Preliminarii EURO 2012

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Preliminarii EURO 2012

Mesaj de David » 07 Sep 2011, 15:16

pe langa faptu' ca ne-am facut de ras cu gazonu' , marcel pavel a mai gresit si intonarea imnului... :mad:

mi se pare corecta decizia de a fi amendat :
http://www.antena3.ro/romania/marcel-pa ... 36027.html

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Prelimiarii EURO 2012

Mesaj de muttley » 07 Sep 2011, 15:46

ozzy scrie:
s9k3k3 scrie: Acum cateva luni pierdeam cu Macedonia , Ucraina si castigam chinuit cu Honduras(singura victorie in 2 ani pana la pana la meciul cu Luxemburg) iar acum vrem sa batem Franta ...
N-am pretentia sa batem Franta, insa am pretentia sa incercam sa batem Franta, atunci cand victoria e singurul rezultat convenabil, nu sa tragem de timp pentru un 0-0. Da' ma rog, ce pretentii sa ai de la o [scuzati] ca Piti care n-a incercat sa bata nici Olanda, desi mai aveau aia un pic si-si dadeau autogol. Si stai tu linistit ca nu batem nici Belarusul, nici Albania.
Sa bati franta trebuie sa ataci ... sa ai o posesie acceptabila in terenul advers. Ca sa faci asta trebuie sa te lase ei. Albania a reuist sa dea gol si sa aiba inca 1-2 ocazii pentru ca francezii s-au relaxat ... era 2-0 pt ei. Si asa tot au mai avut 3-4 ocazii mari.
Daca FRANTA asera dadea gol noi aveam o sansa mai mare... Francezii ultimele meciuri dupa ce au dat gol s-au relaxat. (cu Chile , Anglia , Albania,Belarus etc) Daca Blanc reuseste sa corecteze aceste probleme mai exact sa ii tinta concentrati pe tot parcursul jocului poate castiga lejer europeanu de anul viitor.
Francezii si-au dat seama ca e greu pe un asemenea gazon si au preferat sa nu isi rupa picioarele avand calificarea garantata cu un egal.
Mai era o varianta sa incepem cu 3 atacanit (Marica Bucur Stancu) insa primeam 3-4 goluri. Gazonul ne-a dezavantajat si pe noi ... Marica a incercat sa faca 2-3 sprinturi insa a ramas blocat in gazon. Cu toate aceste probleme (accidentarea lui Sapnuaru, sa afli cu 6 minute inainte de meci ca se accidenteaza cel mai bun jucator te da peste cap.) + accidentarea lui Lazar care a jucat foarte bine la mijloc , el era omul care putea sa dea o pasa decisiva la Marica sau Tanase.
Am avut si umpic de ghinion ... Goian nu avea voie sa rateze din 8m. + ratarile lui Marica si Stancu. (BANEL A VRUT SA CENTREZE si era sa dea un golazzo.)
La euro 2008 trebuia sa joace mai ofensiv insa era greu sa castigam chiar daca Olandezii ne-au lasat in prima repriza. Jucatorii veneau dupa 2 jocuri grele unde au muncit foarte mult + ratarea lui Mutu din meciul cu italia care sigur si-a pus amprenta asupra lor.
Aseara eu il bagam titular pe Niculae ... un jucator de forta care putea fi jucat la faze fixe nu numai goian care dupa 3 faze periculoase RAMI i-a taiat macaroana lui Goian. SI il bagam pe Marica in repriza a 2-a fiind mai proaspat.
Sper ca la meciurile urmatoare (Belarus si Albania) sa vina jucatori noi sa vedem daca avem sau nu potential pentru campaniile urmatoare (Gardos , Gaman , F.Costea , Chipciu , Curelea , Balan , Matel, Herea) o sa fie greu sa castigam cu acesti jucatori insa daca nu ii aruncam in meciurile oficiale cu miza sa vedem daca pot rezista presiunii nu facem nimic. Iar aceste 2 meciuri sunt numai bune pentru ca o sa fie ceva presiune,
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Preliminarii EURO 2012

Mesaj de blixa » 07 Sep 2011, 17:28

poate luam goluri, sau poate dadeam goluri daca atacam. asa ce scofala am realizat?
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: Preliminarii EURO 2012

Mesaj de wb_lion » 05 Oct 2011, 21:52

vine cineva la meci ?

