Echipa Nationala U21

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
sorialis
fanatic
fanatic

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de sorialis » 22 Mar 2017, 12:59

E clar, avem viitorul asigurat!!!

Eu i-as exclude si de la cluburile unde activeaza.

http://frf.ro/masculin/romania-u21/juca ... 21674.html
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 22 Mar 2017, 13:22

Dudea nu e ala de a fost la noi?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

gogu2005
fanatic
fanatic

Mesaj de gogu2005 » 22 Mar 2017, 14:28

ba da. si-a insusit rapid obiceiurile locului.
CRAIOVA NESUPUSA

JustME
fanatic
fanatic

Mesaj de JustME » 26 Sep 2017, 14:26

Burlacu si Screciu convocati la U21, sursa: site-ul oficial.

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 26 Sep 2017, 14:57

acum s-a trezit sa ii convoace...
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 26 Sep 2017, 17:07

Conducerea formației Universitatea Craiova a anunțat astăzi că s-au primit convocări pentru naționala Under 21 a României pe numele jucătorilor Vladimir Screciu și Andrei Burlacu, pentru ultimul fiind o premieră. Cei doi se vor prezenta duminică, 1 octombrie, la lot, urmând să se pregătească sub comanda lui Daniel Isăilă pentru partida cu Elveția Under 21, care se va disputa vineri, 6 octombrie, de la ora 19.00, pe stadionul „Cornaredo” din localitatea Lugano, contând pentru grupa 8 din preliminariile CE din 2019, găzduit de Italia.

Clasamentul grupei 8: 1. România 7 puncte (golaveraj 6-2), 2. Elveția 4 (2-4), 3. Portugalia 3 (2-0), 4. Bosnia 3 (7-4), 5. Țara Galilor 3 (3-2), 6. Liechtenstein 0 (0-8).

GdS.ro
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007

SLH
fanatic
fanatic

Mesaj de SLH » 06 Oct 2017, 16:35

Se poate vedea undeva meciul cu Elvetia?

dxtr009
fanatic
fanatic

Mesaj de dxtr009 » 06 Oct 2017, 16:53

am pus link ul frf la poza noastra de azi de pe facebook
doar acolo
20:00, ora Romaniei
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

hanky panky
fanatic
fanatic

Mesaj de hanky panky » 06 Oct 2017, 20:02

SLH scrie:
06 Oct 2017, 16:35
Se poate vedea undeva meciul cu Elvetia?
http://frf.ro/masculin/romania-u21/live ... 23012.html
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 06 Oct 2017, 20:47

ROMÂNIA U21: 1. I. Radu (Cpt.) - 6. Cr. Manea, 15. I. Nedelcearu, 4. Al. Pașcanu, 3. A. Radu - 21. M. Dulca, 22. Al. Cicâldău - 11. M. Dobre, 10. I. Hagi, 20. A. Burlacu - 9. Pușcaș. Selecționer: Daniel Isăilă. Rezerve: 12. R. Stoian, 2. Fl. Ștefan, 5. V. Ghiță, 7. V. Costache, 13. V. Screciu, 18. S. Balaure, 19. Al. Tudorie.

Avem 1-0, gol Dobre.

LE:

Primul gol a fost marcat de Mihai Dobre, în minutul 24. Mijlocaşul ce evoluează la Bury, în liga a treia engleză, a înscris cu o execuţie acrobatică, din întoarcere, după o aruncare de la margine a lui Cristian Manea, de pe partea dreaptă, şi o deviere cu capul a lui Marco Dulca.
În minutul 87, Alexandru Cicâldău, mijlocaşul formaţiei FC Viitorul, a dus scorul la 2-0. Jucătorul în vârstă de 20 de ani a primit mingea de la George Puşcaş, la 18 metri, de unde a plasat mingea sub transversală, fără ca portarul elveţian să poată interveni.
În urma acestui rezultat, echipa pregătită de Daniel Isăilă a acumulat 10 puncte şi este în continuare liderul grupei grupei a opta, la patru puncte de Ţara Galilor, care se află pe locul secund, cu şase puncte obţinute în trei jocuri. Locul 3 este ocupat de Elveţia, cu patru puncte adunate în patru meciuri, urmată de Bosnia (3 puncte/3 meciuri), Portugalia (3puncte/1 meci) şi Liechtenstein (0 puncte/3 meciuri).

