mod sigur nu se va intampla astazi, poate doar dupa un esec cu Feroe.
Tind sa-i dau dreptate lu Miculutzu, eu cred ca nu putem sa-l acuzam ca n-a produs juniori pt ca avem cei mai multi juniori la loturile nationale in prezent:
Avem asa :
Lung , Barbu, Barboianu , Gaman, M Costea.

Crăciun la nationala Under 19
Pai noi avem doar o echipa de juniori nu 10..cati jucatori sa produca?

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de _T@V_ » 11 Oct 2009, 11:46

u2blue scrie:Selectionata de fini si-a gasit nasu' !
Ce umilinta frate ma trezii dar nu-mi vine sa cred ca nu visez
Geniala propozitia aia! Bravo man. Am ras cu pofta. Desi nu sunt de acord nici cu tine, nici cu [miti] care il vedeti pe Dan Petrescu selectioner. Intr-adevar, Petrescu era mai indreptatit sa devina Selectionez decat Muciflex. Dar si cu Petrescu tot aceeasi partitura jalnica am interpreta-o.
Noua ne trebuie un antrenor la vreo 800-1.200.000 pe an, care sa mai si construiasca jocul echipei. De distrugatori geme tara, si gasim pe toate drumurile. E ca la sah, ca tot ii filmau astia pe familia Mucescu cum joaca ei sah. Daca ai in fata un oponent care doar sta si se apara, si aplica cu stoinicie tactica "lemn pentru lemn", in final totul se reduce la un rege si un pion. Geme tara de lucesti, petresti, lacatusi, moldovani, sabai si restu. Riciu nu i-a invatat neam la scoala aia de antrenori, si ei singuri n-au priceput nimic din fotbalul asta. Pentru ei cel mai important e sa nu iei gol. Restul e ....

Scrie răspuns