Avatar utilizator
ady1948
suporter
suporter
Mesaje: 813
Membru din: 04 Apr 2010, 21:17

Re: Preliminarii EURO 2012

Mesaj de ady1948 » 06 Oct 2011, 23:17

wb_lion scrie:vine cineva la meci ?
" PELUZA SUD '97 anunta pe toti suporterii Universitatii Craiova,care cred neconditionat ca STIINTA nu a murit si ca noi suntem STIINTA, atata timp cat noi vom exista,sa dea dovada de devotament si fidelitate,sa vina alaturi de noi vineri 07.10.2011la meciul romania-belarus la PELUZA 1,INELU 3 (biletul costa 20 lei).Pentru cei din Craiova care vor sa faca deplasarea impreuna cu noi,vom reveni cu amanunte. VINERI ORA 15:00 LA RENDEZ VOUS ( LA GARA ) PLECARE MICROBUZE GRATUITE -> DESTINATIA - BUCURESTI :)) "


comunicat pa facebook
" ACEASTA NU ESTE CRAIOVA NOASTRA ! "

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: Preliminarii EURO 2012

Mesaj de wb_lion » 06 Oct 2011, 23:44

da stiam de asta, dar intrebam care vine din cei de pe forum

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Preliminarii EURO 2012

Mesaj de David » 07 Oct 2011, 00:55

ady1948 scrie:
wb_lion scrie:vine cineva la meci ?
" PELUZA SUD '97 anunta pe toti suporterii Universitatii Craiova,care cred neconditionat ca STIINTA nu a murit si ca noi suntem STIINTA, atata timp cat noi vom exista,sa dea dovada de devotament si fidelitate,sa vina alaturi de noi vineri 07.10.2011la meciul romania-belarus la PELUZA 1,INELU 3 (biletul costa 20 lei).Pentru cei din Craiova care vor sa faca deplasarea impreuna cu noi,vom reveni cu amanunte. VINERI ORA 15:00 LA RENDEZ VOUS ( LA GARA ) PLECARE MICROBUZE GRATUITE -> DESTINATIA - BUCURESTI :)) "


comunicat pa facebook
astept noi amanunte... :)(
si... pana una alta da-mi si mie linku' de facebook , unde probabil e si un numar de telefon...
wb_lion scrie:da stiam de asta, dar intrebam care vine din cei de pe forum
pleci cu masina din craiova si mai ai locuri , sau... ?

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Preliminarii EURO 2012

Mesaj de DarkComy » 07 Oct 2011, 11:37

Merge careva de pe forum? (la peluza despre care s-a discutat, nu la trib II)
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: Preliminarii EURO 2012

Mesaj de AdrianR » 11 Oct 2011, 22:04

Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Preliminarii EURO 2012

Mesaj de blixa » 11 Oct 2011, 23:23

cat interes suscita Nationala! Ne-ar trebui selectioner strain, cred io.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Preliminarii EURO 2012

Mesaj de DarkComy » 11 Oct 2011, 23:29

blixa scrie:cat interes suscita Nationala! Ne-ar trebui selectioner strain, cred io.
1. Dat afara Sandu
2. Dat afara Dragomir
3. Clanul bECALI eliminat din anturajul nationalei
4. Selectioner strain
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Preliminarii EURO 2012

Mesaj de blixa » 11 Oct 2011, 23:31

pai cine sa-i dea afara? doar reprezentantii cluburilor pot face asta. iar astia sunt vai si-amar!
S-a rupt Brazda.

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: Preliminarii EURO 2012

Mesaj de nyk_sorin » 12 Oct 2011, 00:07

Ii baga Marin pe toti la parnaie si se pune el selectioner.

Scrie răspuns