Elveţia: Kobel - Stettler, Bamert (Grgic 67'), Rhyner, Garcia - Lauper, Ruegg - Oberlin, Sow (Itten 67'), Spielmann (De Oliveira 61') - Ajeti. Selecţioner: Heinz Moser.
România: A. Radu - Manea, Nedelcearu, Paşcanu, I. Radu - Cicâldău, Dulca - Dobre, Hagi (Screciu 77'), Burlacu (Costache 65') - Puşcaş (Tudorie 88'). Selecţioner: Daniel Isăilă.

sursa: prostport.ro
Bill Shankly
EX-Cristi007

dxtr009
fanatic
fanatic

Mesaj de dxtr009 » 07 Oct 2017, 00:36

ai nostri dupa meci
Fişiere ataşate
IMG_2650.PNG
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

SergyuR
fanatic
fanatic

Mesaj de SergyuR » 07 Oct 2017, 00:45

Andrei a facut un meci ok, a ratat o ocazie foarte mare. Era si greu sa se remarce pentru ca ne-am aparat tot meciul. Mi-a placut si oricum ii prind bine astfel de meciuri. Screech a intrat acolo la distrugere, nimic de notat. Totusi e unul din cei mai tineri, iar la urmatoarea campanie ar trebui sa fie unul din lideri.

Interesanta generatie avem, chiar daca alde Man sau Coman s-au dat loviti, sunt doi trei pusti de care habar nu aveam cum e portarul Radu, fundasul central Pascanu sau acest Mihai Dobre. Cicaldau e fotbalist si e urmatorul produs de export al lui Hagi, Puscas se vede ca e atacant de valoare, iar Dulca imi place tare. Ianis mi se pare umflat rau de tot, sunt jucatori mult mai valorosi decat el, deocamdata joaca doar numele.

Vreau sa zic totusi sa nu ne facem mari sperante de calificare, suntem in grupa cu Portugalia si Tara Galilor (care a batut 3-0 in Elvetia). Avem 4 meciuri cu astea 2 si doar prima echipa se califica la Euro. Apoi alte 4 echipe (din 9) clasate pe locul 2 vor mai juca un baraj din care mai merg 2. Infernal.
Alaturi de gloriile noastre! Alaturi de Stiinta!

Trubadurul
membru
membru

Mesaj de Trubadurul » 07 Oct 2017, 09:11

Dobre mi s-a părut bun driblinguri.. pase.. fente și o bijuterie de gol. Cred că băiatul ar face față și naționala mare. Nu l-a mai folosit până acum nici cu Bosnia nici cu Elveția acasă și nu știu de ce că mi s-a părut cu o clasă peste alții. De fapt flancul drept a arătat bine.

Pe partea stângă a fost cam jale. Burlacu nu prea a ajutat apărarea mai deloc, l-au cam depășit elvețienii și trebuia să repare fundașul din Cipru. Dar cum nici pe el nu-l prea dădea tehnica afară din casă au fost câteva bâlbâieli pe acolo. A mai fost și egoist la o ocazie pe care a ratat-o ca Andrei Ivan pe vremuri. Dar s-a rupt filmul când l-a schimbat cu un buldozer bezmetic.

Portarul a avut reflexe bune și ne-a salvat de câteva ori.

Când a intrat Screciu trăgeam de scor. Apropo Isăilă a zis că Screciu și încă unu s-au accidentat la antrenamente. Dacă nici ăia de la fcsb nu s-au dat loviți și au fost pe bune atunci mi se pare cam mult să ai vreo 4-5 jucători accidentați.

Ianis a fost de departe petarda echipei. Egoist fițos pricăjit mai mult a încurcat . Cum ajungea mingea la el cum încerca să tragă la poartă oricum. A avut și o lovitură liberă bătută bine, dar în rest au jucat în 10 cu el pe teren. Și Dulca era acolo datorită lui taică-su dar măcar a mișcat ceva.

SergyuR
fanatic
fanatic

Mesaj de SergyuR » 10 Oct 2017, 19:08

Reformulez, Portugalia tocmai ce a luat bataie in Bosnia 3-1 (noi am batut acolo).

Deocamdata stam excelent, daca bati Bosnia acasa si Liechtenstein, ai deja 16 puncte plus dublele cu Tara Galilor si Portugalia.

Urmatorul meci e acasa cu Portugalia. Daca ii bati esti cu un picior la Euro o:
Alaturi de gloriile noastre! Alaturi de Stiinta!

Scrie răspuns